בראש טוב: הטיפול שנחשב ליעיל בעולם להתמודדות עם התקרחות, שיער דליל וחלש ונשירת שיער מקבל שדרוג מפתיע ועוצמתי במיוחד

6,611

טיפול PRP, הכולל הזרקת נוזל פלזמה עשיר בגורמים מעודדי צמיחה המופקים מדם המטופל, נחשב כיום לאחד מהטיפולים היעילים ביותר להתמודדות עם נשירת שיער והתקרחות. כעת, לראשונה בישראל, ניתן ליהנות מטיפול בשיטת PRP-X הכולל טיפול משלים ייחודי ובלעדי לקוסמדיקה ישראל, המבוסס תאי גזע צמחיים ושורת רכיבים טבעיים שנמצאו מחקרית כמועילים להתמודדות עם נשירת שיער ומסייעים בהזנת וחיזוק השיער.

בין אם כבר שקלתם לפנות לפתרון של השתלת שיער ובין אם לא, ייתכן שכבר שמעתם על טיפול "PRP" שנפוץ במיוחד בקרב אלו שעברו השתלת שיער או מתכוננים לעבור אחת בקרוב. אכן, טיפול PRP, או בשמו המלא Plasma Rich Platelets, מומלץ רבות על ידי מומחי השתלות שיער בארץ ובעולם כטיפול תומך ומשלים לתהליך ההשתלה, אבל האמת היא שהוא ממש לא מיועד רק עבורם.

טיפול PRP מבוצע במגוון קליניקות ברחבי הארץ, אך לראשונה בישראל אנחנו נחשפים כעת גם לטיפול משלים ייחודי שפותח באופן בלעדי על ידי קוסמדיקה ישראל, בשילוב קליניקת קוסמדיקה העולמית, מהטובות מסוגה בעולם להשתלות וטיפולי שיער. במסגרת הטיפול, המכונה PRP-X, בנוסף לנוזל הפלזמה מקבלים המטופלים בוסט נוסף בדמות סרום ייחודי הכולל תאי גזע צמחיים לצד שורה של ויטמינים ורכיבים טבעיים התורמים לבלימת הנשירה ועידוד צמיחת השיער מחדש.

לא רק למושתלי שיער: PRP מתאים לכולם!

טיפול PRP הוא למעשה פרודצורה רפואית המתבצעת על ידי רופא (MD) מוסמך בלבד, במסגרתה נלקח דם מהמטופל, ובאמצעות ציוד ייעודי מופרד נוזל הפלזמה מתאי הדם האדומים. תרכיז הפלזמה שנותר לאחר ההפרדה עשיר בטסיות המפרישות חלבונים מיוחדים וחומרי גדילה המביאים לגירוי פעילותם ותפקודם של תאי הגזע בבסיס זקיקי השערה, ובכך מביאים לצמיחה מואצת של שיער חדש.

הטיפול מוכר במיוחד כאמור בקרב מטופלי השתלת שיער, אולם כפי שמסביר לנו שחר סידס, מנכ"ל קוסמדיקה ישראל, הוא מומלץ לא פחות דווקא למי שמקווה להימנע, או לפחות לדחות, את התהליך המורכב והיקר של השתלת שיער מלאה.

"השתלת שיער זה לא פיקניק" אומר לנו סידס. "מדובר בטיפול שעלותו לא מבוטלת שדורש גם היערכות מראש וגם תהליך החלמה שדורש המון סבלנות ומביא איתו גם מגבלות מסוימות. התוצאה הסופית אמנם לרוב מרשימה, אבל זה בכל זאת לא משהו שמתאים לכל אחד" הוא מוסיף. "אמנם יש מצבים שבהם רק השתלה יכולה לעזור לשקם את שיער הראש, אבל בפועל, אצל אנשים רבים, אפשר הרבה לפני ההשתלה לנקוט בפעולות שיעזרו גם לשמר את המצב הקיים, גם להאט ואף לעצור את הנשירה ואפילו לשפר ולחדש את צמיחת השיער" הוא מסביר.

הטיפול היחידי שמבוסס על חומרים שכבר נמצאים בגופנו

ייחודו של טיפול ה-PRP בכך שהוא מבוסס בעצם על גורמי צמיחה שמצויים מלכתחילה במחזור הדם ומופקים ישירות מדם המטופל באופן מיידי בזמן הטיפול, בתהליך ייחודי ובאמצעות מכשור רפואי ייעודי.

התהליך מתחיל בלקיחת דם רגילה, ממש כמו בדיקת דם. הדם נלקח לתוך מבחנה מיוחדת שתוכננה במיוחד לטובת העניין וכוללת ג'ל הפרדה ייחודי. המבחנה נכנסת למכונת צנטריפוגה המסובבת אותה במהירות גבוהה, ובזכות ג'ל ההפרדה בעצם מבודדים את הפלזמה העשירה בטסיות מתאי הדם האדומים.

בסיומו של תהליך ההפרדה, אנחנו נותרים עם פלזמה עשירה בטסיות. אותן טסיות הן אלו המפרישות חלבונים וחומרי גדילה המעודדים חלוקת תאים וריפוי. לאחר מכן באמצעות אקדח הזרקה שתוכנן במיוחד לשם כך מזריק הרופא המטפל את הפלזמה באופן ישיר לקרקפת בצורה מתוכננת וקפדנית.

בתהליך הפרדת הפלזמה, כך מסתבר, יש עניין מהותי שלא כל הקליניקות המטפלות מקפידות עליו, כפי שמסביר לנו שחר סידס: "אפקטיביות הטיפול תלויה באיכות הציוד בו משתמש הרופא. על מנת לקבל כמות טסיות מספקת ואפקטיבית, קריטי להשתמש במבחנות מסויימות אשר מאושרות על ידי משרד הבריאות גם ללקיחת הדם וגם להחזרתו לגוף. המפתח הוא במבחנות עם ג'ל ההפרדה, אל מות שימוש במבחנות דיאגנוסיטיקה רגילות, שיכולות אמנם להוזיל את הטיפול, אבל פוגעות באיכות הפלזמה המופקת".

השימוש בנוזל הפלזמה העשיר בטסיות מסייע כאמור בתהליך התחדשות התאים ורקמות רכות, עוזר להילחם בתהליכים דלקתיים ומגרה יצירת קולגן מוגברת שגם הוא בתורו מסייע לבלימת נשירת השיער ועידוד צמיחה של שיער חדש.

בזכות אותן תכונות בדיוק, הפך ההשימוש בטכניקת ה-PRP נפוץ מאוד במגוון תחומים רפואיים כגון אורתופדיה, רפואת שיניים וגם בטיפולי אסתטיקה ואנטי-אג'יינג. הטיפול נמצא מחקרית כיעיל והתוצאות מדברות בעד עצמן בכל תחומי הרפואה אשר בהם עושים שימוש בטיפול זה.

טיפול מתקדם ומבוסס מחקרית להתקרחות נשירה ודילול שיער!

לפרטים נוספים ותיאום טיפול PRP חדשני בשיטת קוסמדיקה העולמית
מלאו פרטים ונציג הקליניקה יחזור אליכם בהקדם:

"טיפול פשוט ומבוסס מחקרית, ללא תופעות לוואי". טיפול PRP בקוסמדיקה ישראל. צילום: יח"צ

טיפול פשוט, קל ומבוסס מחקרית

חוקרים באוניברסיטאות מובילות בכל רחבי העולם, גילו כי הורמונים ייעודיים המבודדים בתהליך הפרדת הפלזמה מהדם מביאים לגירוי פעילותם ותפקודם של תאי הגזע בבסיסם של זקיקי השיער ובכך מביאים לצמיחה מואצת של שיער חדש.

כאמור, מחקרים שנעשו הראו כי בקרב מטופלים שקיבלו טיפולי PRP עלה מספר זקיקי השיער בשלב הצמיחה הפעילה וכן חלה עליה ניכרת בצפיפות השיער. כמו כן, הראו המחקרים כי הסיכון לתופעות לוואי הוא אפסי וזאת, הודות לטיפול המבוסס על דם הנלקח מהמטופל עצמו ולא על תכשירים סינתטיים.

בניגוד לתרופות ותכשירים רפואיים אחרים המקובלים לטיפול בנשירה והתקרחות, לא מדובר על סתם טיפול חיצוני ושטחי, אלא בטיפול שמבוסס על פלזמה המופקת באופן ישיר מדמו של המטופל, בתהליך ייחודי ובאמצעות מכשור ייעודי נוזל הפלזמה העשיר בחומרי גדילה ישירות ממחזור הדם. זו גם הסיבה שלמעט אי נוחות קלה בזמן הטיפול, הנובעת מעצם ההזרקה, הטיפול גם אינו כרוך בתופעות לוואי.

בנוסף, טיפול PRP יש לבצע רק אחת לכמה חודשים, כאשר לרוב ממליצים על 3-4 טיפולים במהלך של שנה. לא צריך לחזור לעיתים תכופות וגם לא צריך לבצע שום דבר על בסיס יומיומי, מה שמוריד את העול מהמטופל ומקל על שגרת יומו.

האקס פקטור הבלעדי מבית קוסמדיקה העולמית

קליניקת קוסמדיקה העולמית, המיוצגת בישראל באופן בלעדי על ידי 'קוסמדיקה ישראל' בהנהלת שחר סידס, כבר מזמן קנתה את מקומה כאחת המובילות והמתקדמות בעולם בכל הנוגע להשתלות וטיפולי שיער. הקליניקה נוסדה ומנוהלת בהנהלת ד"ר לבנט אקאר, מהרופאים המובילים בעולם לבריאות השיער, חבר ומרצה בכיר באיגודים הבינלאומיים הנחשבים בתחום השתלת שיער וזוכה פרס החדשנות ופיתוח בתחום השתלת השיער מטעם ארגון SITRI לשנת 2022.

מתוך ניסיון בליווי אלפי מטופלים ובשיתוף פעולה הדוק עם קוסמדיקה העולמית, פותח בקוסמדיקה ישראל פרוטקול PRP-X הכולל טיפול משלים ייחודי באמצעות סרום מיוחד. הסרום כולל תאי גזע צמחיים, גורמי גדילה, ביוטין, קפאין, פרוקופיל חומצה היאלרונית וקומפלקס ויטמינים, שורה של רכיבים טבעיים ואפקטיביים שנמצאו מחקרית כמועילים ומסייעים לבלימת נשירת השיער, עידוד צמיחה של שיער חדש, חיזוק השיער הקיים ושמירה על בריאות הקרקפת.

הטיפול המשלים, המבוצע בלעדית על ידי קוסמדיקה ישראל ניתן במקום, עוד לפני הזרקת הפלזמה, ונותן חיזוק משמעותי לתהליך הטיפולי ולסיכויי הצלחתו. על הקרקפת נספג סרום מרוכז המועשר בתאי הגזע הצמחיים ורק לאחר מכן מבוצע טיפול הPRP המוכר והידוע.

"כבר שנים שאנחנו מלווים מטופלים שסובלים מרמות שונות של נשירה והתקרחות ובאמת שראינו כל מה שאפשר לראות בתחום" מסכם שחר סידס מקוסמדיקה ישראל, עם זאת עקב הפופולאריות של הטיפול, ישנם פרוטוקולים שונים לטיפול המשתנים מקליניקה לקליניקה.

חשוב ביותר להקפיד על מבחנה מיוחדת ומאושרת ע"י משרד הבריאות לא רק ללקיחת הדם אלא גם להחזרתו לגוף, בנוסף על מנת לקבל כמות טסיות גבוהה מבחנה עם אפקט הג'ל המפריד היא קריטית. הפרוטוקול של PRP-X גם משלב במקום הזרקה ידנית, הזרקה באמצעות אקדח הזרקה מיוחד אשר מפחית משמעותית את תחושת האי נוחות ומפזר את הפלזמה באופן שווה בכל חלקי הקרקפת, זאת בניגוד להזרקה ידנית שהיא יותר מקומית.

"טיפול PRP-X שפיתחנו יחד עם קוסמדיקה העולמית הוא ממש חוד החנית של הטיפול המקדים שאפשר לעשות על מנת להאט ולבלום את תהליך הנשירה ולייצר התחדשות של השיער הקיים ובכל לדחות ככל שניתן את הצורך להגיע להשתלת שיער. מדובר בטיפול קצר, פשוט ונוח לביצוע שדורש באמת אפס התעסקות מצד המטופל, השקעת זמן של 20 דקות אחת ל-3-4 חודשים ואתם יכולים לדעת שנתתם לעצמכם את הסיכוי הטוב ביותר לשמור על השיער הקיים בריא ולהאט בצורה ניכרת את תהליך ההתקרחות".

טיפול PRP-X עם סרום מעודדי הצמיחה מבוצע בישראל בלעדית על ידי קוסמדיקה ישראל, הנציגה הרשמית של קליניקת קוסמדיקה העולמית, באמצעות ציוד ייעודי ומתקדם ועל ידי רופאה מוסמכת בלבד.

טיפול מתקדם ומבוסס מחקרית להתקרחות נשירה ודילול שיער!

לפרטים נוספים ותיאום טיפול PRP חדשני בשיטת קוסמדיקה העולמית
מלאו פרטים ונציג הקליניקה יחזור אליכם בהקדם:

האתר מנגיש מידע המבוסס על מחקרים שונים ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה או טיפול כלשהם, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. בכל מקרה של בעיה רפואית יש להיוועץ ברופא המטפל.

התוצאות משתנות מאדם לאדם ואין לראות במידע או בעדויות המוצגות בכתבה משום הבטחה או התחייבות לתוצאה כלשהי.

מחקרים:

https://www.mdpi.com/2218-0532/91/1/4

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8922312/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6374694/

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן