מגיע לכם תו נכה ואתם מתקשים לקבל אותו? כך תתגברו על הבירוקרטיה ותקבלו את האישור במהירות

15,352
תו נכה

תו נכה הוא צורך חיוני וקריטי המשפיע בצורה דרמטית על איכות החיים היומיומית של אלו הזכאים לו. ישראלים רבים הזכאים לתו נכה נתקלים בבירוקרטיה מתישה, טרטור ובסופו של דבר גם בסירוב לא מוצדק. מסתבר כי הדרך לקצר את התהליך, ולהגדיל משמעותית את סיכויי ההצלחה בקבלת התו היא באמצעות ייעוץ מקצועי. כך תעשו את זה

תו נכה, בניגוד למה שחלק מהאנשים חושבים הוא לא מותרות, אלא צורך חיוני קריטי. התו, המאפשר למחזיקים בו חניה חינם בכחול לבן בכל רחבי הארץ ומקומות חניה מועדפים, עושה עבור המחזיקים בו את כל ההבדל בין ניידות קלה ונוחה יחסית, למרות נכותם, לבין טרטור, קושי רב בהתניידות והגבלה מהותית על חופש התנועה.

כך למשל מספר לנו שלמה, תושב חולון בן 74 אשר סובל מקשיי הליכה שקיבל לאחרונה הכרה של 90% נכות מהביטוח הלאומי: "על כל יציאה מהבית אני צריך לחשוב פעמיים. גם ככה קשה לי לעמוד על הרגליים, אני יוצא לקניות לפעמים ב-7 בבוקר פשוט בשביל להיות בטוח שתהיה לי חניה קרובה לסופר. לפעמים אני מוצא את עצמי הולך 100 מטרים ויותר מהאוטו רק לפתח החנות, בסוף בשלב שבו אני מגיע הביתה אני מותש. כואב לי בכל הגוף, לא נשארים לי כוחות. בלתי אפשרי לחיות ככה". 

גם מאילנית, תושבת נתניה בת 66 שלאחרונה הוכרו לה 65% אחוזי נכות בעקבות תאונת דרכים שעברה, שמענו דברים דומים: "כל יציאה מהבית מלווה בחשש. האם תהיה חנייה קרובה? האם אצטרך ללכת הליכה ארוכה מהאוטו? זה לא משנה אם זה לביקור אצל הרופא, בית מרקחת או אם אני רוצה לקנות מתנה לבת שלי ליום ההולדת, אני צריכה לאזור כוחות ולהתכונן לכך שלא נמצא חנייה נוחה ואמצא את עצמי נאבקת בכאבים וסובלת במשך שעות ארוכות."

בירוקרטיה קשוחה ואטימות למצוקת החולים

גם שלמה וגם אילנית, כמו רבים אחרים, עומדים בתנאי הזכאות אבל מתקשים להשיג את תו הנכה הנחוץ להם כל כך. בשיחה עם חברת 'הזכויות' המתמחה בסיוע בקבלת תו נכה לזכאים מספרים לנו שהנושא הכאוב מוכר מאוד ונובע מהקשחה הולכת וגוברת של התהליך הבירוקרטי, לצד הביקוש הרב שפשוט תוקע את כל התהליך.

"המצב המוזר הזה גורם לכך שבקשות רבות מטופלות באיחור, ואפילו נדחות גם כאשר מגיש הבקשה עומד בבירור בכל התנאים לקבלת התו, בגלל חוסרים טכניים פשוטים כמו מסמך מסוים מהרופא או טעות פשוטה במילוי הבקשה" אומרים לנו ב'הזכויות'. "לאורך השנים למדנו את התהליך תוך כדי שאנחנו מלווים אלפי אנשים בדרך לקבלת התו הנחוץ להם כל כך. הצלחנו להגיע לאחוזי הצלחה גבוהים, גם עם אנשים שכבר הגישו בקשות בעצמם ונדחו, פשוט כי אנחנו מכירים את כל הבירוקרטיה ויודעים להימנע מהטעויות הנפוצות ולהגיש מראש בקשה בצורה נכונה שתעבור את מחסומי הבירוקרטיה בקלות". 

זכאים לתו נכה ומתקשים לקבל אותו? המומחים של 'הזכויות' יכולים לעזור! מלאו פרטים עכשיו ונשיג לכם את התו במהירות

מי זכאי לתו נכה בישראל?

תו חנייה לנכים במדינת ישראל מיועד לבעלי מוגבלויות שונות במטרה לסייע להם להחנות את רכבם בקלות ובצורה נגישה, בהתאם לחוק והתקנות הקבועות בחוק החנייה לנכים. בין השאר מדובר במי שהוכרו להם לפחות 60% נכות וזקוקים לרכב כאמצעי התניידות.

בין הזכאים אפשר למנות מוגבלי ניידות באישור משרד הבריאות, נכי צה"ל על פי אישור משרד הביטחון, עיוורים בעלי אישור ממשרד הרווחה ונפגעי פעולות איבה וכמובן עוד שלל מצבים ומוגבלויות המקנים זכאות לקבל תו חנייה לנכה. 

בנוסף, לגורם הגיל והמצב הבריאותי יש משקל משמעותי באישור הזכאות לתו חניה לנכים. הסיכויים לקבלת התו גדלים כאשר מגישי הבקשה הם אנשים בגיל 50 ומעלה, אשר להם מוגבלות פיזית או מחלות כרוניות כגון מחלות לב, ריאה ונשימה, בעיות פרקים ותנועה, סוגים שונים של סרטן, סכרת, מחלת פרקינסון וכדומה.

תו החנייה מאפשר לכל מי שמחזיק בו להחנות את רכבו במקומות חנייה מועדפים, לצד הזכות לחנייה חינם בכחול לבן בכל רחבי הארץ, ובמקרים מסוימים אף מאפשר לחנות במקומות בהם החנייה כלל לא מותרת. מחזיקי תו חנייה לנכים נהנים בזכות כך מחניה קרובה ונוחה בכל מקום אליו הם צריכים להגיע, כך שאינם צריכים להיות מוטרדים מנגישות או קלות ההגעה וההתניידות שלהם בשום שלב.

ככפי שניתן להבין, קבלת האישור לתו נכה כרוכה בהרבה בירוקרטיה ואיסוף מסמכים ממקורות שונים וקשורה קשר הדוק לאופי המוגבלות. כך שקל מאוד לפספס חלק מהדברים הנדרשים ולסבול בשל כך מסחבת בירוקרטית מתישה, טרטור רב ומעל הכל- עיכוב והתמשכות בתהליך שיכול גם ככה לקחת חצי שנה ויותר.

"טעות קטנה שמובילה לסבל גדול"

הגורם מספר אחד לכך שאדם הזכאי לתו נכה בכל זאת לא מקבל אותו, הוא בסופו של דבר טעות בהגשת הבקשה, גם אם אותו אדם זכאי לו בוודאות של 100%. בהתחשב בכך שעד לקבלת תשובה, גם במקרים של תשובה שלילית, עוברת לפחות כחצי שנה, הסבל שנגרם הוא עצום. שכן, גם לאחר התיקונים יכולה לעבור שנה שלמה וגם אז הצלחה איננה מובטחת.

"הצוות המקצועי שבנינו מכיר את כל הניואנסים הכי קטנים בחוק ובתהליך האישור" מסבירים לנו  ב'הזכויות' ומוסיפים: "בין השאר, עוסקים בנושא אצלנו מומחים רפואיים ויוצאי ביטוח לאומי המטפלים בעשרות בקשות כאלו בכל חודש כבר שנים רבות. אין מקרה שהם לא ראו, ובזכות הידע והניסיון הרב שנצבר כאן סיכויי ההצלחה שלנו בתהליכים כאלו הם גבוהים. מייד בתחילת הדרך אנחנו מגבשים את התיק הרפואי עם כל המסמכים הנדרשים בצורה מקצועית ומדויקת, על מנת להבטיח שלא יהיו עיכובים מיותרים וסחבת בירוקרטית ".

תהליך מקצועי מדוייק בדרך לקבלת התו

אין ספק שתו נכה הוא צורך חיוני וכל עיכוב בדרך לקבלתו גורם לעוגמת נפש וסבל רב לאותו אדם הסובל ממוגבלויות ומתקשה להתנייד. מדובר בפגיעה קשה באיכות החיים וחופש התנועה שיכולה להיפתר בקלות ובמהירות בעזרת סיוע מקצועי של גורמים המתמחים בתחום.

חברת "הזכויות" מטפלת בכל מי שזכאי על פי חוק לקבלת תו נכה, ובכלל זה גם במקרים בהם הוגשה בקשה ונדחתה. בנוסף, לקוחות החברה שקיבלו בעזרתה את התו זכאים לטיפול בחידוש השנתי של התו ללא עלות

זקוקים לתו נכה והתהליך מתיש אתכם? בקשתכם נדחתה ואתם לא בטוחים איפה טעיתם? פנו עוד היום לחברת "הזכויות" לתהליך מקצועי ומהיר שיבטיח שתקבלו את מה שמגיע לכם.

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן