אפשר לנצח את הגנטיקה: פריצת דרך משמעותית בתחום השתלות השיער

198,562

השתלת שיער היא הפתרון היעיל ביותר הקיים להתקרחות הגנטית, אך כבר שנים שהתחום תקוע במקום, ללא חדשנות משמעותית. לצד השיטות הוותיקות והמוכרות, טכנולוגיה חדשה ומהפכנית אותה פיתח אחד מטובי הרופאים בטורקיה, מציגה תוצאות מפתיעות ומעניקה למטופלים תקווה חדשה

מזה שנים שטורקיה מובילה בעולם את תחום השתלות השיער. עם מרפאות מומחים מפוארות, קידמה טכנולוגית ותנאים נוחים לביצוע ההשתלה, לא פלא שהמדינה הפכה ליעד מספר אחת לכל מי שסובל מהתקרחות ומעוניין לחזור וליהנות מראש מלא שיער.

כידוע, השתלות שיער אינן פתרון רפואי חדש. למעשה, הן קיימות בצורות כאלה ואחרות כבר עשרות שנים, אך ב-20 השנים האחרונות התחום חווה מעט מאוד התקדמות, ללא פריצת דרך משמעותית.

הטכניקות הוותיקות והמקובלות, חלקן פותחו עוד בשנות ה-70 של המאה הקודמת, וחלקן, בעיקר אלו מהעשור האחרון, אמנם עשויות להביא לתוצאה סבירה, אבל לא תמיד עונות על הצרכים של מטופלים שמעוניינים בצפיפות שיער גבוהה ומראה טבעי.
הסיבה לכך היא שבשיטות הללו, אחוז קליטת הזקיקים אינו תמיד גבוה מספיק, מה שיבוא לעיתים לידי ביטוי בתוצאה פחות צפופה שתיראה בלתי מספקת.
שיטות אלו לא פעם מצריכות טיפול חוזר עקב אי קליטה של חלק גדול מהזקיקים.

שיטה חדשה שפותחה על ידי אחד הרופאים המובילים והמוערכים ביותר בטורקיה, ד"ר לבנט אקאר, מציגה לראשונה שיפור דרמטי בצפיפות השיער ובאחוזי קליטת הזקיקים, דבר המאפשר למטופלים, בטיפול אחד בלבד, להשיג מראה שיער צפוף וטבעי, תוך מינימום טראומה לקרקפת, ובזמני החלמה קצרים.

"אף אחד לא רוצה להיראות כאילו שהוא עבר השתלת שיער"

מאז ומעולם המטרה של כל מטופל הבוחר בהשתלת שיער, היא לחזור להנות מראש מלא בשיער צפוף ובריא עם מראה טבעי. לכן מאז ומתמיד שאף תחום המחקר והפיתוח לשפר את צפיפות השיער, לייצר קו שיער טבעי, וכמובן לאפשר קליטה של אחוז גבוה ככל האפשר של זקיקים.

השיטה הראשונה שהונגשה לקהל הרחב עוד בשנות ה-70, הייתה טכניקת ה-FUT, שכיום כבר נחשבת למיושנת מאוד ובלתי יעילה.
בשיטה זו היה המנתח חותך רצועת עור מלבנית מהאזור התורם, משתיל כמה מאות זקיקים מאותה רצועה בקדמת ראש המטופל, ולבסוף תופר בחזרה את מקום החיתוך תוך השארת צלקת לרוחב חלקו האחורי של הראש.

למרות אחוזי קליטת הזקיקים הנמוכים והעובדה שהיא משאירה צלקות בולטות לעין, יש רופאים שעדיין משתמשים בה גם היום, אם כי התוצאות המתקבלות נראות מלאכותיות ולא טבעיות.

לאחר מכן, בתחילת שנות ה-2000 הוצגה טכנולוגיית ה-FUE, ששיפרה את זמני ההחלמה, מזערה את הצלקות ושיפרה משמעותית את התוצאה המתקבלת, הודות לעובדה שהזקיקים נקצרים אחד אחד באמצעות מכשיר מיוחד.
להבדיל מטכנולוגיות מוקדמות יותר, בשיטה זו מבוצעים חתכים קטנים באזור המיועד להשתלה, בד"כ באמצעות להבי פלדת אל חלד, מה שמפחית את הטראומה לעור, אך עדיין לא מבטל אותה לחלוטין.

בשנים האחרונות שוכללה השיטה באמצעות טכנולוגיית Direct Hair Implantation, או בקיצור DHI, דבר שאיפשר לראשונה לוותר על החתכים שבדרך כלל מבוצעים טרם החדרת הזקיקים, ולהשתיל את הזקיקים באמצעות אימפלנטר (עט השתלה מיוחד), אשר גם מבצע את החיתוך באמצעות מחט חלולה, וגם מחדיר את הזקיק באופן ישיר, כך ניתן להגן על זקיקי השיער מפני נזקים בזמן החדרתם.

החיסרון של שיטה זו הוא שהמטפל חייב לשמור על האימפלנטר בזוויות הנכונה לאורך שעות ארוכות, ולהחדיר כל זקיק בנפרד, תוך הקפדה על דיוק מוחלט. זאת מכיוון שכל תזוזה של היד עלולה לשנות את כיוון החדרת הזקיק, לייצר זווית צמיחה לא נכונה, ובסופו של דבר להעניק מראה מלאכותי.

שדרוג שיטת ה-FUE לטכנולוגיית DHI, הביאה למעל 85% קליטת זקיקים, נתון מהפכני שקיבע אותה כשיטה המובילה בעולם למשך תקופה ארוכה. עד היום.

ד"ר לבנט אקאר מתארח ומרצה בועידת S.i.tri. בפירנצה, 2022

השיטה שמנצחת את הגנטיקה

הפיתוח הייחודי של ד"ר לבנט אקאר נחשב מהפכה של ממש בתחום השתלת השיער, והמכשיר שפיתח לצורך פתיחת הערוצים אף זיכה אותו בפרס החדשנות והפיתוח מטעם ארגון SITRI העולמי, האיגוד הרפואי לטריכולוגיה באיטליה, לשנת 2022.
השיטה החדשה, שקיבלה את השם DHI micro Sapphire, והתוצאות הפנומנליות שהציגו המטופלים, משכו מומחים מכל העולם שרצו לשמוע עוד.

"האתגר המרכזי בכל טכנולוגיית השתלת שיער הוא השגת מראה טבעי באמצעות צפיפות זקיקים גבוהה, בצורה בטוחה, תוך מינימום פגיעה בעור" מסביר לנו שחר סידס, מומחה להשתלות שיער ומנכ"ל קוסמדיקה ישראל, הנציגות הבלעדית של הקליניקה עטורת הפרסים COSMEDICA העולמית, בבעלותו ובניהולו הרפואי של ד"ר אקאר.
"השיטה הזו לא רק מאחדת את היתרונות של FUE ו-DHI לכדי שיטה אחת – DHI micro Sapphire משלבת גם חתכים בלהב וגם החדרה באמצעות אימפלנטר – הליך חדשני שלא נראה לפני כן באף מקום אחר ומביא תוצאות ברמה אחרת ממה שראינו עד היום".

השיטה משלבת בין יתרונות ה-FUE, כמו פתיחת ערוצים, מה שמייצר דיוק בכיוונים ובזוויות, ליתרונות ה-DHI, כמו החדרת הזקיק באמצעות האימפלנטר במקום עם פינצטה.

לשם השוואה: בעוד שיטת ה-FUE מבטיחה קליטה של 80%-75% מהזקיקים, והשכלול שלה, ה-DHI, אפשר כמעט 85% קליטה – DHI מיקרו ספיר מצליחה להגיע ל-97% קליטה, נתון שטרם נראה בעולם. המשמעות של זה היא מאות זקיקים נוספים שנקלטים, ומתורגמים בפועל לאלפי שערות נוספות.

להב הספיר בו משתמשים בשיטה החדשנית הינו בקוטר זעיר של מילימטר, ובניגוד ללהבי פלדת על חלד המשמשים בקליניקות האחרות, מעוצב בצורת יהלום – מה שמפחית באופן דרמטי את הטראומה לעור, מאפשר צפיפות מקסימלית והחלמה מהירה וקלה ביותר.

ד"ר אקאר מדגים את מכשיר פתיחת הערוצים, פטנט רשום על שמו, בפני מומחים מכל העולם

חושב על השתלת שיער בטורקיה?

נשמח לייעץ ולסייע לך בתהליך

השאר פרטים והמומחים של Cosmedica Israel יחזרו אליך בהקדם

"הייתי סקפטי – לא חלמתי על כזו תוצאה"

פיתוח נוסף של ד"ר אקאר הוא ה-Robopen, פטנט בלעדי המאפשר ביצועי להב ספיר אוטומטיים מדוייקים.

השיטה החדשה, באמצעותה מגנים על הזקיק באופן כמעט מוחלט באמצעות האימפלנטר, מביאה לשבירת זקיקים כמעט אפסית, ואפשרות להגיע לתוצאות הצפופות ביותר והטבעיות ביותר שנראו עד היום.

עוד יתרון משמעותי של השיטה הוא טיפול ה"מגה סשן". מגה סשן הוא טיפול "אינטנסיבי" יותר, המחולק ליומיים רצופים, אותו ניתן לבצע במקרים בהם פוטנציאל התרומה גבוה. כלומר מטופלים אצלם קיימת כמות גבוהה מהרגיל של זקיקים אותם ניתן לקצור.
הטיפול מאפשר למטופלים המתאימים, לקבל תוצאה שבדרך כלל ניתן לקבל רק באמצעות שתי השתלות נפרדות.

"המונח המקצועי הוא DDF, ראשי תיבות של Double Day FUE" מספר סידס, ומסביר "הטיפול מתבצע גם בחלק הקדמי וגם בחלק האחורי של הראש, יום אחרי יום, ובהרבה מקרים חוסך למטופל שתי נסיעות, ושתי תקופות החלמה שונות. במקרה כזה קליטת הזקיקים עשויה להיות אפילו טובה יותר".

"בשיטה זו מחלקים את ימי הקצירה וההשתלה לשניים, מה שמאפשר קצירת כמות גבוהה של זקיקים באופן בטוח, מבלי סיכון של טראומה לאזור התורם, ומבלי שהזקיקים נמצאים זמן רב מחוץ לגוף, מה שמעלה עוד יותר את אחוז קליטתם". בשיטה זו

השתלת שיער בשיטת DHI micro Sapphire

משיחות שערכנו עם מטופלים ישראלים שכבר עברו את הטיפול הייחודי במרפאתו של ד"ר אקאר בטורקיה, ניכר שיש כאן בשורה של ממש לסובלים מהתקרחות.
"הדגש מבחינתי היה כמובן מראה טבעי ככל שניתן עם קו לא משורטט מדי" מספר פלג ס', שעבר השתלת שיער בטורקיה לפני שישה חודשים.
"אחרי המון בירורים וחקירות החלטתי ללכת על הקליניקה של ד"ר אקאר, גם בגלל תוצאות שראיתי על חברים וגם בגלל השיטה שבה הוא מטפל. האבחנה הראשונית הייתה 4,500 זקיקים ביומיים של השתלה, יום אחרי יום, ולבסוף הושתלו 5,000 זקיקים בשיטת DHI ספיר החדשנית" הוא מוסיף.

"אני מודה שמעט חששתי מהאינטנסיביות של השתלה כזו" הוא משתף, "אבל החוויה הייתה מפתיעה לטובה בכל הרמות – קודם כל הקליניקה פשוט מטורפת, האיכות של הצוות והרגישות לכל בקשה וצורך שלי כמטופל היו מעל ומעבר, ולא נדבר על המפגש עם הרופא שהיה קשוב והתאים לי את הצוות הכי נכון למקרה שלי – והיום, חצי שנה אחרי, אין לי ספק שעשיתי את הבחירה הנכונה".

אין שתי השתלות זהות

"אחוז קליטה גבוה של זקיקים הוא אחד הגורמים הקריטיים למראה צפוף טבעי ובריא, אבל זה לא הגורם היחיד – השתלת שיער צריכה להיות מותאמת אישית למטופל" אומר סידס, "כדי שהשתלה תיראה טבעית לחלוטין יש כל כך הרבה מאפיינים שצריך לקחת בחשבון כמו מבנה פנים, שרירי מצח, מוצא אתני, סוג שיער, איכות השיער, עובי השיער, ובחירת הצפיפות והפיזור.

"נדרשת מיומנות מאוד גבוהה, תכנון מדוקדק, הציוד והכלים האיכותיים והמדויקים ביותר, הפרדת סוגי זקיקים תחת מיקרוסקופ, ועוד פעולות הדורשות משאבים, ניסיון והרבה פרקטיקה וטכניקה: יש צורך לקצור כמויות מספקות כדי להגיע לצפיפויות מקסימליות בעיקר בקו שיער ובלורית פרונט, להשתמש בזקיקים רכים וחזקים לסירוגין, להשתיל בכיוון הנכון, בזווית הנכונה, ובהטיית השיער הנכונה באופן ספציפי למטופל…בקיצור זו אמנות מא' ועד ת' " הוא מסביר.

"אם ענינו על הקריטריונים האלו, ההשתלה תצא כל כך טבעית שאיש לא יחשוד אפילו שבוצעה כאן התערבות רפואית" אומר סידס.

"לעומת זאת, בחירה ברופא לא מיומן שיתכנן ויפקח על ההשתלה, אם זה בשל ניסיון לחסוך במחיר או פשוט מתוך חוסר ידע ובקיאות, עלולה להגביר את הסיכוי לתופעות לוואי ואפילו לסיבוכים. השתלה שלא תוכננה נכון ונעשתה בקליניקה זולה וחובבנית, יהיה מאוד בעייתי לתקן.
לכן חובה לבחור קליניקה בעלת ניסיון ומוניטין שבראשה עומד רופא MD בעל רישיון לעסוק ברפואה, שלצדו צוות מיומן ובעל ניסיון עשיר" הוא מדגיש, ומסכם: "להשתלה איכותית אין מחיר, כי לאושר ולביטחון העצמי שלנו אין מחיר".

מתכנן השתלת שיער בטורקיה?

נשמח לייעץ ולסייע לך בתהליך

השאר פרטים והמומחים של Cosmedica Israel יחזרו אליך בהקדם

הכתוב בכתבה אינו מהווה המלצה רפואית, הוראה או עצה לשימוש ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. התוצאות משתנות מאדם לאדם ואין לראות במידע או בעדויות המוצגות בכתבה משום הבטחה לתוצאה כלשהי.

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן