מפריכים את המיתוס: "קולגן לא נספג בגוף"

31,549
מפריכים את המיתוס: "קולגן לא נספג בגוף"

עם המון דיס-אינפורמציה בנושא, בלי בדיקת דם ייעודית שתבדוק אותו, ומדדים קליניים מסובכים להבנה ויישום. אז איך תוכלי לדעת שתוסף "קולגן פלוס" שאת לוקחת אכן נספג בגוף? ההסבר המלא בכתבה הבאה.

איך בעצם אפשר לדעת שחסר לי קולגן בגוף?

אצל כולנו, נשים וגברים כאחד, הקולגן מהווה אחד החלבונים העיקריים ברקמות הגוף: הוא נמצא בעור שלנו, בסחוסי המפרקים, בעצמות, ובשרירים, ומהווה "חומר בניין" של הרקמות האלו.

מאיפה מגיע הקולגן?

הגוף שלנו יודע לייצר אותו. למעשה, עד אמצע שנות העשרים שלנו הוא מייצר אותו במרץ. אבל אז, לקראת סוף שנות ה-20, הגוף מאט את קצב ייצור הקולגן, ומאט, ומאט ו…כן. כך נוצר באופן הדרגתי מחסור בגוף בקולגן.

איך אפשר לדעת את זה?

אמנם אין בדיקת דם שמודדת את רמות הקולגן, אבל המחסור בו מורגש בכל האזורים בגוף שפעם היו צעירים וגמישים, ולאט לאט מתחילים להשתנות. העור שלנו הופך פחות גמיש, מופיעים קמטים ראשונים, הציפורניים הופכות יותר דקות ושבירות, השיער מתחיל להידלדל, מתחילים כאבים במפרקים (ובהמשך עשויות להתחיל דלקות שנובעות ממחסור בסחוס), מסת השריר מידלדלת, צפיפות העצם יורדת והסידן בורח כי הקולגן כבר לא שם כדי להחזיק אותו במקומו…בקיצור, קוראים לזה הזדקנות.

מחקרים הוכיחו כי תהליכים פיזיולוגיים מסוימים שאנחנו חווים, נובעים מהעובדה שהגוף שלנו מפסיק לייצר קולגן באופן עצמאי וחווה מחסור שלו ברקמות.

זו הסיבה שהמציאו את קולגן פלוס – הקולגן המומלץ ביותר

כשמדובר בקולגן, מומלץ לוודא שאת נוטלת תוסף שיעשה את העבודה.

תופתעי לדעת שלא כל תוספי הקולגן מכילים מולקולות שהגוף מצליח לספוג. כלומר, לא מספיק שכתוב על האריזה שהמוצר מכיל קולגן, יש לוודא שהפורמולה מכילה קולגן בצורה שהגוף יוכל להשתמש בה.

בדיוק מסיבה זו חיפשו החוקרים דרך להחזיר לגוף את החלבון החיוני הזה באופן חיצוני, כתוסף תזונה המכיל מולקולות קולגן קטנות מספיק, שיצליחו להיספג בגוף. אנחנו לוקחים את המנה היומית המומלצת של קולגן פלוס, שהוא קולגן מומלץ ע"י מומחים בתחום, בין אם בצורת אבקה לערבוב במשקה או כטבליות מציצה, והקולגן חוזר לגוף, מגיע לתאים ולרקמות ומחזיר את הגוף לתפקוד צעיר יותר, עם שיפור בתחושה ובמראה.

ואיך אפשר לדעת שקולגן פלוס אכן נספג ומגיע לכל אותם מקומות בגוף שבהם חסר קולגן?

מולקולת הקולגן המקורית היא מולקולה גדולה, אשר בבליעה מגיעה לקיבה ונשטפת החוצה מבלי לחדור למחזור הדם ולהגיע לתאים. לכן, בתהליך הייצור של תוסף הקולגן היה צורך לשנות את המולקולה, ולמזער אותה כדי שתתאים לשימוש כתוסף תזונה. הפטנט הרשום של החברה היצרנית עוסק בדרך בה הצליחו להקטין את מולקולת הקולגן עד פי 1000 מגודלה המקורי – זו הסיבה שקולגן פלוס הוא קולגן מומלץ

עובדה זו מבטיחה ספיגה מקסימלית בגוף, בדגש על צריכה דרך הקיבה.

בנוסף הצליחו החוקרים לבודד ולקצר את שרשראות הפפטידים של חומצות האמינו הרלוונטיות:

גליצין  GLYCINE – 34.93%

אלאנין  ALANINE – 12.6%

פרולין  PROLINE – 12.35%

הידרוקסיפרולין  HydroxyProline – 8.16%

מה זה אומר?

שחלבון הקולגן מתפרק בקיבה לחומצות אמינו ומגיע במדויק לאזורי המטרה.

מחקרים שבדקו את השפעת התוסף על הגוף מצאו כי האבקה עצמה לא יודעת לאן ללכת בתוך הגוף, אבל באופן מדהים, הגוף שלנו – המכונה המתוחכמת ביותר שאי פעם נוצרה – יודע לאן לקחת אותה!

כלומר, כשאת מכניסה לגוף קולגן, הוא יפנה את המאגר אל הרקמה שהכי זקוקה לו. לדוגמה – אם אינך סובלת מקמטים אבל סובלת משחיקת סחוס, רוב הסיכויים שהגוף יפנה את מאגר הקולגן אל הסחוס, במקום אל העור.

מחקרים מוכיחים שקולגן פלוס נספג בגוף

המחקרים שמצאנו מצביעים באופן גורף על פרק זמן של 8-12 שבועות של שימוש רצוף בקולגן פלוס, כדי להתחיל לראות ולהרגיש תוצאות. עשרות מחקרים קלינים בדקו את ההשפעה של קולגן פלוס על קהלים שונים, תוך שימוש בקבוצות ביקורת שנטלה פלצבו (תוסף דמה). פעמים רבות כללו המחקרים שימוש בבדיקות פיזיות, מדידות, באולטרסאונד, בדיקות צפיפות עצם וצילומים, כדי לבדוק את מצב הסחוסים, המפרקים, העצמות ומסת השריר.

כל המחקרים הללו מצביעים על יכולות סיוע בשיפור מצב העור, הפחתת קמטים, עליה בגמישות העור, הפחתת צלוליטיס וכאבי פרקים, עלייה במסת השריר, שיפור בצפיפות עצם ובתנועתיות, מניעה של פציעות ספורט, ואפילו חניכיים בריאים יותר, ציפורניים חזקות יותר ושיער מלא יותר.

מחקרים אלו מלמדים שבזכות שימוש עקבי בקולגן פלוס, עולה הספיגה ההדרגתית והקולגן חוזר אל הגוף. זה אמנם לא קורה ביום אחד – אצל כל אחת התהליך אורך פרק זמן שונה, ולפעמים הוא דורש סבלנות ואורך רוח, אבל הוא בהחלט נושא תוצאות.

ויש גם את מבחן התוצאה בשטח, כמובן

כפי שכבר אמרנו, אין בדיקה שניתן לבצע בקופת החולים כדי למדוד את רמות הקולגן בגוף. אבל בסופו של דבר, אחוז גבוה של צרכניות וצרכני קולגן פלוס חווים ומדווחים על תוצאות בפועל ועל תחושת שיפור בספיגת הקולגן בגופם.

"קולגן פלוס" שמחים וגאים להיות מותג הקולגן הוותיק בארץ, החלוצים בתחום מאז שנת 2013. כמותג ותיק ואמין, אלפי לקוחות בודקות את הספיגה של קולגן פלוס מדי יום והעובדה שהן והם ממשיכות וממשיכים לצרוך את המוצר במשך שנים ומהווים שגרירים נאמנים למותג, מעידה יותר מהכל: קולגן פלוס אכן נספג ועושה את העבודה – להחזיר את הקולגן לגוף ולהעניק לו אנטי-אייג'ינג מבפנים.

"קולגן פלוס" הוא חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא, ומסייע לשיפור איכות החיים.

אז למה את מחכה? עכשיו זה הזמן להתחיל לדאוג לעצמך!
השאירי פרטים, ותתחילי להרגיש את השינוי!

* חברת קולגן פלוס מצהירה כי מוצריה אינן תרופות וכי אין לייחס להן סגולות רפואיות.

מחקרים:

1) Patrick Jendricke, Christoph Centner, Denise Zdzieblik, Albert Gollhofer and Daniel König – Specific Collagen Peptides in Combination with Resistance Training Improve Body Composition and Regional Muscle Strength in Premenopausal Women: A Randomized Controlled Trial.

2) T.E. McAlindon, M. Nuite, N. Krishnan, R. Ruthaze, L.L. Price, D. Burstein, J. Griffith,

  1. Flechsenhar – Change in knee osteoarthritis cartilage detected by delayed gadolinium enhanced magnetic resonance imaging following treatment with collagen hydrolysate: a pilot randomized controlled trial.

3) Klaus Flechsenhar, Dietmar Alf – Results of a Postmarketing Surveillance Study of Collagen Hydrolysate.

4) Michael Schunck, Helen Louton, Steffen Oesser – The Effectiveness of Specific Collagen Peptides on Osteoarthritis in Dogs-Impact on Metabolic Processes in Canine Chondrocytes.

5) Doris Hexsel MD | Vivian Zague PhD | Michael Schunck PhD | Carolina Siega BSc | Fernanda O Camozzato MD1 | Steffen Oesser PhD – Oral supplementation with specific bioactive collagen peptides improves nail growth and reduces symptoms of brittle nails.

6) E. Proksch, M. Schunck, V. Zague, D. Segger, J. Degwert, S. Oesser – Oral Intake of Specific Bioactive Collagen Peptides Reduces Skin Wrinkles and Increases Dermal Matrix Synthesis.

A look at the effects of nail polish on nail health and safety – Harvard Health Blog – Harvard Health Publishing

Top 6 Benefits of Taking Collagen Supplements (healthline.com)

How to stop biting your nails (aad.org)

Iron deficiency anemia – Symptoms and causes – Mayo Clinic

רוצה לדעת עוד?
זה הזמן להשאיר פרטים ולגלות את סודות הקולגן

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן