הסרת שיער בלייזר לילדים – כך תתמודדו עם שיעור יתר שגורר הצקות בלתי פוסקות לילדכם

22,854

הסרת שיער בלייזר היא אחד הטרנדים החמים של עולם הקוסמטיקה עם הבטחה לפתרון יעיל וארוך טווח. אך כשמדובר בהסרת שיער בלייזר לילדים, מדובר בנושא שונה לגמרי, החל מהמניעים לטיפול, דרך הפרמטרים המקצועיים ועד הגישה הטיפולית והכשרת הצוות.

שיעור יתר בילדים איננה תופעה נדירה. ילדים רבים חווים שיעור יתר באזורים שונים בגוף – ידיים, רגליים, שפם, גב תחתון, גבות ועוד.
פעמים רבות זהו מצב זמני, ועם השלמת הצמיחה בסביבות גיל 18 ייתכן והגוף יתאזן. אך מה עושים עד אז? מה עושים בשנים בהן הילדים חווים שיעור יתר שקשה להסתיר מחבריהם וגורם להם לאי נוחות ופוגע בביטחון העצמי שלהם?
בעבר, בהיעדר כל פתרון אחר, ההורים ניסו לגונן על הילדים, לנסוך בהם בטחון עצמי ולעטוף אותם באהבה.
זה חשוב מאוד, ועם זאת, זהו פתרון חלקי ומוגבל מאוד.

 

כנות קיצונית אצל ילדים עלולה להפוך להתנכלות של ממש

בקומדיות רבות בהן מככבת משפחה אנחנו רואים מצבים קומיים שלמים סביב הישירות הקיצונית של ילדים צעירים, שעוד לא מבינים מהו "טאקט" ומה עלול להיות פוגעני.
בטלויזיה זה יכול להיות מאוד מצחיק.
אך בחיים האמיתיים, הכנות הקיצונית הזו, חוסר היכולת של ילדים להתעלם מכל מה ששונה, מכל מה שנתפס כפגם, ומכל מה שיכול להיות נקודת תורפה אצל ילד אחר – זה בכלל לא מצחיק.
מה שמתחיל בבדיחה מקומית או לגלוג מזדמן עלול להפוך עד מהרה להתנכלות של ממש, יומיומית, פוגענית שמחלחלת למצב רוחו הכללי ואף לתפקוד של הילד בחיי היומיום.
שיעור יתר או צמיחה מוקדמת של שיער הגוף הוא דוגמה מצוינת לפרט שהילדים פשוט לא מתעלמים ממנו, וכשההצקות מתחילות, מדובר בכדור שלג.
אחת הדרכים היעילת להפסיק סוג כזה של הצקות ולהחזיר את הילדים לאינטרקציה בריאה עם החברים היא פשוט לטפל בתופעת שיעור היתר, והדרך הטובה ביותר לטפל בשיעור יתר, במיוחד אצל ילדים, היא על ידי הסרת שיער בלייזר לילדים.

לתיאום פגישה עבור בדיקת התאמה להסר שיער בלייזר עבורך ילדיכם - השאירו פרטים

הפתרון המושלם עבור ילדים הסובלים מהצקות – הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר עבור ילדים היא פתרון מושלם כי התהליך פשוט מעלים את התופעה המזינה את ההצקות.
נכון שבעולם מושלם היינו יושבים כולנו יחד, הילדים המציקים ביחד עם הילדים הסובלים, מדברים על הנושא, לומדים להכיר, ופותרים את הבעיות בניחותא.
אבל… זה הרי לא קורה ככה במציאות של הילדים.
הסרת שיער בלייזר לילדים היא תהליך בטוח, לא כואב, לא מסוכן, לא משפיע בשום צורה על התפתחות הפיזית של הילדים ואפילו לא מייצר שום השפעה בלתי הפיכה. הוא נעשה בסביבה אינטימית ומכילה, לא משאיר סימנים ולא מייצר סביבו עוד מסכת הצקות כמו גשר ליישור שיניים למשל.
זהו הליך בטוח לחלוטין, ואם מבצעים אותו במכון קוסמטיקה גדול ומסודר אפשר גם להיות סמוכים ובטוחים שכל המכשירים, החומרים והתהליכים מפוקחים על ידי הגורמים הרלוונטיים כדי לוודא שאתם בידיים טובות.
לכן, זהו פתרון אולטימטיבי עבור ילדים הסובלים משיעור יתר.

 

לא "מודל יופי" אלא הקניית בטחון עצמי וטיפול בילדים עם מצוקה אמיתית

אם למישהו נדמה כי הסרת שיער בלייזר לילדים היא עוד מדרגה ברדיפה אחר מודל יופי בלתי אפשרי, אז האמת היא למעשה שונה בתכלית. מדובר בטיפול הכרחי בבעיה אמיתית וכואבת, לא פחות.
אורנה פלנסיה, מנהלת מכון הקוסמטיקה "עורגני" המתמחה בהסרת שיער בלייזר לילדים מספרת לנו: "כשמגיעים אלינו ילדים לטיפול הסרת שיער בלייזר, אנחנו בודקים מעבר לחומרת הביטוי הפיזי של הבעיה, גם מה ההשפעות שלה על הילד. כשילד מגיע אלינו עם בעיה מינורית, יש לו ביטחון עצמי גבוה והוא לא סובל כלל מהצקות, אנחנו ממליצים לא לטפל. זו לא מטרת הטיפול. אבל לצערי הרב, מרבית הילדים שמגיעים אלינו מגיעים רק אחרי שהמצב נעשה כמעט בלתי נסבל, הילדים מסרבים ללבוש בגדים קצרים בקיץ, לא הולכים לים, סובלים מהצקות בלתי פוסקות, הביטחון העצמי מעורער לחלוטין והילד מפתח הרגלים של ריחוק והסתרה. במקרים האלה הטיפול שלנו באמת מספק פתרון מלא לבעיה".

 

ילדה בת 5 עם סכין גילוח של אבא, ילדים שלובשים ארוך בקיץ

עד שלא שומעים את הסיפורים, קשה להבין כמה המצב עלול להיות חמור. מה שבעולם המבוגרים עלול להתפרש כ"התנהגות טיפוסית של ילדים", אצל אלו הסובלים מהצקות מדובר במשבר של ממש המוביל להתנהגויות קיצוניות.
זה מתחיל בילדים שמסרבים ללבוש בגדים קצרים, ומסתובבים עם שרוולים ארוכים, גם מכנסיים וגם חולצה במהלך כל הקיץ, הקיץ הישראלי כן? ילדות שנמנעות מכל פעילות בבריכה, בים או אפילו פעילויות ספורט מחשש לחשוף את הידיים והרגליים, או ילדים שמרבים להישאר בבית וממעטים להיפגש עם חברים.
אך זה מגיע גם למצבים קיצוניים יותר, של ילדה בת 5 המנסה לגלח את השפם, הידיים או הרגליים עם סכין הגילוח של אבא, ילדים המנסים לתלוש את שיער הידיים או הרגליים בעזרת מסקינטייפ ועוד. פעולות נואשות שעלולות ממש לסכן את הילדים.
הטיפול בבעיה באמצעות הסרת שיער בלייזר יכול להתחיל כבר בגיל הזה, ונפוץ למצוא ילדים לפני עלייה לכיתה א' מטפלים בבעיה. מה שמכתיב את הטיפול הוא לא גיל הילד, אלא האם הילד חווה הצקות וניכור בגלל שיעור יתר או מתלונן שמפריע לו.

הורים – שימו לב
התופעות האלה מלמדות על מצוקה, וכהורים עלינו להיות עירניים ומודעים למצוקה הזו.
הסימנים עלולים להיות בולטים כמו סירוב ללבוש בגדים קצרים או הימנעות מפעילויות בריכה וים, אך ייתכן והסימנים יתבטאו בהתבודדות, הסתגרות וריחוק.
עלינו לשים לב לאיתותים אלה מצד ילדינו, ואם אכן מדובר בתוצאה של הצקות בעקבות שיעור יתר, להעניק להם את הפתרון הראוי.

לתיאום פגישה עבור בדיקת התאמה להסר שיער בלייזר עבורך ילדיכם - השאירו פרטים

אז זה כמו הלייזר של המבוגרים?

"לא" קובעת אורנה בנחרצות "חייבים להבין, שלמרות שלשני הטיפולים יש את אותו השם, מדובר במיומנות שונה לגמרי. ראשית, יש לכוון את המכשירים בצורה שונה ולהשתמש בפרוטוקולים שונים לגמרי לטיפול. ישנה למעשה הכשרה מקצועית רשמית עבור טיפול בילדים, אצלנו ב'עורגני' כל הצוות עבר את ההכשרה המקצועית הזו, אך זה אפילו לא הדבר החשוב ביותר".
"הצוות חייב להבין איך לגשת לילדים. לא באינטואיציה או ניחוש, אלא בהכשרה של ממש. ב'עורגני', אנחנו משתמשים באנשי מקצוע, פסיכולוגים,פסיכיאטרים ואנשי טיפול המתמחים בילדים כדי ללוות את הצוות, להדריך ולתת כלים לגשת לילדים, ליצור אוירה נוחה בטיפול, לזהות אי נוחות ומצוקות, לזהות מתי הילד לא מעוניין בטיפול אלא נדחף על ידי ההורה ועוד. זו התמחות, אנחנו המכון הראשון והותיק בארץ שהתחיל בהסרות שיער בלייזר לילדים ואנחנו כל הזמן ממשיכים לשפר את התהליך מתוך הניסיון שלנו בשטח, ובכל פעם מחדש אנחנו לומדים שהטיפול בילדים שונה ברבדים רבים מהטיפול במבוגרים".

אל תקחו את הילדים לקוסמטיקאית שלכם בבית

הטיפול להסרת שיער בלייזר לילדים הוא התמחות. כמו שיש רופא שיניים לילדים, רופא/י ילדים ואפילו מספרה לילדים, כך גם יש קוסמטיקאית עם התמחות בילדים.
לקחת את הילדים לקוסמטיקאית שלך בבית עבור הסרת שיער בלייזר עלול להיות לא נעים, ואפילו מסוכן לילדים. עוצמה לא נכונה, פרוטוקול טיפול לא נכון או זמן לא נכון יכולים לעשות נזק לילדים. שיחה לא נכונה גישה לא מתאימה או הערות לא במקום, עלולות לעשות נזק מסוג אחר לגמרי. אין פה מקום לניסוי וטעיה, אלו הילדים שלנו.

מכל הארץ מגיעים ל"עורגני" עבור הסרת שיער בלייזר לילדים

אורנה פלנסיה מספרת לנו בגאווה: "מכל הארץ הגיעו אלינו לקליניקה בכפר סבא. מרמת הגולן ומחיפה מדימונה ומבאר שבע. אנחנו משקיעים מאמץ רב בהכשרת הצוות, גם הכשרה מקצועית על המכשירים וגם הכשרה לגישה טיפולית לילדים, הבאנו את המכשור המתאים והמקצועי ביותר, יצרנו בקליניקה אווירה מזמינה לילדים, לא תחושה של בית חולים, אלא מקום חם ואוהב, יש לנו ניסיון רב וסיפוק גדול מהעזרה שאנחנו מגישים לילדים, וכשזה מגיע לטיפול בילדים, במיוחד בבעיה רגישה כל כך, ההורים מבינים שגם אם צריך לנסוע עוד קצת – זה שווה את זה".

לתת לילדים את נקודת הפתיחה הטובה ביותר

אל תשוו בין הדורות. העולם היום שונה, וחלק מההתמודדות שאנחנו נאלצנו לעשות כילדים לא הייתה באמת מתוך גישה חינוכית אלא פשוט מהיעדר פיתרון אחר. תוסיפו לזה את הרשתות החברתיות שלא היו קיימות כשאנחנו הייינו ילדים, את העובדה שלילדים ביסודי יש טלפון עם מצלמה ואפשרות הפצת תמונות ותוכן ברשת באופן מיידי ואת היכולת לתקשר במעגלים הרבה יותר רחבים, וקיבלתם דור שחי במציאות אחרת, ולפעמים דרושים לו פתרונות אחרים לאתגרים. בנוסף, ישנה היום מודעות גדולה יותר למראה ולהופעה מגיל יותר צעיר ובעקבותיה גם ביקורת, לא תמיד בונה ונעימה.
לכן, חשוב להתנתק מההשוואה למצב שלנו כילדים, ולהתמקד באפשרות לתת לילדים את נקודת הפתיחה הטובה ביותר, ולאפשר להם לאהוב את עצמם לפחות כמו שאנחנו אוהבים אותם.
אם הילדים סובלים משיעור יתר – הסרת שיער בלייזר היא הפתרון המושלם לכך.

לתיאום פגישה עבור בדיקת התאמה להסר שיער בלייזר עבורך ילדיכם - השאירו פרטים

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן