המדע מאחורי הירידה במשקל: דרך חדשה ומגובה מחקרית מסייעת להילחם בתסמיני הסינדרום המטאבולי

5,891

יותר מ-49% מהישראלים סובלים מעודף משקל, לחץ דם גבוה, רמות גבוהות של סוכר, כולסטרול "רע" ושומנים בדם. תסמינים אלו הם חלק מ-"הסינדרום המטאבולי", המעלה בקרב הסובלים ממנה את הסיכוי ללקות במחלות לב, כלי דם וסוכרת סוג 2. יצאנו להכיר תכנית חדשה ששמה לה למטרה לסייע להפחתה בתסמינים ובמשקל

הנה שם שכנראה תשמעו עוד ועוד בזמן הקרוב: הסינדרום המטאבולי. מדובר בעצם באוסף של תסמינים שהימצאותם יחד אצל אותו אדם מעידה על בעיה גדולה יותר בחילוף החומרים הכללי בגוף. אבחון הסינדרום מתקיים על ידי אבחון של שלושה תסמינים לפחות מאלו שצוינו למעלה, והאנשים המאובחנים בו נמצאים במעגל בלתי נגמר בו מדדי הבריאות שלהם אינם משתפרים והם פשוט לא מצליחים לרדת במשקל.

כולנו מושפעים מאורח החיים המודרני

עם התקדמות הטכנולוגיה בכל תחומי החיים, יותר ויותר אנשים מצטרפים אל אורח החיים המערבי, שכולל לרוב שעות רבות של עבודה בישיבה, היעדר פעילות פיזית מספקת וצריכה של מזון עשיר בסוכר. לאורח חיים זה יש השפעה ניכרת על הבריאות ועל הסיכון להתפתחות הסינדרום.

מחקר אוסטרלי שפורסם ב- 2011 היה בין הראשונים להראות את הקשר בין אורח החיים המודרני של אנשים ובין התסמינים הבולטים של הסינדרום המטאבולי וקושי לשמור על משקל מאוזן. המחקר הראה שאנשים שעובדים בישיבה ממושכת, ממעטים בפעילות גופנית, אינם מקפידים על תזונה מאוזנת, צורכים אלכוהול ו/או מעשנים, נמצאים בסיכון גבוה יותר לסבול מאחד או יותר מתסמיני הסינדרום המטאבולי.

רובנו לא יכולים להימנע לחלוטין מאורח החיים אליו התרגלנו. אבל איך בכל זאת נוכל להיות ערים למצב הגוף שלנו ולסימנים שיכולים להעיד על התפתחותו של הסינדרום המטאבולי?

למעלה, למטה ובחזרה למעלה – רכבת ההרים של המשקל

בין הסימפטומים השונים של הסינדרום המטאבולי ניתן למצוא בין השאר עודפי שומן בגוף, בעיקר שומן בטני, וכן חוסר איזון במדדים שונים בבדיקות דם, אך מעל לכולם עומדת הבעיה המוכרת והמעיקה מכולם – רכבת הרים מסחררת של ירידה ועלייה במשקל.

גם אלו המנסים לפרקים דיאטות שונות ומגוונות, תכניות אימון ופעילות גופנית נתקלים בקושי רב לרדת במשקל ולשמור על משקל תקין ומאוזן לאורך זמן. לא רק זאת, מרבית הסובלים מהנושא, לא רק שאינם מצליחים להוריד במשקל, אלא אף עולים במשקל עם "ריבית" לאורך זמן אחרי כל ניסיון לטפל בבעיה.

אמנם אין חובה שכל אישה או גבר אשר סובלים מהשמנת יתר בהכרח לוקים גם בסינדרום המטאבולי, אך בהחלט אפשרי שאבחון של גורם סיכון אחד, כמו עודף משקל, עלול להוביל לגורמי סיכון נוספים הדורשים טיפול מיידי.

בלי הטיפול המתאים המצב הבריאותי עלול להחמיר

אנשים הסובלים מהסינדרום המטאבולי, נמצאים בין השאר גם בבסיכון גבוה יותר לחלות בסוכרת מסוג 2 (אשר מדורגת כגורם המוות השלישי בקרב גברים והרביעי בקרב נשים בעולם). הסיבה לכך היא שהאינסולין, האחראי על פירוק הסוכר בגוף, מושפע מאותם תסמינים שמהווים את גורמי הסיכון ועובד באופן פחות יעיל. אז למעשה מופיעה עליה בערכי הסוכר.

בנוסף, לאורך זמן וללא הטיפול הנכון, המצב עלול להוביל להתפתחות של מחלות לב וכלי דם אשר עלולות לגרום להתקף לב, אירוע מוחי, שבץ, מפרצת של אבי העורקים ועוד.

כדי להתמודד עם התופעה במהלך השנים יוצרו תרופות שונות שנועדו לעזור ולמתן את התסמינים. אך בעקבות מחקרים נוספים שנעשו בתחום, חוקרים רבים הגיעו למסקנה כי ניתן לטפל בתסמינים בדרכים שאינן תרופתיות, אשר נוגדות למעשה את הנזקים שנוצרו כתוצאה מאורח החיים המערבי. דרכים אלו מסייעות להילחם בהיווצרות הסינדרום ולהקל על התסמינים. בין ההמלצות ניתן למצוא צמצום של צריכת הקלוריות, ביצוע פעילות גופנית קבועה של לפחות 30 דקות ביום, ושינוי באורחות החיים על מנת להוריד שומן בטני. בנוסף, הומלץ להפחית ולצמצם בצריכה של שומן רווי ושומן טרנס ולהימנע מעישון לחלוטין.

בנוסף על המחקרים הנוגעים לאורח החיים, בשנים האחרונות נעשו כמה מחקרים מסקרנים נוספים. מחקרים אלו בדקו את ההשפעה של מיצוי ספציפי של צמחי מרפא על חילוף החומרים בגוף והתגלה כי יש לו השפעה מכרעת על ויסות תחושות הרעב והשובע, שריפת השומנים ובסופו של דבר- על האפשרות לרדת במשקל. כמו כן, נמצא שאותו מיצוי ייחודי מסייע לאיזון של כל גורמי הסיכון ומסייע באופן משמעותי להפחתת הסיכוי לסבול מהסינדרום עצמה.

האפשרות החדשה לאיזון הסינדרום המטבולית- וירידה במשקל

במחקרים התגלה כי מיצוי צמחי ספציפי מסייע לזירוז של תהליך חילוף החומרים, ובכך מתבצע איזון של המדדים וירידה משמעותית במשקל. המיצוי מורכב מ-2 זנים צמחים המוכרים לאנושות מזה אלפי שנים, צמח ההיביסקוס ו-ורבנה רפואית, וכל אחד מהם ידוע ביתרונות הבריאותיים שלו.

צמח ההיביסקוס - Hibiscus
צמח ההיביסקוס - Hibiscus

הרכב המיצוי פותח במשך 7 שנים ולאחר שנבחנו 300 הרכבים שונים שהתבססו על צמחי מרפא מגוונים. הוא נבדק קלינית ב-5 מחקרים שונים והוכח יעיל בהאצת חילוף החומרים בגוף, הפחתת כמות השומן ותרומה משמעותית לתחושת שובע מוגברת שעוזרת אף היא לירידה במשקל.

אותו מיצוי מבוסס צמחים הוכח כיעיל וייחודי עד שהמיצוי עצמו הוכרז כפטנט רשמי, ונרשם תחת השם Metabolaid®. ההרכב הפטנטי הזה זכה ל-2 פרסי מצוינות בשנת 2020 בזכות השילוב המדויק של הרכיבים הטבעיים שבו, ובנוסף לתמיכה חסרת תקדים של המדען הראשי של האיחוד האירופי. כמו כן, המיצוי המיוחד זכה בכמה פרסים נחשבים בתחום רכיבי התזונה ולמימון רשמי של תכנית Horizon 2020 של האיחוד האירופי, העוסקת במחקר וחדשנות.

למיצוי המיוחד ישנה השפעה על פעילות ההורמונים שאחראיים על ויסות נכון של תחושות הרעב והשובע בגוף, אותן תחושות שמלוות אותנו כל הזמן ולעיתים מכשילות אותנו בדרך אל הירידה במשקל.

עם זאת, כדי להבטיח את הירידה והשיפור במדדים לאורך זמן, פותחה תוכנית מקיפה המשלבת את צריכת המיצוי הצמחי יחד עם אורח חיים בריא ותזונה נכונה- תכנית מטבולאייד 123, מבית חברת 123 במתמחה בתחום התוספים הטבעיים, ירידה במשקל ואיכות חיים. התכנית עצמה אורכת 4 חודשים ומורכבת מליווי והדרכה אישיים של אנשי מקצוע, חוברות תפריטים עשירות וייחודיות שיכירו למשתתפים התוכנית את עקרונות התזונה הים תיכונית שהוכחה כיעילה לשיפור מדדי בריאות, ומתכונים נוספים שיסייעו לשנות את הרכב התזונה הקיים ולשמור על אורח חיים בריא.

רופאים וגופים מדעיים ברחבי העולם מסכימים על יעילות המיצוי

הרופאים שכבר הכירו את פעילותו של ההרכב הפטנטי הייחודי של Metabolaid® מסכימים כי ההרכב מספק את התוצאות הנדרשות למטופלים שלהם. חלקם דיווחו כי תחושות הרעב והשובע הוסדרו. בנוסף, המטופלים שלהם דיווחו על רמות אנרגיה גבוהות גבוהות יותר, מה שעזר להם בטווח הרחוק להיות פחות עייפים ולאכול ארוחות מסודרות.

בנוסף, רופאים נוספים דיווחו כי צריכה קבועה של ההרכב הפטנטי הצליחה להוריד את אחוזי השומן בגוף, את אחוזי השומן בכבד וגם את מדדי לחץ הדם. בסופו של דבר גם נרשמה אצל המטופלים ירידה ניכרת במשקל.

הרופאים ציינו כי המטופלים לא דיווחו על תחשות רעב ושינו מעט מאד באורח החיים שלהם. עם זאת, כפי שהתכנית המלאה של מטבולאייד 123 מציעה, מומלץ לסגל הרגלים בריאים ולנהל אורח חיים בריא כדי לשמר את התוצאות שיתקבלו כתוצאה מהצריכה של ההרכב Metabolaid®.

גם בריאות וגם ירידה במשקל- בתכנית אחת

ההרכב הפטנטי של Metabolaid® מגיע לישראל לראשונה ומביא את הבשורה שסחפה את אירופה גם לכאן. יחד עם התוכנית המשלבת אותו באורח חיים בריא ותזונה נכונה, המיצוי מוכיח שניתן להתבסס על חומרים טבעיים ולהיעזר בהם כדי להגיע לתוצאות ולסייע לגוף להילחם בנזקים של אורח החיים המודרני.

*פרופ' למדעי המוח ומערכת העצבים מהמחלקה לפסיכולוגיה מאוניברסיטת ב"א.M.D. – מומחה בנוירולוגיה ובטיפול בכאב, (ישראל). מנהל המחלקה הנוירולוגית ומרפאת הכאב (בדימוס) במרכז הרפואי הלל יפה בחדרה.
** בתוספת דמי משלוח

האתר מנגיש מידע המבוסס על מחקרים שונים אינו מתייחס למוצר ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה או הוראה או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהיא, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. בהתאם לנהלי משרד הבריאות, ניתן על פי חוק לייחס סגולות ריפוי רק לתרופות, וזאת בהתאם לתנאי הרישום שנקבעו ולאחר הוכחת יעילות, בטיחות ואיכות. למען הסר ספק, תוספי התזונה של The123 אינם תרופה ולא נועדו לאבחן, לטפל, לרפא או למנוע מחלה כלשהי. הכתוב באתר אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת. בכל מקרה של בעיה רפואית יש להיוועץ ברופא המטפל. אין לראות במידע והעדויות המוצגים באתר הבטחה לתוצאה כלשהי העשויה להשתנות מאדם לאדם.

ירידה במשקל מושגת, בין היתר כחלק מאורח חיים בריא הכולל תזונה מאוזנת ופעילות גופנית

 רשימת המחקרים:

[1] Herranz-López, M., Olivares-Vicente, M., Boix-Castejón, M. et al. Differential effects of a combination of Hibiscus sabdariffa and Lippia citriodora polyphenols in overweight/obese subjects: A randomized controlled trial. Sci Rep 9, 2999 (2019).

[2] M. Boix Castejón,M. Herranz López, A. Pérez Gago, M. Olivares-Vicente, N. Caturla, E. Roche and V. Micol, Food Funct.2018, DOI: 10.1039/C8FO00367J.

[3] Marhuenda, J.; Pérez-Piñero, S.; Arcusa, R.; Victoria-Montesinos, D.; Cánovas, F.; Sánchez-Macarro, M.; García-Muñoz, A.M.; Querol-Calderón, M.; López-Román, F.J. A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Trial to Determine the Effectiveness of a Polyphenolic Extract (Hibiscus sabdariffa and Lippia citriodora) for Reducing Blood Pressure in Prehypertensive and Type 1 Hypertensive Subjects. Molecules 2021, 26, 1783

[4] Marhuenda, J.; Perez, S.; Victoria-Montesinos, D.; Abellán, M.S.; Caturla, N.; Jones, J.; López-Román, J. A Randomized, Double-Blind, Placebo Controlled Trial to Determine the Effectiveness a Polyphenolic Extract (Hibiscus sabdariffa and Lippia citriodora) in the Reduction of Body Fat Mass in Healthy Subjects. Foods 2020, 9, 55. https://doi.org/10.3390/foods9010055

[5]. Lee, Young-Sil & Yang, Won-Kyung & Kim, Hwa & Min, Bokkee & Caturla, Nuria & Jones, Jonathan & Park, Yang-Chun & Lee, Young-Cheol & Kim, Seung-Hyung. (2018). Metabolaid® Combination of Lemon Verbena and Hibiscus Flower Extract Prevents High-Fat Diet-Induced Obesity through AMP-Activated Protein Kinase Activation. Nutrients. 10. 1204. 10.3390/nu10091204.

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן