רק בן 30: הבחור הצעיר שהפך 15,000 ש"ח ל-1.5 מיליון בשנתיים וחצי באמצעות מסחר בשוק ההון

18,034

הגיל לא קובע, לפחות לא כשמדובר בצעיר שעוקבים אחריו כבר כמעט 2,000 סוחרים בשוק ההון. בן וסרמן החל לסחור בגיל 21, עם תיק של 15,000 ש"ח, במהלך שנתיים וחצי הצליח להפוך אותם ל-1.5 מיליון. 

מבחינתו, הוא פיצח את השיטה המנצחת שיכולה להפוך תיק מסחר קטן לגדול תוך זמן מאוד קצר. הוא לימד סוחרים אחרים את השיטה וכבר יש לו מספר תלמידים ששיחזרו את ההצלחה. האם השיטה רלוונטית גם לתקופת הקורונה? יצאנו לבדוק.

בגיל 30, בן וסרמן הוא אחד הבעלים הגאים של "טרייד טרייב" – בית ספר למסחר והשקעה בשוק ההון, שבתקופה הקצרה מאז שהוקם ועד רגע פרסום הכתבה, הדריך 15,849 תלמידים מכל קצוות האוכלוסייה. מתוכם כ- 1,000 עברו את ההכשרה המלאה, וחלקם הגיעו להצלחות חסרות תקדים במסחר. 

בן וסרמן אומר שהכל תלוי בבן אדם, ובנכונות שלו ללמוד ולאמץ את שיטת המסחר שלו. הטעות הכי גדולה היא לחשוב שאתה יותר חכם, ולסטות מהחוקים שהוא והמדריכים מלמדים בטרייד טרייב. כל סוחר מתחיל יודע: השקעה היא סיכון. וכמו בכל סיכון – קיימת אפשרות של רווח או הפסד. ברוב המקרים, חלק גדול מההבדל בין רווח להפסד טמון דווקא בסוחר עצמו: בידע, הניסיון וגם בקור הרוח שלו שמאפשר לו להתבסס רק על נתונים ולא על רגש ותחושות בטן.

הבעיה הכי גדולה שבן מתמודד איתה אצל מי שלא מצליח, היא שהם מתפתים לסחור איך שבא להם, ולא איך שלימדו אותם. אבל מי שמתמיד ודווקא מקשיב, מצליח באחוזים הרבה יותר גבוהים. 

כל מי שמפסיד בשוק ההון אומר שמדובר בהימורים. כל מי שמרוויח, אומר שמדובר באסטרטגיה, ניתוח נתונים והבנה במה שאתה עושה. בן אומר שהסיבה לכך פשוטה: כל אחד צריך לתרץ את הכישלון וההצלחה שלו. להצלחות אבות רבים, הכישלון הוא יתום.

דוגמה לכך ניתן לראות בגל הראשון של משבר הקורונה: אנשים העדיפו למכור את המניות שלהם יותר מתוך פחד ופאניקה מאשר על בסיס נתונים. אבל לצד הירידות והטלטלה בשווקים, המשקיעים רבים ידעו לזהות את ההזדמנות במשבר, להתמקד בנכסים ואפיקי השקעה אטרקטיביים ולגרוף תשואות יוצאות מגדר הרגיל.

בין המשקיעים שהצליחו למנף את המשבר בהצלחה ניתן למנות גם את בן וסרמן ותלמידיו, שתיקי ההשקעות שלהם הניבו תשואות מדהימות.

כדי להוכיח שמדובר בפאניקה מיותרת, בן וסרמן פתח תיק מסחר חדש שהוא מתכנן לחשוף כל כמה זמן לציבור, שבו הוא הכניס 30,000 ש"ח באמצע חודש יוני. בספטמבר התיק הזה עמד על 146,000 ש"ח.

רבים חכמים בדיעבד, אבל בן אמר על ההתחלה שהוא הולך להפוך את התיק הזה למיליון שקלים עד יוני שנה הבאה, וכולם יוכלו לראות לאחר מכן את ההוכחה לזה עם הברוקר-סטייטמנט והדיווחים במהלך הדרך. לפרוייקט הזה הוא קרא "המירוץ למיליון". 

והוא לא היחיד בקהילה שמשתתף במירוץ הזה. אחד המדריכים האחרים של טרייד טרייב שבעצמו היה תלמיד לפני 4 שנים, לקח תיק מסחר של 6,000$ וב-5 חודשים הפך אותו ל-100,000$, תוך כדי שהוא מראה כל חודש את ההתקדמות. 

בן מצליח לעשות את זה בזכות שיטת המסחר הייחודית שהוא מלמד בתכניות ההכשרה לסוחרים של 'טרייד טרייב'. פנינו אליו וביקשנו ממנו להסביר לנו,  מהן אותן המניות הסודיות שעומדות מאחורי ההצלחה הלא שגרתית שלו במסחר ומדוע דווקא משברים כמו הקורונה הן הזדמנויות מדהימות במיוחד למשקיעים מתחילים.

בן, באנו כדי לדבר תכלס, למה רוב האנשים לא מצליחים להרוויח סכומים משמעותיים ממסחר?

"התשובה מתחלקת לשניים: סוג הנכסים שבוחרים להשקיע בהם, ולא פחות חשוב – ההכשרה של המשקיעים והאופי שלהם. רוב האנשים בוחרים להיכנס למניות גדולות ומוכרות, כמו אפל, פייסבוק או אמזון. לכאורה אתה הולך על בטוח, נכון? אבל בשביל לקנות מניה של חברה גדולה ומבוססת צריך להשקיע הרבה יותר כסף, וכיוון שמדובר בחברות מוכרות מאוד גם התשואות שלהן לרוב די מתונות, לפחות בטווח הקצר. אם אתם לא מסתובבים עם כסף מיותר בכיסים והרבה ממנו, זה ממש לא המקום להתחיל.

בנוסף, מי שסוחר יומי במניות גדולות כאלה, סוחר נגד אלגוריתמים שהסיכוי שלכם לנצח אותם מבלי שאתם מאוד מאוד מיומנים, הוא נמוך. אני תמיד בוחר מניות שהאלגוריתמים לא נוגעים בהן, ואני גם יודע לזהות אותן בקלות.

במניות כאלה, אולי עדיף להשקיע לטווח ארוך אם כבר. לא לנסות לסחור יומי, כי זה מתכון לאסון.

החלק השני הוא האופי של המשקיעים, והאופי הזה נבנה בין השאר גם בהכשרה שהם עברו. משקיע שאין לו אסטרטגיה, ושלא יודע לחכות בסבלנות כשיש ירידות או אירועים חריגים, משקיע שלא סומך על הידע שלו ועל תכנון ההשקעה שלו ונכנע לפאניקה של "העדר" כשיש ירידות בשווקים, יפסיד כסף בוודאות. הבעיה היא שרוב המשקיעים בעולם הם כאלה, והם אלה שמפסידים את הכסף לאחרים.

וורן באפט אמר פעם ששוק ההון זה המקום שבו הכסף של האנשים חסרי הסבלנות עובר לכיסים של האנשים שיש להם סבלנות.

אופי וקור ורוח זה משהו שנבנה בהכשרה. התלמידים שלי לא נכנסים להשקעה בלי תכנית ובלי להיות מוכנים לכל מיני תרחישים, כולל ירידה לא מתוכננת, ולכן הם לא נבהלים ובורחים מההשקעה כמו הרוב. אלא אם כמובן יש מקרים חריגים.

כמובן צריך לדעת איפה ובמה להשקיע. במקום להיתקע על המניות הגדולות והכבדות, יש דרך אחרת שדורשת הרבה פחות השקעה ראשונית, ככה שהסיכון ההתחלתי הוא יחסית נמוך לפוטנציאל הרווח הגבוה מאוד שיש שם. אני אומר יחסית כמובן. כי הוא קיים בהחלט ומי שלא יודע מה הוא עושה ולא יקשיב למה שמלמדים אותו, ישלם. 

לדבר הזה קוראים פני סטוקס בבורסות הגדולות ובזירת ה-OTC (המניות הקטנות), ובזה שיטת המסחר שלי מתמקדת.

פני סטוקס? מה זה אומר?
"מדובר על מניות של חברות קטנות שהמסחר בהן דליל והמחיר שלהן נמוך מאוד (עד 5 דולר למניה). המידע הציבורי על חברות כאלה הוא נמוך מאוד ועל כן משקיעים גדולים נמנעים להיכנס אליהן. אבל גם האלגוריתמים של בתי המסחר מתעלמים מהן, וזה מעולה לסוחרים יומיים מתחילים שלא צריכים לשבור את הראש בקרב יומי מול אלגוריתם. 

לרוב אין להן רווחים גדולים במיוחד, ולעיתים הן אפילו שקועות בחובות כספיים. אבל לפני שאתה נבהל ובורח, שתדע שמדובר ביתרון מאוד גדול עבור משקיעים קטנים שיודעים איך לאסוף מידע על חברות כאלה, ולדעת להיכנס למניה הנכונה בעקבות חדשות שהתפרסמו עליה.

תחשוב שחברה כזאת יכולה פתאום לדווח שהיא הצליחה בניסוי קליני בתרופה חדשה לסרטן, ואז המניה שלה יכולה לזנק פי 20. אתה השקעת רק 5,000 ש"ח במניה, והתעוררת עם 100,000. זה קרה לנו המון פעמים רק בחודש האחרון.

העניין עם פני סטוקס הוא שהסיכוי ששווי המניה יעלה משמעותית, הוא גבוה. בשלב כלשהו יקרה בחברה משהו שיגרום לה לקפוץ, וככה יוצא שבהשקעה נמוכה יחסית אתה יכול להגיע לרווחים גבוהים משמעותית, במיוחד אם אתה מספיק חכם ויודע לזהות את הרגע המתאים.

שים לב שגם בבורסה הישראלית ראינו לא מזמן דיווח בחדשות שחברת נקסט ג'ן גייסה את מנכ"ל IDB לשעבר, ואז קפצה ב-80% תוך כמה ימים. תוך כמה חודשים היא כבר קפצה ב-800%. חבר שלי זיהה את זה עוד ביום שהתפרסמה הכתבה, כי הוא למד ממני לשים לב לדברים האלה בחדשות. 

ומה העניין עם זירת ה-OTC? 

"מדובר בזירת מסחר שבה יש את כל המניות הקטנות, ולכן שם הכי קל לעשות פריצות גדולות. יש כמובן עוד הרבה דברים לדעת ולהבין ב-OTC, אבל הסיבה העיקרית שאנחנו סוחרים שם היא פוטנציאל הרווח. פחות מעניינת אותנו העובדה למשל שאנחנו יכולים לרכוש שם גם מניות עם זכות הצבעה בחברות הללו. שזה נשמע נחמד, אבל בפועל אין בזה הרבה ערך עבורנו. אותי מעניין לרכוש מניה בזול, ולמכור אותה ביקר יותר. 

אם זה כל כך ״קל״ למה לא כולם משקיעים בפלטפורמה הזאת?

"מהסיבה הפשוטה שכמעט אף אחד לא מלמד אותה (לא בארץ ולא בעולם). למה מעטים השקיעו בנפט כאשר הוא היה בשפל בתחילת המשבר, למרות שזה היה הדבר הנכון לעשות? כי מעטים מלמדים את זה. 

ככל הידוע לי, אנחנו החברה היחידה שמכשירה תלמידים לסחור ב-OTC בכמה שלבי הכשרה, עם מספר מדריכים שונים שכל אחד הצליח בזכות עצמו. הרבה אחרים פחדו לגעת בתחום מכל מני סיבות. בין היתר כי בתי השקעות גדולים לא יכולים להשקיע שם. זה מקום שבו אתה יכול להפוך 10,000 שקל ל-2 מיליון. אבל זה מקום שיהיה לך בלתי אפשרי להפוך 50 מיליון ל-100 מיליון. כי אם תיכנס למניה קטנה ב-50 מיליון, אתה תעיף אותה לשמיים וסביר להניח שתעשה המון כסף לסוחרים הקטנים יותר ולא לעצמך. בגלל זה אף בית השקעות גדול או מכללה גדולה לא נכנסים לשם, והתחום נשאר בשבילנו.

הבנתי שבתקופה הזאת המון אנשים נכנסים לשוק ההון?

"נכון מאוד. יש כל כך הרבה רעש סביב הקורונה, ואנשים מבינים שחייבים עוד מקורות הכנסה. בקהילה שלנו הרווחים מרקיעים שחקים ולא ראינו קצב כזה של רווחים מעולם, ובטח שלא מסוחרים שהתחילו לפני חודש. אפילו אני בחודש הראשון שלי הפסדתי קצת, אבל היום אני רואה תלמידים חדשים מרוויחים סכומים מאוד יפים, ואני חושב שזה יימשך עד סוף המשבר ב-2024 להערכתי. 

כמובן לא כולם מרוויחים. חשוב לציין שיש גם תלמידים לא ממושמעים. 

ומה עם כל האנשים שמפחדים? 

"אין מה לפחד. או שתרוויח כסף, או שתקבל שיעור. יש מצבים שחייב לקפוץ למים! יש פה הזדמנות לעשות אחלה כסף בשוק ההון, ואני בספק אם היא תחזור על עצמה אי פעם.  אנשים נותנים להזדמנות הזאת לחמוק להם בין הידיים וחבל. מי שאין לו זמן? אני יכול להבין את זה. אבל מי שיש לו, זה הזמן.

לקבלת פרטים על קורס מסחר בשוק ההון בשיטת OTC שעזרה לבן וסרמן להרוויח 1.5 מיליון מלאו את הטופס ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם:

 

אני חייב להגיד שאני אוהב את הביטחון הזה שלך. אתה באמת חושב שתוך שנה תעשה מיליון שקלים מהתיק?
"אני מספיק בטוח בזה כדי להגיד את זה על ההתחלה, ולא רק בדיעבד אם הצלחתי, ואם נכשלתי אז לא לפרסם בכלל. תעקוב אחרי המירוץ למיליון, ותראה בעצמך אם אני אצליח. לדעתי, סבירות של 70% שאני אעמוד על קרוב למיליון מלמעלה או למטה. אבל נראה. 

אגב זאת לא הפעם הראשונה שאני עושה את זה, ואני לא היחיד מהקהילה שלנו שעשה את זה. יש עוד כמה סוחרים שעשו את זה כבר.

זה אפשרי אם אתה לומד מהאנשים הנכונים.

מה הכוונה האנשים הנכונים?

אני פוגש המון אנשים שמשקיעים את כל כספם וחווים הפסדי ענק. אחר כך הם באים אליי ואני שואל אותם ׳איפה למדתם לסחור?׳ והם מושכים כתפיים ומספרים לי על קורס שעשו באינטרנט או אפילו בכיתה, והם אפילו לא זוכרים מה השם של המורה שהדריך אותם, שלא לדבר על ההישגים או הרווחים שלו. 

זה משהו שאני לא יכול לקבל. אם אתה כבר משקיע, תעשה את זה כמו שצריך, אל תזרוק את הכסף שלך לפח ואל תלך ללמוד מאנשים שלא עושים בעצמם כסף. 

שים לב, יש לנו תלמיד אחד שאולי אתה מכיר. דוד קלטינס מהפועל באר שבע. הגיע אלינו בזמן שהיה פצוע והיה לו זמן לסחור, ותוך חודש עשה 30,000 ש"ח רווח. לאחר כמה חודשים הוא הכפיל את התיק שלו. כלומר 100% רווח.

הוא למד בעבר במקום אחר, ולא הצליח שם. אצלנו כן.

גם אני ישבתי ולמדתי כמו כולם. אף אחד לא נולד עם הידע איך לסחור. אני הפסדתי לא מעט כסף בהתחלה כי לא היה לי מנטור, אבל בסוף צברתי מספיק ידע וניסיון והיום אני יכול להעביר את הידע שלי הלאה ולעזור לעוד אנשים. בשיעורים שאני מעביר לתלמידים שלי, הדבר הראשון שאני עושה אחרי שאני מציג את עצמי, זה להראות להם הוכחות. הם גם רואים את ההוכחות מתלמידים אחרים שהם מדברים איתם 

אבל רגע, יש כל כך הרבה קורסי מסחר, אתה בא להגיד שאם אין הוכחות לרווחים של המורה, הוא לא שווה כלום?

"בדיוק. כי מסחר בשוק ההון זה לא רק ידע טכני אלא אסטרטגיה ופסיכולוגיה. ללמד את הטכניקה אפשר גם באמצעות ספר. תסלח לי אם אני קשה מדי אבל תן לי לשאול אותך משהו: אתה היית מזמין חשמלאי לטפל בבעיות החשמל בבית שלך, מבלי לוודא אם הוא באמת יודע לטפל בחשמל ולא רק הוציא תעודה ולא נגע בכלים שלו מאז? אני מקווה מאוד שלא, אתה הולך ומשקיע את כל הכסף שלך על בסיס משהו שלמדת ואתה סומך על מי??? על מישהו שלא משקיע בעצמו? אף אחד לא יחזיר לך את הכסף הזה אחרי שתאבד אותו. אז אם אתה כבר לוקח סיכון, קח סיכון עם מישהו שנמצא איתך באותה הסירה"

אז מה הסכום שאיתו אפשר להיכנס?
אפשר גם לפתוח חשבון של 100 דולר, אך מומלץ להתחיל מ 3000 דולר.

ויש אנשים שזה לא מתאים להם?

אנשים שיש להם אופי חלש והם לא יודעים ללמוד או להתמיד, לא יוכלו לסחור בשיטה הזאת. אני רוצה שתבין שאנחנו לא נוקשים עם אף אחד. אנחנו מאוד נחמדים ומחבקים. אבל אם לא תקשיב לנו ותיפול כל פעם למלכודת של להמר על מניה, חבל על הזמן שלך. הקורס שלנו מאוד מפורט ואנחנו מראים גם דוגמאות אישיות שלנו, ומעדכנים גם על עסקאות אקטואליות שהתרחשו ממש עכשיו.

האמת שזה נשמע ממש טוב… מה לומדים בקורס?
"השיעורים מתמקדים במספר נושאים: הטעויות שסוחרים עושים בסחר במניות והדרכים להימנע מהן, השיטה להרוויח גם ממניה שנכנסתם אליה באיחור, מסחר ב-pm (טרום מסחר), הסכנות שגורמות לרוב הסוחרים להפסיד והדרך להרוויח מהמצב הזה בעקביות, היכרות מעמיקה עם עולם ה-OTC, פיתוח אסטרטגיית השקעות יעילה, קריאת דו״ח רווח והפסד של חברות וזיהוי הזדמנויות להשקעה. כל נושא הוא עולם ומלואו ומועבר בהרחבה ומקצועיות וכל מה שאני אומר לך כאן הוא רק על קצה המזלג ונתונים יבשים בלבד. אגב, אנחנו גם שמים דגש על חברות רפואיות. בזמן הקורונה זה אפילו יותר אקטואלי"

איפה אני יכול לקבל עוד פרטים על הקורס למסחר בשוק ההון?

"אתה מוזמן להשאיר את הפרטים שלך כאן בטופס למטה ונציג מטעמי יחזור אליך בהקדם האפשרי עם הפרטים המלאים על הקורס!"

תודה רבה, היה לי עונג לשוחח איתך! משהו אחרון שהיית רוצה להוסיף?

"תודה רבה, אני רק אגיד שכדי להגיע לחופש כלכלי שישאר יציב ולא יתערער בשום משבר, נהיה חייבים לדאוג לעצמנו ולעתיד שלנו. עם משכורת של 10-20 אלף שקלים יהיה לנו מאוד קשה לקנות דירה, לעזור לילדים ולחיות בכבוד בגיל פרישה. אל תחששו להיכנס לתחום, תעשו את זה חכם ובואו ללמוד מהאנשים שהמקצוע שלהם זה להרוויח כסף ממסחר בשוק ההון! זאת הדרך הבטוחה ביותר לוודא שהכסף שלכם אכן מושקע במקום נכון!"

לקבלת פרטים על קורס מסחר בשוק ההון בשיטת OTC שעזרה לבן וסרמן להרוויח 1.5 מיליון מלאו את הטופס ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם:

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן