בשורה להורים: אלו שלושת צמחי המרפא הסיניים שנחקרו כמפחיתים בעיות קשב ומיקוד בילדים

21,083

כשתחושת המיקוד של הילדים באה על חשבון הבריאות שלהם


התופעות של תזזיתיות יתר וחוסר יכולת להתמקד נצפות יותר ויותר בשנים האחרונות. יותר ילדים מאי פעם מאובחנים כסובלים מבעיה עצבית המקשה עליהם להתמקד. הבעיה הזאת מפריעה להתקדמות שלהם, ומפריעה להם ברמה היומיומית עם עודף של גירויים חיצוניים שמקשים על ההתנהלות הכללית.

הילדים מלאי אנרגיה. הם לא מצליחים להקשיב בשיעור או לשבת בשקט במקום אחד אחה"צ. הראש שלהם רץ לכמה מקומות בו זמנית, והם חושבים על כמה דברים במקביל. קשה מאוד לשמוע מה אומרת המורה, בזמן שילדים צועקים בשיעור ספורט בחצר בית הספר. קשה לשחק במשחק עם האחים אחה"צ, בזמן שאמא מדברת בטלפון באותו החדר. 

הפתרונות הקיימים כיום מבחינת הרפואה המערבית מספקים מענה נקודתי: הילדים לוקחים את תרופות המרשם השונות לפני היציאה לבית הספר, והם מצליחים לעבור את היום בכיתה בלי הפרעות מיותרות. 

אבל, לאחר שהם חוזרים הביתה, והשפעת התרופות מתחילה לפוג, מתרחשת תגובה מאוחרת של הגוף: הוא אוגר את האנרגיה במהלך היום, והילדים נאלצים להוציא אותה בבית, אפקט הריבאונד. במצבים כאלה, הורים רבים מעידים על תגובה מוגברת ועודף מסוכן של אנרגיה שגורם לילדים "להרוס את הבית", לקלל, להתפרע, לעשות שטויות ולהתנהג באופן שמסכן אותם ואת הסביבה שלהם.

בנוסף, הפתרונות הללו פוגעים בילדים מבחינות אחרות: עודף הריכוז התרופתי גורם לילדים רבים פשוט "לכבות". תחת השפעת התרופות המערביות הם מגיבים הרבה פחות לסביבה שלהם, דבר שגורם להם לאבד חברויות. השפעה נוספת היא הפחתה בתיאבון ותחושת ישנוניות מוגברת, שיכולות לפגוע בגדילה ובהתפתחות התקינה של הילדים.

כדי למנוע מהילדים את תופעות הלוואי הפוגעות בהתפתחות החברתית והגופנית שלהם, הורים רבים החלו לחפש פתרונות אחרים שאינם מבוססים על התרופות הללו. וכך הגיעו אל הנוסחה הסינית שפותחה בכלל ע"י מטפלות ברפואה סינית עממית.

המטפלות הסיניות ששינו את כללי הטיפול

מסתבר שהפתרון לבעיות קשב ומיקוד אצל ילדים טמון בשלושה צמחי מרפא סיניים, שסביר שרוב האנשים אף פעם לא שמעו עליהם. והאמת, זה לא מפתיע, כיוון שעם התפתחות הרפואה המודרנית, רבות משיטות הטיפול המסורתיות בעולם החלו להיעלם בהדרגה, במקרה הרע, או להישמר בקנאות ע"י קומץ מרפאים מסורתיים במקרה הטוב.

אין ספק שהרפואה המודרנית הביאה איתה הרבה מאד שינויים חיוביים לעולם, כגון תוחלת חיים גבוהה יותר, פחות מקרי מוות בכל מצב רפואי, ותעשיית תרופות שלא מפסיקה להתפתח. ועם זאת, נראה שלפעמים הרפואה המודרנית נשענת יותר מדי על תרופות תעשייתיות וסינתטיות, ולא מנסה למצוא תשובות בידע המסורתי שנצבר ע"י תרבויות שונות ברחבי העולם. 

הדבר נכון במיוחד בעולם המערבי. מידע על צמחי המרפא המקומיים באירופה וברחבי יבשת אמריקה, אותם הכירו האיכרים והאינדיאנים המקומיים בהתאמה, עומד להיעלם מהעולם. במזרח, לעומת זאת, הידע המסורתי אודות הצמחים המקומיים נשמר. ולכן, כששלוש מטפלות סיניות ניסו למצוא פתרון לבעיות הקשב והתזזיותיות של הילדה של אחת מהן, הן קודם כל חיפשו מענה ברפואת הצמחים הסינית המסורתית. 

אותן מטפלות השתמשו במיצויים של צמחים שהיו מוכרים בזכות התכונות המרגיעות והמטיבות שלהם. הן חיפשו את המינון המושלם שיאזן בין פעילות כל הצמחים ועדיין יהיה אפקטיבי מספיק. לאחר ניסיונות רבים, הן הצליחו להגיע לנוסחה אחת שהוכחה כאפקטיבית ביותר. היא הצליחה לעזור לילדה להיות שקטה ונינוחה באופן משמעותי, ושיפרה את יכולות הריכוז והלימוד שלה.

המטפלות הבינו שהנוסחה אליה הגיעו תוכל לעזור לאמהות וילדים נוספים, וככה החלה הבשורה להתפשט בכל רחבי העולם.

הנוסחה הטבעית אליה הגיעו שינתה לחלוטין את הטיפול בבעיות הקשב, המיקוד  והתזזיתיות בילדים רבים ברחבי העולם.

שלושת המופלאים: בקופה, סנטלה ואלביציה- הצמחים שלא מפסיקים לעזור לילדים עם בעיות קשב ומיקוד

הנוסחה שהתפתחה בעקבות הניסיונות של המטפלות מתבססת על מיצוי של שלושה צמחים שידועים בספרות העממית והמדעית ביכולתם להשפיע על תחושת המיקוד ולשפר את הזיכרון – הקוגניציה ולהשרות רוגע ושקט. לאחר גילוי ופתוח הנוסחה והרכב הצמחים הללו במערב הם נחקרו, והמרכיבים הפעילים בהם בודדו ונמצאו אפקטיביים במיוחד.

הנוסחה הסינית שנוצרה ע"י המטפלות שוכללה אף יותר במערב וסיפקה פתרון מקיף לבעיות של מיקוד ועודף תזזיתיות בילדים. האפקטיביות הגדולה של הנוסחה המערבית והמשופרת הוכחה במחקר קליני ובספרות מדעית עניפה. למעשה, הוכח קשר ישיר בין שימוש בתמצית הצמחים ובין הגברת תחושת המיקוד והורדת התזזיתיות אצל ילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז והיפראקטיביות (Journal of Attention Disorders, 2010) בנראה בתוצאות שיפור מדהים במבחן TOVA. 

וכך, הנוסחה הסינית המשופרת שינתה לחלוטין את הטיפול בבעיות הקשב והתזזיתיות בילדים רבים ברחבי העולם. 

כל אחד מן הצמחים בנוסחה תורם את חלקו ליעילות הטיפול:

בקופה (Bacopa Monnieri) – צמח סיני שנמצא בשימוש אלפי שנים, ונקרא גם צמח הזיכרון והריכוז. הצמח מוכר מאוד גם ברפואה ההודית המסורתית (האיורוודה), ומשמש עד היום לשיפור הפעילות הקוגניטיבית. 

הוא התגלה לפני אלפי שנים לאחר שהבינו את ההשפעות שלו על זיכרון חלומות. בעת העתיקה, אנשים שהתנסו בצריכת הצמח סיפרו שהם מצליחים לזכור חלקים גדולים יותר מהחלומות שחלמו בלילה, ועל תחושת העצמה של חוויות רגשיות. 

צריכה של מיצוי שלו מביאה להפחתה בתחושות הכעס והעצבנות, ולעלייה בתחושת השקט והרוגע. למעשה, הצמח פופולרי במיוחד בקהילות המתרגלות מדיטציה על בסיס קבוע.

בשנים האחרונות, פורסמו בספרות המדעית המערבית מחקרים קליניים רבים שנערכו על השפעותיו של צמח זה. המחקרים מראים כי קיימות ראיות המצביעות בבירור על היכולת של צמח זה להגן על תאי המוח והעצב ושיפור יכולות שכליות. 

לפי אתר PubMed, למעלה מ-200 מחקרים רפואיים, שרבים מהם נערכו בין השנים 2010-2020, בדקו את השפעת הצמח. רבים מהם מצאו שיש אפקטים מיטיבים של צריכה קבועה לאורך זמן של מיצוי הצמח על אנשים עם הפרעות קשב ועודף תזזיתיות ועל תפקודים קוגניטיביים של קשישים. 

אפקט נוסף שנמצא קשור לזיכרון לטווח הארוך. נטילת של מיצוי הצמח פעמיים ביום שיפרה משמעותית את הזיכרון אנשים שהשתתפו במחקרים, עד כדי כך שלאחר שבוע מתחילת המחקר, הם דיווחו שהם יכולים לזכור כמעט כל אירוע שחוו בחייהם. השיפור על טווח הזיכרון הביא לכך שהחלו להשתמש בצמח הבקופה כדי לטפל אפילו באנשים הסובלים מאובדן זיכרון.

 

סנטלה (Centella asiatica) – צמח הנפוץ ביותר במזרח הרחוק וידוע כבר מאות שנים ברפואה ההודית המסורתית כמסייע לשמירה על תפקוד המוח ומגביר זיכרון ויכולות למידה וריכוז. למעשה, הצמח מצטיין בפעולות אלו כיוון שהחומרים הפעילים בו עוזרים לשמירה המערכת העצבית. 

הוא משמש גם בטיפול במצבי סטרס (פיזי ונפשי) וחרדה. הוא מוריד ומווסת הסחות דעת ומחשבות טורדניות ויש לו אפקט מעין “מנחם” במצבי אובדן וקושי. נעשה בו שימוש במחקרים אודות בעיות התנהגות ובמחקרים הבודקים פתרונות מן הטבע לסובלים מחרדה קשה.

צמח הסנטלה מרגיע קופצנות ומווסת גירויים וכן הוא תורם לשיפור יכולות קוגניטיביות בהפרעות תזזיתיות. כמו כן, גם הוא מגביר את יכולת הריכוז והזיכרון.

החומרים הפעילים בו עוזרים ל-"ייצוב" מנטלי ולתחושת רוגע. בנוסף, הם נמצאו  כמגנים על המוח מפני חומרים שפוגעים בתאים שלו. כמו כן, הוא מכיל חומרי "מזון" לתאים, כגון חומצות אמינו וחומצות שומן החיוניות לפעילות המוח.

 

אלביציה (Albizi julibrissin) – צמח נפוץ באסיה שקיים גם באגן הים התיכון. 

בתקופה העתיקה החלו להשתמש בצמח להרגעה ולטיפול בדיכאון. הרפואה הסינית המסורתית משתמשת בפרחיו של צמח האלביציה כדי לטפל במקרים של חרדה, הפרעות בשינה, להרגעה, ולחיזוק ושיפור הזיכרון. 

כמו כן, ברפואה הסינית המסורתית משתמשים בו להרגיע את הרוח ולעזור לתחושת השקט הכללית של האדם. 

במחקרים רבים נצפה כי לאחר שימוש במשך תקופה ארוכה, רבים מהמטופלים מדווחים על תחושת קלילות ורוגע מתמשך. 

מצבי חוסר מיקוד ותזזיתיות בילדים מביאים איתם אי שקט גדול. היעדר הרוגע הזה מפריע להתנהלות היומיומית, וכך גם למיקוד וליכולת לזכור ולעבד את חוויות היום. 

היכולת של הצמח להביא את הילדים למצב של רוגע ושלווה יכול להשפיע על יכולתם להתרכז ולקלוט יותר מידע במהלך היום. בנוסף, הוא יוכל לעזור להם להתמקד גם אם אי השקט בו הם שרויים גדול מאד.

אנשים הסובלים מבעיות של קשב ותזזיתיות מדווחים בנוסף על תחושות מוגברות של חרדה וסטרס. הם סובלים מלחץ מתמיד לתפקד כמו שצריך, על אף ההפרעה, והדבר גורם להם לסבול אפילו יותר. באמצעות מיצוי הצמח ניתן להפחית את מצבי החרדה והלחץ הנפשי באופן משמעותי, ולעזור לסובלים מההפרעות להתמקד ולתפקד בצורה טובה יותר.

הנוסחה הטבעית שמבוססת גם על המיצוי של שלושת הצמחים משווקת תחת שמות שונים ברחבי העולם בהצלחה רבה ובישראל היא משווקת תחת השם "ריכוזית", ומתחילה לתפוס תאוצה בקרב אמהות לילדים הסובלים מבעיות קשב. 

"ריכוזית"- יעילה ואפקטיבית בשקט ומיקוד לאורך זמן

הגילוי של תמציות הצמחים הללו והאפשרות לטפל בילדים הסובלים מבעיות של תזזיתיות והפרעות במיקוד באמצעות חומרים המבוססים על הטבע, פתחה להורים רבים צוהר לעולם חדש. 

הורים רבים מאסו בתופעות הלוואי של התרופות הקיימות ובעיקר בתוקף המוגבל שלהן. האפקט ה-"מרגיע" נמשך כמה שעות בלבד, שאחריהן הילדים חזרו להתנהגות תזזיתית, לא רגועה וחסרת מיקוד. 

כיוון ש-"ריכוזית" מורכבת מצמחי מרפא סיניים להם השפעה ארוכת טווח, האפקטיביות שלהם לאורך זמן ארוכה בהתאם. 

לכן, "ריכוזית" הייתה בשורה של ממש.

גם פתרון המבוסס על תמציות מהטבע שמאפשר להימנע מחומרים מלאכותיים, וגם פתרון המאפשר להרגיש תחושת רוגע ושקט מתמשכת לאורך זמן רב יותר. הילדים לא סבלו מ-"ריבאונד" של אנרגיה ואי שקט ברגע שחזרו הביתה, כיוון שההשפעה של "ריכוזית" היא לטווח הארוך ולא לכמה שעות בלבד. 

השחרור האיטי של החומרים הפעילים בצמחים עליהם מבוססת "ריכוזית" נותנים לילדים אפשרות ליהנות מהמיקוד ומהרוגע לאורך זמן, ולהמשיך להיות ממוקדים גם אחה"צ בזמן החוג או בזמן משחק עם החברים והאחים והניסוי הקליני הראה שיפור מובהק בתוצאות מבחן TOVA. 

והדבר החשוב ביותר- כל זה ללא תופעות לוואי ידועות. 

לא נצפו תופעות של עייפות, איבוד תיאבון, תחושת "כיבוי" או ירידה באינטראקציה החברתית בילדים הצורכים "ריכוזית". 

אי אפשר להחליף את הילד, אבל אפשר לעזור לו להתמקד

התסכול של הורים רבים לילדים בעלי הפרעות קשב עומד לפתוח דף חדש. 

"ריכוזית" מאפשרת להורים לתת לילדיהם את המיקוד לו הם משתוקקים, את היכולת להצליח ולהתמקד בכיתה ואחה"צ, וזאת מבלי לפגוע ביכולות החברתיות שלהם או להשפיע על בריאותם. 

הורים טענו בעבר שההפרעה של ילדיהם והפתרונות הקיימים לה הם חרב פיפיות, כלומר אי אפשר ולהמשיך ללא מענה תרופתי, אבל עם אותו מענה, הילד ואישיותו נעלמים. עכשיו, "ריכוזית" משנה את המשוואה הזאת. 

המוצר החדש מבית "ריכוזית"- סוכריות ג'לי שילדים אוהבים 

עד עכשיו "ריכוזית" הגיעה בצורת סירופ וכמוסות, שהקשו על הצריכה אצל חלק מהילדים. ולכן, וממש לאחרונה יצא חידוש טכנולוגי מבית ריכוזית: "ריכוזית" בצורת סוכריות ג'לי המשולבות בפקטין תפוחים טבעי. סוכריות הג'לי מקלות על הצריכה והופכות את החווייה כולה לכיפית ולא כזאת שמזכירה נטילה של תרופה. 

הילדים יכולים לאכול את הסוכריות בכיף עם מיץ שהם אוהבים, ליהנות מתחושת מיקוד מתמשכת שתיתן להם את השקט שהם צריכים. וגם ההורים לא יתלוננו…

האם ילדיכם סובלים מבעיות של מיקוד בבית הספר ואחרי הצהריים ומתקשים להישאר שלווים לאורך זמן? נסו את סוכריות הג'לי החדשות מבית "ריכוזית"- הפתרון המבוסס צמחים מהטבע. 

לקבלת קופון הנחה לרכישת סוכריות הג'לי של "ריכוזית" לחצו כאן >>

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן