חשיפה: איכרים אנגליים גילו בטעות פרח מוזר שמקל על גלי חום והזעות אצל נשים בגיל 45+

49,742

באירופה כבר יודעים: ב-20 השנים האחרונות יותר ויותר נשים בגיל המעבר משתמשות בתמציות המופקות מהפרח הזה שנחקר מדעית, ונהנות מהפחתה והקלה משמעותית בגלי חום והזעות.

יום אחד, קבוצה של איכרים אנגליים שמו לב למשהו מאוד מוזר – כל הפרות החלו להראות סימנים של הריון, בדיוק באותו זמן. אבל, זה אפילו לא היה הדבר הכי מוזר!

כי הפרות אמנם נראו בהריון, אבל בעדר בכלל לא היו פרים.

במשך תקופה ארוכה, ניסו האיכרים להבין, מה גורם לפרות לפתח תסמינים כאלה.  מסתבר, שלאחרונה הם הובילו את הפרות לשדה חדש, שבו צמחו פרחים שונים מאלו שנהגו לאכול עד עכשיו. בחינה מדוקדקת יותר של השדה העלתה שיש בו פריחה גדולה של צמח שנקרא "התלתן האדום", או בשמו האנגלי Red Clover.

התגלית עשתה לעצמה שם, והצמח הפך למוכר וידוע ברפואה העממית באירופה. שם מצאו כי יש בתלתן האדום חומרים צמחיים דמויי הורמון נשי המשפיעים על נקבות של בעלי חיים ועל נשים, ומקילים על מספר תופעות נשיות.

עם זאת, המחקר המעמיק של החומרים הפעילים בצמח התלתן האדום וההשפעה שלהם נעשו רק במאה ה-20. והמסקנות של המחקרים האלו שינו לחלוטין את התפיסה והטיפול בתסמיני גיל המעבר.

למה הטיפול הקיים בתסמיני גיל המעבר מסכן נשים רבות?

כמו הרבה בעיות נשיות, תסמיני גיל המעבר לא נחקרו במשך שנים. נשים סבלו מגלי חום, הזעה מרובה, הרגשת מתח ועצבנות, קושי להירדם בלילות ואפילו דיכאון. ועדיין, המחקר המדעי לא התייחס לכך ברצינות רבה.

עם התקדמות המדע והרפואה, גילוי ההורמונים ולא פחות חשוב, שיפור במעמד האישה, גיל המעבר ותסמיניו הפכו לנושא חשוב בקרב חוקרים ומדענים בעולם. כך, נוצרה הבנה חשובה שבעיות גיל המעבר משבשות את חייהן של מיליוני נשים ברחבי העולם. ויותר מזה, סוף סוף עולם הרפואה החל לבדוק, כיצד אפשר להקל על הנשים שסובלות מאותם תסמינים.

התסמינים הנפוצים ביותר הם גלי החום וההזעות. הם מתרחשים כיוון שבגיל המעבר מתרחשת ירידה דרסטית ברמות ההורמונים הנשיים המווסתים את המערכת ההורמונלית הנשית. וכך, בלי אותם הורמונים שמתפקדים כמו "תמרורים" שמכוונים את התנועה בגוף האישה, כל המערכת יוצאת מאיזון. 

אז מה אפשר לעשות כשחייבים להחזיר את הסדר למערכת משתוללת?  להציב שוב את "התמרורים" שיוכלו לכוון שוב את התנועה. 

רק במאה ה-20, הרפואה החלה לתת לנשים בגיל המעבר הורמונים סינתטיים שהופקו מבע"ח או משתן של סוסות הרות. אותם הורמונים שיפרו משמעותית את תסמיני גיל המעבר. אבל, עם הזמן גם התגלו מקרים רבים של סרטן השד ומחלות לב וכלי דם שלא נראו קודם אצל נשים אלו, לפחות לא במספרים האלו. 

אין ספק, היה צורך נואש בפתרון אחר. גם משהו שיביא להקלה של התסמינים ולהחזרת איכות החיים למיליוני נשים, וגם פתרון שלא יסכן אותן ויגרום להן לחלות במחלות קשות.

בניסיון למצוא חומרים אחרים עם תכונות שמקילות על גלי חום והזעות, חוקרים רבים פנו לפתרונות מהטבע. וכך הם הגיעו אל התלתן האדום.

כך החומרים הפעילים של התלתן האדום מקלים על גלי חום וההזעות אצל נשים בגיל המעבר

המחקר המודרני גילה שבפרחי התלתן האדום מצויות מולקולות שבנויות בצורה שדומה להורמונים הנשיים. הדמיון הזה מאפשר למולקולות האלו להתנהג ולפעול בגוף האישה כמעט כמו ההורמונים שהגוף שלה מייצר באופן טבעי. אותם "הורמונים" ממקור צמחי מצליחים לחקות את ההורמונים הטבעיים ולהיכנס לתאים בגוף, ובעצם לפעול כהורמונים "מחליפים". כיוון שהכמות של ההורמונים הטבעיים פוחתת בגיל המעבר, המולקולות שמצויות בתלתן האדום מתקשרות בקלות לקולטני ההורמונים ואין להן תחרות על מקום הקליטה. 

התגלה במספר מחקרים מדעיים כי אותם "הורמונים" משפיעים בצורה חיובית גם על תהליכים אחרים בגוף שחשובים ביותר לכל מי שעברה את גיל 45: חלוקת תאים טובה יותר, שיפור ושמירה על מערכת כלי הדם והלב, שינוע טוב יותר של סידן שעוזר לחיזוק העצמות ומניעת של מצב של התפוררות העצם (אוסטאופורוזיס).

כמו כן, הם יכולים להביא להורדת הסיכון לחלות בסוגים מסוימים של סרטן. הם נקשרים לקולטנים של הורמונים רק בעצמות, במערכת הלב וכלי הדם ובמוח, ולא באזורים "מועדים לפורענות" כמו השדיים והרחם.

הגילויים האלו הבהירו לחוקרים – אפשר לעזור לנשים באמצעות החומרים הטבעים האלו. 

עוד דבר שנצפה במהלך המחקרים הראשוניים הוא שלא התגלו תופעות לוואי משמעותיות. כלומר, ניתן היה להתחיל להתייחס לתסמינים הללו מבלי להסתכן בבעיות רפואיות ותופעות לוואי קשות. 

אבל איך נשים שרצו הקלה בתסמינים אמורות לצרוך את החומרים האלו? 

הרי הן לא יכלו לגשת לשדה הקרוב ופשוט להתחיל לאכול פרחים!

פריצת דרך: מיצוי התלתן האדום ("פרומנסיל") ששינה לנצח את חייהן של נשים בגיל המעבר

החוקרים והמדענים עשו ניסויים כדי להגיע למיצוי של החומר הפעיל שנמצא בפרחיו של התלתן האדום. לבסוף, לאחר שנים של מחקר, הם הצליחו לבודד את החומר הפעיל בפרחים. כך הם יכלו לטפל בהצלחה בנשים שסבלו במשך שנים, בעזרת פתרון טבעי שלא מסכן אותן.

מאז ועד היום, המיצוי של החומר הפעיל משווק במשך עשרות שנים ברשתות הפארמה באירופה בשם "פרומנסיל". הוא משווק בצורת טבליות קלות לבליעה, ונשים רבות צורכות אותו ונהנות מההשפעות החיוביות שלו.

הוא נחקר רבות והוכח כיעיל במחקרים קליניים. הידוע שבהם הוא המחקר המקיף שביצעו חוקרים מאוסטרליה בשנת 2016*.

נשים שצורכות את המוצר במשך מספר חודשים מעידות שהטיפול אפקטיבי והשיפור מורגש.

"פרומנסיל"- הדרך מהטבע להתמודד עם תסמיני גיל המעבר

חשוב לציין, בגלל שמדובר בפתרון המבוסס על חומרים מהטבע, השפעתו של "פרומנסיל" לוקחת מעט יותר זמן מאשר תרופות סינטטיות ומהונדסות, שעלולות גם להזיק לגוף.

אבל, על אף ההשפעה "ההורמונלית" האיטית, החומרים הפעילים עדיין מצויים בריכוז גבוה ב-"פרומנסיל". ריכוז זה גבוה משמעותית מהריכוז של החומר הפעיל הקיים בהורמונים סינתטיים ואפילו במוצרים דומים המבוססים על סויה או על צמח הקוהוש. הריכוז הגבוה הקיים ב-"פרומנסיל" מאפשר לצרוך מהטבליות כמות קטנה יותר, בהשוואה לטיפול הורמונלי ממקור סינתטי או ממקורות טבעיים אחרים – 1 טבליה פעם אחת ביום ולא יותר מכך.

בנוסף, החומרים הפעילים הקיימים במיצויים של סויה מחוברים למולקולות סוכר ולא נספגים באותה הקלות בגוף. הגוף נאלץ לפרק קודם את הסוכר ואז להגיע אל החומרים הפעילים שאמורים להקל על התסמינים של גיל המעבר. "פרומנסיל" לא קשור במולקולות סוכר, ולכן הספיגה שלו בגוף היא אפקטיבית באופן משמעותי. מאותה הסיבה, "פרומנסיל" מתאים גם לנשים סוכרתיות או לנשים שמעוניינות להפחית את צריכת הסוכר.

להשפעה האיטית של החומר הפעיל יש גם צד חיובי, כיוון שכך לא נוצרות תופעות לוואי ולגוף יש זמן להתרגל אל החומר החדש, וללמוד לעבוד איתו בהרמוניה.

וכמובן, כדי שנשים לא יוותרו על ההקלה שתגיע, ועד שיורגש שיפור משמעותי, הנשים לא נשארות ללא מענה…

לראשונה בשוק: המוצר המשלים של "פרומנסיל"- הקלה מיידית בנוסף לתוצאות לטווח הארוך

בנוסף לטבליות, השדרוג המשמעותי מגיע בשילוב של ספריי "פרומנסיל"-  הוא הומצא במיוחד עבור השלב הראשון בצריכה של טבליות "פרומנסיל", והוא מביא להקלה מיידית בתסמינים של גלי חום והזעות.

הספריי הוגדר ע"י משרד הבריאות "אביזר מכשיר רפואי", והוא מהווה טיפול משלים לטבליות "פרומנסיל". הוא מורכב מתמציות שמנים טבעיים, שידועים ביכולות הקירור שלהם. בזמן גל חום או כאשר יש תחושה של הזעה מוגברת, יש להתיז את הנוזל שבספריי על הצוואר ובית החזה. נשים מעידות שהשיפור וההקלה בתסמינים הם מידיים.

לאחר כמה חודשים תורגש הקלה משמעותית בתדירות ובעוצמת גלי החום וההזעות, שלא תדרוש יותר שימוש בספריי.

אי אפשר "לרפא" את גיל המעבר – אבל אפשר לחיות איתו בלי לסבול

תקופת גיל המעבר היא קשה ומתישה לנשים רבות אך היא אינה מחלה. מעבר לתחושה שמשהו נעלם מהנשיות שלהן, התסמינים שחוות נשים רבות מקשים מאד על היום יום ופוגעים באיכות חייהן באופן משמעותי. 

עד לפני 20 שנה, הפתרונות הקיימים להקלה בתסמינים היו סינתטיים וסיכנו את בריאותן של הנשים שהשתמשו בהם. אך מאז שנכנסו הפתרונות הטבעיים לרשתות הפארמה ברחבי אירופה והעולם המערבי, יותר ויותר נשים מצאו בהם מענה אמיתי ואפקטיבי. 

כעת, מוצר הדגל של הפתרונות הטבעיים, "פרומנסיל", נכנס אל השוק הישראלי ומציע פתרון מבוסס על הטבע, שאינו מסכן את הבריאות, ללא תופעות לוואי, אשר ניתן לקחת בראש שקט.

סובלת מתסמיני גיל המעבר? נסי את מארז "פרומנסיל"- על בסיס צמחים מהטבע 

לקבלת קופון הנחה לרכישת פרומנסיל לחצי כאן>>

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן