"חלמתי לראות את אמא שלי מפסיקה לעשן" העבר הקשה מאחורי האדם שפיתח שיטה חדשנית לגמילה מעישון

31,049

עם קריירה מצליחה בתחומי ה-NLP ושיטות הדמיון המודרך, ואחרי שפיתח שיטה מהפכנית לגמילה מעישון והרגלים מזיקים אחרים, דניאל דודזון מגיע לשיחה פתוחה ומדבר על העבר שלו, וכמובן לספר לנו על הקפסולה החדשנית שהוא בנה שגומלת אנשים מעישון תוך 90 דקות

דניאל דודזון ידוע ומוכר בארץ בכל מה שקשור לשיטות NLP שמלמדות איך אפשר לשלוט בחיינו באמצעות השפעה על דפוסי החשיבה וההרגלים שלנו. השיטות האלו יכולות לעזור לנו לצאת ממצבים שמעכבים או פוגעים בנו, עד לקבלת התוצאה הרצויה ולהשגת שינוי חיובי בחיים.

עם זאת, מעטים יודעים שדודזון הגיע אל התחום בדיוק מהמקום ההפוך: מתוך התמכרות קשה ממנה הצליח לצאת לפני כ-15 שנה. רק אחרי התקופה האינטנסיבית שלאחריה השאיר את ההתמכרות מאחוריו, הוא קבע לעצמו מטרה חדשה בחיים: להבין איך התמכרות עובדת כדי לעזור למכורים אחרים שנמצאים במצב ממנו הוא בעצמו הצליח לצאת. 

הכל מתחיל מאמא

דודזון מספר שידע שהראשונה שהוא יעזור לה – היא אמא שלו. הוא רק לא ידע איך.

הוא התחיל לחקור וללמוד שיטות שונות, עד שהגיע ל-NLP.

"גיליתי את ה-NLP ובאופן מדויק יותר את ה- Deep NLP והבנתי שיש דרך לחתוך את התמכרויות מהשורש. למעשה, כל התנהגות שחוזרת על עצמה ניתן לשנות. והדבר הכי מעניין הוא שאת הקישור בין השיטות ובין הדרך בפועל שבה הן יכולות לעזור להשתחרר מהתמכרות גיליתי בכלל בזכות אמא שלי."

נשמע כמו סיפור מעניין! איך זה קרה?

"אמא שלי הייתה מעשנת כבדה במשך 35 שנה. ראיתי איזה מחיר זה גובה ממנה, מבחינה בריאותית, כלכלית ובעיקר נפשית. ראיתי איך היא מנהלת את כל החיים שלה סביב הסיגריה הבאה, ואיך היא מגיבה אם היא לא מגיעה אליה בזמן. זיהיתי את ההתנהגות שלה מהניסיון ומהעבר שלי ופשוט רציתי לעזור לה."

אז דודזון החל לחקור ויצא לדרך של ניסוי וטעייה שלקחה לא פחות משבע שנים. ובסוף, לאחר שנים של מחקר הוא הגיע לנוסחה המנצחת. "חלק מדרך העבודה של שלי כוללת הכנת סרטונים שמסבירים בצורה מתומצתת את מה שלמדתי. במהלך המחקר יצרתי סדרה של סרטונים שמדברים על הפסקת הרגלים מזיקים ואימוץ הרגלים חדשים, והראיתי אותם לאמא שלי. אפשר להגיד שהיא היתה סוג של שפן הניסיונות שלי, אבל לשנינו הייתה מוטיבציה גדולה להצלחה שלה. הסרטונים שהראיתי לה לא היו מכוונים ספציפית לגמילה והפסקת עישון, אבל אמא שלי צפתה בכולם, ומאז הפסיקה לעשן."

וזהו?

"כן! לא הבנתי מה המשמעות של זה בהתחלה, אבל זה היה פורץ דרך מבחינתי. הבנתי שאם זה הצליח עם אמא שלי, זה יכול להצליח אצל כולם. הבנתי שברגע שמדברים על הרגלים ושבירה שלהם אפשר לגרום לאנשים להפסיק את ההתמכרות, כלומר את ההרגל המזיק הזה שמלווה אותם כל כך הרבה שנים שלא משנה מה הם מנסים, הם פשוט לא מצליחים להיפטר ממנו.

נסעתי בעולם כדי ללמוד פיתוחים נוספים של NLP, עשיתי סדנאות ופגישות אישיות עם מכורים, עד ששכללתי את השיטה שבניתי עד לשלמות וראיתי שהיא עובדת. היום אני יודע ובטוח בזה שהשיטה שפיתחתי באמת עובדת. לא רק כי אני רואה את ההצלחות של הלקוחות שלי, ועובדה שלמעלה מ-90% מהאנשים שבאים אלינו מצליחים להיגמל לחלוטין מעישון סיגריות, אלא גם כי אני רואה את ההצלחה של אמא שלי: עברו מאז למעלה מחמש שנים והיא לא חזרה לעשן."

רוצים לשמוע עוד על השיטה שתעזור לכם להיפטר לתמיד מהסיגריות? השאירו פרטי קשר ונציג של חברת "מיינדטק" יחזור אליכם בהקדם:

שיטה חדשנית וניסיון אישי שמביאים להצלחה

דודזון מתאר בעיניים נוצצות את השיטה שפיתח ואת הדרך שבה הוא עוזר ליותר ויותר מעשנים להפסיק לחלוטין עם הסיגריות. בעקבות פיתוח השיטה דודזון הקים את חברת "מיינדטק" שמטרתה להביא את השיטה לכל מי שמעוניין להפסיק לעשן. במשרדי החברה נמצא חדר מיוחד שהוא העיקר של השיטה כולה. זהו המקום הפיזי בו הוא מעביר את התהליך שעומד מאחורי השיטה. 

"התחושה שהצלחנו להעביר לאנשים היא שהחדר עוזר להם להאמין בעצמם ולנצח, ובתוך החדר עצמו הם צופים בסרטון שמדריך אותם בתהליך. הסרטון נוצר בעקבות הניסיון האישי שלי עם התמכרויות ועם השיטות שעוסקות בתת המודע. העיצוב החכם יחד עם הסרטון אמורים לשנות התנהגות והרגלים, ולהצליח לעקור מהשורש את הרצון לעשן. אנשים מספרים לי אחרי שהם יוצאים מהחדר המיוחד, שהם סוף סוף מרגישים חופשיים."

ומה יש בחדר הזה?

"אני לא רוצה להרוס יותר מדי את החווייה, אבל בוא נגיד שאין עוד דבר כזה בעולם. זאת שיטה ייחודית שלנו. אנחנו משתמשים בדמיון מודרך אבל גם במגע, במרקמים, בסאונד ואפילו בריחות כדי לשחרר אנשים מההתמכרויות שלהם. השילוב המיוחד הזה מוביל אנשים להחלטה הנחושה להפסיק לעשן.

ואגב, אני חייב לציין שזה עובד על כל סוגי האנשים, מכל המגזרים ומכל התחומים. הגיעו אנשים רוחניים וכאלה שלא, אנשים עם השכלה גבוהה וכאלה שבקושי סיימו תעודת בגרות. אנשים מכל קצוות הארץ ומכל הגילים. זה מדבר למשהו פנימי בתוך כל אחד מאיתנו שקשור בהתנהגות שלנו ובהרגלים שפיתחנו ובכלל לא בתלות פיזית בחומר ממכר. עובדה שזה פשוט עובד."

יש פוטנציאל רב שחבוי בבני האדם ואינו נראה בגלל הרגליהם

"אנשים לא יודעים כמה הסיגריות משנות אותם, וזה איום ונורא" דודזון משתף. "אנשים רק חושבים על סמים קשים כחומרים שמשנים את האדם, אבל הם לא מבינים שגם הסיגריות עושות בדיוק את אותו הדבר והופכים אותנו לצל של עצמנו. אני רואה את זה אצל אנשים שבאו אליי, שהיו מעשנים כבדים, והפסיקו לעשן בזכות השיטה. אחרי כמה חודשים הם מתקשרים ומספרים שהם ערניים יותר, פתאום יש להם חשק לעשות דברים, להתעמל, ללכת לקולנוע. חוש הריח והטעם חוזר אליהם פתאום ויש להם חשק לחיות.

וזה הגיוני. אף אחד לא מדבר על זה, אבל בסיגריות יש חומרי הרדמה והם משקיטים את היצירתיות של המוח שלנו. הסיגריות בעצם הופכות אותנו באופן אוטומטי לפחות טובים, ואנחנו באופן אוטומטי מרגישים פחות טוב. לא סתם מכורים מרגישים תחושת פספוס ושפעם הם היו טובים יותר."

דודזון מבקש להבהיר שאין בשיטה שלו ובסרטונים שהוא מציג מסרים מבהילים, מזעזעים או מפחידים. "אנחנו לא באים להפחיד או לזעזע אף אחד ואין בסרטונים שאנחנו מראים תמונות של ריאות שחורות, או חלקי גוף שנפגעו כתוצאה מעישון. אנחנו יודעים שזה כבר לא עובד, כי עובדה שאנשים עדיין ממשיכים לעשן גם אחרי ששמו אזהרות על קופסאות של סיגריות וגם אחרי שמפחידים בני נוער בבתי ספר.

השיטה שלנו בסופו של יום באה להראות אנשים שיהיה להם טוב יותר בלי ההרגל הזה שפוגע בהם. "

ומה אפשר לומר למי שלא בטוח או שכבר ניסה הכל והתייאש?

"כשאנשים מתעניינים בשיטה ואני שומע שהם לא בטוחים אני שואל אותם ישירות- כמה כסף הייתם מוכנים לשלם כדי לחיות יותר? כולם עונים פה אחד שהם היו מוכנים לשלם הון. 

הרי זה ברור להם שסיגריות מקצרות את החיים, וכל העולם כבר יודע שמעשנים חיים פחות ולא רק מעשנים- גם אנשים שחיים עם מעשנים. אנשים שמעשנים צריכים לחיות עם זה שהם הורגים גם את הסביבה שלהם. וככה, כשמבינים שזה רק הרגל שאפשר לשבור ואפילו די בקלות, סה"כ ב-90 דקות ועם אחוזי הצלחה גבוהים מאד של למעלה מ-90%, הם מבינים שזה מגוחך לא לנסות את זה. ראיתי את זה על אמא שלי ואני רואה את זה על כל אחד מהלקוחות המרוצים שמעשנים אצלי את הסיגריה האחרונה שלהם.

וזה לא נגמר שם, כי אם הם מרגישים שיש להם רצון קטן לחזור לעשן, אפילו רק להחזיק סיגריה מתוך הרגל, הם יכולים לחזור לטיפולים נוספים אצלנו ללא תוספת תשלום. העיקר שיפסיקו לעשן ויתחילו לחיות באמת. "

רוצים לשמוע עוד על השיטה שתעזור לכם להיפטר לתמיד מהסיגריות? השאירו פרטי קשר ונציג של חברת "מיינדטק" יחזור אליכם בהקדם:

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן