סוחר המניות הישראלי שהפך לבית חרושת לתלמידים מצליחים – "אני לעולם לא אהיה תעשייתי, מוכן ללמד אך ורק תלמידים מסורים שעוברים מבחן התאמה"

7,877
רז גמליאל הוא אחד המנטורים יוצאי הדופן בארץ ובעולם

 

רז גמליאל הוא אחד המנטורים יוצאי הדופן בארץ ובעולם, הוא סוחר בבורסה האמריקאית בנישה מיוחדת שנקראת "פני סטוקס" (מניות קטנות יותר בעלות שווי שוק של פחות ממיליארד דולר) ונמנע מלסחור ב "מפלצות הגדולות" (הכינוי שרז מעניק למניות גדולות כמו אפל, פייסבוק, אמזון וכו') שם לטענתו נמצאים כל הכרישים הגדולים שאוכלים ומתעתעים ללא הפסקה בסוחרים העצמאיים.

כבר 10 שנים שהוא סוחר בוול סטריט בהצלחה רבה ולפני שנה וקצת החליט שהוא רוצה להעביר את הידע שלו הלאה ולהראות כיצד ניתן לשנות לאנשים את החיים באמצעות מסחר בבורסה.

ההישג המדהים של רז הוא שבשנה וקצת האלו הוא ייצר את סיפורי ההצלחה הגדולים ביותר שנראו כאן בארץ ומהגדולים בעולם, ביניהם תלמידה שעשתה מעל 4000% בשנה של מסחר זה הישג חסר תקדים גם ברמה עולמית (בהמשך נדבר על זה).

רז מלווה את התלמידים שלו יד ביד והוא ממש לא מוכן לקבל כל אחד אלא רק מי שיוכיח לו (כן, זה נשמע מוזר אבל זו האמת, תיכף תבינו) שהוא רציני ובא להשקיע עם המיינדסט הנכון.

גם אני לא האמנתי לו עד שישבתי לראיין אותו ובאמצע הראיון נכנסה לרז שיחת טלפון ממתעניין (רז מפרסם את הנייד האישי שלו ומשוחח עם כל מי שמבקש, כולל עשרות התכתבויות ווטסאפ בפרטי ברמה יומית).

מהעבר השני של הקו מדבר אמיר, בחור שעוקב אחרי הפעילות של רז כבר חצי שנה ויש לו רקע בשוק ההון. רז לא הכיר אותו וזו שיחה ראשונה שלהם. ככה זה היה (תמצות הדברים):

אמיר: "רז מה המצב..קוראים לי אמיר, אני כבר עוקב אחריך חצי שנה, יש לי כסף, אני מעוניין לעשות ממנו עוד כסף דרך מסחר בבורסה, אני מעוניין בתהליך הליווי הכי איכותי שלך ואין לי מגבלת כסף, כמה שיעלה יעלה"

רז: "היי אמיר, מעריך את השאיפות שלך אך חשוב לי שתדע, זה בכלל לא עניין של כסף, אני מעוניין שאני אבחר את התלמידים שלי ושהם יבחרו בי, זה חייב מבחינתי לעבוד בצורה הזו. אני מחפש תלמידים שמוכנים לתהליך אמיתי ולכן יש תהליך שצריך לעבור, מסלול שמוודא התאמה הדדית משני הכיוונים"

אמיר: "או קיי, מכבד… איך מתחילים במסלול?"

רז: "כבר שולח לך פרטים במסודר.."

אלו היו עיקרי הדברים מהשיחה, אני לא הבנתי למה רז מסרב להזדמנות מיידית להכניס תלמיד לקהילה ולקבל כסף עבור תהליך ליווי במיידית (כמה אלפי שקלים לפחות).

רז משחק לטווח הארוך, הוא עונה לי: "לי יש סבלנות. אני רוצה את התלמידים הרעבים ביותר, אלו שיש להם מוטיבציה להצליח ולא מחפשים פתרונות קסם. יש לא מעט אנשים שחושבים שהם עושים קורס והנה תוך חודש הם מתעשרים מהבורסה. זה לא עובד ככה, המסלול מוודא שכל אלו לא יעברו במסננת, או שלא יעברו אצלי או שאני לא יעבור אצלם, וזה מצוין מבחינתי"

רז מתחייב שככה הוא מתנהל עם כל אדם שמתקשר והוא שומע ממנו לראשונה, הוא מזמין כל אחד לבדוק אותו ולהרים טלפון או לשלוח לו ווטסאפ.

זה אמיתי: הסיפור של י', תלמידה של רז שהגיעה לרווח של 1,000,000 ₪ ממסחר ובהמשך אף חצתה תשואה של מעל 4,000 אחוז בשנה של מסחר:

המסע של י' בעולם המניות התחיל בשנת 2015.
שימו לב שמדובר בבחורה נחושה ורצינית, בדיוק כמוכם.
יום אחד, אחרי תקופה ארוכה שבה י' התעניינה בתחום המניות, היא סוף סוף אזרה אומץ לעשות
את הצעד, ונרשמה לקורס במסחר מניות באחת החברות הגדולות בארץ.
כמו הרבה סוחרים מתחילים (אולי גם כמוכם), י' קיוותה בכל ליבה שאחרי שהיא תסיים את
הקורס הזה ותשלוט בחומר, יגיעו גם הרווחים.

אבל זה לא קרה.

היא חשבה שאולי היא מפספסת משהו, אז היא נרשמה לקורס נוסף בחברה אחרת.
אבל גם אחריו התוצאה הייתה רחוקה ממה שהיא ציפתה להשיג,
ובשנה הראשונה שלה בתחום המניות היא מצאה את עצמה רק מפסידה. והרבה.

אם נדייק, היא הפסידה 50% מהתיק.
מבאס.

כמו שאמרנו י' היא בחורה נחושה, ולמרות שהרבה אנשים מהסביבה הקרובה שלה ניסו לשכנע אותה שתרד מזה, ושחבל על המאמצים שלה כי "אי אפשר להרוויח במסחר", היא לא וויתרה.
היא רצתה להרוויח ממסחר בצורה קבועה והיא לא התכוונה לעצור.

בשנה השנייה היא אמנם הצליחה לייצב את התיק, אך זה לא מה שהיא חיפשה. י' רצתה להרוויח כסף.

היא הבינה שהיא צריכה לשנות את התפיסה שלה, ולחפש דרכים אחרות.

היא התחילה לחקור על מסחר במניות קטנות – פני סטוקס, עקבה אחרי התכנים של טים סייקס (מנטור יהודי אמריקאי שמלמד את התחום כבר מעל 10 שנים), ואז היא הגיעה לרז.

היא ראתה שרז מפתח את התחום בארץ בצורה רצינית ומעמיקה, והיא הבינה שזו ההזדמנות שלה ללמוד כל מה שהיא צריכה על מנת שהיא תוכל להשיג את המטרה שלה.

המעבר ממניות רגילות לפני סטוקס היה לא פשוט לי'. בהתחלה היא נאחזה בהרגלים מהמניות הגדולות שממש הפריעו לה במסחר בפני סטוקס ועלו לה בהפסד של כ-20% מהתיק. אבל מהרגע שהיא שחררה את הרגלי העבר, והתחילה לעבוד לפי העקרונות והכללים שרז מלמד, היא התחילה להצליח. ובגדול. תוך 12 חודשים י' הצליחה להגדיל את התיק המסחר שלה ביותר מ-4000%, עוד לפני כן דיווחה על רווח של 1,000,000 ש"ח תוך 10 חודשים.

רז והתלמידה
תמונה: רז מעניק מגן הוקרה לי' בגין הגעה ליעד הראשון שלה, רווח של מיליון ₪ ממסחר, רז טס לקרואטיה במיוחד כדי להעניק לה את המגן על ההישג יוצא הדופן שלה.

 

אז מה הביא את י' להצליח כל כך בפני סטוקס?

"הבעיה הכי גדולה היא שאנשים רוצים להצליח לבד ומהר. הם לא מבינים מה הם עושים, ולא קולטים שללמוד מהמומחה הנכון, ממי שחקר באמת את התחום זה לא משהו שיבזבז להם את הזמן, אלא בדיוק להיפך – ההשקעה הזו תשתלם לטווח הארוך, תהיה שווה להם הרבה כסף ותחסוך להם הרבה זמן של טעויות."

אבל פני סטוקס זה מסוכן, לא?

"ממש לא " עונה רז בנחישות.

"אני רוצה לנצל את המעמד הזה כדי סוף סוף לנפץ את המיתוס הלא מבוסס הזה. תבינו –
על אף כל האזהרות, בפועל, סיפורי ההצלחה הכי גדולים בעולם ובארץ באים מתחום הפני סטוקס. לטים סייקס, יש לא מעט תלמידים מיליונרים מהתחום.
אבל מה שקורה זה שרוב האנשים, כמו י' בתחילת דרכה, עושים המון טעויות ולא מספיק מתעמקים בידע ובצבירת ניסיון לפני שהם יוצאים לדרך. ההבדל הוא שי' לא התייאשה, היא המשיכה להתמיד אבל עשתה שינוי גישה קריטי שהביא אותה בסופו של דבר לדרך הנכונה."

מסחר בפני סטוקס – מה חשוב לדעת

אז רז, אולי בהזדמנות הזו תתן כמה טיפים לסוחרים שקוראים אותנו עכשיו ומבינים את הפוטנציאל הכלכלי, ורוצים להתחיל לסחור בפני סטוקס.

"בשמחה.

1. אז דבר ראשון, לפני שאתם מתחילים, קודם כל חשוב שתבינו מה הבדל העיקרי בין מסחר בפני סטוקס לבין מסחר במניות רגילות:

כאשר סוחרים במניות גדולות – הסוחר העצמאי למעשה הוא האחרון בשרשרת המזון, הוא מתמודד מול כסף חכם – כרישים גדולים, קרנות גידור וגופים מוסדיים – להם יש מידע מתקדם וכיסים עמוקים, ולכן הם מבצעים הרבה משחקים והטעיות כדי לנער ידיים חלשות.

כאשר סוחרים בפני סטוקס – אין נוכחות של כסף חכם כלל אלא 90% כסף טיפש, כלומר – ציבור משקיעים פרטיים שקונים מניות על בסיס שמועות, חדשות, המלצה מחבר.

במקרים האלה הסוחר העצמאי הוא הראשון בשרשרת המזון, כי המידע מגיע אליו קודם ולוקח זמן עד שהמידע זורם לכסף הטיפש (ציבור המשקיעים הפרטיים מנהל שגרת יום רגילה ולא שגרת יום של סוחר). זה אומר שחדשות שיצאו בזה הרגע, עשויות להגיע לכסף הטיפש רק בעוד כמה שעות ולפעמים ימים, יתרון משמעותי למי שפועל לפני.

2. תשקיעו את הזמן והכסף ללמוד, ולבנות אסטרטגיה נכונה:
הרבה סוחרים מנסים ללמוד מכל מקום אפשרי באינטרנט אין ספור אסטרטגיות בחינם, במקום לשלם כסף על ידע איכותי וממוקד. המוקד החשוב כאן זה עניין האסטרטגיה – כדי להצליח במסחר אתם צריכים למצוא משהו שעובד עבורכם. מה הכוונה? יכול להיות שסוחר מסוים עושה המון כסף באסטרטגיה מסוימת, אך ברגע שהוא יעביר וילמד זאת אדם אחר, אותו אדם לא יצליח לבצע אותה כי היא פשוט לא מתאימה לאופי שלו. אדם צריך למצוא אסטרטגיה שמתאימה לו. זה משהו שלוקח זמן בד"כ שניתן לקצר משמעותית עם מנטור מנוסה וקהילה תומכת.

3. תתרגלו בדמו (Demo)
אין לי דרך להדגיש מספיק כמה זה חשוב! הטעות הכי קריטית שהרבה סוחרים משלמים עליה מחיר כבד היא שהם פותחים ישר חשבון מסחר בכסף אמיתי, במקום לתרגל בדמו ולנהל יומן מסחר. הם חושבים שיעשו את 'המכה הגדולה' או משהו בסגנון, ולא מבינים שזה תהליך שלוקח זמן ודורש פיקוח וליווי צמוד של מישהו שיש לו כבר ניסיון והצלחות בתחום.
אז תפנימו – אל תסחרו בכסף אמיתי, בטח לא בשלב ראשון. תתרגלו בדמו ותנהלו יומן מסחר מוקפד, ורק לאחר שאתם רואים תוצאות במשך חודש, חודשיים, שלושה, ומקבלים בטחון והבנה שזה עובד, אפשר לבצע את המעבר לכסף אמיתי.

4. תעבדו עם תכנית
הבעיה של הרבה סוחרים היא שהם מה שנקרא – 'לא ממושמעים'. הם נכנסים למניה בלי תכנית עבודה מסודרת וללא תרחיש. משמע שגם אם היא יורדת ומביאה אותם להפסד הם נשארים בפנים ולא יוצאים. טיפ לכל מי שרוצה להצליח במסחר – "לחתוך הפסדים בזמן".

5. תשמרו על מיקוד
הטעות הזו היא גם נגזרת של טעות מספר 3. הרבה סוחרים רודפים אחרי מניות. הם נכנסים ומחפשים עסקאות באמצע התנועה של המניה, ובסופו של דבר מפסידים כסף. בפני סטוקס חשוב לעבוד בצורה ממוקדת ולא להיות 'גרידי'."

תודה רבה רז. שמחתי לשוחח איתך. יש משהו שאתה רוצה להגיד לסיום?

"לכל הסוחרים שקוראים אותנו עכשיו, וגם אם אתם רק חושבים להתחיל לסחור באופן רציני –
אם נמאס לכם להרגיש שאתם מהמרים, אם אתם רוצים לדעת איך להרוויח באופן עקבי, מתוך ביטחון במה שאתם עושים במקום להפסיד, אני רוצה לתת לכם במתנה את המדריך שכתבתי, שנקרא – 'כסף חכם מול כסף טיפש'. יש בו המון ידע על האתרים הכי שימושיים, אסטרטגיות מסחר, הנפקת מניות ועוד.

לי זה לקח 4 שנים לפצח את הנושא של פני סטוקס וזה עלה בלא מעט הפסדים בתחילת הדרך.
אל תשלמו גם אתם את המחיר. תורידו את המדריך שלי ללא עלות ותמשיכו ללמוד מהניסיון שלי."

להורדת המדריך החינמי של רז גמליאל לחצו כאן >>>

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן