"פעם המחשבה על הנהלת חשבונות באינטרנט הלחיצה אותי, היום ברור לי שאין ממה לחשוש ושאני אף פעם לא לבד"

8,440

חידושים טכנולוגיים ודרכי תקשורת חדשות הופכות את ניהול החשבונות באמצעות מערכות אינטרנטיות למטלה פשוטה וקלה. כעת בעלי עסקים יכולים לחסוך אלפי שקלים בשנה על ניהול החשבונות, ועדיין לדעת שיש איתם רו"ח שמחובר לניהול הפיננסי של העסק שלהם

מערכות אינטרנטיות לניהול חשבונות- גם בלי ניסיון קודם בראיית חשבון?

החוק במדינה מורה על כך שכל בעל עסק חייב בהנהלת חשבונות, על זה אין ויכוח. אבל מה יכולים לעשות בעלי עסקים שמעולם לא ניהלו את החשבונות שלהם בעצמם? לא לכולם יש רקע בתחום, הבנה בסיסית או נטייה טבעית למספרים. במקרים כאלה הסיכוי לטעויות הוא גדול ויכול במקרים קיצוניים להגיע לבעיות משמעותיות אל מול הרשויות ואף להפרה לא מכוונת של החוקים במדינה.

בעלי עסקים רבים מביעים את החששות האלו: אין להם גישה למספרים, אין להם זמן וסבלנות להתעסק עם זה, ובעיקר הם חוששים מטעויות שיעשו בתום לב (שיכולות להיגרם) אם ינהלו בעצמם את החשבונות של העסק שלהם.
אבל בשנים האחרונות בעלי עסקים רבים החלו להתגבר על החששות וגילו את שיטות העבודה והיתרונות הרבים של המערכות האינטרנטיות לניהול חשבונות.

ניהול חשבונות בעצמכם- הידע שיעלים את החששות 

המערכות האינטרנטיות הקיימות להנהלת חשבונות, נבנו מתוך הבנה עמוקה של קהל היעד שלהן: עוסקים פטורים, עוסקים מורשים, בעלי עסקים קטנים ובינוניים ואפילו חברות בע"מ, שחוששים מעשיית טעויות בכל מה שקשור בניהול חשבונות העסק, או ש-"נאלצים" להעביר את ניהול החשבונות לידי רו"ח בשל מחסור בזמן או חוסר רצון וחשש לעשות את זה בעצמם.

"זאת באמת הייתה בעיה גדולה בתחילת הדרך" מספר רו"ח יורם שיפר, בעל משרד ותיק לראיית חשבון והבעלים של מערכת UCAN2, המערכת החלוצית בתחום ניהול החשבונות באינטרנט. רו"ח שיפר ראה את תהליך המעבר לשימוש במערכות אינטרנטיות מראשיתו ויישם תובנות רבות במערכת שפיתח לאורך השנים.
"בעלי עסקים רבים פנו אלינו בהתחלה והביעו חשש גדול. הם לא ידעו איך לגשת להנהלת חשבונות בכלל, הם חששו שהם יעשו טעויות ולא הבינו בכלל למה צריך לעשות את זה לבד כשיש רו"ח שעושה את עבורם."

ואכן, הדרך לא הייתה קלה בהתחלה. "עם הקמת המערכת, הייתה ציפייה מהצד שלנו שבעלי העסקים שמשתמשים בה יבינו ברמה מסוימת בהנהלת חשבונות. ברגע שהבנו שלא כל בעלי העסקים מכירים את כל החוקים, וכך הם עלולים לגרום לנזק משמעותי לעסק שלהם בלי הכוונה מתאימה, הקמנו את מערך הליווי שמגיע יחד עם המערכת שלנו. זאת בנוסף כמובן להסברים המתלווים לכל שלב" מספר רו"ח שיפר.

רו"ח יורם שיפר
רו"ח יורם שיפר, מייסד ובעלים, UCAN2

אז יש מישהו שעומד לרשות בעלי העסקים בזמן שהם עושים את הפעולות בעצמם?

"בדיוק! רצינו שבעלי עסקים ייהנו מהיתרונות של המערכת האינטרנטית, ועדיין לא ירגישו שזרקו אותם למים העמוקים בלי חגורת הצלה. אנחנו היחידים שיש להם מערך שלם רק עבור זה. בעלי עסקים נהנים מהמחיר והנוחות ועדיין מודים על כך שיש להם מישהו צמוד שיכול לענות על שאלות כמעט בכל רגע שהם צריכים".

כלומר, משתמשי המערכת מקבלים מערכת לניהול חשבונות באינטרנט עם בונוס של איש מקצוע צמוד?

"אנחנו מעמידים לרשות המשתמשים שלנו רואי חשבון, מנהלי חשבונות ויועצי מס עם ניסיון של המון שנים בתחום. בנוסף, הם מבינים בפני מה עומדים בעלי העסקים ואלו נושאים כדאי להדגיש בפניהם. אפילו במצב שבו בעלי העסקים צריכים לשנות את הסטטוס מעוסק פטור לעוסק מורשה או לחברה בע"מ, אנחנו כאן לרשותם. כך שאם בעלי עסק צריכים ייעוץ מקצועי, תמיד יהיה להם מענה והם אף פעם לא ישארו לבד עם השאלות."

וגם כאן מדובר על המתנה של שעות על הקו כשיש רק שאלה קטנה?

"ההיפך הגמור! כיוון שרצינו להימנע ממצבים כאלה בדיוק, מערך הליווי שלנו נמצא בכל המדיות האפשריות ואפשר לפנות אלינו במגוון של דרכים: במייל, בצ'ט ישיר מול נציג, בטלפון למוקד הפניות, בשיחת זום, ואפילו אפשר לקבוע פגישה פנים מול פנים. וגם אם השאלה נשלחה מחוץ לשעות העבודה שלנו, אנחנו משתדלים לענות עליה בהקדם ולא יותר מ-24 שעות מאז שהתקבלה אצלנו."

ומה לגבי הדו"ח השנתי?

"את הדו"ח השנתי באמת לא כדאי לעשות לבד, אבל גם אין צורך להחזיק רואי חשבון כל השנה רק בשביל זה. יש בעלי עסקים שהודו בפניי שרק בשביל זה הם מחזיקים רואה חשבון, כדי שיעשה עבורם את הדו"ח השנתי, שעליו הוא גובה כמה אלפי שקלים, בנוסף לתשלום השוטף. לכן, אנחנו מציעים לבעלי העסקים שמשתמשים במערכת לעשות את הדו"ח השנתי דרכנו במחיר מוזל באופן משמעותי.

אין טעם להחזיק רואה חשבון שנה שלמה רק בשביל דו"ח אחד. זה לא משתלם כלכלית, ואצלנו יש רואי חשבון מקצועיים וזמינים שישמחו לעשות את הדו"ח השנתי למשתמשי המערכת במחיר משתלם".

מעוניינים לעבור לחסוך אלפי שקלים בשנה ועדיין לקבל את הליווי הטוב ביותר? השאירו פרטים בטופס ובואו לקבל חודש התנסות בחינם על המערכת האינטרנטית שתשנה את העסק שלכם

בעלי עסקים עושים את החשבון וחוסכים זמן וכסף!

רו"ח שיפר מסביר כי מעבר להתגברות על הפחד הראשוני, בזכות המערכת של UCAN2 היכולת לנהל את החשבונות של העסק קלה וברורה מאי פעם, ודורשת שעתיים שלוש בחודש לכל היותר. כך, כמות מכובדת של זמן גם נחסכת מראש: "תהיתם פעם כמה זמן מתבזבז לכם על איסוף מדוקדק של פתקיות וחשבוניות, נסיעה אל משרד רואי החשבון, הגשת המסמכים, מענה לשאלות של הרו"ח עצמו שעלו בתהליך העבודה ועוד מטלות קטנות שגזלו זמן ואנרגיה? המעבר למערכת מייתר את כל אלו".

וכמובן, המעבר לניהול חשבונות באמצעות מערכת ייעודית חוסך אלפי שקלים בשנה (ולעיתים גם עשרות אלפי שקלים בשנה). "בניגוד למשרדי רו"ח שתופסים מקום פיזי ומגלמים במחיר שלהם עלויות של שכר דירה ותשתיות, המערכת היא אונליין. כך היא מאפשרת לחסוך בעלויות תפעוליות, והשימוש בה עולה בממוצע כמחצית ואף שליש מהסכומים החודשיים שבעלי עסקים מוציאים על שירותי ראיית חשבון מסורתיים" מסביר רו"ח שיפר.

בנוסף, המעבר לניהול חשבונות בעזרת מערכת אינטרנטית מאפשר חיבור מהיר למאגר הנתונים ולביצוע פעולות. כך שכל בעל עסק שירצה בכך יוכל להזין את הנתונים בעצמו בזמן המתאים לו ולבדוק לבד בכל רגע נתון כמה בדיוק נכנס וכמה בדיוק יצא.

"כבעל עסק אתה לא מרגיש לבד. כאילו יש לך אבא ואמא שעוזרים כשאתה צריך"

בעלי העסקים שכבר משתמשים במערכת UCAN2 אמרו לנו דברים דומים. אותם בעלי עסקים הפסיקו להשתמש בשירותי רו"ח מתוך רצון לחסוך בעלויות, הבינו שהם חייבים להתגבר על הפחד ולהסתכל למספרים של העסק בעיניים.
כך הגיעו למערכת UCAN2 והחלו לנהל את החשבונות בעצמם.

אחד מהם הוא אפרים, בעל חנות לכלי בית שמשתמש במערכת כבר 4 שנים והוא מעיד שהיא שינתה לגמרי את ההתנהלות שלו. "פחדתי מהמספרים של העסק בהתחלה, אבל הייתי חייב למצוא דרך לחסוך בעלויות והחלטתי לעשות את הנהלת החשבונות לבד. מאז קרו לי כמה דברים: ראשית, קיבלתי שליטה מוחלטת על העסק שלי. שנית, חסכתי, בגדול, כ-1000 ₪ בחודש ובחשבון פשוט קרוב ל-50,000 ₪ סך הכל. ושלישית, מה אני משקיע סה"כ? שעתיים – שלוש בשבוע גג, ובשעות שנוחות לי. ואני מדבר על הנהלת חשבונות מורכבת עם רישום מלאי, ספקים, לקוחות, הזמנות, תשלומים לרשויות, דוחות, משכורות, עובדים".
שאלנו אותו איך מערך הליווי של המערכת בא לידי ביטוי; "במהלך 4 שנים הייתי זקוק לעזרת מנהלת החשבונות ורואה החשבון הצמודים אולי פעמיים שלוש בשנה. וגם אז, התמיכה היתה מקצועית, איכותית, יעילה וחברית. אמנם מדובר במספרים וחשבונות ועבודה מול מחשב, אך מאחורי המערכת הממוחשבת עומדים בני אדם שכיף לדבר איתם ותענוג לעבוד מולם."

ואפילו בעלי עסקים עם רקע בהנהלת חשבונות חלקו איתנו את העובדה שניהול החשבונות באמצעות UCAN2 שינה לגמרי את אופי העבודה שלהם.

למשל, גלי היא מנהלת מסגריה שעברה להשתמש במערכת אחרי למעלה מ-10 שנים שעשתה את העבודה בעצמה בלי עזרה. "ערכתי את הספרים והדו"חות השוטפים בעצמי, ללא מערכת מתאימה והלחץ היה גדול." היא מספרת. "לעומת זאת, עכשיו באתר של UCAN2 יש מערכת של הנהלת חשבונות שהיא נהדרת, זמינה, גמישה ועם שירות מצוין של רו"ח צמוד. תענוג".

סוויץ' קטן במחשבה- והעסק שלכם רק מרוויח

היום, מספר רו"ח שיפר, אותם בעלי עסקים שעברו למערכת לא יכולים לחזור אחורה. "הם לא מבינים איך הם בזבזו כסף וזמן על רואי חשבון ולא עברו להשתמש במערכת לפני כן. הם אומרים שלא חשבו שזה יהיה כזה פשוט ושיהיה להם כזה שקט נפשי. היום החששות לא קיימים אצלם יותר כי הם יודעים שתמיד יש איתם גורם מקצועי שמלווה אותם ועוזר להם אם הם זקוקים לכך."

 

מעוניינים לעבור לחסוך אלפי שקלים בשנה ועדיין לקבל את הליווי הטוב ביותר? השאירו פרטים בטופס ובואו לקבל חודש התנסות בחינם על המערכת האינטרנטית שתשנה את העסק שלכם

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן