5 סיבות למה כדאי לך להיכנס לעולם הפיננסים – דווקא עכשיו

6,858
5 סיבות - איתנים

אין ספק, השנה האחרונה הייתה מלאת תהפוכות. סגרים, חל"ת, עובדים חיוניים, מילים שלא היו לנו בלקסיקון מעולם הפכו לפתע לדיירות קבע. השאלה הבוערת בשוק התעסוקה היום היא האם יש מקצוע שיכול להיות חסין ממשברים, אך גם כזה שיכול להכניס לנו משכורת טובה ובטוחה? התשובה לשאלה הזו נמצאת דווקא בעולם הפיננסים. ובקטן יותר - תחום ייעוץ המשכנתאות. הכנו לכם 5 סיבות למה עכשיו זה הזמן האולטימטיבי להיכנס לתחום - ולהתחיל להרוויח בגדול.

1. כי זה תחום עם הכנסה טובה ויציבה - גם בזמני משבר

כשמדברים על עבודה ועל מקצוע, הנושא הראשון שכמעט תמיד עולה – הוא נושא השכר. אין מה לעשות, אנחנו חיים במדינה לא זולה, ולשם כך אנחנו צריכים להרוויח משכורת טובה ויפה כדי לנהל אורח חיים נורמלי. על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, השכר הממוצע בשנת 2019 למשרת שכיר היה 10,784 ש"ח. איפה תחום ייעוץ המשכנתאות ביחס לנתון הזה? "בתחום ייעוץ המשכנתאות אנחנו עובדים לפי תיקים," אומר לנו שמעון שטרית, מנכ"ל משותף ומייסד חברת "איתנים", הרשת הארצית לייעוץ משכנתאות. "כל תיק הוא הכנסה של כ-6,000 ש"ח. אם נניח שיועץ עושה 3 תיקים בחודש – מדובר על הכנסה חודשית ממוצעת של כ-18,000 ש"ח בחודש, עם אפשרות להרוויח מעל ומעבר, בהתאם להשקעה בעבודה".

אוקיי, אז הבנו שמדובר בתחום מכניס ומרוויח, אבל השאלה המתבקשת היא האם הוא בטוח גם בזמן משבר? התשובה המפתיעה היא – בהחלט כן. מסתבר שב-2020, בשיאו של משבר הקורונה, נלקחו יותר משכנתאות מאשר בשנה שלפני כן, בהיקף של 70 מיליארד ש"ח. כלומר שבמיוחד בזמני משבר, אנשים זקוקים לכסף, לפתרונות פיננסיים שיעזרו להם לצלוח את התקופה הזו. מה זה אומר, בפועל? זה אומר שגם בעיתות משבר, ליועצי משכנתאות עדיין יש עבודה בטוחה, עם ביקוש שרק ממשיך לעלות.

2. כי מדובר בתחום דינמי ומעניין - במיוחד עכשיו

בחודשים האחרונים קרו מספר שינויים בעולם המשכנתאות. שינויים שמצד אחד מראים לנו שמקצוע ייעוץ המשכנתאות הוא מקצוע משתלם, במיוחד עכשיו, ומהצד השני מוכיחים לנו שמדובר בתחום שמתעדכן באופן קבוע בהתאם למצב בשוק. למשל, בנק ישראל נתן לאחרונה הנחייה שעל נכסים קיימים אפשר לקבל עד 70% משכנתא במקום עד 50%. רוצים עוד דוגמה לשינויים שהופכים את התחום לרותח? בנק ישראל גם ביטל ממש לא מזמן את ההגבלה על לקיחת משכנתא בריבית משתנה צמודת פריים, וכעת ניתן לקחת עד שני שלישים מסכום המשכנתא במסלול הזה. לא רק זה, אלא שגם ממש לפני מספר שבועות, שר השיכון אישר מענק של 100 אלף ש"ח לרוכשי דירות יד שנייה בפריפריה.

"מי שמבין בייעוץ משכנתא רואה שהסימנים האלה מעידים על המראה מטורפת של התחום," אומר לנו שמעון. "אלה צעדים שעושים לא פחות ממהפכה – ההנחייה על השני שליש פריים אומרת, במילים אחרות, שקרוב למיליון איש במדינת ישראל, שכבר לקחו משכנתא, הולכים לבדוק את הכדאיות של המשכנתא הזו – ורוב הסיכויים שהם יעשו את זה עם יועץ משכנתאות שיעזור להם בזה. כלומר מדובר על כניסה של המון לקוחות חדשים לתחום שגם ככה מוצף בהמון עבודה באופן קבוע".

כל השינויים האלה מצביעים על כך ש-2021 הולכת להיות שנה משמעותית בתחום ייעוץ המשכנתאות, וזו רק ההתחלה. כשכמעט כל אזרח הוא לקוח פוטנציאלי, וכשיש בינתיים כל כך מעט יועצי משכנתאות, הפוטנציאל רק גדל וגדל.

3. כי אפשר להיכנס לתחום בקלות וביעילות - בלי לעבור בשערי האקדמיה

זוכרים שההורים שלנו אמרו לנו ש"אי אפשר להצליח בחיים בלי תואר"? אנחנו שמחים להגיד לכם שהזמנים השתנו. המאה ה-21 פתחה בפנינו עולם שלם של מקצועות ואפשרויות תעסוקה שלא היו קיימים לפני, מה שהוביל לעליית הקורסים המקצועיים וירידת קרנן של המכללות והאוניברסיטאות. בסופו של דבר, היום אפשר ללמוד תוך שלושה חודשים מקצוע משתלם ומכניס, בלי רקע קודם – וכך גם בייעוץ משכנתאות.

ונכון, יש היום עדיין מקצועות שמחייבים תואר אקדמאי של מספר שנים, כמו רפואה או עריכת דין, אבל היום העולם הולך יותר לפרקטיקה, למקצוע. מי שהולך ללמוד מדעי הרוח או החברה מסיים את התואר אחרי 3 או 4 שנים, ונשארות לו ביד רק תאוריות חברתיות, בלי מקצוע ממשי או ניסיון. במקום לזרוק את שלוש השנים האלה לפח, אפשר לעשות קורס מקצועי קצר וממוקד ולהיכנס כבר לשוק העבודה ולעשות כסף, מה שמהווה יתרון גדול מאוד למי שחשוב לו להתפתח מקצועית מוקדם ככל הניתן.

"אנחנו באיתנים מבינים גם שיש אנשים שכבר עשו תואר ומחפשים להתמקצע בכל זאת," מספר לנו שמעון. "זו הסיבה שהכשרת ייעוץ המשכנתאות שלנו היא אינטרנטית ומתעדכנת כל הזמן – כך שאפשר לעשות אותה בזמן שמתאים לך ונוח לך, בלי לחץ. ככה אפשר לצאת לשוק העבודה עם מקצוע ביד, ולעשות את זה בקצב שלך".

קריירה בייעוץ משכנתאות מעניינת אותך?
רק להשאיר פרטים ונציג מ"איתנים" יחזור אלייך בהקדם!

4. כי זה תחום שמאפשר גמישות ודינמיות בתנאי העבודה

הישג נוסף שהשנים האחרונות זוקפות לזכותן הוא השינוי בתנאי העבודה. אדם מבלה שליש מחייו בעבודה, ולאחרונה מתחילה לחלחל התובנה שאפשר – ורצוי – להפוך אותה למהנה יותר ושוחקת פחות. אנשים היום כבר לא מוכנים לשבת במשרד אפרורי מ-9 עד 18 כל יום. הם מחפשים מקצוע שייתן להם גמישות, כזה שהם יוכלו להחליט מה, מתי, כמה ולמה – ובצדק.

משרה מלאה, משרת אם, עבודה מהבית או משרד – ייעוץ משכנתאות הוא מקצוע שמאפשר דינמיות בעבודה, בהתאם למה שנוח לך. אפשר לעבוד בו כעצמאי או כחלק מרשת ייעוץ, לעבוד מול לקוחות אבל גם מהבית, ולתבל את היום עם פגישות בבנק. לא רק זה, ייעוץ משכנתאות לא חייב להיות אפילו מקצוע עיקרי, ויכול להוות הכנסה נוספת במקרה הצורך, אם החלטת לעבוד במספר עבודות במקביל. "במקום להתאים את עצמך למקום העבודה, ייעוץ משכנתאות מאפשר לעבודה להתאים את עצמה אלייך," אומר לנו שמעון. "זו החלטה שלך איזה תיקים לקחת, אילו פגישות לעשות, כמה לעבוד ומאיפה. אפילו אני שילבתי את העיסוק במשכנתאות עם עבודה כפרמאדיק במד"א. הבחירה היא שלך, בסופו של דבר".

5. כי זו הזדמנות לממש את הפוטנציאל שלך - ועל הדרך לעזור לאנשים לחסוך מאות אלפי שקלים

מכירים את המשפט "תמצא מקצוע שאתה אוהב, ולא תצטרך לעבוד יום בחייך"? כל מי שהכיר אפילו טיפה את שוק העבודה בשנים האחרונות, יודע שזה לא כזה פשוט. ובכל זאת, כל אדם רוצה להנות ולאהוב אספקטים מסוימים בעבודה שלו. אז בין אם רק עכשיו יצאת לשוק העבודה ובין אם התחלת לחשוב על הסבת מקצוע, או אם חשבת שיש לך פוטנציאל לא ממומש ואיכויות שלא מספיק באות לידי ביטוי – תחום ייעוץ המשכנתאות הוא בשבילך.

"אנשים רבים קיבלו לאחרונה הזדמנות לעשות רגע פסק זמן ולהבין עם עצמם מה הם רוצים לעשות ואיפה הם רואים את העתיד שלהם," אומר לנו שמעון. "אנשים רבים הבינו שהם רוצים להרוויח כסף טוב, לשמור על הערכים של והאיכויות שלהם, אבל לא לעשות את זה על חשבון אנשים אחרים. אפילו להפך – הם רוצים להצליח להביא משכורת טובה ויציבה הביתה, במקצוע מעניין, תוך כדי שהם עוזרים לאחרים. בתחום ייעוץ המשכנתאות אפשר למצוא בדיוק את זה. יועץ משכנתאות יכול לחסוך למשפחה מאות אלפי שקלים במשכנתא, ולעשות זאת בזמן שהוא עובד בעבודה מכבדת ומכניסה, ומרוויח זאת ביושר".

קריירה בייעוץ משכנתאות מעניינת אותך?
רק להשאיר פרטים ונציג מ"איתנים" יחזור אלייך בהקדם!

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן