הפורמט המצליח מגיע מארה"ב לישראל: קו אשראי מהיר לעסקים, כרית בטחון ללא עמלות

4,987

בעלי עסקים כבר יודעים שכדי לבקש אשראי – הם צריכים לפנות כמה ימי עבודה והרבה סבלנות לאיסוף מסמכים ורדיפה אחרי הבנקים. חברת הפינטק bizi מיישמת בישראל את הפורמט האמריקאי המצליח: מבקשים אשראי אונליין בתהליך פשוט, ומקבלים אישור מהיר, ללא עמלות

בעולם העסקים, הגמישות והיכולת לזהות הזדמנויות ולהגיב במהירות הן בין התכונות החשובות ביותר. בעל עסק שמקבל הזדמנות לקדם את הפעילות העסקית, או עומד בפני פער תזרימי, צריך להביא מזומנים ומהר, לפני שיפספס את ההזדמנות או יקבל מכה תזרימית קשה. אבל בישראל כמו בישראל, הביורוקרטיה שעסקים צריכים להתמודד איתה היא ארוכה ומתישה, במיוחד כשזה מגיע לתחום האשראי.
בימים אלה, חברת bizi הישראלית מציעה אפשרות חדשה בפני העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, שיטה שכבר מיושמת בהצלחה למעלה מעשור בארה"ב: להגיש בקשה לקו אשראי ללא עלות וללא התחייבות בתוך 10 דקות, מהמחשב או מהטלפון הנייד, כמעט בלי מסמכים ועם אישור מהיר במיוחד. היקף קו האשראי שמספקת החברה ללקוחותיה נע בין 50 ל-500 אלף שקל.
"בעלי עסקים קטנים ובינוניים נמצאים בעומס בלתי אפשרי של משימות ומטלות, ובטח שאין להם זמן פנוי לאסוף המוני מסמכים, למלא טפסים, ללכת לבנק ולהמתין שבועות ואפילו חודשים עד שיאשרו להם אשראי", אומר סער זכריש, מנכ"ל bizi, שייבאה לארץ את המודל האמריקאי המצליח. "המודל שלנו פשוט: נכנסים לאתר החברה במחשב או מהטלפון הנייד, ממלאים כמה פרטים אישיים ועל העסק, עושים הליך זיהוי קצר מצרפים תדפיס פעולות בחשבון הבנק 12 חודשים אחורה – וזה הכל. ברוב המקרים, התשובה מתקבלת עוד באותו יום".

בעל עסק מעל 4 שנים עם הכנסות של 60,000 ש"ח בחודש ומעלה?

לא משכת אשראי? לא שילמת

לדברי זכריש, bizi אמנם בשלבים הראשונים של פעילותה בישראל – אבל השמועה עליה מתפשטת במהירות בין בעלי עסקים. "כמעט תמיד הכתובת הראשונה של בעל עסק בישראל שרוצה אשראי, תהיה הבנק או חברת האשראי. אבל כאמור, מדובר בתהליך ארוך, מתיש ומסובך. ואם בוחרים בבנק, הכל לא רק מסובך יותר אלא גם יקר יותר – כי הבנקים גובים עמלות על עצם הטיפול בבקשת האשראי וגובים עמלת הקצאה על המסגרת – גם אם לא משתמשים בה.

"ברגע שאנשים מגלים שיש להם אלטרנטיבה שלא מבזבזת להם את הזמן ולא מטריחה אותם בתהליך סבוך ומיותר, אלא להפך מקצרת זמנים בצורה משמעותית, ועובדת בשבילם, זה משנה חיים. להגיש בקשה אונליין תוך 10 דקות ולקבל תשובה מהירה, הם לא מבינים איך לא עשו את זה קודם בישראל.".

זו הסיבה שהקמנו את ביזי כשמאחורינו עומדים כמה מהשחקנים הגדולים בתחום כולל Bluevine, הפועלת בעשור האחרון בארצות הברית והקימה בנק דיגיטלי לעסקים קטנים ובינוניים, קבוצת הביטוח הפניקס וחברת אורשיי, מחלוצות האשראי החוץ בנקאי בישראל.

הבאנו לארץ את הטכנולוגיה המתקדמת של Bluevine והתחלנו לפעול לאחר שקיבלנו רישיון נותן אשראי מורחב מרשות שוק ההון ביטוח וחיסכון.

האם כל עסק יכול להגיש בקשה כזו?
"כל עסק שעונה על תנאי הסף הראשוניים של המודל שלנו יכול להגיש בקשה : עסק שקיים 4 שנים לפחות ובעל מחזור הכנסות שנתי של 800,000 שקלים ומעלה. בנוסף חשוב שהעסק יהיה ללא עבר של פשיטות רגל בשנים האחרונות, בלי חשבונות מוגבלים והיסטוריה של צ'קים חוזרים ותיקים פתוחים בהוצאה לפועל..
"חשוב לציין גם שאצלנו, בניגוד למערכת הבנקאית, אין עמלות בכלל. ברגע שקיבלת אישור, יש לך קו אשראי אצלנו ללא עלות וללא התחייבות – אתה יכול לבחור אם למשוך את הכסף מקו האשראי אצלנו לחשבון הבנק של העסקי. כל עוד לא משכת כסף – לא תצטרך לשלם לנו שקל אחד. כל משיכה מקו האשראי מוחזרת כהלוואה ל-12 חודשים והסכום שהוחזר ממלא מחדש את קו האשראי וזמין למשיכה נוספת – הכל בהתאם לצרכים של העסק. בנוסף, אין קנסות על פירעון מוקדם של ההלוואה, לא צריך בטחונות ושעבודים, ואם העסק עומד בקריטריונים – הכסף יכול להיות אצלו תוך 24 שעות. יש אנשים שמתחברים אלינו ופותחים קו אשראי גם אם הם לא צריכים כרגע כסף, פשוט כדי שתהיה להם כרית בטחון ללא עלות – קו אשראי שזמין למשיכה ברגע שכן ירצו".

"קופצים על ההזדמנות לקו אשראי ללא עלות וללא התחייבות"

זכריש, שמילא תפקידי ניהול בכירים בבנק הפועלים, מכיר היטב את האתגרים של בעלי העסקים בישראל ואת הסביבה הפיננסית והבנקאית, בדגש על עולם הדיגיטל.

כמנהל אגף הדיגיטל של הבנק, הוא הוביל את האסטרטגיה, הפיתוח והניהול של מערך השירותים הדיגיטליים ללקוחות הבנק, כולל אפליקציית bit הפופולרית. "בתהליך הפיתוח של bizi שמנו דגש על פשטות ונוחות לבעלי העסקים, כדי שזה יהיה התהליך הכי פשוט עבור בעל העסק – כזה שאפשר לסיים בדקות ספורות, ולדעתי שהמשימה הזו כבר כמעט מאחורינו", אומר זכריש.

לדבריו, המודל אמנם חדש בישראל, אך פועל בהצלחה כבר כמעט עשור בארה"ב. "שם מובילה את התחום חברת Bluevine האמריקאית, שהיא גם שותפה שלנו. עסקים קטנים ובינוניים בארה"ב יודעים שיש להם אלטרנטיבה נוחה ומהירה לקבלת אשראי, ועסקים אמריקאים רבים קופצים על ההזדמנות.
כל חברי הצוות של bizi מגיעים עם רקע וניסיון מעולמות הפיננסים. "הידע וההיכרות שלנו בתחום, והגב החזק שנותנת לנו קבוצת הביטוח הפניקס יחד עם הידע והניסיון של Bluevine האמריקאית, מאפשרים לנו לספק ללקוחות שלנו כרית ביטחון ללא עלות", מסכם זכריש. "הם יודעים שאם צצה להם הזדמנות עסקית, או שהם צריכים להתמודד עם אתגר תזרימי – יהיה להם מאיפה לקחת את הכסף. והשקט הנפשי הזה, הוא בדיוק מה שהם צריכים כדי להמשיך לפתח את העסק שלהם ולגדול".

בעל עסק מעל 4 שנים עם הכנסות של 60,000 ש"ח בחודש ומעלה?

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן