שאלת המיליון דולר: איך נוכל למנוע פריצה לביתנו בחופשה?

421
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
איך נוכל למנוע פריצה לביתנו בחופשה?

 

כולנו מכירים את המשפט 'פרצה קוראת לגנב' אך בפועל לא ממש עושים דבר מה כדי לשים לב ולהיזהר באמת. סתם לידע כללי בכל 6 שניות בישראל מתבצעת פריצה לבית או לעסק, שזהו נתון מקומם לגמרי. נכון שמשטרת ישראל עושה הכל כדי למגר את התופעה, אך עדין הענישה לא מספיק מרתיעה, מה שמסביר למה הנתונים הולכים וגדלים. אם כך, האחריות לגמרי מוטלת עלינו, ולכן כדאי למנוע כמה שיותר את המקרים על ידי שימוש בטכניקות מסוימות עליהן נפרט בהמשך, וכמובן להתקין מנעול איכותי ומקצועי על דלת ביתכם ודלתות נוספות.

 

יוצאים לבלות? אולי לחופשה? שימו לב לפרמטרים הבאים

לא משנה כמה תיהנו בחופשה חלומית, או כמה תיהנו בבילוי לילי עם חברים, את התחושה הקשה שמישהו פרץ לביתכם גם אם לא נטל מהומה לא ניתן להסביר במילים. הפחד האמיתי מתחיל כאשר אנו יוצאים לזמן מה מביתנו, אם זה לחופשה חלומית בחו"ל או בארץ ונעדרים לזמן מה. במקרה זה אנו נגלה קצת יותר יוזמה, נסגור את תשתית הגז, נחביא פרטים יקרי ערך ואולי נתקין מנעול איכותי יותר. אך חשוב לדעת כי יש עוד כמה דברים שנוכל לעשות כדי למנוע פריצה לביתנו ולאפשר לנו לחזור מחופשה חלומית ללא כל אכזבה. חשוב להבין שיש כמה סוגי פורצים; המתוחכמים שעובדים בשיטות מדויקות כגון מעקב אחרי 'לקוחותיהם' וישנם פורצים שיכולים להיות נרקומנים ואלכוהוליסטים שעובדים בשיטות פחות חכמות כמו בדיקת תיבת הדואר, שקט בבית וכו'.

הבאנו בפניכם כמה טיפים נהדרים שיאפשרו לכם להימנע מפריצות – קדימה ליישם!

רוקנו את תיבת הדואר

טרם היציאה לחופשה רוקנו את תיבת הדואר שלכם לגמרי. ידוע כי פורצים בודקים את תיבות הדואר, וכשהן מלאות – ברור וידוע שאינכם בבית לזמן מה. אבל לא רק לרוקן, הרי במהלך החופשה תיבת הדואר תתמלא שוב, ולכן בקשו ממכרים או שכנים שירוקנו אותה כאשר הנכם נמצאים בחופשה.

זהירות! רשתות חברתיות הן אותה "פרצה לגנב"

הכי כיף לעלות פוסט לפייסבוק ולעשות צ'ק אין ברקע של הטרמינל, וגם לעלות לרשתות חברתיות תמונות רומנטיות מהחופשה שלכם. עליכם לדעת שלא תמיד רק החברים שלכם צופים בהן, אלא גם פורצים פוטנציאלים. ולכן, וודאו כי רק החברים שלכם יכולים לראות את התמונות והפוסטים ושהם לא ציבוריים.

התקינו מנעול חזק ואיכותי בדלת הכניסה

רק לסבר את האוזן, מנעול איכותי הוא כזה שקשה לפרוץ אותו או לקדוח בו כדי לפתוח את הדלת, כלומר שלוקח לפורץ יותר מ – 5 דקות לפרוץ. בזמן הפריצה, יש לפורץ דקה או שתיים כדי לפרוץ את הדלת ולבצע את זממו פן יתגלו מעשיו, ולכן אם מדובר במנעול פשוט, תוך דקה הוא כבר בביתכם. עליכם לדעת שפורצים מכירים היטב את כל סוגי המנעולים הקיימים בשוק והם מסתובבים בבניינים ומחפשים מנעולים קלים לפריצה. בכל מקרה, תוכלו להתייעץ עם מנעולן מומחה שיסייע לכם לבחור מנעול איכותי וכמובן יתקין את המנעול בבטחה על דלת ביתכם.

לאבזר את הבית באמצעי מיגון

יציאה לחופשה היא זמן נהדר לאבזר את הבית במגוון סוגי אזעקות ואמצעי בטיחות הקיימים לרשותנו. תחום המיגון הולך ומתקדם בקצב מהיר ומאפשר לנו ליהנות מטכנולוגיה מתקדמת ומובילה שיכולה להרתיע פורצים וגנבים. האופציות הן רבות כגון אזעקות עם גלאים המחוברות למוקד, מצלמות אבטחה משוכללות ועוד מיני רבים. גם במקרה זה תוכלו להתייעץ עם חברות ואנשי מקצוע שיוכלו להמליץ לכם על מערכות מתקדמות ולהתקין אותן בביתכם טרם החופשה. דבר נוסף, אם קיימים בביתכם חפצים עקרי ערך כמו תכשיטים, פרטי אמנות וכו', אפשר גם להתקין כספת איכותית שתהיה מקובעת לקיר ותקשה על הפריצה.

אתר המערבולת מביא את התוכן הטוב והאיכותי ביותר בכל תחומי החיים. מעת לעת אנו מארחים כתבים אורחים ומאפשרים להם להפנות את תשומת ליבם של הגולשים להצעות של צד שלישי, כולל הפנייה בעזרת קישורים.

גילוי נאות

פנייתך התקבלה!