חברים לחיים: מהפכה בתחום הביטוח מאפשרת לנו לתת לחיות המחמד שלנו טיפול רפואי מתקדם מבלי להכביד על חשבון הבנק.

117,402

בזכות התפתחויות ברפואה הווטרינרית, גם חיות מחמד יכולות ליהנות מטיפולים מתקדמים ומצילי חיים שעד לא מזמן היו שמורים לבני אדם בלבד. בזכות פתרון ביטוח ייחודי המסייע במימון הטיפולים, כל אחד יכול להרשות לעצמו לתת לחיה האהובה את הטיפול הטוב ביותר.

"רגע קטן של חוסר תשומת לב עלה לנו 7,580 ש"ח" מספרת אווה, הבעלים של צ'יף, ויסלה בן 10 שנים. "חזרנו מטיול בשדה ליד הבית, וממש רגע לפני שהגענו חיכה לנו צפע ענקי על השביל" היא מספרת, "הצלחנו לגרש את הנחש, אבל לקח לנו זמן לשים לב שצ'יף הוכש".

בזמן שאנו יודעים להתרחק מסכנה, כלבים הם לרוב גם סקרנים לגבי כל דבר חדש הנקרה בדרכם, וגם נחושים להגן על בעליהם, מה שהופך אותם לפגיעים במיוחד להכשות נחש ולפציעות אחרות. כמובן שארס של נחש מסוכן להם לא פחות מאשר לנו, אך בזמן שהטיפול עבור אדם שהוכש מסתכם בביקור מסובסד בבית חולים, במקרה של כלב שננשך אנחנו יכולים בקלות להגיע לכמה אלפי שקלים ויותר.

כמובן שבנוסף לפציעות, ישנן גם מחלות שונות ומשונות שכלבים, וגם חתולים יכולים לחלות בהן עם השנים, וכמו שרוב בעלי הכלבים יודעים – הטיפול בבעל חיים חולה, מעבר למעמסה הנפשית, הוא סיפור יקר, אפילו יקר מאוד.

 

האם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו להציל אותם? לא תמיד

"אצל הווטרינרית מצאנו את עצמנו מתמודדים עם דילמה קשה – האם ללכת על הטיפול היעיל ביותר, שהוא גם היקר ביותר, או להתפשר ולקוות שצ'יף ישרוד" מספרת אווה, ומוסיפה: "מי רוצה לחשוב בכלל על מה הכרחי ומה לא במצב הזה? משהו בתוכי צעק 'מה אכפת לי כמה זה עולה? תצילו את הכלב שלי!'. ועדיין עברו לנו כמה שיקולים כלכליים בראש: מצד אחד זה עניין של חיים או מוות, הכלב הזה איתנו כמעט עשר שנים, אין מצב שאנחנו מוותרים עליו. מצד שני, היינו זוג צעיר פלוס ילד, שנינו סטודנטים. כסף לא בדיוק זרם אצלנו בלי הגבלה" היא משחזרת.

לצערנו המציאות היא שבמקרה של מחלה מורכבת או פציעה לא שגרתית, בעלי חיות מחמד מוצאים את עצמם בדילמה קשה – האם הם יכולים להרשות לעצמם את הטיפול הטוב ביותר. האלטרנטיבה במקרים האלה נעה בין טיפול פחות יעיל ותקווה שהחיה תתאושש בכוחות עצמה, לבין להרדים את החיה האהובה על מנת לחסוך ממנה סבל וייסורים קשים.

לתת להם את הטיפול הטוב ביותר, בכל מצב.

חיותא מבטיחה להם כיסוי בריאותי מלא במקרה של פציעה או מחלה. בלי אותיות קטנות.

לפרטים הירשמו עכשיו

הרמה של הטיפולים עולה, וכך גם תג מחיר

בזכות התפתחויות טכנולוגיות ומחקריות בתחום הרפואה הווטרינרית, כיום גם בעלי החיים יכולים ליהנות מטיפול שלא נופל מזה של בני אדם. בדיקות הדמיה מתקדמות, ניתוחים אנדוסקופיים, מזון רפואי, אנטיביוטיקה ותרופות אחרות, בכל אספקט של טיפול בבעלי חיים אנו רואים קפיצת מדרגה משמעותית המאפשרת לנו להציע לחיות המחמד שלנו חיים ארוכים ובריאים יותר.

לצד התקדמות התחום, עם הטיפולים המתקדמים מגיע גם תג מחיר לא פשוט. מצד אחד, מחלות ופציעות שנחשבו בעבר בלי ניתנות לטיפול, הופכות היום למשהו שאפשר, ואפילו קל לטפל בו, אבל לא כל אחד יכול לעמוד בהוצאה פתאומית של אלפי שקלים ויותר.

"לכל אדם בישראל יש כיסוי בריאותי מינימלי, ולו רק במסגרת קופת החולים – אבל לחיות שלנו, שהפכו כבר להיות חלק בלתי נפרד מהמשפחה, אין אפילו את זה", מסביר דיויד ארנון, מנכ"ל "חיותא", ביטוח הבריאות המוביל בארץ לחיות מחמד.

"העניין הוא שהם פגיעים בדיוק כמונו, והם יחלו או יפצעו במהלך חייהם, ממש כמו בני אדם ואפילו יותר. לא משנה כמה ננסה לשמור עליהם – זה בלתי נמנע" הוא מדגיש.

בדיוק במקום הזה נכנסת לתמונה "חיותא" – ביטוח מהפכני המציע כיסוי רפואי מלא ומקיף לכלבים וחתולים המכסה כמעט כל טיפול אפשרי, כולל תהליכי אבחון ומחלות קשות.

לתת להם את הטוב ביותר, בלי התלבטות
מרבית בעלי הכלבים והחתולים מטפלים בחיית המחמד האהובה שלהם אצל וטרינר קבוע, כאשר המרפאות מציעות מנוי שנתי הכולל בדיקות שוטפות, חיסונים, תילוע וכו' – כלומר הטיפול השוטף והצפוי מראש. זה אמנם חשוב, אבל יוצר תחושה מוטעית כאילו 'יש לנו גב' גם במקרה חירום", כאשר בפועל זה לא המצב.

המציאות היא שאם חלילה הכלב או החתול שלנו חלו או נפצעו, כל הליך שהוא מעבר לבדיקה הראשונית – יעלה לנו כסף. למעשה, עוד לפני הטיפול עצמו, מדובר לרוב על תהליכי אבחון וטיפול ארוכים הכוללים מכשור מתקדם ורופאים מומחים, סיפור שיכול בקלות לעלות אלפי שקלים ויותר".

גיל, הבעלים של לונה בת השלוש, הצליח לחסוך לעצמו חשבון של קרוב ל12,000 ש"ח בטיפולים רופאיים בזכות הביטוח הייחודי של 'חיותא': "כשחזרנו מטיול ערב היא השתעלה והשתנקה קצת" מספר גיל, הבעלים של לונה בת השלוש. "התחלתי להילחץ כשזה לא הפסיק תוך כמה דקות, אלא רק החמיר. ואז התחילו ההקאות".

במקרה של גיל דווקא השלב האבחוני היה ארוך ויקר במיוחד. אחרי הלילה הראשון במרפאת החירום שכלל השגחה צמודה, עירוי, תרופות, משככי כאבים והכנה להרדמה לצורך ניתוח אנדוסקופי – החשבון של גיל עמד כבר על 9,800 ש"ח. "לקח המון זמן ומאמץ להבין שמדובר בעצם זר בחלל הבטן. כנראה שלונה ניצלה את העובדה שלא הסתכלתי עליה לרגע בטיול, כדי לגנוב כמה עצמות שהיא מצאה ברחוב."

דמיינו לעצמכם מצב שבו תג המחיר הולך ותופת מול עיניכם, בלי לדעת לאיזה סכום תגיעו ומתי זה ייגמר, כאשר בכל שלב נדרשים לקבל החלטות על בדיקות נוספות ואפיקי טיפול אפשריים. גיל מסכם את החוויה הלא סימפטית: "שמעתי מספיק סיפורי זוועה מחברים שגידלו כלבים, על מחלות ופציעות שהטיפול בהם עלה הון תועפות, אז ברגע שאימצתי את לונה עשיתי לה ביטוח בריאות. הידיעה שאם חלילה קורה משהו, אני לא צריך לחשוב על כסף בכלל – רק על הטיפול הטוב ביותר – מבחינתי שווה את הכל. הביטוח כיסה את הבדיקות, הטיפולים, התרופות, ואפילו את המזון הרפואי, חשבון של קרוב ל-12,000 ש"ח" הוא מדגיש.

"בסופו של דבר שילמתי רק 10% מהסכום האסטרונומי הזה, כי הביטוח נשא כמעט בכל התשלום. והחלק הכי טוב? תוך 5 ימים מרגע ששלחתי את הטפסים, ההחזר הכספי כבר היה אצלי בחשבון"

בסיכומו של דבר, בעלות סמלית יחסית של כמה עשרות שקלים בחודש בלבד, כל אחד מאיתנו יכול לישון בשקט, ולדעת שבכל תקרית רפואית – הביטוח הרפואי ישלם את חשבונותיה הווטרינריים של חיית המחמד, לרבות מקרים של פציעה, מחלה, תאונה, ניתוח, טיפולי חירום וכל הבדיקות והטיפולים הנדרשים בעקבותיהם, כולל תרופות ומזון רפואי – ובסטנדרט של רפואה פרטית. חיותא עובדת עם כל הווטרינרים בארץ, מה שמאפשר לכם לבחור היכן אתם רוצים לטפל, מבלי להתפשר על איכות הטיפול.

כשיש ביטוח בריאות, גם הוטרינר יכול לתת את הטיפול הכי טוב, בלי להרגיש שיש מגבלה כלכלית, וגם אנחנו יכולים להתרכז במה שחשוב באמת – להיות שם לצד החבר הכי טוב שלנו, ממש כמו שהוא תמיד נמצא לצידנו. זו השאיפה שלנו עבור הבעלים של כל כלב וחתול בישראל" ארנון מסכם.

לבריאות של החברים הכי טובים שלנו אין מחיר

חיותא מבטיחה להם כיסוי בריאותי מלא במקרה של פציעה או מחלה. בלי אותיות קטנות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן