בשורה שצריך לעכל: מעייפות מוגברת ועד נשירת שיער, הפתרון האמיתי לבעיות שלנו – נחשף

10,381

רבים מאיתנו מבזבזים כסף רב וזמן לא מבוטל על טיפול בסימפטומים שונים בגוף שלנו, במקום לטפל בבעיה עצמה – החל מעייפות מוגברת, דרך כאבי בטן וראש ועד לנשירת שיער. היום מסתבר שיש פתרון, והוא נמצא ממש מתחת לאף: הסוד טמון בכלל – בבטן שלנו. 

אם נתקלתם במצב שבו אתם סובלים מבעיה גופנית בלתי מוסברת, אתם לא לבד. בין אם מדובר בעייפות מוגברת גם אחרי שנת לילה טובה, נשירת שיער פתאומית, חולשה או כאבים שונים ומשונים, אלפי אנשים סובלים מבעיות ומכאובים שונים, לכאורה ללא סיבה ניכרת לעין. במצב כזה, רובנו נופנה לבדיקות מקיפות במטרה לנסות ולאבחן מצבי מחלה או דלקת, אך במרבית המקרים – לא נקבל תשובות ברורות, פתרונות או אבחנה שתאפשר לנו להבין מה בדיוק עובר עלינו ומדוע. 

המקור הסמוי למרבית המצבים הללו, שלעיתים קל מאוד לפספס אותו כשלא יודעים היכן לחפש, נמצא דווקא עמוק בקרבנו. מערכת העיכול שלנו היא הצומת המרכזית המנתבת אנרגיה לגוף באופן שוטף על ידי פירוק המזון שאנחנו צורכים לרכיבים החיוניים לתפקודינו היומיומי, אך דווקא מערכת קריטית זו בגוף האדם זוכה להתעלמות במרבית המקרים, כמו גם בפרוטוקלי הטיפול השונים, כאשר לרוב התשובה נמצאת בדיוק שם.

למעשה, הרפואה הטבעית גילתה כבר מזמן את מה שהגוף שלנו מנסה להגיד לנו כבר שנים:  בחלק גדול מהמקרים, הפתרון הוא בבטן.

טיפול 10,000 למערכת העיכול

מערכת העיכול שלנו היא המנוע של הגוף. בדומה למנוע הרכב, היא מקבלת דלק, בצורה של מזון כמובן, וממירה אותו לאנרגיה זמינה עבורנו. ככל שמערכת העיכול שלנו נשחקת, בין אם על ידי תזונה לקויה או הצטברות של רעלים, לצד מצבים רגשיים כגון מתח או חרדה (בכל זאת, אנחנו חיים בישראל ותחושות אלו הן חלק משגרת חיינו), כך היכולת שלה לתפקד בצורה יעילה פוחתת בהדרגה.

 

בדיוק כמו מנוע הרכב, גם מערכת העיכול זקוקה לטיפול תקופתי ותחזוקה על מנת להבטיח שתעשה את עבודתה בצורה יעילה ותספק לנו את כל האנרגיה והחיוניות הדרושים לנו לתפקוד תקין. ברגע שהמנוע מתחיל לגמגם, מתחילות לצוץ להן תופעות שונות ומשונות כגון כאבים בלתי מוסברים או סימפטומים גופניים אחרים. אז כיצד מבצעים טיפול 10,000 למערכת העיכול? קודם כל מתחילים בלהבין מה משפיע עליה ומפר את האיזון העדין שלה, בשביל לדעת להתמקד בגורם הנכון.

על הקשר בין שמפו, קפה, דלקת - והקיבה שלנו

המצב בו נמצאת מערכת העיכול שלנו מושפע מ-3 גורמים עיקריים: רעלים, תזונה ומצב רגשי. פגיעה באחד מהמרכיבים הללו תוביל לזיהום במערכת שישליך על כל הגוף. כשרובנו נתקלים במחלה או תסמין כמו נשירת שיער, ציפורניים חלשות, תשישות או עייפות, נעדיף אוטומטית לטפל בסימפטום במקום בשורש הבעיה. כמה כסף בזבזנו במהלך חיינו על מציאת פולי הקפה הנכונים שישאירו אותנו ערים בכוח? כמה זמן בזבזנו על מציאת מכון יופי שיטפל לנו בשיער, או במציאת השמפו הנכון לנו? כמה פעמים ניסינו לטפל בדלקת עיקשת שחזרה שוב ושוב, כמו דלקת בדרכי השתן או פטריה בנרתיק? הרפואה המערבית לאט לאט מתחילה להבין מה שהרפואה המשלימה יודעת כבר מזמן – טיפול נכון במערכת העיכול יכול לספק תשובה ופתרון לכל אלו, צריך רק לדעת איפה לחפש.

לאבחון מקצועי וקבלת טיפול מתאים
השאירו פרטים

זו לא רק תחושת בטן

"הכל מתחיל ונגמר בשלושת הגורמים המרכזיים המשפיעים של מערכת העיכול" אומר לנו יאיר הניג, מייסד מכון הניג, המכון המוביל בארץ לרפואה טבעית הנוגעת למערכת העיכול. "רעלים, תזונה ומצב רגשי. האיזון בין שלושתם שומר על הגוף שלנו מתפקד וחיוני, אבל ברגע שאחד מהערכים האלה יוצא מהטווח, מתחילות הבעיות". בניגוד למחשבה המקובלת לפיה בעיות במערכת העיכול באות לידי ביטוי בעיקר בהקשר של כאבי בטן, בחילות או צרבות, מסתבר שיציאה מאיזון במערכת העיכול היא בעלת השפעה נרחבת על כל הגוף ובאה לידי ביטוי בשלל סימפטומים אחרים כגון חולשה, עייפות, בעיות שינה, מצב רוח ירוד, בעיות עור ואפילו דלקות בדרכי השתן ובנרתיק.

 

"בסופו של יום, בני אדם הם יותר ממדדים שונים כמו רמת ברזל או כולסטרול. אנחנו שילוב של התזונה שאנו אוכלים, הרעלים שנכנסים לגוף שלנו והמצב הרגשי בו אנחנו נמצאים. בטיפול מערבי בנשירת שיער לרוב לא תשאל את עצמך "האם אני במתח? האם אני בחרדה? איך האוכל שאני אוכל משפיע עליי?" וככל הנראה לא תוכל לטפל בבעיה בהתאם. אבל זה מה שאנחנו עושים במכון הניג – יודעים לזהות את שורש הבעיה, המגיעה ממערכת העיכול, וכך לטפל בה במיוחד".

אבל איך בפועל זה קורה?

ניסיון של שנים בתחום הרפואה הטבעית ואלפי מטופלים שעברו תחת ידיו, עזרו ליאיר הניג להבין בדיוק כיצד מערכת העיכול משפיעה על כל הגוף שלנו – ואיך אפשר לטפל בה. "מה שקורה אצלנו בגוף זה סדר פעולות מאוד ברור שחוזר על עצמו. כשאחד משלושת הגורמים שהזכרנו – תזונה, רעלים ומצב נפשי – יוצא מאיזון, זה מתחיל להחליש את מערכת החיסון שלנו. מערכת החיסון, בתורה, גורמת לסימפטומים פנימיים – מה שאנחנו מכירים כדלקת או זיהום שאיתם הגוף מנסה להתמודד. הזיהומים והדלקות הללו מתבטאים בסימפטומים חיצוניים שבהם אנחנו מנסים לטפל, כמו תשישות, בעיות עם צמיחת השיער, כאבים באזורי הבטן והגרון וכן הלאה, בלי לדעת שיש גורם פנימי שגורם למצב הזה. זה כמו עשבים שוטים – במקום לקצץ אותם מלמעלה, אנחנו עוקרים אותם מהשורש כדי לשקם את האדמה".

השיטה שמראה תוצאות

המקרה הזה של ניסיון להשתיק את הסימפטומים במקום לטפל בבעיה מוכר מאוד ומשותף למטופלים רבים במכון הניג. כך קרה לטל כהן, שסבל במשך תקופה ארוכה מעייפות מתמשכת וחוסר באנרגיה שהיו מלווים גם בכאבי בטן. אחרי אינספור אבחנות כלליות, כגון מעי רגיז או רירית קיבה רגישה ללא שום מענה או פתרון, טל פנה למכון הניג בתור מוצא אחרון לפני שהרים ידיים והשלים עם הכאבים והעייפות כעובדת חיים מצערת. במכון אובחן טל כלוקה בחיידק הקנדידה והליקובקטר פילורי על שלל תופעותיו וקיבל לראשונה בחייו פרוטוקול טיפול מתאים שגרם לכל אותן תופעות ששיבשו את חייו להיעלם ואיפשרו לו לחזור לתפקוד מלא.

 

בדיוק כמו טל, אלפי אנשים סובלים כל שנה מתסמינים שונים ומבעיות שונות, ולא תמיד יודעים לאן לפנות כדי לפתור את כולן. במכון הניג, מספר לנו יאיר, המטופלים עוברים אבחון כולל ושלם כדי לגלות את הבעיה המדויקת ולפיכך לתת את הטיפול הנכון ביותר. "לפני כמה זמן הגיע אליי מטופל שסבל ממספר רב של בעיות," מספר יאיר. "החל מקשיי נשימה, שיהוקים, כאבי ראש ועד נפיחויות בבטן וקושי באכילה. הוא הגיע אליי אחרי שניסה טיפולים אנטיביוטים רבים ועבר אצל עשרות רופאים שלא הצליחו לתת מענה כולל לבעיות שלו. כשהוא הגיע אלינו הצלחנו לאבחן בדיוק את הבעיה, ורשמנו לו טיפול המשלב תוספי תזונה, צמחי מרפא ותוכנית תזונתית מותאמת במיוחד לגורמים שלו. לאחר מספר ימים בלבד קיבלנו ממנו טלפון. הוא סיפר לנו שהוא שוב מרגיש אדם מתפקד וחיוני, והכל בגלל טיפול נכון והוליסטי הרואה את הגוף כמכלול ומטפל בשורש הבעיה הנובע ממערכת העיכול."

גישה כוללנית עם תוכנית מותאמת אישית

אבל איך נדע מה מתאים לנו? איך נדע איזה גורם הופרע וגרם לתסמינים שאנו חווים? גם על זה יאיר שמח לענות. "בשמונה השנים האחרונות אנחנו מטפלים בגישה שרואה את כל הבעיות כמכלול, ואת מערכת העיכול כאחראית למכלול הזה. בעזרת הגישה הזו אנו מצליחים לטפל באנשים מכל רחבי הארץ, עם התמקצעות בנטורופתיה וצמחי מרפא ותוספי מזון ייחודיים שאנו מייצרים בעצמנו. לא מדובר בקסם חיצוני כלשהו, אלא במערכת שלמה שסובבת סביב טיפול מותאם ובניית תוכנית הנותנת מענה לשלושת הגורמים הכי חשובים במערכת העיכול". ואכן, פגישת ייעוץ במכון הניג כוללת טיפול הוליסטי ושלם המותאם לבעיה של המטופל: אבחון מעמיק ומקיף, טיפול בצמחי מרפא, תוספי מזון ופטריות מרפא אורגניים וייחודיים המאושרים ע"י משרד הבריאות, המלצות תזונה ובריאות, ליווי אישי עד החלמה ואפילו טיפול רגשי במידת הצורך. 

 

בשורה התחתונה, את התוצאות של מכון הניג אפשר לראות בעדויות הרבות של המטופלים המרוצים שלו, בסניפים הפרוסים ברחבי הארץ. הדרך של המכון לטפל בשורש המצוקה שחווה אדם היא בצורה טבעית, מדודה ומותאמת לכל אדם על פי בעיותיו, ושופכת אור על טיפול ממוקד ויעיל שלא היינו מודעים אליו לפני כן – בצורה מקצועית ומוכחת, הנובעת מאבחון מקיף ויסודי. 

לאבחון מקצועי וקבלת טיפול מתאים
השאירו פרטים

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן