עברתם את גיל 35? יש צמח אחד שאתם חייבים להכיר

23,075

צריכתו יכולה להפחית את הכולסטרול הרע, להוריד את לחץ הדם ולשפר את התנגדות הדם לחמצן - ובכל זאת, לא רבים מכירים את הליקוריץ, צמח הפלא שמעניק לגופנו את כל הטוב שיש לטבע להציע. איך הוא עושה את זה?

כנראה שאם נגיד לרובכם את המילה "ליקוריץ", תחשבו על הממתק השחור והעגול שכולנו מכירים. והאמת? אתם לא טועים. הליקוריץ, או בשמו האחר שוש קירח, הוא צמח עשבוני רב שנתי, אשר מקובל להכין ממנו סוכריות מתוקות. הליקוריץ הגיע אלינו ממצרים העתיקה לפני יותר מ-4000 שנים, ועד היום משתמשים בו במעדנים ובמוצרי טבק שונים. אבל אלו לא השימושים היחידים של הצמח: מחקרים הראו שהליקוריץ יכול גם להועיל לתחזוקה ושמירת הגוף שלנו, במיוחד אם עברתם את גיל 35. 

״במחקרים שנערכו נמצא כי צריכה של מיצוי שורש הליקוריץ, כלומר החלק העיקרי והטוב בצמח, ממנו הופק מינון משמעותי של גלברידין (עליו נסביר בהמשך), תורמת לגוף במגוון דרכים,״ בחברת The123. ״היא מורידה ב-55% את רמת החמצון של ה-LDL, הכולסטרול הרע, ומורידה את רמתו הכללית ב-9%. בנוסף, נמצא במחקרים שצריכתו של הצמח מפחיתה את לחץ הדם ב-10%, ואף מעלה את התנגדות הדם לחמצון ב-19%.״

ואכן, אנשים שהשתמשו בתוסף תזונה של ליקוריץ מדווחים על שיפור במגוון מדדים. ״התחלתי להשתמש בתוסף הליקוריץ של חברת The123 לפני כשלושה חודשים,״ מספרת לנו עליזה מבית שמש, בת 63. ״לאחר מכן עשיתי בדיקות דם, והרופאה שלי התקשרה ואמרה שיש שיפור משמעותי בבדיקת לחץ הדם שלי, שהכולסטרול גם הוא השתפר משמעותית ותפקודי הכבד השתפרו. אני מרגישה אנרגיות בגוף שלא חוויתי עד היום – כל זה בזכות תוסף הליקוריץ״.

אל תזניחו את הבריאות שלכם - הצטרפו לאלפי לקוחות מרוצים!
לפרטים נוספים על מארז ליקוריץ פלוס 123 צרו קשר עכשיו

פרטיותך חשובה לנו ופרטיך בטוחים איתנו.

אז מהו גלברידין?

כדי להסביר יותר טוב את תפקיד הגליברידין, ניתן דוגמה פשוטה: תחשבו על תפוח עץ שחוצים לשניים. ברגע שהתפוח בא במגע עם האוויר, הוא נהיה שחור לאט לאט, כי מה שנוגע בחמצן – מתחמצן. אבל אם נטפטף על התפוח קצת מיץ לימון, שהוא נוגד חמצון, ככה התפוח יחזור לצבעו המקורי, ויישמר בצורה טובה יותר. הגלברידין הוא נוגד חמצון, והוא עושה לגוף שלנו את אותה הפעולה שהלימון עושה לתפוח – עוזר לשמר ולשמור עליו. 

"גלברידין הוא אנטי אוקיסדנט ממשפחת הפוליפנולים, כלומר נוגד חמצון, והוא חלק מרכזי בצמח ליקוריץ. אבל מה שבאמת חשוב להבין, הוא שלא בכל תוסף תזונה המבוסס על שורש צמח הליקוריץ, נמצא את נוגד החמצון גלברידין, או שרמתו לא תהיה זהה בכולם. תמיד נעדיף את התוסף בו רמת הגלברידין היא הגבוהה ביותר, אחרת אנחנו עשויים לפספס את היתרונות שהטבע מציע לנו".

הבעיה מתחילה כאשר מבינים שמדובר בתהליך יקר ומורכב יותר להפקת גלברידין טבעי בכמות כה משמעותית משורש הליקוריץ. מעבר לזה, המחקר הראה שחשובה רמה גבוהה של גלברידין מצד אחד – אך מהצד השני יש צורך בכמות נמוכה של גליצריזין – רכיב פעיל נוסף בליקוריץ. מינון גבוה מדי של גליצריזין, או בשמו השני – חומצה גליצריזית, עלול להוביל לרשימה ארוכה של תופעות לוואי, וביניהן ירידה בכמות האשלגן, עלייה בלחץ הדם, הפרעות בקצב הלב, בצקות, אי ספיקת לב ועוד. 

אז כיצד מוודאים שאנו צורכים גליצריזין מועט ככל האפשר?

״כדי שנוכל להימנע מתופעות לוואי, חייבים לוודא שבתהליך המיצוי המיוחד של הליקוריץ מפחיתים את רמת הגליצריזין,״ כך מסבירים לנו בחברת The123. ״בגלל שלא ניתן להסיר לחלוטין את הגליצריזין במיצוי הצמח, מבלי לפגוע ביתרונות האחרים שלו, חשוב לוודא שהרמה של הגליצריזין תהיה זניחה עד לא קיימת. הכלל הוא פשוט – תמיד יש להעדיף את הכמות הקטנה ביותר של גליצריזין, והכמות הגדולה ביותר של גלברידין״.

איך נדע שמדובר בכמות גדולה של גלברידין וכמות מעטה של גליצריזין? התשובה היא פשוטה – בדיקה של סדרת ייצור. מה הכוונה? צמח הליקוריץ גדל בתנאים משתנים של מזג אוויר, השקייה, תאורה – ואפילו זמני הקטיף. לכן יש הבדלים ברמות הרכיבים הפעילים בין סדרת ייצור אחת לשנייה. זו הסיבה שבגללה עלינו לדרוש ולקבל דוח בדיקת מעבדה חיצוני ובלתי תלוי, שיוכל לשקף לנו את רמת הגלברידין והגליצריזין. חשוב גם לשים לב שלא מדובר בדוח כללי, אלא  נפרד עבור קבוצת התערובת (האצווה) הנוכחית. כמו כן, יש לשים לב שגם אם באצווה מסוימת קיבלנו מינונים מרשימים, זה לא מבטיח שבאצווה אחרת הם יהיו זהים.

ליקוריץ. צמח פלא שמשתמשים בו כבר 4,000 שנים
(ליקוריץ. צמח פלא שמשתמשים בו כבר 4,000 שנים)

מה עוד חשוב שנדע לפני שאנו מתחילים ליטול תוסף תזונה?

כמו תוספי תזונה רבים אחרים, גם את הליקוריץ מקובל לצרוך בכמוסות. החוק במדינת ישראל מחייב לרשום את הרכיבים במוצר או בתוסף התזונה בסדר יורד, כאשר הרכיב הראשון הוא זה שנמצא במינון הגבוה ביותר במוצר, כלומר הדומיננטי ביותר. לכן היינו מעדיפים שצמח הליקוריץ יופיע ראשון.

הבעיה מתחילה כאשר מבינים שמיצוי שורש הליקוריץ אינו תופס את הנפח של כל הכמוסה במלואה, ולכן תוספים רבים משתמשים בחומר מילוי חסר כל משמעות או פעילות פרמקולוגית משמעותית. הפתרון היקר והאיכותי יותר בתוסף הליקוריץ הוא לנצל את יתרת המקום לשילוב רכיבים פעילים נוספים, כמו הג'ינג'ר והמורינגה, הידועים גם הם כנוגדי חמצון משמעותיים, ובכך לייצר פורמולת צמחים במקום צמח בודד. כך מייצרים ערך גבוה יותר בכל כמוסה, וחסכון ברכישת כמוסות נוספות, אך בהתאם המחיר של הכמוסה עולה.

בשורה התחתונה, הגלברידין שנמצא במיצוי הליקוריץ יכול לסייע במגוון בעיות שונות, שכן הוא מסייע בחיזוק ובשימור נוגדי החמצון החיוניים בגופנו. לפני שרוכשים את תוסף הליקוריץ, עלינו לוודא שהוא מכיל את כמות הגלברידין הגבוהה ביותר ואת כמות הגליצריזין הנמוכה ביותר, וזאת אנו יכולים לעשות בעזרת דוח מעבדה חיצוני ובלתי תלוי לכל אצווה באופן נפרד.

תוסף הליקוריץ של חברת The123 - היחידי המספק דוח מעבדה חיצוני לכל אצווה ומכיל את הכמות הגבוהה ביותר של גלברידין*!

לפרטים נוספים על מארז ליקוריץ פלוס 123 צרו קשר עכשיו

פרטיותך חשובה לנו ופרטיך בטוחים איתנו.

מחקרים:

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0891584997000890

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0899900701007535

* לחברת THE123 תוסף ליקוריץ אשר עשיר בגלברידין ומכיל כמות נמוכה ביותר של גליצריזין, בעקבות תהליך הפקה ייחודי שפותח בחברה.

 

האתר מנגיש מידע המבוסס על מחקרים שונים ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר.
בהתאם לנהלי משרד הבריאות, ניתן על פי חוק לייחס סגולות ריפוי רק לתרופות, וזאת בהתאם לתנאי הרישום שנקבעו ולאחר הוכחת יעילות, בטיחות ואיכות. למען הסר ספק, תוספי התזונה של The123 אינם תרופה ולא נועדו לאבחן, לטפל, לרפא או למנוע מחלה כלשהי. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת. בכל מקרה של בעיה רפואית יש להיוועץ ברופא המטפל. אין לראות במידע והעדויות המוצגים באתר הבטחה לתוצאה כלשהי העשויה להשתנות מאדם לאדם.

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן