מחקרים בדקו: האם שורש הליקוריץ עשיר בגלברדין יכול להפחית את הסיכון לחלות במחלות לב, טרשת עורקים ומסייעת לאזן את רמות הסוכר בדם?

50,727
מלחמה ברדיקלים החופשיים

זה כבר לא סוד, המצב הבריאותי במדינה מדאיג: מאות אלפי ישראלים סובלים ממחלת הסוכרת, למעלה מ-1.5 מיליון אנשים סובלים מיתר כולסטרול וכ-26,500 חולי טרשת עורקים בכל שנה. והמספרים רק עולים. בעקבות מחקרים שגילו כי שורש הליקוריץ ופרי האסאי יעילים לבריאות הגוף ותורמים לאיזון החמצן בדם, חברה ישראלית החליטה לפתח קפסולות ייחודיות עם אותם צמחים ייחודיים.

מרבית האנשים לא יודעים מאין מגיעה ומתפתחת המחלה שהם סובלים ממנה, מדובר על חומר (כמו אטום) הנקרא רדיקל חופשי. התפקיד שלו הוא להתמזג עם התאים, ובכך לפגוע במבנה התא ולייצר מחלות בגופנו. לשם הדוגמה, נשווה את הרדיקל לעלוקה הנצמדת לגוף האדם ומוצצת דם. העלוקה בדיוק כמו הרדיקל החופשי, נצמדת לגוף, לא מרפה, פוגעת ומזיקה לו. 

חשיפה מתמשכת לזיהום אוויר, תזונה לא בריאה ולא מאוזנת, עישון וכמובן תרופות שונות, מחלות ומעל הכל הגיל – כולם מביאים לכך שהרדיקלים החופשיים גוברים על נוגדי החמצון הטבעיים בגוף ובכך גורמים נזק בלתי הפיך ומביאים להתפתחותן של מחלות הסוכרת, טרשת העורקים, התקפי לב, מחלות כלי דם, שבץ מוחי, הזדקנות מוקדמת, הכולסטרול גבוה ועוד.


איך מחזירים את הגוף לאיזון?

עשרות מחקרים נעשו לאורך השנים על דרכים שונות לעזור לגוף במלחמתו ברדיקלים החופשיים. תרופות שונות, שינויים תזונתיים ועוד פתרונות שונים ומשונים, כולם מנסים להזין את הגוף בנוגדי חמצון שיעזרו לגוף להישאר מאוזן. מתברר שהתשובה הייתה "מתחת לאף" של המדענים (ושלנו) מאז ומתמיד.

ב-15 השנים האחרונות, וככל שהתגברה המודעות לכך שריבוי תרופות וכימיקלים הוא לא התשובה, יותר ויותר מחקרים החלו להתמקד דווקא בחיפוש פתרונות טבעיים. בין היתר, צמחי מרפא הנמצאים בשימוש האדם בדרכים כאלו ואחרות מזה שנים.

מתברר שבין המחקרים חזרו והופיעו מספר צמחים שבין תכונותיהם הרבות ניכר כי יש להם יכולות נוגדות חמצון מרשימות לצד תועלות בריאותיות מפתיעות נוספות. את שלל הצמחים הללו אספו וריכזו (על אף הקושי בהשגת הצמחים השונים) החברה הישראלית THE 123 ופיתחו פורמולה ייחודית הנקראת ליקוריץ פלוס 123 ברשיון משרד הבריאות, עם רישיון GMP ואף כשרות בד"צ חת"ם סופר. הפורמולה הייחודית צברה שם בקרב המונים ואנשים רבים סיפרו על השינוי המהותי שהתחולל בחייהם בעקבות השימוש בה.ממה עשויה פורמולת הצמחים שפיתחה החברה הישראלי THE 123? 

1. שורש הצמח ליקוריץ – או בשמו השני "שוש קרח"

צריכה מוגברת של שורש הליקוריץ' העשיר בגלברדין מסייעת להורדת רמת החמצון של הLDL ב-55%, רמת הכולסטרול הרע LDL ב-9%, לחץ הדם ב-10% ומעלה את התנגדות הדם לחמצון ב-19%. מה שמוריד משמעותית את הסיכון למחלות שונות כגון טרשת עורקים, סוכרת, מחלות לב וכלי דם.

אך לא תמיד השימוש בליקוריץ' יהיה לטובתנו ובמקרים מסוימים כאשר אנו לא יודעים לצרוך אותו בצורה נכונה, הוא יכול להזיק לבריאותנו. אישה כבת 40 הייתה אוכלת להנאתה סוכריות ליקוריץ', היא אהבה את טעמם החריף-מתוק והייתה צורכת אותם על בסיס יומיומי מבלי שהבינה את ההשלכות שיש למעשיה. לאחר שחיסלה שקית שלמה של סוכריות ליקוריץ', האישה החלה להרגיש לא טוב והגיעה לטיפול כשהיא סובלת מעליות חדשות וקיצוניות בלחץ הדם שלה. מה שגרם לעלייה החדה בלחץ הדם, היה כמות גבוהה של גלציריזן. כאשר אנחנו צורכים את שורש הליקוריץ' חשוב מאוד שיהיה מיצוי שיודע לנטרל את רמת הגלצירין, על מנת שנוכל להבטיח את בריאותינו. על אף מה שהרוב חושב, לא בכל שורש ליקוריץ' קיים מינון משמעותי של גלברדין (שאותו אנו רוצים לצרוך) ולכן חשוב לדעת מנין אנו צורכים את הליקוריץ'.

במחקרים רבים התגלה כי שורש הליקוריץ המובחר ביותר הוא זה אשר מכיל בתוכו כמות גבוהה של גלברדין אשר הופק בתהליך הפקה מיוחד ויקר ובכך מסייע בהפחתת חמצון הכולסטרול בדם (הגורם בין השאר למחלות כגון טרשת עורקים, מחלות לב וכלי דם, סכרת ועוד) והקטנת עיבוי דופן העורק.

2. אסאי – לא רק לשייקים טרופיים

פרי האסאי הפך לאחרונה לחביב הקהל הישראלי. בשנים האחרונות אנו פוגשים יותר ויותר מוצרים המכילים אותו, בין השאר בשל האקזוטיות של הצמח שמקורו בצמחייה הטרופית של אגן האמזונס. צבעו הסגול העמוק והכהה לצד טעמו הייחודי הופכים אותו לתוספת נהדרת למשקאות פרי או קוקטיילים שונים.

מה שלא כולם יודעים הוא שבנוסף לכך שפרי האסאי עשיר במינרלים, וויטמינים, הוא נחשב "פרי-על", Super-Fruit, זאת כיוון שהוא מכיל כמות גבוהה מאוד של נוגדי חמצון. מחקרים קליניים רבים שנערכו הראו כי צריכת אסאי מגדילה את כמות נוגדי החמצון בדם.

פרי האסאי מכיל פיטוסטרולים אשר נוכחותם מפחיתה את ייצור הכולסטרול וכן אנטוציאנידינים, החומר המועיל ביין אדום, אך ברמות גבוהות יותר ולכן מסייע בשמירה על בריאות הלב.

בשל העובדה שבית הגידול הטבעי של פרי האסאי הוא באמריקה הדרומית, סביב אגן האמזונס, קשה מאוד להשיג את הפרי בצורה טבעית וטרייה בחנויות וברשתות השיווק וזו גם הסיבה שאנו נחשפים אליו בעיקר כתוסף למוצרי מזון אחרים, למרות שאין ספק שצריכה של אסאי טרי היא זו שמאפשרת ליהנות מכל יתרונותיו הבריאותיים. 

בנוסף, ניתן לראות כי מדד יכולת ספיגת רדיקל חמצן לפי  ORAC (מדרג מאכלים שונים על פי רמת נוגדי החמצון שלהם) באסאי גבוהה משמעותית מפירות אחרים: אסאי 610, אוכמנית 92, שזיף 73, שזיף מיובש 53, פטל 48, תפוח 43, תות שדה 36 אבוקדו 19, אגס 19, תפוז 18 (פי 14 מתפוח ופי 34 מתפוזים!)

3. ג'ינג'ר – לא רק בתה

שורש הג'ינג'ר (או זנגוויל בעברית) מוכר לכולנו וזמין בכל שוק או סופרמרקט. רובנו משתמשים בו, טרי או טחון לאבקה, בין השאר לתיבול מאכלים או בתור תוספת נחמדה לכוס תה, בייחוד בחורף. הג'ינג'ר בתור "תרופת סבתא" מוכר לנו בדרך כלל כאשר אנחנו מצוננים או סובלים מכאב גרון, אז נצרוך אותו עם דבש ולימון. אולם לשורש הג'ינג'ר, תכונות נוגדות חמצון בזכות הגינג'רולים המצויים בו עם יתרונות דומים מאוד לליקוריץ!

יחד עם זאת, קשה לצרוך את הג'ינג'ר בצורתו הטבעית. מעבר לכך שלא כולם אוהבים את הטעם, מאפיין נוסף שלו הוא שהצמח חריף מאוד, הן על הלשון והן בגרון וגם כשלוקחים את הכמוסה, עדיין חלק יכולים להרגיש את החום של צמח הג'ינג'ר. יש מי שאוהב את החריפות הזו, אך היא ללא ספק אינה לטעמם של רוב אנשים.

לפרטים נוספים על פורמולת הצמחים ליקוריץ
מלאו את הפרטים בטופס המצורף

פרטיותך חשובה לנו ופרטיך בטוחים איתנו.

השילוב המנצח של נוגדי החימצון הטבעיים

כפי שהסברנו עד כה, השילוב בין שורש הליקוריץ, ג'ינג'ר וצמח האסאי יכול לתרום בצורה משמעותית מאוד לאיזון החמצן בדם ולמלחמת הגוף ברדיקלים החופשיים.
יחד עם זאת מעבר לקושי לעבד את הצמחים לצורה אכילה, טעמם הייחודי או העובדה שאינם ברי השגה, צריכה טבעית של צמח הליקוריץ' מסוכנת לבריאותנו  בשל הימצאותו של חומר פעיל שנקרא גליצריזין שנמצא באופן טבעי בשורש.


פתרון אמיתי ובר השגה למלחמה ברדיקלים החופשיים

מרענן לגלות שלמרות הקשיים שאורח החיים המודרני מציב בפנינו, אפשר להילחם ברדיקלים החופשיים ולשמור על רמת חמצון תקינה ומאוזנת בגוף גם באמצעים טבעיים פשוטים ונגישים. לצד צריכה מדודה במינון נכון של צמח הליקוריץ, ג'ינג'ר ואסאי רצוי ומומלץ לשמור על אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת, להימנע מעישון ומזונות מזיקים ולשמור על הגוף שלנו כמיטב יכולתנו.

לפרטים נוספים על פורמולת הצמחים ליקוריץ
מלאו את הפרטים בטופס המצורף

פרטיותך חשובה לנו ופרטיך בטוחים איתנו.

האתר מנגיש מידע המבוסס על מחקרים שונים ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר.
בהתאם לנהלי משרד הבריאות, ניתן על פי חוק לייחס סגולות ריפוי רק לתרופות, וזאת בהתאם לתנאי הרישום שנקבעו ולאחר הוכחת יעילות, בטיחות ואיכות. למען הסר ספק, תוספי התזונה של The123 אינם תרופה ולא נועדו לאבחן, לטפל, לרפא או למנוע מחלה כלשהי. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת. בכל מקרה של בעיה רפואית יש להיוועץ ברופא המטפל. אין לראות במידע והעדויות המוצגים באתר הבטחה לתוצאה כלשהי העשויה להשתנות מאדם לאדם.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22139433

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21386979

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26366756

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן