אוויר לנשימה: פתרון חדש ומהפכני המשפר את איכות החיים של חולי מחלות ריאה הזקוקים לתמיכה נשימתית בבית

15,448

מכשיר מהפכני ויחיד מסוגו לתמיכה נשימתית ביתית, מאפשר למטופלים להימנע מטיפולים מסורבלים, ומתופעות לוואי קשות. בזכות המכשיר החדש יכולים המטופלים ליהנות מזרימת חמצן גבוהה בנוחות מירבית, בסטנדרט דומה לטיפול המתקבל בבית החולים, ובכך להימנע מביקורים תכופים בבית החולים ולנהל את מחלתם בצורה קלה יותר בביתם.

חולי מחלות ריאה, הזקוקים תכופות לתמיכה נשימתית חיצונית, מכירים היטב את הטיפולים המוצעים בבית החולים ובבית ותופעות הלוואי הנלוות אליהם. הבעיה נעוצה בשני גורמים עיקריים: הטמפרטורה הקרה שבה מוזרם החמצן, לצד רמת הלחות הנמוכה שבהן הוא מגיע לגוף, זאת לצד אי הנוחות בשימוש במסיכה.

חמצן קר דורש הרבה מאוד אנרגיה מהגוף, מה שגורם לעייפות הקשה המוכרת היטב לחולים ובני משפחותיהם, בעוד חמצן יבש יגרום לגירוי קשה של ריריות דרכי הנשימה ואיתו תופעות לא סימפטיות הנעות מתחושה צריבה, דימומים מהאף ודלקת ריאות חוזרת ונשנית.

לפתרונות המקובלים כיום, יתרונות וחסרונות: השימוש במשקפי חמצן מגביר את היובש וגירוי הריריות (ולכן גם מוגבל בהספק החמצן המוזרם), בעוד השימוש במסיכת פנים נותן יותר לחות, אך מגביל את היכולת לאכול, לשתות ולדבר, ושהייה ארוכה עם מסכת פנים מלאה מלווה באי נוחות.

מובן ששהייה ארוכה בבית חולים גוררת איתה סיכונים נוספים: העיקרי שבהם הוא חשיפה למחלות וזיהומים אחרים. גם ללא הסיכון, אף אחד מאיתנו לא רוצה לבלות את חייו בבית חולים. על אף שמדובר במחלה לא פשוטה, בניהול נכון וזהיר ניתן לשפר כיום את איכות החיים גם בבית, אך הצורך לתמיכה נשימתית היה ונשאר חיוני לצורך ניהול המחלה.

הקשר בין מכשיר ה-CPAP לתופעת "הנוסע המתמיד" לבית החולים
כפי שכבר הזכרנו, בקרב חולי מחלות ריאה בכלל, וחולי COPD בפרט, נפוצה תופעת "הנוסע המתמיד" לבתי החולים. בקרב הקהילה הרפואית דווקא נפוצה התפיסה לפיה יש לשאוף ככל שניתן לצמצום זמן השהייה של חולים כרוניים בבית החולים, על מנת להימנע מחשיפה לזיהומים, לצד הפגיעה הנפשית ודרדור המוטיבציה של חולים המאושפזים באופן תדיר. לאור זאת, מרבית הרופאים יעדיפו ככל שניתן להפנות את החולה לטיפול ביתי ותמיכה בקהילה.

יחד עם זאת, קופות החולים לצערנו לא תמיד עומדות בקצב התקדמות הטכנולוגיה, ונכון להיום עדיין לא מציעות פתרונות מתקדמים יותר וממשיכות להקצות לחולי מחלות ריאה את פתרון ה-CPAP על אף אי הנוחות הנגרמת משימוש בו.

למרבה האירוניה, דווקא גישה זו של הרפואה הקהילתית היא זו שגורמת למטופל לחזור שוב ושוב לבית החולים, שכן בשל אי הנוחות הרבה הנגרמת בשימוש מתמשך ב-CPAP, חולים רבים אינם מתמידים ומקפידים על השימוש ומוצאים את עצמם חוזרים לטיפול בבית החולים.

תמיכה נשימתית ביתית בסטנדרט של בית חולים
בבתי החולים הולך ומתרחב השימוש במכשיר ה-Airvo, פתרון מהפכני המספק זרימה גבוהה וסדירה של גז (חמצן+אוויר) מחומם ולח ישירות לדרכי הנשימה. הגז, המגיע מחומם, חוסך לגוף את הצורך להשקיע אנרגיה בחימומו. הלחות הגבוהה, מצידה, שומרת על הריריות ודרכי הנשימה ומצמצמת בצורה ניכרת את היובש, הצריבה והדימומים הנלווים לתמיכה הנשימתית.

חברת Bepex, היבואנית הבלעדית של מכשיר ה-Airvo, ומי שמובילה את תחום המכשור הרפואי בישראל מזה למעלה מ-50 שנה, מציגה לראשונה פתרון חדש ומהפכני לטיפול ביתי- MyAirvo. הפיתוח החדש מאפשר ליהנות מסטנדרט התמיכה הנשימתית של המכשיר גם בטיפול ביתי, להימנע מביקורים תכופים בבית החולים ומשפר בצורה דרמטית את איכות החיים והתמיכה שמקבל חולה הזקוק לטיפול בית.

המכשיר החדשני מזרים חמצן המחומם בטמפרטורה הנעה בין 31 ל-37 מעלות, בהתאם לצרכי החולה, ובמקביל שומר על סביבה של 100% לחות על מנת שלא לגרום לייבוש הריריות ולשאר התופעות הנלוות לכך. הודות לכך, מכשיר ה-MyAirvo מסוגל להזרים גז בקצב ספיקה של 60 ליטרים בדקה, בריכוז חמצן שנע בין 21% ל-100%, המקלים עוד יותר על החולה ומאפשרים לו לנשום בצורה קלה יותר לאורך זמן.

ראוי לציין שהמכשיר כולל איבזור המתאים לכל סוגי המטופלים בכל גיל, כלומר מתאים גם לילדים. האיבזור הנלווה למכשיר כולל סוגי קנולות שונות, ואף מתאם למטופלים שעברו טרכאוסטומיה (פיום קנה).

הפתרון היחידי שנמצא גם בבית החולים וגם בבית
חולים אשר טופלו באמצעות מכשיר ה-Airvo בית החולים, חוזרים לעיתים קרובות לבית החולים לטיפול נוסף בAirvo בשל אי שימוש במכשיר ה-CPAP בביתם. מכשיר ה-MyAirvo הביתי מאפשר לראשונה לאותם חולים להימנע מביקורים נוספים בבית החולים וליהנות משיפור כמעט מיידי באיכות החיים. בקרב מומחים בקהילה הרפואית ישנה הסכמה רחבה כי חולה אשר מסוגל ליהנות מתמיכה נשימתית סדירה תוך טיפול ביתי בסביבתו הטבעית מסוגל לנהל את מחלתו לאורך זמן רב יותר בהצלחה ולשמר כמה שיותר את איכות ושגרת חייו לאורך זמן.

נכון להיום, מכשיר Myairvo עדיין אינו בשימוש נרחב בקופות החולים , אך ניתן ליהנות מהפתרון החדשני גם באופן פרטי ישירות מול חברת Bepex, היבואנית הבלעדית של המכשיר.

חברת Bepex מציעה כיום את מכשיר ה-MyAirvo לשימוש ביתי בשתי תצורות, בהתאם לצרכי החולה ומשפחתו ובהתאם לצרכים הטיפוליים. ניתן ליהנות מיתרונות המכשיר במודל השכרה חודשי, או ברכישה ובעלות מלאה. בשני המסלולים החברה מספקת תמיכה הזמינה 24/7, לצד שירות המספק את כל המכשור והאביזרים הנדרשים לשימוש בו ישירות לבית המטופל.

לפרטים על MyAirvo לתמיכה נשימתית בבית מלאו פרטים ונציג Bepex ייצור איתכם קשר בהקדם

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן