השקעות נדל"ן בחו"ל – על מה כל המהומה?

412
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
השקעות נדלן בחול

 

שוק הנדל"ן הולך וגועש בשנים האחרונות ואנו שומעים עליו לא מעט בתקשורת, מחברים, בעבודה ובכל מקום. רבים הבינו כי רכישת דירה להשקעה בארץ היא פחות כדאית, הן מבחינת חוקי כחלון החדשים, מיסוי והתשואות. אם ניקח בחשבון את הריבית האפסית על ההשקעות בבנקים והסיכונים הרבים הכרוכים בהשקעות בשוקי ההון, נראה כי גם הם פחות כדאיים. מצב זה מביא ישראלים רבים להתעניין בהשקעות נדל"ן בחו"ל המאפשרות לישראלים לדהור לעבר עתיד כלכלי טוב יותר.

היעד הפופולרי להשקעות נדל"ן בחו"ל הוא דווקא ארה"ב, הנחשבת למעצמה כלכלית בטוחה יותר. היעדים האהובים על ישראלים הם דווקא קנדה, ברוקלין, פלורידה ועוד מדינות שונות שאומנם יתאוששו ממשבר הסאבפריים, אך עדין ניתן למצוא בהן דירות בעלויות אטרקטיביות. כיום ניתן למצוא חברות ישראליות המלוות משקיעים ישראלים ממש מא' ועד ת' ברכישת הדירה, הן מבחינת בירוקרטיה והן מבחינת טיפול בנכס, דבר זה מסביר את הפופולריות של ההשקעות.

לא רק בארה"ב גם באירופה

אומנם אנו שומעים לא מעט על השקעות נדל"ן בארה"ב, אך חשוב לדעת שגם באירופה ניתן למצוא לא מעט חברות ישראליות המציעות ליווי ברכישת דירות כמו בבודפשט, ברלין, ברצלונה ועוד. באירופה תהליך הרכישה פשוט שיותר, משום שתוכלו בקלות לתפוס טיסה של כמה שעות ולהגיע ליעד כדי לבחון את האופציות, מה שבארה"ב יהיה מאתגר יותר. עוד דבר, כדאי לדעת שדווקא באירופה ניתן למצוא בתים בעלויות אטרקטיביות עם תשואות גבוהות במיוחד, הרי גם שם משבר הסאבפריים פגע, ועדין ניתן למצוא דירות במחירים נוחים.

אומנם רכישות נדל"ן בחו"ל נראות נוצצות ואטרקטיביות, אך חשוב לדעת כי רכישה שכזאת טומנת בחובה היכרות מעמיקה בסוגי הנדל"ן המוצעים, כמו גם בחינת האופציות בצורה מקצועית ויסודית, על מנת שלא תרכשו חתול בשק מחורר. לצורך כך, יהיה עליכם לבחור חברה אמינה ומקצועית, כזאת שמכירה היטב את הסביבה וכמובן לבחון היטב את החוזה.

נקודות שכדאי לדעת טרם השקעות בנדל"ן בחו"ל

בחירת אזור פופולרי להשקעה

שווק הנדל"ן בחו"ל ובעיקר בארה"ב הוא דינאמי לחלוטין ומתחלק לתת שווקים. ההבדלים בין האזורים השונים יכולים להיות שמים וארץ מבחינת תשואות הנכס, עלות הנכס, המצב הסוציו-אקונומי באזור, השכלה גבוהה המעידה על דיירים אמינים, רמת הפשיעה באזור, הגירה חיובית או שלילית, אוניברסיטאות בקרבת מקום, תחבורה ציבורית, ביקוש והיצע וכו'. טרם בחירת הנכס, יהיה עליכם לבחון היטב את נתונים אלה.

ביצוע בדיקות מקיפות לנכס

בדיקה מקיפה לנכס תאפשר לכם לדעת שבצעתם את הבחירה הנכונה. בארה"ב למשל, מומלץ לבצע בדיקת טייטל אינשורנס הכוללת בדיקת שעבודים, ועיקולים של הנכס לפני הרכישה. חברה זו מעניקה אחריות מלאה על הבדיקות לכל החיים, כך שאם קיימים חובות ועיקולים, על הנכס שלא אותרו – החברה לוקחת עליה את האחריות. בדיקה נוספת שחשוב לבצע היא – בדק בית כתנאי לקבלת הדירה. בדיקה זו תאפשר לכם לדעת שהמבנה אינו פגום ולאתר בעיות שונות מבעוד מועד כדוגמת בעיות בצנרת, ליקויים בשלד המבנה, תוספות שאינן חוקיות ועוד.

מציאת חברה לניהול נכסים – לשקט הנפשי

מובן שדי קשה לנהל נכסים מארץ אחרת, ולכן ישנן חברות ישראליות (לרוב הן גם מציעות ליווי בתהליך הרכישה הנכס) המעניקות שירות ניהול נכסים. שירות זה הוא נהדר ולרוב אינו יקר ויוכל לאפשר לכם להיות בראש שקט. החברה תדאג לתחזוקת הדירה, תחזיק בעלי מקצוע שונים לטיפול בתקלות, תסייע בגיוס שוכרים אמינים, טיפול בחוזה הדירה, העברת החשבונות על שמו של הדייר ובכלל כל מה שקשור לתחזוקת הנכס. כמו כן, חברות אלה מספקות גם שירותי שיפוץ דירות, על מנת לעלות את שווי הנכס עוד בתחילת הדרך.

אתר המערבולת מביא את התוכן הטוב והאיכותי ביותר בכל תחומי החיים. מעת לעת אנו מארחים כתבים אורחים ומאפשרים להם להפנות את תשומת ליבם של הגולשים להצעות של צד שלישי, כולל הפנייה בעזרת קישורים.

גילוי נאות

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!