בזמן שכולם ייאבקו ביוקר המחייה ובמשבר הכלכלי, אתם תוכלו לנצל את ההזדמנויות, לצמוח ולהגשים מטרות כלכליות. איך עושים את זה?

3,435

אנשים בישראל חיים בתחושה כאילו יש מעליהם תקרת ברזל שלא מאפשרת להם לצמוח כלכלית.
יוקר המחייה, המיסים, הממשלה, המצב - לכולם יש חלק בכך. באמת?

 כשבוחנים לעומק, גם את סיפורי ההצלחה וגם את הכשלונות, מסתבר שהפתרון לכל החסמים הכלכליים שלנו, והמפתח להתקדמות שלנו לעבר רווחה וחופש כלכלי – נמצאים במקום שבו בכלל לא חשבנו לחפש.
היום, בתקופה בה משבר כלכלי עולמי נמצא כבר ממש בפתח, חשוב יותר מתמיד להבין מה עוצר אותנו, איך אפשר להתקדם, ומה הכלים שאנחנו מצטיידים בהם לקראת המשבר העומד לפתחנו. לשמחתנו הרבה – זו בעיה שיש לה פתרון.

כבר שנים ארוכות שמעמד הביניים בארץ חי בתחושה ש"אי אפשר להתקדם" וש"רק העשירים יכולים להצליח". יוקר המחייה, מחירי הדיור, הפערים בין האלפיון לבין השאר. והשיח הפוליטי? אפילו לא מנסה להתעמק בבעיה. המצב נראה תקוע.

אבל האמת, כך מסביר לנו אלון אולמן, המנטור המוביל בישראל בתחומי התפתחות אישית וכלכלית, פריצת גבולות והגשמה עצמית, שרק אנחנו אחראים על מצבנו, ולכן רק אנחנו נוכל לשנות אותו לטובה.

אז מה אם לא נולדת עשיר

"לא נולדתי עשיר, אז גם לא אהיה עשיר" הוא אחד המשפטים המקוממים את אולמן.
הנתונים מראים תמונה שונה לגמרי. רוב עשירי העולם כלל לא נולדו למשפחות עשירות. חלקם אף גדלו בעוני.

"הבעיה היא לא רק בכך שהמשפט לא נכון עובדתית, אלא במנגנון שגורם לנו להיתלות בו. זהו מנגנון הישרדותי שטבוע בכולנו, הוא אמור 'לרכך לנו את המכה' ולמנוע אכזבות, אך במקביל גם מונע מאיתנו להתקדם", מסביר אולמן "רק כשנדע להתגבר על המנגנון הפנימי הזה, נוכל לקחת בחזרה את האחריות והשליטה, להתמודד עם המצב – ולנצח!"

רוצים ללמוד ישירות מאלון אולמן איך גם אתם יכולים לקחת שליטה מלאה על העתיד הכלכלי שלכם ולייצר צמיחה כלכלית בחיים שלכם?

מלאו פרטים בטופס והירשמו לסדנת "קוד הכסף"

ערימה של מעטפות סגורות מהבנק

לפי אלון אולמן ישנם מספר חסמים המונעים מאנשים להצליח, הפחד מהתמודדות עם כל מה שקשור בכסף הוא אחד מהם.

בכמה בתים יש על השולחן בחדר העבודה ערמה של מעטפות סגורות מהבנק שאף אחד לא פתח?

חסר חשיבות? לא לפי המנטור שלנו: "אנשים נמנעים בכל הכוח מהתמודדות עם המציאות הכלכלית שלהם. זה לא שהיא בהכרח רעה, אבל הם רוצים יותר ולא יודעים איך, וכמנגנון הגנה שומרים על ערפול, וחוסר ידיעה. זה הרי חסר הגיון! אם רוצים להתקדם, להשיג יותר, להגיע למטרות הכלכליות, לחופש כלכלי – חייבים לשנות חלק מהדפוסים האלה".

 

המקום בו נתקעים גם אנשי הקריירה ובעלי העסקים

גם בעלי קריירה עם משכורת יפה, או עסק יציב ורווחי, מגלים שהם תקועים במקום. זה בגלל חסם נוסף שאלון אולמן מדבר עליו, או ליתר דיוק, חוסר, חוסר בתכנון. אולמן שם את האצבע על נקודה מעניינת: אנחנו טורחים לתכנן רק את הדברים השוליים – כמו חופשה או איפה נשים את הרהיט החדש. אבל מה עם השדרה המרכזית של פעולות רבות השפעה על חיינו כמו הקריירה, העסק או המטרות שלנו?

עם זה "זורמים", ומקדישים מעט מאד זמן ואנרגיה לתכנון, אם בכלל.

אנשים חיים בתחושה שהם לא מגיעים לאן שהם רוצים, בלי לעצור לחשוב מה הם בעצם רוצים. התחושות האלה הן לא תחושות מקדמות, והן בולמות אנשים רבים מלהצליח.

אולמן מסביר למה במיוחד עכשיו חשוב לתכנן קדימה: "התקופה הקרובה הולכת לפגוע גם במי שחושב שהוא חסין. בזמן משבר, המצב הקיים עלול להשתנות במהירות: פיטורים, ירידה בהכנסות, סגירת עסקים ועוד. כדי לא להיות מופתעים, צריך להקדיש את הזמן לתכנון, לראות את התמונה המלאה, כולל מה האפשרויות העומדות בפנינו כשלא הכל הולך לפי התוכנית".

איך משחררים חסמים ומצליחים לשגשג גם בתקופות קשות?

ב-15 השנים האחרונות אלון אולמן ליווה מעל ל-150,000 איש בתהליכי התפתחות אישית, הגשמה עצמית וצמיחה כלכלית. במהלך העבודה התחילו להתבהר דפוסי חשיבה הנוגעים בצורה מאוד ממוקדת לעולם הכסף והעצמאות הכלכלית. מתוך אותם דפוסים, שבהמשך זוהו כחסמים נפוצים נולדה סדנה ייחודית וממוקדת אשר מסייעת למשתתפים בה לטפל באמונות המגבילות ובדפוסי הפעולה שלמעשה חוסמים אותם מלהתקדם ולהגשים את המטרות הכלכליות שלהם.. סדנת העומק הזו נקראת "קוד הכסף", ובעשור האחרון אלפי אנשים כבר עברו את הסדנה ופרצו אינספור מחסומים בדרך לצמיחה כלכלית ואישית.

כבר 10 שנים ברציפות שהסדנה רלוונטית ואקטואלית. התכנים מתעדכנים, אך המסר המרכזי הוא על זמני, חוצה מגדרים, גילאים, קבוצות אתניות ומעמדות.

זו איננה סדנת "יציאה ממשבר", אלא סדנת צמיחה והתפתחות. לא מכוונים ל"הישרדות", אלא לשגשוג ושפע.

לקראת משבר – האם זה הזמן הנכון להשקיע בסדנה המייצרת צמיחה?

"ברור שכן" אומר אולמן. "המשבר הכלכלי המתקרב הוא למעשה עניין נתון, קרוב והוא צפוי להיות לא פשוט. כל אחד צריך לבדוק איזה כלים יש לו להתמודד עם המשבר, לעבור אותו ואפילו לצמוח ממנו. צ'רצ'יל אמר: 'אף פעם אל תבזבז משבר טוב' כי משבר הוא רק צד אחד של המטבע, הצד השני הוא המון הזדמנויות, וכדי לנצל אותן צריך את הידע, הכלים והמיינדסט הנכון.

אתה יודע איך תיכנס אל המשבר, אבל איך תצא ממנו? את זה כל אחד חייב לשאול את עצמו עכשיו, כשעוד יש זמן להתכונן"

 

סדנת קוד הכסף – הדברים שלא לומדים בבית ספר

הידע, הכלים והמיינדסט הנכון להתפתחות ואפילו הגעה לחופש כלכלי הם התכנים הממלאים את שלושת ימי הסדנה.
לא מדובר על ידע כלכלי של תואר ראשון באוניברסיטה, אלא על פתיחת אופקים רחבה ומקיפה לגבי כסף בכלל.

למשל, ישנה המנטרה המסרסת ש"כסף עושים בעבודה קשה", עליה אומר אולמן בחיוך שאם זה היה נכון, פועלי הבניין היו האנשים העשירים בעולם, בסדנה לומדים שכסף אפשר להרוויח בדרכים נוספות ובהנאה.

דוגמה נוספת היא התפיסה שכסף הוא "מלוכלך". מילדות קישרו אצל כולנו בין כסף לבין שחיתות וחוסר מוסר, החיבור התת מודע הזה פשוט מונע מאנשים להתקדם וצריך לדעת לנתק אותו.
הסדנה מלאה בכלים ותובנות על יחסים עם כסף, התנהלות עם כסף, הצבת מטרות, חופש כלכלי ועוד.

הידע והכלים בסדנה הם בדיוק ההכנה שכל אחד מאיתנו צריך לקראת המשבר הקרוב, קרוב מאד. פרקטיקות כמו איך לחסוך וכמה גם אם ההכנסה לא גבוהה, איך אפשר להגדיל את ההכנסות, מה עושים עם כסף זמין, איך מציבים מטרות כלכליות נכונות ואז עמדים בהן ועוד.

אלו דברים שלא לומדים בבית הספר, לא באוניברסיטה ולמרבה הפלא, רובנו לא לומדים אותם גם במהלך ניסיון החיים.

 

"אווירה מחשמלת וברק בעיניים"

אנחנו לא רגילים לכאלה תגובות מסדנאות על כסף. אך "קוד הכסף" היא הרבה יותר מזה. ברגע שהחסמים נשברים, האסימונים נופלים והתובנה איך נראו החיים של משתתפי הסדנה עד אותו השלב, ואיך הם הולכים להיראות החל ממחר, מתעוררות הרבה אמוציות. בסוף הסדנה ניתן לראות 300 איש עם ברק בעיניים, מלאי מוטיבציה שיוצאים לטרוף את העולם.

לפרטים נוספים והרשמה לסדנת קוד הכסף עם אלון אולמן - השאירו פרטים בטופס

כור היתוך של שלושה ימים

הקהל בסדנה מגוון. מגיעים אליה מכל הגילאים, בסטטוסים שונים בחיים, רקע חינוכי שונה, השכלה שונה וגם מצב כלכלי שונה.

ובכל זאת, כל אחד מצליח לקבל בה את הכלים המתאימים לו. "זה הקסם" מחייך אולמן "החסמים והבלמים עובדים כמעט אותו הדבר על מתכנתת בת 25 שמרוויחה יפה ורוצה להבין איך מתקדמים מפה, ועל גבר בן 50 מהפריפריה שהיה רגיל להתלונן על מר גורלו ומגלה פתאום שאף אחד לא עשה לו כלום. החיבור הזה, של קבוצה מגוונת של אנשים, עם בעיות שונות, רקע שונה, אבל מטרה אחת, זה מה שעושה את האווירה בקוד הכסף לכל כך מיוחדת, ואת הידע הנרכש בה לכל כך משמעותי, יעיל ומשפיע. אין אף הרצאה ביוטיוב, פודקאסט או ספר שיוכלו לתת את העוצמות שיש בסדנה, ובהתאם את אותן התוצאות".

האדם הנכון במקום הנכון

אולמן מביא ניסיון משני העולמות. מצד אחד, איש עסקים מצליח, שהקים ומנהל חמש חברות, ומהצד השני מנטור שכבר הניע תהליכי התפתחות ושינוי אצל עשרות אלפי אנשים.

אלון מביא לסדנה את הידע האדיר שהוא צבר במשך השנים ואת הניסיון גם בליווי אנשים וגם בשגשוג כלכלי. ההגשה של אלון כריזמטית וסוחפת ומשאירה את כל המשתתפים מרותקים במשך שלושה ימים ברצף.

חשוב להבהיר. בקוד הכסף לא מלמדים שיטה מסוימת, זה לא סדנה לשוק ההון, נדל"ן או השקעות שונות.

ההשקעה היחידה שלומדים היא השקעה בעצמכם.

 

סיפורי הצלחה מקיר לקיר

עד היום עברו את "קוד הכסף" אלפי אנשים ויצרו לעצמם סיפורי הצלחה אישיים בלי סוף, חלקם גם הגיעו למרכז הבמה ויצא לכולנו לשמוע עליהם כמו רון לנדסמן, שהגיע לקוד הכסף במצב של "חיפוש עצמי", והיום הוא מוביל את תחום תיווך הנדל"ן בארץ עם סוכנות מצליחה. שם מוכר נוסף הוא רני צים, שהגיע לקוד הכסף כשכבר היה איש עסקים מצליח, אך הוא הרגיש שהוא לא מצליח לצמוח עוד. קוד הכסף סיפקה לו בדיוק את המקפצה שהוא חיפש.

 

לפני שהמשבר הבא יתפוס אתכם

אנחנו יודעים שהנטייה בקריאת כתבות כאלה הוא להנהן בהסכמה ואז לא לעשות כלום.

הפעם אנחנו ממליצים לכם לחרוג ממנהגכם ולפעול. סדנת קוד הכסף מתקיימת פעמיים בשנה בלבד. מחזור הקיץ הקרוב של הסדנה יאפשר לכם לקבל כלים לצמיחה והתמודדות עם המשברים המקומיים של הקיץ, החגים, השביתות, וכל מה שעובר עלינו בחודשים טרופים אלה, אך חשוב מכך, תקבלו כלים שיעזרו לכם להתמודד עם המשבר הכלכלי הגלובלי ההולך וקרב.

נהוג לחשוב שמשברים פוגעים בכולם, אך זה לא מדויק. משברים פוגעים בעיקר במי שלא מוכן אליהם, במי שאין לו את הכלים להתמודד איתם. גם במשבר הקרוב, הרוב הגדול ייפגע, איכות החיים תרד ויהיה יותר קשה. מהצד השני, יהיו את אלו שיפרחו, שיצליחו לצמוח לרות המשבר, ולפעמים אפילו בזכות המשבר. ראינו את זה קורה מול העיניים לפני זמן קצר בתקופת הקורונה, עם כאלה שרק התחזקו ופרחו בתקופה הזו, ונראה את אלו שפורחים גם במשבר הקרוב.
לא באנו לדכא, אלא לתת קריאת השכמה. עכשיו זה הזמן.

לסיכום

סדנת "קוד הכסף" של אלון אולמן מרגישה אקטואלית מתמיד. היא נותנת מענה מדויק ויעיל להתמודדות עם המשבר הכלכלי הקרוב וגם עם הקשיים האישיים שיש לרבים כל כך להגיע לפריצה ורווחה כלכלית.
אם אתם מרגישים שאתם עדיין לא 100% מוכנים, או מרגישים שאתם לא ממצים את הפוטנציאל הכלכלי שלכם, סדנת קוד הכסף היא מקום מצוין להתחיל בו.

לפרטים נוספים והרשמה לסדנת קוד הכסף עם אלון אולמן - השאירו פרטים בטופס

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן