מצב הרוח ירוד? חברה ישראלית שילבה בין 3 מרכיבים טבעיים שנבדקו מחקרית ונמצאו יעילים להקלה על תחושת הסטרס והחרדה

315,425

מה כ"כ מיוחד ב-3 הרכיבים הללו? יצאנו לשמוע מהמומחים על הפורמולה הייחודית.

המתח והסטרס כבר מזמן נהיו דבר שבשגרה. ממצאים מראים כי 1 מתוך 3 ישראלים סובלים מהמגפה השקטה שאף אחד לא מתלהב לדבר עליה.
לכולנו יש "ימים לא טובים" או תחושת באסה כללית כזאת שמגיעה מדי פעם. כשזה כבר עובר, קשה לנו להבין על מה הייתה כל המהומה ולמה בזבזנו כ"כ הרבה זמן יקר. אבל כשההרגשה הירודה וחסרת החשק מתחילה להשתלט לנו על סדר היום, זה כבר יכול להוביל לתופעות לא נעימות גם מחוץ לראש שלנו, בעולם הממשי. פרידה, פיטורים לא עלנו ובדידות שרק יכולים להחמיר את המצב.

אתם לא לבד. פעם עוד חשבו שמצב רוח ירוד וחוסר חשק כללי זה משהו פרטני שתוקף אנשים ספציפיים בסיטואציות חיים מסויימות. היום כותרות העיתונים כבר מצהירות על כך שמדובר במגפה של ממש שאף אחד לא חסין ממנה – בעלי אמצעים ובני המעמד הנמוך, משכילים וחסרי השכלה, נשואים או רווקים, גברים ונשים – לכולם זה יכול לקרות!

הבעיה האמיתית היא שגם מי שסובל דיכאון וחרדה מתביישים להודות בכך ולקבל טיפול. כך, לאט לאט הבעיה רק מחמירה, והופכת למגפה השקטה של המאה ה- 21. בראיון שנערך בנובמבר אשתקד עם יושב ראש איגוד הפסיכיאטריה בישראל, ד"ר צבי פישל, באתר גלובס, הוא מתאר מצב בו אפילו בני זוג חוששים לשתף את האחד עם השני במצבם, "הם חולקים את אותו ארון בחדר האמבטיה שבו נוהגים לשים את הכדורים, ועדיין הוא פחד שתדע".

ד"ר פישל מתייחס בין השאר לתפיסה מוטעית המושרשת בציבור, לפיה אנשים הסובלים מהפרעות פסיכיאטריות מזוהים כ'חלשים' ומסביר, "זה לא נכון, גם אנשים עם אישיות חזקה יכולים לסבול מזה. הבעיה היא שאנשים מתקשים מאוד לקבל אבחנה נפשית, כי הם חוששים להיתפס כמשוגעים", מסביר ד"ר פישל. "הבושה נחלקת לשניים – לעובדה שיש לי דיכאון ולכך שאני צריך לקחת תרופות פסיכיאטריות. גם מי שכבר לוקח את התרופה, חושש בוודאי שמישהו יראה אותו קונה אותה בבית מרקחת".

נוסיף לזה את שלל תופעות הלוואי שיש בתרופות האלה וכל הסיפור מסתבך עוד יותר. בעלוני המידע של קופות החולים השונות מצויין כי מרבית הסוגים של נוגדי דיכאון המומלצים לטיפול בהפרעת חרדה המשווקים בישראל אינם מומלצים מתחת לגיל 18, ויש להם מספר השפעות לוואי אפשריות הכוללות: בחילה, סחרחורת, כאבי ראש, רצון מופחת לקיים יחסי מין, ערפול ראייה, עצירות או שלשול, יובש בפה, אובדן תיאבון, הזעה, נדודי שינה וכאבי בטן.

אז מה הפתרון?

"מחקרים על תחליפים טבעיים לטיפול בבעיות פסיכיאטריות קיימים כבר שנים", מספרים לנו בחברת The123 המשווקת תוספי תזונה ואורח חיים בריא. "כבר ב-2005 מצאו שלצמח הזעפרן תכונות ייחודיות. חוקרים שבדקו את יעילותו של צמח הזעפרן שמשמש לטיפול בדיכאון ברפואה המסורתית הפרסית גילו כי מיצוי של צמח הזעפרן יעיל כמו הפרוזק בטיפול בדיכאון קל עד בינוני וללא תופעות לוואי".

בסקירת מחקרים נוספת שפורסמה בשנת 2013 נמצאה צריכת זעפרן כאפקטיבית בתסמיני דיכאון קלים עד בינוניים. במחקר אחר נמצא כי צריכת 30 מ"ג של זעפרן באופן יומיומי אפקטיבית יותר לטיפול בדיכאון מאשר כמה וכמה תרופות קונבנציונליות מוכרות כנגד התופעה.
בנוסף, הוכח מחקרית כי לזעפרן ישנה יכולת לשכך תסמיני תסמונת קדם וסתית אצל נשים, לסייע בהעלאת החשק המיני אצל גברים ונשים, וכן לצמצם תחושת רעב ולתרום לדיאטה וירידה במשקל (ראה רשימת מחקרים בסוף הכתבה).

גם אצלך הסטרס, החרדות ומצב הרוח הירוד הפכו לשגרה?
הגיע הזמן להתחיל לחיות מחדש ולהכיר את פסטורליקס 123 >>

פרטיותך חשובה לנו ופרטיך בטוחים איתנו.

שלושת הרכיבים הטבעיים שישנו את חייך

מחקרים מראים לנו שכ-30% מכלל החולים המאובחנים כסובלים מדיכאון, אינם מוכנים להשתמש בתרופות ומעדיפים חלופה טבעית. לכן בחברת הבוטיק הישראלית The123 היו נחושים ליצור פתרון טבעי המבוסס על רכיבים שהוכחו מחקרית וחלקם אף מוגנים בפטנט.

בזעפרן ישנה תרכובת נוגדת חמצון בשם ספרנל (Safranal), הנותנת לתבלין הריחני הזה את הארומה המיוחדת שלו. ממחקר שפורסם בשנת 2013 עולה כי ביכולתו של הספרנל לסייע משמעותית בשיפור מצב הרוח, הזיכרון ויכולות הלמידה וכן להגן על מוחנו מפני לחץ חמצוני.

מלבד הזעפרן עצמו, ישנה גם תמצית מקורית המופקת ממנו המוגנת בפטנט ושמה ®affron. תמצית זו נבדקה ב- 2017 על נחקרים שדיווחו על מצב רוח ירוד אך לא נמצאו כסובלים מדיכאון. ממצאי המחקר, שנמשך כ-4 שבועות, העלו כי נחקרים שצרכו 28 מ"ג ®affron מדי יום דיווחו על ירידה משמעותית במצב הרוח הרע ובהופעת תסמינים הקשורים למתח וחרדה.

בנוסף, נמצא כי תמצית ה-®affron יעילה גם להשריית שינה טובה יותר, על פי מחקר שפורסם בשנת 2018 ונערך ביפן. מהמחקר עלה כי מי שצרכו מדי יום 0.6 מיליגרם ®affron דיווחו על עלייה משמעותית באיכות השינה.

מרכיב טבעי נוסף בשם gaba, חומצה גאמא-אמינובוטירית, גם נבדק מחקרית ונמצא כי בגוף נוטה חומצה זו להיקשר לתאי המוח שונים ולסייע בתיאום פעילותם, וכך היא משפיעה לטובה על היכולת הקוגניטיבית וכן משרה תחושת הירגעות. בנוסף, נמצא גם כי הגאבא מסייעת בהעלאת פעילותם של גלי מוח מסוג אלפא, האחראים להרגעה ולהרפיית הגוף, ומצמצמת את פעילות גלי המוח מסוג בטא הקשורים לפעילות המודעת הסטנדרטית של המוח.

מתוצאות מחקר שפורסם בשנת 2011 עולה כי אצל נחקרים שצרכו 100 מ"ל של גאבא מדי יום נרשמה ירידה משמעותית במתח בעת ביצוע של משימות קוגניטיביות ומנטליות שונות. בנוסף במחקר שנערך בדרום קוריאה נמצא כי משתתפים שנטלו 300 מיליגרם של גאבא כשעה לפני שהלכו לישון, הצליחו להירדם מהר יותר באופן משמעותח.

פסטורליקס – שלושת רכיבי העל בטיפה אחת

בעקבות כל המחקרים על יכולתם של מרכיבים אלו, בחברה הישראלית לקחו את שלושת מרכיבי העל הללו ויצרו מיצוי פורמולה ייחודי בבקבוקון אחד. השילוב האידיאלי בין שלושת הרכיבים הטבעיים הידועים במחקרים כמפחיתים לחץ, מרגיעים ומשרים שינה טובה יותר.

פסטורליקס 123 מהווה מיצוי ייחודי ומוקפד המשלב חומצת אמינו גאבא, תמצית זעפרן 2% Safranal ותמצית affron המוגנת בפטנט בבקבוקון אחד של 123 מ"ל. "אחת הלקוחות שלנו, דפנה מרמת גן, שהייתה מראשוני המשתמשים בפורמולה החדשנית", מספרים לנו בחברה, "היא סבלה במשך שנים מסטרס שבסופו של דבר גרם להתפרצות של חרדות. זה השפיע על כל דבר בחיים שלה: על השינה שלה, על היחסים שלה עם המשפחה ועם האנשים שעובדים איתה. היא עבדה בעבודה מאד תובענית עם הרבה אחריות, ובמשך שנים ניסתה לטפל בתסמינים שלה. דפנה הגיעה אלינו מעט סקפטית, ובסוף היא דיווחה לנו אחרי שבוע בלבד, שבכל פעם אחרי השימוש היא מרגישה שהלחץ נעלם מיד, שהנשימה נרגעת ושהיא ישנה הרבה יותר טוב".

"השאיפה שלנו מיום הקמת החברה היתה להעניק לאנשים את המוצרים ואת הכלים הטבעיים והטובים ביותר לשפר את אורח חייהם – במרחב הפיזי והמנטאלי" אומרים לנו. "אנו מאמינים שכל אדם יכול להתחיל לחיות מחדש בכל רגע בחייו ולהגיע לאיכות חיים גבוהה והשליחות שלנו היא לאפשר זאת לכמה שיותר אנשים בארץ ובעולם!".

גם אצלך הסטרס, החרדות ומצב הרוח הירוד הפכו לשגרה?
הגיע הזמן להתחיל לחיות מחדש ולהכיר את פסטורליקס 123 >>

פרטיותך חשובה לנו ופרטיך בטוחים איתנו.

הכתבה מנגישה מידע המבוסס על מחקרים שונים אינו מתייחס למוצר ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. בהתאם לנהלי משרד הבריאות, ניתן על פי חוק לייחס סגולות ריפוי רק לתרופות, וזאת בהתאם לתנאי הרישום שנקבעו ולאחר הוכחת יעילות, בטיחות ואיכות. למען הסר ספק, תוספי התזונה של The123 אינם תרופה ולא נועדו לאבחן, לטפל, לרפא או למנוע מחלה כלשהי. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת. בכל מקרה של בעיה רפואית יש להיוועץ ברופא המטפל. אין לראות במידע והעדויות המוצגים באתר הבטחה לתוצאה כלשהי העשויה להשתנות מאדם לאדם.

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן