בעולם של אפשרויות בלתי מוגבלות – איך תדעי באיזה קולגן לבחור?

5,453
איך תדעי באיזה קולגן לבחור?

כולם מדברים על קולגן, אבל איך נוכל לדעת באילו מבין תכונותיו חשוב להתמקד כשאנו רוצים להוסיף קולגן לשגרת החיים שלנו? שוק הקולגן בארץ רווי מותגים שנבדלים ביניהם בעיקר בזהות היצרן, בכמות החומר שבמנה היומית המוצעת ובמחיר המוצר. מכיוון שאין המדובר בתרופה, ואין דרך קלה וזמינה לבדוק באופן מדעי את נוכחותו בגוף, יש דברים שחשוב להכיר לפני שנחליט איזה סוג קולגן לבחור.

רכיב הפלא של המאה ה-21 נמצא כיום כמעט בכל תיק-יד או ארון תרופות: קולגן, החלבון שחולל מהפכה של ממש בעולם האנטי-אייג'ינג בזכות יכולתו להשיב לעור הפנים את גמישותם ולהפחית את כאבי המפרקים. בתחילת הדרך הבחירה הייתה פשוטה, שכן היה בשוק תוספי התזונה הוצע מוצר קולגן אחד ואותו צרכנו. כיום, לעומת זאת, מספר רב של יצרנים ומוצרים המבטיחים להפוך אותנו שוב לצעירים ונחשקים. במבט ראשון כולם נראים דומים, אז בשביל מה לשלם יותר?

בדיקה מעמיקה יותר מגלה כי ההבדלים בין המוצרים השונים גדולים בהרבה מכפי שנדמה. לא מעט מתוספי קולגן הנמכרים כיום באינטרנט וברשתות הפארם אינם יעילים, וחלקם אף מכילים רכיבים מיושנים ולא עדכניים ותרכובות קולגן שהוכחו כבלתי יעילות ובעלות רמת ספיגה נמוכה מאוד בגוף.

אם כך, איך נדע במה לבחור?

כיצד ניתן להשוות בין היצרנים והמוצרים השונים הקיימים היום בשוק?

 והאם יש גם עם מי לדבר לאחר הרכישה?

ישנם מספר פרמטרים חשובים שכדאי וחשוב לתת עליהם את הדעת!

מי היצרן שמאחורי המוצר?

שוק האנטי-אייג'ינג ותוספי התזונה בימינו עמוס לעייפה בחיקויים ובמוצרים שאיכותם ירודה. הקלות המדהימה שבה ניתן לייבא מוצרים ותכשירים מכל מקום בעולם, לעטוף אותם באריזה יפה ולמכור אותם במחיר מופקע, מקשה מאוד להבדיל בין מוצר איכותי ומבוסס מדעית לבין חיקוי זול וחסר תועלת.

השאלה הראשונה שתעזור לנו להבין האם לפנינו מוצר איכותי היא, כמובן, מי היצרן ומאין הוא? האם מדובר במפעל עלום אי-שם במזרח הרחוק או בחברה מערבית, יציבה ווותיקה, המחזיקה מעבדות מחקר, מפרסמת באופן תדיר מחקרים ומשפרת את מוצריה בהתאם? כמובן שבחירה במותג קולגן שמיוצר על ידי חברה מבוססת ורצינית מבטיחה שנהנה ממוצר טבעי, בריא, המאושר על-ידי משרד הבריאות ועומד בתקני ייצור נאותים ובתקני GMP והוא גם בעל תעודת כשרות למקפידים.

קולגן - לא רק מוצר טיפוח!!

רבות דובר על חשיבותו של חלבון הקולגן בשמירה על נראות העור ובריאותו. הנושא המדובר פחות הוא השפעת המחסור בקולגן גם על המפרקים. המפרקים שלנו, אשר נשחקים ככל שחולפות השנים, סובלים גם הם ממחסור בקולגן. מחסור זה גורם לכאבים, לדלקות מפרקים ולצמצום טווח התנועה.

בפועל, בגוף שלנו קיימים סוגים רבים ושונים של קולגן, חלקם משפיעים על מראה העור וחלקם מטפלים במפרקים. לכן, חשוב להבין ולבדוק מה הצרכים שלנו. האם אנו מסתפקים בטיפול הקוסמטי שהתוסף יודע להציע? או שאנו רוצים לטפל במקביל גם בכאבי מפרקים או מצבים דלקתיים אחרים?

בבואנו לבחור את תוסף הקולגן שלנו, כדאי לבחון, מי מבין יצרניות תוסף קולגן מציעות תוספים המתאימים לצרכים שלך? אולי הן מציעות סוג כללי אחד של תוסף? ואם כמה סוגים, האם הם יודעים לאיזה איזור בגוף להגיע כדי להשיג תוצאות? אם אנו סובלים, למשל, מכאבי מפרקים וצורכים קולגן המיועד להעלמת קמטים, סביר שהוא לא יעזור לנו במיוחד, ולהבדיל, אם אנו מעוניינים להשיב את הנפח והברק לעורנו, תוסף קולגן שמיועד לדלקת לא יועיל לנו כלל.

מעוניינים בתוסף קולגן עם כל היתרונות?
השאירו פרטים ונציגי "קולגן פלוס" יחזרו אליכם בהקדם:

*חברת קולגן פלוס מצהירה כי מוצריה אינן תרופות וכי אין לייחס להן סגולות רפואיות.

כמה קולגן זה מספיק קולגן?

גם כאשר נדמה שמצאנו תוסף קולגן שנראה משביע-רצון והיצרן שלו נראה לנו מוכר דיו ואפילו במחיר נוח,  נותרת בעינה שאלה המינון. כמה מ"ג קולגן מכיל התוסף בו בחרנו? קולגן הוא לא אבקת קסמים אלא חומר שנחקר במעבדות ברחבי העולם.

המחקרים המדויקים והעדכניים מראים חד משמעית: תוספים המכילים פחות מכמות יומית של 2500 מ"ג קולגן אינם משפיעים על העור, וכמות יומית נמוכה מ-5000 מ"ג אינה משפיעה על המפרקים. כמויות נמוכות יותר פשוט "ייעלמו" מן הגוף ותוסף קולגן שנקנה לא יעשה עבורנו את העבודה. מפתה, כמובן, לקנות תוסף קולגן זול במיוחד, אך בכל אחד ממותגי תוסף קולגן, הקולגן עצמו מהווה רק חלק מסך כל רכיבי התוסף. חשוב לכן לוודא כמה מ"ג קולגן "נקי" נמצא בתוסף קולגן שנקנכה. את המידע הזה אפשר כמובן לקרוא על גבי תווית המוצר, שם מפורטים כל רכיבי התוסף.
 
כמובן שמעבר למינון רצוי לדבר גם על נשוא הספיגה בגוף. כדי שהקולגן יוכל להגיע למקומות הזקוקים לו בגופנו, מפרקים אותו יצרניו למולקולות קטנות ככל האפשר. ככל שהמולקולות קטנות יותר, כך קל לו יותר להיספג דרך הקיבה ולהגיע ליעדיו. חברת ג'ליטה הגרמנית, שחלק מהמשווקים בארץ מוכרים את הקולגן שהיא מייצרת, פיתחה פטנט לפירוק הטוב ביותר, שנקרא קולגן פפטיד. סוג זה מבטיח שרוב הקולגן שנצרוך אכן נספג בגופנו ומבטיח את התמורה הטובה ביותר לכספנו: מעל 90% ספיגה, הרבה מעל לסוגים האחרים.

בנוסף, מחקרים גילו שספיגת הקולגן בגוף נפגעת כשאין די ויטמין סי בתזונה שלנו. לכן, כדי להבטיח ספיגה מקסימלית, רצוי להקפיד לקנות רק תוסף קולגן המכיל גם ויטמין סי בכמות שלא תפחת מ-100 מ"ג במינון היומי.

מוצר מדף או מרכז שירות?

יש לזכור כי קולגן הוא תוסף תזונה ועל כן אין דרך מדעית לוודא שחסר לנו קולגן בגוף, או שהתוסף אכן נספג במערכת. מה שכן אפשר וצריך לצפות ואף לדרוש הוא שיהיה עם מי לדבר אצל היצרן או המשווק אשר את התוסף שלו בחרנו לקנות, הן לפני הרכישה וכמובן אחריה. כלומר, שנוכל להתייעץ בתחילת התהליך על סוג הקולגן האידיאלי עבורנו, ושנוכל להבין באמת בתוך כמה זמן אנו צפויים להבחין בתוצאות.

תמיד טוב שיש עם מי להתייעץ ומה לעשות אם חולף פרק הזמן המומלץ ואיננו מרגישים בהשפעה של התוסף. אולי צריך לשנות? האם אפשר להחזיר? איך מחליפים? לכן, חשוב מאוד – במיוחד לגבי מוצר שנקנה ברשת – שיהיה לו גב, יצרן חזק ורציני שיודע לתת תמיכה לאורך הדרך ולהחליף אם צריך.

אין ספק שתוספת קולגן לשגרת החיים שלנו נחוצה ביותר, בין אם לעור הפנים ואם לכאבי מפרקים. על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר מתוסף הקולגן שלנו, רצוי להקפיד לצרוך קולגן איכותי של יצרן איכותי המכיל חומרים פעילים המתאימים לתוצאה שאנו רוצים להשיג במינון הנכון. נטילה קבועה של קולגן איכותי בכמות המתאימה צפויה להביא להשבת נפח וברק לפנים, הקלה בכאבי פרקים, חיזוק העצמות, הציפורניים והשיער, אך לפני שאת מתחילה, בדקי היטב את איכות תוסף קולגן שבו בחרת, כדי להיות בטוחה שהוא מיוצר על ידי יצרן מוכר ובטוח, מכיל את כמות הקולגן הנדרשת באופן המיטבי, ושיש לך עם מי לדבר על כל שאלה ותהייה.

מעוניינים בתוסף קולגן עם כל היתרונות?
השאירו פרטים ונציגי "קולגן פלוס" יחזרו אליכם בהקדם:

*חברת קולגן פלוס מצהירה כי מוצריה אינן תרופות וכי אין לייחס להן סגולות רפואיות.

מחקרים:

1) Patrick Jendricke, Christoph Centner, Denise Zdzieblik, Albert Gollhofer and Daniel König – Specific Collagen Peptides in Combination with Resistance Training Improve Body Composition and Regional Muscle Strength in Premenopausal Women: A Randomized Controlled Trial.

2) T.E. McAlindon, M. Nuite, N. Krishnan, R. Ruthaze, L.L. Price, D. Burstein, J. Griffith,

  1. Flechsenhar – Change in knee osteoarthritis cartilage detected by delayed gadolinium enhanced magnetic resonance imaging following treatment with collagen hydrolysate: a pilot randomized controlled trial.

3) Klaus Flechsenhar, Dietmar Alf – Results of a Postmarketing Surveillance Study of Collagen Hydrolysate.

4) Michael Schunck, Helen Louton, Steffen Oesser – The Effectiveness of Specific Collagen Peptides on Osteoarthritis in Dogs-Impact on Metabolic Processes in Canine Chondrocytes.

5) Doris Hexsel MD | Vivian Zague PhD | Michael Schunck PhD | Carolina Siega BSc | Fernanda O Camozzato MD1 | Steffen Oesser PhD – Oral supplementation with specific bioactive collagen peptides improves nail growth and reduces symptoms of brittle nails.

6) E. Proksch, M. Schunck, V. Zague, D. Segger, J. Degwert, S. Oesser – Oral Intake of Specific Bioactive Collagen Peptides Reduces Skin Wrinkles and Increases Dermal Matrix Synthesis.

A look at the effects of nail polish on nail health and safety – Harvard Health Blog – Harvard Health Publishing

Top 6 Benefits of Taking Collagen Supplements (healthline.com)

How to stop biting your nails (aad.org)

Iron deficiency anemia – Symptoms and causes – Mayo Clinic

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן