מה הופך את שיטת NLP לכל כך עוצמתית?

715
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
NLP

 

NLP היא אחת השיטות הפופולריות ליצירת שינוי בתוכנות החשיבה האוטומטית של האדם, סוג של שינוי תפיסה המאפשר ריפוי ושחרור מדפוסי התנהגות שונים, וכך להצליח להתגבר על חסמים כגון חרדות, שינויים, תקשורת, דימוי עצמי נמוך ועוד. שיטה זו קיימת עוד משנות ה- 70 ופותחה על ידי צוות חוקרים – ד"ר ריצ'ארד בנדלר (בלשן וסופר) ופרופ' ג'ון גרינדר (פסיכותרפיסט). אל השיטה המופלאה הזאת הם הגיעו לאחר מחקר מעמיק שעסק בגורמים להצלחה יוצאת הדופן של אנשי מקצוע המוכרים בעולם מתחום הטיפול. הצפייה באנשים מסוימים שזכו להצלחה הביאה אותם למסקנות מסוימות, וכך פיתחו גישה חדשנית המאפשרת הגעה לתוצאות מוצלחות במינימום זמן.

מתודולוגיית העבודה בשיטת NLP

אומנם שיטת NLP פותחה בשנת השבעים, אולם השינוי המהותי של הטיפול פותח בתחילת שנת התשעים, שאז פותחה גישה חדשנית יותר שהביאה לידי פריצת דרך וקבלת תוצאות הרבה יותר טובות. מתודולוגיית העבודה מבוססת על הנחה שלכל אדם יש דפוס התנהגות מסוים שהוא מובנה, שאגב זהו דפוס השונה מאדם לאדם. די קשה לשנות דפוס התנהגות מסוים באופן עצמאי, לדוגמה – אם יש לנו חרדות מדבר מסוים, די קשה ואף בלתי אפשרי לקום בבוקר ולמגר את החרדה. ולכן, על ידי השיטה ניתן לעבור שינוי, משום שהשיטה עובדת על התת מודע ויכולה להביא שינוי ברמה עמוקה יותר.

NLP הם ראשי תיבות של – Neuro Linguistic Programming העובדות על שלושה תחומים עיקריים – עצבי, לשוני ותכנות.

בואו נראה כיצד שיטת NLP עובדת:

 Neuro עצבי

בשלב זה עובדים על התהליכים העצביים במוח, מתוך הבנה שתפקידם הוא לקלוט שדרים שונים הכוללים את כל ששת החושים שלנו כמו – ראיה שמיעה, מישוש וכו'. תפקיד החושים הוא לתרגם כל דבר בחיינו לחוויות וכך ליהנות מכל תהליך, גם אם הדרך אליו קשה.

Linguistic לשוני

בשלב זה הטיפול עוסק בתקשורת המילולית שלנו כלפי הסביבה ותקשורת פנימית ביננו לבין עצמנו. פעמים רבות אנו נמצאים בחרדות וחששות שבאים מהדיבור הפנימי שלנו ששם סוג של "חומות" המקשות עלינו לבצע צעדים ולהגשים מטרות. ניתוח התקשורת הפנימית, יכולה לסייע רבות ולמגר את התקשורת הפנימית השלילית.

Programming תכנות

לאחר שניתחנו את הפעילות המוחית שלנו ואת התקשורת המילולית, כעת נותר לנו לארגן את התוצאות ולהתחיל לתכנן יעדים ומטרות. טכניקות אלה יסייעו למטופל לארגן את מחשבותיו וכך להשיג את התוצאות הרצויות ולנצל את הפוטנציאל הטמון בו.

סוגי טיפולים נפוצים בתחום ה- NLP

העצמה ושינויים בחיים – טיפולי NLP נהדרים עבור אנשים המעוניינים לבצע שינויים בחייהם, אך נתקלים במחסומים ופחדים המונעים מהם לבצע אותם. על ידי הטיפול ניתן לשפר את איכות החיים, לבצע שינויים נקודתיים כדוגמת – שינוי מקום עבודה, פתיחת עסק עצמאי וכו'. כמו כן, הטיפול מצוין למי שמעוניין לבצע שינויים אישים פנימיים.

שיפור הדימוי העצמי – ביטחון עצמי נמוך פוגש אותנו בצמתים רבים בחיינו, ולעיתים מקשה עלינו להתמודד עם סיטואציות אישיות וחברתיות. שיפור הביטחון העצמי יאפשר לנו להעריך את היכולות שלנו, לבטא את עצמנו בצורה נכונה, ליצור קשרים חברתיים ואפילו למצוא זוגיות המתאימה לנו.

חרדות ופוביות – בשנים האחרונות ישנה מודעות יתר לנושא חרדות ופוביות, שיכולות להשפיע על חיינו כגון- חרדה דנטלית (מוכרת אצל ילדים ומבוגרים), חרדות בלילה, פחדים ממשברים וכו'. על ידי שינוי תפיסה בתת מודע ניתן להתגבר על חרדות ולמגר אותן לגמרי.

שחרור מתקיעות – אנשים רבים חווים "תקיעות" שיכולה היות במקום עבודה, זוגיות שלא מתאימה להם, חברה הרסנית וכו'. הפחד מלשחרר את המוכר, או הפחד מלבצע שינוי מהותי יכול לגרום להם לחוש תקיעות הגורמת לתסכול, עצבים ומתחים. ברוב המקרים, מומלץ לשלב גם דמיון מודרך המסייע רבות במהלך הטיפול.

אתר המערבולת מביא את התוכן הטוב והאיכותי ביותר בכל תחומי החיים. מעת לעת אנו מארחים כתבים אורחים ומאפשרים להם להפנות את תשומת ליבם של הגולשים להצעות של צד שלישי, כולל הפנייה בעזרת קישורים.

גילוי נאות

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!