מילון הקולגן השלם – כל מה שרצית לדעת על תוספי קולגן ולא ידעת את מי לשאול!

17,150
מילון הקולגן השלם

שוק תוספי הקולגן עמוס ושופע במגוון תוספים בגדלים שונים, אפשרויות נטילה שונות והבטחות שונות. איך נדע על מה מדובר? מה חשוב לדעת לפני שבוחרים? הכנו לכם את מילון הקולגן השלם שיעשה לכם סדר בשוק המתפתח של עולם האנטי-אייג'ינג.

קולגן 

כשאת אומרת קולגן, למה את מתכוונת? קולגן הוא החלבון השכיח ביותר בגוף שלנו. העור שלנו, למשל, מורכב מ-75% (!) קולגן. הקולגן הוא המרכיב העיקרי ברקמות החיבור בגוף שלנו – כלומר גידים, עצמות, עור, מעיים וכן הלאה. הגוף שלנו מייצר באופן טבעי את הקולגן במהלך החיים, אך החל מגיל 30, פחות או יותר, קצב הייצור הטבעי שלו פוחת, מה שגורם לתהליכי הזדקנות טבעיים של הגוף, כמו קמטים בעור וכן הלאה. למרות זאת, הגוף שלנו כן יכול לקבל את הקולגן ממקורות חיצוניים – כמו תוסף קולגן ייעודי. 

פפטיד

ישנם מספר סוגי קולגן שיש להם השפעה על העור שלנו. קולגן פפטיד הוא אחד מהסוגים הללו, והוא משפר את גמישות העור. מה זה פפטיד? פפטידים הם שרשראות קצרות של חומצות אמינו, אשר משמשות כבסיס לחלבון, ויש להם מגוון תפקידים בגוף. מחקרים הראו שהשילוב בין קולגן לפפטיד תורם למראה עורנו, הופך את פעולת הקולגן לאפקטיבית יותר ומביא לשיפור טוב וניכר בעור. 

ויטמין C 

ויטמין C הוא מרכיב קריטי לתהליך של בניית הקולגן בגוף האדם. למעשה, התגובה של הויטמין C עם הקולגן היא זו שקריטית לבנייה של החלבון בגוף. זו הסיבה שבזכותה תוכלו למצוא בתוסף "קולגן פלוס" גם ויטמין C, שמשפר את הספיגה של הקולגן בגוף, מה שמהווה את השילוב האפקטיבי ביותר בתחום תוספי הקולגן.

מילון קולגן

שיער וציפורניים

הקולגן אחראי על רקמות החיבור, זוכרים? ובין היתר, הוא אחראי גם על השיער שלנו. חלבון הקולגן אחראי לחוזק השיערה, על מראה בריא וקורן בשיער וכן מונע נשירת שיער. חשוב לזכור – יש הרבה סיבות שיכולות להצביע על שיער נושר או חוסר ברק. זה יכול להיות מזג האוויר, או טיפולים אינטנסיביים מדי, ואפילו לחץ וחרדה. זו הסיבה בגללה נטילת תוסף קולגן יכולה לתרום לבריאות השיערה ולהעשיר אותה בקולגן לו היא זקוקה. ומה עם הציפורניים? ישנן הרבה סיבות לציפורניים חלשות, כאשר גם כאן נכנס הקולגן לפעולה, וצריכה קבועה שלו בעזרת תוספי תזונה יכולה לסייע בחיזוק של הציפורניים ובטיפוחן.

גיל

למה תוסף קולגן נחשב "אנטי-אייג'ינג"? אנטי אייג׳ינג הוא הניסיון שלנו להאט את תהליכי ההזדקנות באמצעים שונים. כמו שכבר אמרנו לפני כן, ייצור הקולגן בגוף הולך ופוחת עם הגיל, מה שגורם להאצה של תהליכי הזדקנות. עם זאת, צריכה של קולגן יכולה להחזיר לגוף את הקולגן שהוא מאבד, ולכן ההמלצה היא לקחת תוסף קולגן מהרגע הראשון על מנת לשמר את הקיים.

נטילה

איך אתם נוטלים את התוספים שלכם? האם באבקה, או בכלל בכדורים? את הקולגן אפשר ליטול בדרכים שונות, כגון אבקה שאפשר לערבב למשקאות חמים או קרים, או טבליות מציצה שאפשר ליטול בכל שלב ביום. החברות המובילות בשוק תוספי הקולגן יציעו בדרך כלל את שתי האופציות, לנוחות מירבית וקלות מקסימלית.

ספיגה

אז יש לנו קולגן פפטיד, ויש לנו ויטמין C, אבל איך הם נספגים בגוף בצורה המיטבית? זוהי שאלת מיליון הדולר. תוספים שונים בשוק מתהדרים באחוזי ספיגה שונים, כלומר הדרך של הגוף לספוג את הקולגן שאנו מעניקים לו עם התוסף בדרך האפקטיבית ביותר. אפשר למצוא אחוזי ספיגה מגוונים בהתאם לתוסף אותו תבחרו, כאשר אחוז הספיגה הגבוה ביותר נמצא בתוסף "קולגן פלוס" – 90% ספיגה. 

אישורים ומחקרים

הקולגן עצמו כבר הוכח במחקרים ככזה שתורם לשיפור וחיזוק מראה העור שלנו. השאלה שחשוב לשאול את עצמנו, בבואנו לחיפוש תוסף קולגן, הוא האם לתוסף הספציפי בו אנחנו מעוניינים יש אישורים של משרדי בריאות חיוניים, כמו משרד הבריאות הישראלי, ה-FDA (מנהל התרופות והמזון האמריקאי) או התקן האירופאי EFSA. בנוסף, כדאי וחשוב לוודא שהתוסף אותו בחרתם מגובה מחקרית, כלומר שפעולותיו מבוססות ואמינות. 

מעוניינים בתוסף קולגן עם כל היתרונות?
השאירו פרטים ונציגי "קולגן פלוס" יחזרו אליכם בהקדם:

* חברת קולגן פלוס מצהירה כי מוצריה אינן תרופות וכי אין לייחס להן סגולות רפואיות.

אלרגנים

המודעות לאלרגיות ולאלרגנים עלתה מאוד בשנים האחרונות, אך עדיין ניתן למצוא מוצרים רבים, ובהם תוספי תזונה, שלא נותנים אזהרת אלרגנים מספקת על האריזה. מדובר בפעולה פשוטה שהיעדרה יכול להיות אף מסכן חיים, כיוון שישנן חברות המייצרות את תוספי הקולגן שלהן בפס ייצור שמשמש גם מוצרים המכילים רכיבים אלרגניים. עם זאת, ישנם תוספי תזונה בשוק הקולגן אשר מקפידים יותר ולא מכילים אלרגנים כלל – גלוטן, סויה, ביצים או חלב. שווה לבדוק את הנושא בפעם הבאה שאתם מסתכלים על תוסף הקולגן שבחרתם. 

כשרות

כשרות לקולגן? כן, יש דבר כזה. לא לכל תוספי הקולגן יש אישור כשרות, משום שהוא מיוצר מבקר, דגים או עופות, אך יש מספר חברות המשווקות קולגן כשר פרווה למהדרין, כמו חברת "קולגן פלוס". אם מדובר בנושא שקרוב ללבכם, שווה לחפש את החברה המייצרת קולגן בעל תעודת כשרות.

בסופו של דבר, כדי לבחור את תוסף הקולגן המתאים ביותר בשבילנו, עלינו לדעת כמה שיותר על המרכיבים, האיכות וההשפעה של המוצר. רק ברגע שיהיה לנו את כל הידע הנחוץ לנו, נוכל לקבל החלטה מושכלת ולבחור בתוסף הקולגן הנכון לנו ביותר.

מעוניינים בתוסף קולגן עם כל היתרונות?
השאירו פרטים ונציגי "קולגן פלוס" יחזרו אליכם בהקדם:

* חברת קולגן פלוס מצהירה כי מוצריה אינן תרופות וכי אין לייחס להן סגולות רפואיות.

מחקרים:

1) Patrick Jendricke, Christoph Centner, Denise Zdzieblik, Albert Gollhofer and Daniel König – Specific Collagen Peptides in Combination with Resistance Training Improve Body Composition and Regional Muscle Strength in Premenopausal Women: A Randomized Controlled Trial.

2) T.E. McAlindon, M. Nuite, N. Krishnan, R. Ruthaze, L.L. Price, D. Burstein, J. Griffith,

  1. Flechsenhar – Change in knee osteoarthritis cartilage detected by delayed gadolinium enhanced magnetic resonance imaging following treatment with collagen hydrolysate: a pilot randomized controlled trial.

3) Klaus Flechsenhar, Dietmar Alf – Results of a Postmarketing Surveillance Study of Collagen Hydrolysate.

4) Michael Schunck, Helen Louton, Steffen Oesser – The Effectiveness of Specific Collagen Peptides on Osteoarthritis in Dogs-Impact on Metabolic Processes in Canine Chondrocytes.

5) Doris Hexsel MD | Vivian Zague PhD | Michael Schunck PhD | Carolina Siega BSc | Fernanda O Camozzato MD1 | Steffen Oesser PhD – Oral supplementation with specific bioactive collagen peptides improves nail growth and reduces symptoms of brittle nails.

6) E. Proksch, M. Schunck, V. Zague, D. Segger, J. Degwert, S. Oesser – Oral Intake of Specific Bioactive Collagen Peptides Reduces Skin Wrinkles and Increases Dermal Matrix Synthesis.

A look at the effects of nail polish on nail health and safety – Harvard Health Blog – Harvard Health Publishing

Top 6 Benefits of Taking Collagen Supplements (healthline.com)

How to stop biting your nails (aad.org)

Iron deficiency anemia – Symptoms and causes – Mayo Clinic

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן