לא להאמין: הזדמנות ההשקעה המפתיעה והאטרקטיבית של 2020 נמצאת לנו ממש מתחת לאף

14,728
חצי האי אוויה ביוון

החופים המרהיבים, הטברנות הציוריות, בתי הנופש המושקעים והמוקפדים, אפילו בחורף יפה ומעניין פה. בזמן שכולנו מכירים היטב את רודוס וכרתים, דווקא האי השני בגודלו ביוון לא תפס את תשומת ליבם של הישראלים עד היום. בימים אלו שאפשרויות ההשקעה האטרקטיביות הולכות ומצטמצמות, יש מי שמוצאים את ההזדמנות דווקא במקום לא צפוי. הכירו את אוויה – האי היווני שהמומחים מסמנים בתור להיט השקעות הנדל"ן של 2020.

כבר תקופה שהריבית בישראל אפסית והמשקיעים נודדים בין הזדמנויות השקעה שונות ומגוונות. עם התנודות הרבות בשוק ההון והסיכון הרב הטמון בו, זה לא מקרה שהשקעה בנדל"ן הפכה להיות חביבת הישראלים, המחפשים את השילוב של תשואה טובה וסיכון נמוך יחסית. במקביל, שוק הנדל"ן המקומי הולך ומאבד את האטרקטיביות שלו בזמן שמחירי הדירות מגיעים לשיא של כל הזמנים והאוצר מעלה את המיסוי על משקיעי הנדל"ן ומגביל את המימון, ניתן לראות כי בשנתיים האחרונות הולך ומתגבר העניין בהשקעות מעבר לים.

ארצות הברית, ספרד ואנגליה הן רק חלק מיעדי ההשקעה שהפכו להיות פופולריים במיוחד בקרב קהילת המשקיעים הישראלית, כאשר דווקא אחד מיעדי ההשקעה המעניינים והמפתיעים נמצא במרחק של כ-3 שעות מישראל בלבד.

אוויה – גן עדן במרחק נגיעה

האי אוויה (באנגלית – EVIA, שימו לא לא להתבלבל עם העיירה אויה השוכנת בסנטוריני). מעולם לא בלט בשוק התיירות הישראלי. כולנו מכירים את רודוס וכרתים, הבולטים מיעדי התיירות היוונים, לצד איים קטנים יותר כמו סנטוריני, קוס או מיקונוס וערים מרכזיות כמו סלוניקי וכמובן הבירה אתונה. כך דווקא אוויה, האי השני בגודלו ביוון ואחד מיעדי תיירות הפנים הפופולאריים ביותר ביוון, נותר בתולי יחסית ופחות מוכר בישראל ובעולם. אותה אנונימיות יחסית היא בדיוק מה שהופך אותו ליעד השקעה עם פוטנציאל עצום ובלתי ממומש נכון להיום, בזכות החופים האקזוטיים, הנופים המרהיבים ותרבות האוכל האותנטית והמשובחת.

אוויה מציעה חוויה יוונית יוצאת דופן עם חופים מזמינים, מגוון אפשרויות בילוי וטיול ותיירות חורף ענפה הכוללת בקרבתה כמה מאתרי הסקי הטובים באירופה. בכתבות הספורות שכבר נעשו בתקשורת מכנים אותה בין השאר כ"פיסת גן עדן מופלאה… מדהים שאנחנו לא מכירים אותה" (מאקו) או "האי הקסום ביוון שהישראלים עדיין לא גילו" (חדשות 13). כל הטוב הזה מחכה במרחק נסיעה נינוחה ברכב של כשעה מאתונה וסה"כ מרחק של 3 שעות מישראל.

כמובן שעם כל אהבתנו לחופשות, אנחנו בכל זאת מדברים על הזדמנות השקעה, וההזדמנות האמיתית באוויה נמצאת בנדל"ן תיירותי מניב – דירות ובתי נופש אטרקטיביים המושכרים לזמן קצר ומניבים תשואה פנטסטית ביחס לכל אפיק השקעה אחר, בארץ או בחו"ל.

לא כל הנכסים נולדו שווים

כולנו מכירים כבר את אתר השכרת הדירות הפופולארי AIRBNB והוא כבר מזמן לא היחיד מסוגו. גם בארץ, בעיקר במוקדי תיירות כמו אילת ותל אביב, השכרת דירות לתיירים לזמן קצר הולכת ותופסת תאוצה. בעלי נכסים מבינים היום שאת השכירות שמקבלים מדייר קבוע בחודש, אפשר לקבל מתייר מזדמן בשבוע, מה שמגדיל משמעותית את ההכנסה והתשואה שהנכס מייצר. כמובן שהדבר נכון לדירות הנמצאות במיקומים אטרקטיביים, מתוחזקות כהלכה ומצדיקות את מחירן, אבל אין ספק שזהו אופי שימוש בכנס שמגדיל במאות אחוזים את פוטנציאל ההכנסה ממנו.

בניגוד לאפיקים מסוכנים אחרים, בהשכרת דירות נופש במוקדים תיירותיים הסיכון הוא יחסית נמוך. מדובר לרוב במוקדי עניין מבוקשים בצורה שמנותקת לחלוטין מהדינמיקה הרגילה של שוק הדיור, פעילים לאורך כל השנה. גם הנכונות לשלם על השהייה בנכסים אלו מחיר גבוה יותר נובעת מאופי השימוש בנכס והשוואתו לשהייה במלון או אכסנייה, להבדיל משכירות לטווח ארוך בדירות מגורים.

הדפוס הנ"ל הופך דירות נופש במיקומים אטרקטיביים ואיכותיים ליעד השקעה מבוקש ומשתלם, במיוחד באיזורים שבהם השוק עוד בתולי וצעיר כך שרמת המחירים של הנכסים אינה משקפת עדיין את מלוא הפוטנציאל הגלום באיזור.

מיקום נוח וביקוש יציב לאורך כל השנה

האי אוויה עד היום היה יעד טיול בעיקר "למביני עניין" שרצו להתרחק מההמוניות, הרעש וההמולה של איי יוון המוכרים והפופולאריים דוגמת כרתים ורודוס. זה לא עוד יעד של "הכל כלול", אלא דווקא יעד של חופשה אקזוטית מצד אחד אבל רגועה, אותנטית וקסומה מצד שני. אוויה מציעה פתרונות ואפשרויות חופשה בכל עונות השנה. האופי המיוחד של האי, לצד העובדה שהוא נמצא במרחק של שעת נסיעה אחת בלבד מאתונה, הפך אותו לחביב היווניים, והוא נחשב לאחד מיעדי תיירות הפנים האהובים. אין יווני שלא מכיר את אוויה.

מגוון האפשרויות הזה אומר בפועל שאוויה הוא מוקד תיירותי פעיל 365 ימים בשנה ובהתאם לכך גם נכסי התיירות מאוכלסים באופן תדיר.

בשנתיים האחרונות, ככל שהאיים המרכזיים הופכים לצפופים ויקרים, תיירים מכל רחבי העולם, גם מישראל, המבקשים חופשה ים תיכונית אותנטית במחיר נוח עם היצע אפשרויות מגוון, מגיעים לאוויה. האי הקסום הזה נמצא מרחק קצר מהתפוצצות תיירותית אמיתית, אך נכון לעכשיו אם נסתכל על רמות המחירים של דירות הנופש באיזור אפשר להבין שלמרות שאנשים מתחילים להכיר את האי, השוק המקומי עדיין רדום – מה שהופך אותו להזדמנות אמיתית למשקיעים שבחלק מהמקרים יוכלו להכפיל את ההשקעה הראשונית שלהם בטווח של 3-5 שנים.

הזדמנות השקעה באי אוויה

פוטנציאל לא ממומש, אבל לא לזמן רב

אוויה הוא יעד תיירות מבוקש ומעניין, את זה כבר הבנו, אבל אם נחזור עכשיו לדבר בשפה של משקיעים, מה שהופך אותו להזדמנות נדל"נית נדירה הוא שהשוק המקומי עדיין לא הבין לאן הדברים הולכים ולכן רמת המחירים של הנכסים במקום עדיין נמוכה להפליא.

בהשקעה קטנה יחסית שיכולה להתחיל גם בסכום של כ-100,000 אירו בלבד אפשר ליהנות מדירה חדשה מוכנה, מאובזרת ומתוחזקת שמוכנה לשימוש מיידי ללא הוצאות נוספות. למעשה רוכשים "עסק עובד". מודל ההשקעה הוא כזה שההשכרה, התחזוקה והשירות לאורחים מסופקים על ידי חברת ניהול מקומית, כך שהנכס לא דורש שום התעסקות שוטפת מצד בעליו. גם השיווק מבוצע על ידי חברה המתמחה בנושא, הדואגת לכך שהנכס יהיה מאוכלס כמה שיותר ויניב הכנסה לבעליו.

כפי שציינו, במרבית מוקדי ההשקעה הפופולאריים, עקב הביקוש הגבוה, מחירי הנדל"ן טיפסו בהדרגה לרמה כזו ששחקה כמעט לחלוטין הן את התשואה והן את הרווח ההוני. גם במדינות יעד פופולאריות כגון ארה"ב ואנגליה, ואפילו באתונה שביוון, שהניבו בעבר תשואות דו ספרתיות יפות, אנו רואים היום שהתשואה הממוצעת נשחקה עד כדי 6% ואף פחות מכך. בשילוב המרחק והקושי בניהול ופיקוח על הנכסים במדינות רחוקות אלו, ההשקעה הופכת להיות מורכבת, מסורבלת ואף לא כדאית.

רמות המחירים של נכסי הנופש השונים הזמינים כיום להשקעה באוויה משקפים פוטנציאל תשואה בלתי נתפס שיכול בקלות לנוע בטווח שבין 10% ל-15% ואף יותר מכך. כמובן שמי שהקדים להבין את איכויותיו הנדירות של אוויה נהנה כבר עכשיו מהפער בין מחירי הנדל"ן לבין הביקוש התיירותי הגובר.

בשיחה עם דרור ראופמן ואופיר שריד, בעלי חברת Aonia Real Estate המתמחה בהשקעות נדל"ן תיירותי ביוון בכלל ובאי אוויה בפרט נאמר לנו כי "ההערכות הן כי מי שיספיק להיכנס בזמן לאוויה עוד יספר על זה בגאווה לנכדיו. בדומה לבני המזל שקנו בשנות ה-70 קרקעות חקלאיות ופרדסים בגבעת שמואל ורעננה והיום קוצרים את פירות ההשקעה, אוויה היא תפוח אדמה לוהט שרק מחכה להתפוצץ".
דרור גם הוסיף: "לא צריך למות כדי להגיע לגן עדן".

הדברים הטובים ביותר נמצאים לנו מתחת לאף

בזמן שיזמי נדל"ן מעונבים וספקולנטים מסקרנים מפגיזים אותנו מכל עבר בהצעות להשקיע רחוק מעבר לים או בפינות נידחות במזרח אירופה, מדהים לגלות יהלום לא מלוטש שנמצא ממש כאן במרחק נגיעה. מעבר לכך שכל חיפוש קצר בגוגל אחר האי אוויה מעלה תמונות שמעוררות חשק עז לארוז מזוודה ולצאת לדרך, לא קשה לזהות פה את הפוטנציאל העצום הגלום בפנינה הים תיכונית הזאת. מסקרן יהיה לעקוב בשנתיים הקרובות אחרי התפתחות השוק הזה שרק עכשיו מתגלה בפנינו.

מעוניינים לדעת יותר על הזדמנויות ההשקעה באוויה? לחצו כאן >>

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן