מרגש בכל פעם מחדש: הספרון הקטן שממלא את חייהם של אלפים באור גדול – אורה של התורה

13,353

קביעת עיתים לתורה היא לא רק מצווה, אלא הדרך למצוא רגע לרענון הנפש וחיבור למשמעות עמוקה יותר בחיינו העמוסים. עבור רבים, ספרון קטן המגיע מדי חודש לביתם הוא זה שעושה את ההבדל ומאפשר להם להתחבר לאורה של התורה ולהכניס אותה לחייהם יום יום.

לא במקרה נתנו חכמי ישראל ללימוד התורה חשיבות עצומה בחייו של כל יהודי. התורה היא נצחית ועכשווית, לכל הדורות, ולימוד התורה מדי יום ממלא את הלב במשמעות ובשמחה, לצד הנחיה מעשית של ממש לניואנסים הקטנים ביותר בחיינו.

כמובן שרבות הדרכים 'לקבוע עיתים לתורה' כמאמר חז"ל. יש הלומדים בכולל או הולכים לשיעורים קבועים, יש הקובעים 'חברותא' עם חברים או קרובי משפחה, חלק אף מאזינים לשיעורי תורה באינטרנט. אך אין ספק שעל אף הרצון העז להתמיד ולהקפיד, לעיתים קשה למצוא את הכיוון הנכון ללמידה שיש בה גם ערך ומשמעות.

ספרון קטן הצליח לסחוף רבים ולחבר אותם מחדש לאוצר החוכמה של ארון הספרים היהודי – "ותן חלקנו", יוזמה ברוכה המנגישה את הלימוד היומי גם לאלו המתקשים למצוא את הדרך הנכונה עבורם לקיים את המצווה.

מקיימים מצוות קביעת עיתים לתורה ומתרגשים בכל יום מחדש!

השאירו פרטים וקבלו עכשיו ספרון התנסות לחודש ראשון בחינם

עולם ומלואו בדף אחד

הרעיון הוא שלמרות שלא תמיד יש לנו זמן, למידה יומית ועקבית של תורה ומוסר, אפילו של עשר דקות ביום, יכולה לגרום לנו להשתפר כבני אדם: היא מלמדת אותנו איך להבדיל בין עיקר לטפל, להיפטר מיצר הרע, להגיד תודה על מה שיש לנו, ולקבל את פתיחות הדעת.

הספרון נוצר על מנת לאפשר לכל אחד מאיתנו לשלב את הלימוד היומי בסדר היום שלו, בצורה פשוטה ומהנה, לא משנה היכן הוא נמצא – שאיפה העומדת אל מול עיניהם של צוות תלמידי החכמים של "ותן חלקנו".

לשם כך, מדי חודש נשלח ספרון עדכני המשלב פרקים רלוונטיים לאותו חודש, תוך התייחסות לנושאים הכוללים קטעי לימוד קצרים וקלים של גמרא, משנה והלכה, כולל פרשנות וחלוקה לפי נושאים וימים. הספר החודשי יוצא לאור במהדורה בהירה ונוחה ללימוד יומי, בכל מקום ובכל זמן, יחד עם סימניה מיוחדת המסייעת במעקב אחר התקדמות הלימוד בחודש זה.

"זה געגוע שלא ידענו שקיים בתוכנו"

הספרון החודשי בנוי בצורה המאפשרת לימוד מהיר ונוח: הוא מחולק לפי ימים ונושאים, כל חלק מבואר ומפורש לשפה של ימינו, וכל התכנים מוצגים בצורה מונגשת ורלוונטית לחיים המודרניים של היום – מה שנותן ערך מוסף אדיר ומאפשר לקיים את מצוות קביעת עתים לתורה גם בימים הכי עמוסים שלנו. והחלק הכי טוב – הוא מגיע עד הבית.

אלפי המנויים שהצטרפו בשנים האחרונות מספרים בהתרגשות עצומה על חדוות הלמידה, על השינוי המחשבתי החיובי ועל התובנות העמוקות והחשובות, ביניהם גם כמה מאמני ישראל המוכרים ביותר, שכבר לומדים בקביעות.

השחקן והזמר אביב אלוש מספר על חוויית הלימוד עם "ותן חלקנו": "מה שמיוחד בלימוד הזה, זה שהוא לא רק עוסק בתורה ומוסר, אלא ממש באיך להשתפר כבן אדם, לקבל את פתיחות הדעת, בלי אגו. זה דבר מדהים שאין לו אח ורע בשום מקום".

הוא מוסיף: "החיים שלנו כל כך מהירים, ולא תמיד יש לנו זמן…'ותן חלקנו' זה פתרון מדהים לכמה דקות של תורה ביום – גם גמרא, גם הלכה, גם מוסר. סה"כ עשר דקות של לימוד, כל יום אחרי התפילה, שעושות את כל ההבדל. זה מדהים לפתוח ככה את היום".

ערך מוסף עצום ליומו של כל יהודי

סקר שנערך בשנים האחרונות בקרב מנויי "ותן חלקנו" מצא כי 93% מהם מסכימים כי הספרון החודשי לא רק מרחיב את ידיעותיהם, אלא גם מספק להם את ההנאה שהייתה כה חסרה להם בלמידה.

"מבחינתי ותן חלקנו זה כלי לחיים, אני פשוט לא יכול לדמיין את החיים התורניים שלי בלעדיו" משתף יוני סעדון, מנוי ל"ותן חלקנו" כבר 3 שנים.

"עבורי אין דבר יותר כיף מלפתוח את הבוקר אחרי הנחת התפילין עם לימוד יומי. הלימוד לא דורש הרבה זמן, וכך ניתן לקיים את מצוות קביעת עתים לתורה גם אם סדר היום עמוס מאוד. לפעמים אני אפילו קורא כבר את הלימוד של היום הבא" הוא מספר.

"ותן חלקנו" אינו רק פתרון המנגיש לכל אחד את הזכות לקבוע עיתים לתורה, אלא גם מאפשר ומעודד לשתף בו את בת הזוג, להעשיר את הילדים, ולהפוך את קיום המצווה לזמן איכות.

לאחרונה אף השיקו ב"ותן חלקנו" שיתוף פעולה ייחודי עם "התלמוד הישראלי לילדים", במסגרתו בכל יום מתווסף קטע לימוד המתאים גם לילדים.

 

" 'ותן חלקנו' גם מזכיר לי את ההתרגשות שבלמידה וגם עוזר לי להקדיש עוד זמן למשפחה. לשבת עם הילדים שלי ולהעשיר אותם כל יום מחדש, זה אושר גדול" מסכם יוני.

מקיימים מצוות קביעת עיתים לתורה ומתרגשים בכל יום מחדש!

השאירו פרטים וקבלו עכשיו ספרון התנסות לחודש ראשון בחינם

צפו בוידאו קליפ בהשתתפות מיטב אמני ישראל

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן