מעורר השראה: 4 ישראלים משתפים "כך הצלחנו להשתחרר מהתמכרות לסיגריות ולהפוך לגיבורים בעיני כולם"

28,989

ארבעה ישראלים שהיו מכורים לעישון במשך שנים רבות וניסו כמעט כל פתרון אפשרי, משתפים איך הצליחו להשתחרר מהתמכרות לסיגריות ולהפוך לסיפור ההצלחה של החברים והמשפחה, בעזרת "מיינדטק" – סטארטאפ ישראלי שפיתח טכנולוגיה ייחודית להפסקת עישון תוך 90 דקות.

אנשים רבים שניסו להפסיק לעשן יספרו לכם סיפורי גבורה של ממש על כל הדרכים האפשריות אותן ניסו: אילו סדנאות לקחו – סדנאות פרטיות או דרך קופות החולים, איך הדביקו על עצמם מדבקות ניקוטין בכל מקום אפשרי, איך ניסו להחליף את העישון בלעיסת מסטיקים, מדוע ניסו דיקור סיני, איך הסיגריה האלקטרונית גרמה להם לחשוב יותר על סיגריות ואפילו על הטיפול בהיפנוזה שניסו כמוצא אחרון.

רובם גם יספרו לכם שרוב השיטות האלו פשוט לא עבדו. הם חזרו לעשן במהרה, ולפעמים אפילו יותר ממה שעישנו לפני כן. הסיבה לכך שחזרו לסיגריות הייתה לטענתם כמעט תמיד "זה פשוט קשה מדי".

אבל, כפי שתגלו בהמשך הכתבה, השחרור מהתמכרות לסיגריות לא חייב להיות קשה. למעשה, וכפי שסיפרו לנו ארבעה ישראלים שעברו תהליך חדשני שעזר להם להשתחרר אחת ולתמיד מעישון סיגריות, אפשר להפסיק אפילו די בקלות.

ארבעת הישראלים שהצליחו להשתחרר מסיגריות אחרי שנים של התמכרות, עשו זאת בעזרת טכנולוגיה חדשנית של סטארטפ ישראלי חדש בשם "מיינדטק". השיטה פועלת באמצעות חדר מיוחד שנקרא "הקפסולה", משלב בתוכו טכנולוגיית דמיון מודרך עם אלמנטים נוספים של NLP ומיינדפולנס שמפעילים את המחשבות של המטופלים.

מה שמעניין זה שהטיפול לא מלווה בתופעות לוואי ואחוזי ההצלחה שלו גבוהים במיוחד- למעלה מ-90% מהאנשים שקיבלו את הטיפול מעידים שהפסיקו לעשן לחלוטין. כמו כן, כיוון שאחוזי ההצלחה של השיטה כ"כ גבוהים, מבטיחים לנו ב-"מיינדטק" שאם לאחר הטיפול הראשון המטופלים חוזרים לעשן, הם יוכלו לבוא לטיפולים נוספים ללא עלות נוספת.

וכך, ישבנו לשיחה עם ארבעה ישראלים מתוך מאות שעברו טיפול לאחרונה במיינדטק, ושמענו מה היה להם לומר.

הם סיפרו על כל השנים בהם עישנו וניסו להפסיק, על מה כולל תהליך הטיפול פורץ הדרך שעברו, אילו שינויים הם הרגישו בעקבותיו ואיך הם מרגישים כיום: בריאים יותר, ועם תחושת הישג והצלחה על כך שסוף סוף השאירו את הסיגריות מאחוריהם.

"כל הסביבה והחברים מאד גאים בי שהפסקתי לעשן. זה כבר היה שווה את זה"

השיחה שקיימנו עם דנה התרחשה אחרי שסיימה אימון ובאה לפגוש אותנו. מאז שהפסיקה לעשן לפני כשלושה חודשים, היא מקפידה להתאמן כמה פעמים בשבוע. 

היא עישנה במשך יותר מ-15 שנים, כשאת הסיגריה הראשונה הדליקה בגיל 13. היא לא ניסתה להפסיק לעשן לבד, כי ידעה שלא תעמוד בזה, אבל הבינה שהיא פשוט לא יכולה יותר.

"הייתי צריכה סיגריה כל הזמן. בכל מיני אירועים חברתיים הייתי לחוצה כל הזמן, כי רציתי סיגריה. הייתי מנוהלת לפי הסיגריה. הרגשתי שאני חייבת לעשן וכל הזמן החברים והמשפחה סביבי היו אומרים לי 'די, את מכורה. רק הסיגריה מעניינת אותך'. וזה מה שהכי הציק לי, התגובות מהמשפחה וההרגשה הזאת של התלות. לא הצלחתי להתנהל חופשי."

אל הטיפול עצמו היא הגיעה לחוצה, "זה היה מלחיץ, אין ספק. לא ידעתי למה אני נכנסת ומה זו ה-'קפסולה', והאמת, קצת חששתי. ואז נכנסתי לחדר הזה והסבירו לי באריכות על התהליך, מה עושה כל דבר בחדר ועל זה שהטיפול כולל דמיון מודרך. במהלך הטיפול שמעתי צלילים, הרחתי ריחות, אפילו קצת בכיתי. ואז יצאתי משם בשוק. הרגשתי שעברתי משהו חזק מאד ושחררתי הרבה דברים שהפריעו לי. הטיפול פשוט נגע לי בנקודות הנכונות ומשם הבנתי שאני לא צריכה יותר את הסיגריות".

כמו אנשים רבים, גם דנה הגיעה אל הטיפול סקפטית, "חשבתי שאני לא אצליח כי לא האמנתי בדמיון מודרך, וכל עניין ה-'קפסולה' הזאת. זה היה נשמע לי 'רוחניקי' ולא משהו שיכול להשפיע עליי באמת. ובכל זאת, נתתי לזה הזדמנות. ביומיים הראשונים אחרי הטיפול לא האמנתי שזה עובד, ובו זמנית לא הדלקתי אפילו סיגריה אחת. היום אני בטוחה שזה עובד ועדיין קשה לי להאמין", היא צוחקת.

אחרי הטיפול, החיים של דנה כבר נראה שונים לחלוטין, "אני מרגישה הרבה יותר רגועה ביום יום ושמחה כי הצלחתי להפסיק לעשן. כל הסביבה והחברים מאד גאים בי שהפסקתי לעשן. מבחינתי זה כבר היה שווה את זה. חברות שלי ובן הזוג שלי אמרו לי שאין לי כבר ריח של סיגריות, דבר שמאוד הפריע להם בעבר. בנוסף לתגובה של הסביבה, אני מרגישה גאה בעצמי. יש לי תחושה של עוצמה ושאני מסוגלת לעשות הרבה יותר דברים מפעם. זה אפילו עזר לי לשפר את הביטחון העצמי ולהתקבל לעבודה שמאוד רציתי. " 

זה הזמן להפסיק לעשן תוך 90 דקות

השאירו פרטים וגם אתם תחזרו לנשום

"אני מרגיש שמיציתי את עניין הסיגריות בחיים שלי. אני כבר לא רוצה לחזור לזה"

יום אחד עומר ראה מודעה בפייסבוק שתפסה את עינו, וכך הגיע אל מיינדטק. ממש באקראי. הוא מוסיקאי ואף מתפרנס מכך, ועם זאת הוא היה מעשן במשך 20 שנה. הוא התחיל בגיל 14 ובעשר השנים האחרונות הוא ניסה כל שיטה אפשרית כדי לנסות ולהפסיק לעשן, ללא הצלחה. הוא הרגיש שהוא חייב להפסיק עם הסיגריות כיוון שהעישון פגע לו בכל חלקה טובה, ובמיוחד במוסיקה שלו ובפרנסה שלו. 

בתור מוסיקאי וזמר הוא לא יכול להרשות לעצמו להיות בלי אוויר, ובזמן שעישן הרגיש בדיוק כך. "איך אני יכול גם לשיר וגם להמשיך לעשן יותר מקופסה ביום? לא הפסקתי לשאול את עצמי את השאלה הזאת ועדיין לא הצלחתי להפסיק. ניסיתי את כל השיטות: להפסיק לבד, דרך קופת החולים, באמת הכל. אבל השיטה של מיינדטק הייתה הראשונה שבאמת עבדה."

עומר הגיע מוכן מבחינה נפשית, אבל עדיין לא התמסר לתהליך לחלוטין במהלך הטיפול הראשון. 

"הרגשתי שזה ממש עבד בטיפול הראשון, אבל אני התנגדתי משום מה לתהליך שהטיפול ניסה להעביר אותי. הרגשתי פתאום שאני לא יכול לחשוב על עצמי בלי סיגריות. לכן הגעתי גם לטיפול שני ואז כבר התמסרתי כולי. מאז כבר עברו יותר מחודשיים ואני לא מעשן בכלל"."

במהלך הפגישה איתנו הוא לא הפסיק לתאר את השינוי הגדול שהטיפול ב-"מיינדטק" הביא לחייו, "אני מרגיש מדהים! השבועיים הראשונים לאחר הטיפול האחרון היו קלים באופן משמעותי ביחס לשיטות אחרות. השיטה של 'מיינדטק' בעצם אפשרה לי לחשוב על דברים מהצד ולהבין מדוע עישנתי. בעזרת הטיפול אני מצליח עכשיו לעצור את עצמי לפני שאני נכנס ל-'קריז' של סיגריה. אני נותן לתחושות לעבור אותי, אני מתגבר עליהן ואני לא נותן להן לפעול בשמי".

הוא מפרט על התגובה של הסביבה, בעיקר של המשפחה והחברים שפחדו בהתחלה להזכיר את עניין העישון בפניו מפחד שיחזור לעשן: " אנשים היו מופתעים שזה עבד כ"כ מהר, בכל זאת הייתי מעשן כבד במשך 20 שנה. ועדיין, קיבלתי המון חיזוקים ואנשים מאד נזהרו לדבר על זה בנוכחותי. הבהרתי להם שאין חשש שאני אחזור לעשן. אני מרגיש שמיציתי את עניין הסיגריות בחיים שלי. אני כבר לא רוצה לחזור לזה.  

מאז הטיפול אני מרגיש שאני נושם, מריח, טועם, אפילו עור הפנים מרגיש טוב יותר. למה שאני ארצה לחזור לזה?"

מרגישים שגם אתם רוצים לנסות את השיטה החדשנית של "מיינדטק" ולהשתחרר מסיגריות אחת ולתמיד? השאירו פרטים בטופס וקבלו את כל המידע אודות התהליך שישנה את החיים שלכם.

זה הזמן להפסיק לעשן תוך 90 דקות

השאירו פרטים וגם אתם תחזרו לנשום

"לא האמנתי שככה הרחתי כשהייתי מעשנת"

מרב הגיעה למיינדטק דרך אחד המייסדים של החברה. היא נחשפה לדברים שעשה בעבר בתחום ההתמכרויות והתרשמה ממנו לטובה. היא סיפרה לנו שהגדירה את עצמה מעשנת "כבדה מאד". מגיל 20 ובמשך 25 שנים הייתה מעשנת לפחות קופסה אחת ביום. 

בתחילה, היא הגיעה סקפטית לטיפול, אבל האמינה במיזם ורצתה לתת לעצמה את ההזדמנות הזאת.

"בפעם הראשונה שנכנסתי אל ה-'קפסולה' החווייה הייתה עוצמתית. לא עשיתי שום דבר אחר לפני כן כדי להפסיק לעשן, אבל אני שמחה שהגעתי אל הטיפול הזה. הטיפול היה מפנק והחדר עצמו היה נעים מאד. תוך כדי הטיפול צפיתי בסרט שהעביר אותי תהליך של דימיון מודרך. דעתי לא הוסחה בתוך החדר והתהליך עצמו היה מאד משכנע. אני תופסת מעצמי אדם אינטליגנטי והטיפול מאד מסביר את עצמו כך שהרגשתי שכל מה שאני חווה הוא הגיוני." 

היא מספרת שלאחר הטיפול הראשון לא עישנה כמעט שבוע, כשבשבילה זה היה הישג מטורף, "בתור מישהי שהייתה מדליקה לפעמים סיגריה בסיגריה, לא להרים את הקופסה למשך שבוע היה משהו שלא האמנתי שאני יכולה לעשות בכלל".

לאחר שבוע נוסף עשתה טיפול נוסף בתוך ה-"קפסולה", ולאחר הטיפול הזה המתינה זמן ארוך יותר עד שתחליט אם היא מעוניינת בטיפול שלישי, וזאת בעקבות ההמלצה שקיבלה מהחברה. 

בשלב זה כבר חשבה על סיגריות באופן אחר לגמרי, "כבר התחלתי להיגעל מהסיגריות ומעישון באופן כללי.  בכלל, במהלך הטיפול השני נפלו לי לא מעט אסימונים שלא הייתי מודעת אליהם. הבנתי מדוע עישנתי במשך כל השנים האלו ולמה לא הצלחתי להפסיק. אני חושבת שבפעם הראשונה האמנתי בתהליך, אבל לא האמנתי מספיק בעצמי. בפעם השניה הגעתי מוכנה יותר".

מרב החליטה, יחד עם המומחים של "מיינדטק", לעבור טיפול שלישי, אף על פי שכבר הפסיקה לעשן. המטרה הייתה לוודא שמרב לא תחזור לעשן גם אחרי הטיפול השני ולבטל ספקות שעלולים לעלות אצלה. 

ובאמת, לאחר שיצאה מהטיפול השלישי, היא לא מעשנת בכלל. ויותר מכך, "בסוף הטיפול השלישי הכניסו מעין תמצית ריח אל החדר. הגעתי עם צעיף לטיפול, וכשהרחתי אותו פתאום לאחר סוף הטיפול, לא האמנתי שככה אני מריחה. הריח הגעיל אותי והיה לי מאד קשה. את הדרך הביתה מהטיפול כבר עשיתי ללא הצעיף".

היא מספרת שהדבר הטוב ביותר שיצא מהטיפול בכלל לא קשור לסיגריות עצמן (למרות שהשחרור מהן הוא מבורך בעיניה). מרב משתפת שהחיזוקים והברכות שקיבלה מהמשפחה שלה היו הפרס האמיתי בסוף הטיפול.

"לא הפסיקו להחמיא לי, וגם אנשים שלא ידעו שעברתי את הטיפול והפסקתי לעשן אמרו לי שאני נראית הרבה יותר טוב והרבה יותר חיונית. ובאמת אני פחות עייפה ויותר פנויה להשקיע בעצמי. ובכלל, אני חושבת שתחושת ההישג היא מה שעושה אותי לבריאה באמת. אחרי כל כך הרבה שנים של עישון, אם אני הצלחתי, אני מאמינה שכל אחד יכול." 

"אני לא חושב על סיגריות. זה פשוט לא חלק מהחיים שלי יותר"

את ליאור פגשנו בבית הקפה השכונתי שליד ביתו. גבר מרשים בסוף שנות ה-40 לחייו שהגדיר את עצמו בעבר כמעשן כבד. הוא עישן במשך כ-25 שנים, בלי הפסקות, ובסביבות גיל 40 אף התחיל לעשן יותר בעקבות משבר אישי. הוא הרגיש שהוא נמצא במדרון חלקלק והגיע להבנה שהוא פשוט רוצה להפסיק לעשן. הוא החליט שלא משנה מה תהיה העלות, הוא חייב לעשות את המקסימום כדי לצאת מההתמכרות הזאת. 

הוא ניסה בהתחלה את הפתרונות המוכרים: סדנת גמילה מאחד המוסדות המוכרים בתחום, אבל לא החזיק מעמד. הוא חזר לעשן מהר מאוד. אפילו ניסה להפסיק לבד וגילה מהר מאד שזה בלתי אפשרי. 

לפני כמה חודשים הוא פגש חבר שסיפר לו על "מיינדטק", ובעיקר על שיעורי ההצלחה הגבוהים שיש להם בלי לדרוש יותר מדי מהמטופלים. כיוון שמאד רצה להפסיק לעשן, הוא אפילו לא התלבט וקפץ על ההזדמנות.

"עשיתי את הטיפול הראשון לפני כחודשיים" הוא מספר. "כבר בהתחלה הרגשתי שהטיפול הזה עדיף על כל מה שניסיתי לעשות עד אז. טיפול אחד במיינדטק לוקח משהו כמו שעה וחצי, ובכל מקום אחר הולך לפחות יום שלם על הרצאות וסדנאות."

הוא מספר שהרגיש שהטיפול עצמו היה "חוויה קצרה ועניינית, שיצאתי ממנה עם תחושה מאוד גדולה של אופטימיות. הרגשתי שהפעם זה באמת יעבוד."

ליאור משתף כי לאחר הטיפול הראשון חזר לעשן כי הרגיש שזה חזק ממנו, ולכן הגיע לטיפול נוסף, הכל במסגרת האחריות ש-"מיינדטק" מספקת למטופלים.

"לאחר הטיפול השני, כבר הרגשתי שהכל יותר ברור. זה כמו שאתה רואה סרט פעם אחת ואז פעם שניה. אחרי הפעם השניה זוכרים טוב יותר את הפרטים והמסרים מחלחלים עמוק יותר. ההבנה שלי מדוע עישנתי כל השנים ומדוע אני חייב להפסיק הייתה משמעותית יותר. בפעם השניה הייתי הרבה יותר רגוע ויותר מחובר."

מאז הטיפול השני הוא מדווח על שיפור משמעותי בכל אורחות החיים, "אני מרגיש מצוין מבחינה פיזית ונפשית. אני רגוע יותר ומרגיש שהפסקתי לברוח. אני מקפיד על ביצוע פעילות ספורטיבית ובכלל- פשוט אין לי יותר את הרצון לעשן. אני אפילו לא חושב על סיגריות וזה כבר לא מטריד אותי. זה פשוט כבר לא חלק מהחיים שלי".

ליאור מוסר שגם משפחתו וחבריו ראו בו שינוי לטובה, "הם גאים בי שסוף סוף הצלחתי לנצח את זה. אני מגיע הביתה אחרי העבודה וזה לא הדבר הראשון הראשון שאני עושה. אני ניגש להגיד שלום לכולם, שואל איך עבר עליהם היום, מתייחס אליהם יותר. סוף סוף הם במקום הראשון ולא הסיגריות".

זה הזמן להפסיק לעשן תוך 90 דקות

השאירו פרטים וגם אתם תחזרו לנשום

 

 

-דף זה אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה.
-התוצאות עשויות להשתנות וייתכן והתוצאות אינן מייצגות או עשויות להיות מדוייקות.
-מידע זה אינו מהווה ייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה.

 

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן