פסק זמן רוחני: איך קובעים עיתים לתורה בעולמנו המודרני?

7,175

בין העבודה למשפחה, בתוך שגרת החיים התובענית, יהודים רבים מתקשים לקיים את אחת המצוות החשובות ביותר: קביעת עיתים לתורה. אך לשמחתם, בשנים האחרונות צץ פתרון מפתיע המסייע לאלפי ישראלים לא לוותר על קיום המצווה, ולשלבה בצורה חכמה וקלה בסדר היום

"מִי שֶׁאֵין לוֹ פְּנַאי לִלְמֹד תּוֹרָה בִּתְמִידוּת, מְחֻיָּב עַל כָּל פָּנִים לִקְבֹּעַ עִתִּים לַתּוֹרָה" כך אמרו חז"ל.
ובהחלט, כל שומר מצוות ואדם מאמין מכיר את מצוות קביעת עיתים לתורה, ושואף לקיימה בזמן קבוע, פעם ביום.
לצורך כך אפשר לשמוע שיעור, ללמוד הלכה חדשה, או לקרוא ספר בבית: כל עוד אתה לומד דבר אחד בתורה, אתה מקיים עניין קביעת עיתים לתורה, והעיקר שתעשה כן בכל יום ויום.

זה אמנם נשמע פשוט, אבל בעולמנו המודרני, למרבה הצער לא כולם זוכים לקיים את המצווה באופן עקבי.
לא כי אין בהם רצון או כוונה – אלא כי המציאות ושגרת החיים העמוסה לא תמיד מאפשרים זאת.
בן אדם החוזר הביתה בסוף יום עבודה ארוך ומתיש, האישה מחכה לו, הילדים קופצים סביבו – קשה יהיה לו להתמיד וללכת כל יום לשיעור בבית הכנסת או ללמוד עם חבר על בסיס קבוע. מה גם שחומר הלימוד לא תמיד נגיש לו, כמות הספרים שיש לו בבית מוגבלת, וחיפוש שיעור מעניין באינטרנט גוזל מזמנו המועט גם כן.

האם אתה יכול לומר בלב שלם: "אני קבעתי עתים לתורה יום-יום"?
לימוד תורה הוא עניין 'קריטי' עבור כל יהודי – הוא הבסיס של שמירת המצוות ושל הקשר שלנו עם בורא עולם.
אבל החומר לא נגיש לכולם: כדי להבין את מה שלומדים, צריך להקדיש ללימוד זמן רב, ומי שלא מגיע מעולם הישיבות מתקשה, ועשוי להתייאש.

רבים מספרים כי הם פשוט לומדים תורה לפי הזמן שיש להם, לא באופן מסודר ולא בשעה קבועה.
אך כאשר אין מסגרת קבועה ללימוד, סופו להידחק לפינה, להתקצר או לפעמים להיעלם לחלוטין, ותמיד הוא נעשה בדרך אגב. בסוף הם נותרים עם תחושת החמצה ואכזבה מעצמם, שמהר מאוד מתחלפת בתירוצים כמו "זו תקופה עמוסה" ו"מחר אשלים את החסר".

אז איך אנשים עסוקים בכל זאת מצליחים לקבוע עיתים לתורה מדי יום?
ואיך מגיעים למצב בו לא רק יוצאים ידי חובה בקביעת עתים לתורה, אלא גם מתרגשים ונהנים מהתהליך, מבלי לעשות שינוי דרסטי בשגרת היום?

לשם כך צריך לענות על כמה שאלות חשובות: מתי כדאי ללמוד? איך ללמוד בצורה יעילה ביותר בזמן הקצוב העומד לרשותנו? והכי חשוב – מבין עשרות אלפי האפשרויות הקיימות, מבין אלפי הספרים המודפסים, ומתוך מגוון השיעורים הקיימים באינטרנט – מה הכי נכון ללמוד?

השאלות האלו הן מה שעומד אל מול עיניהם של צוות תלמידי החכמים של "ותן חלקנו" – ספרון חודשי ללימוד יומי, הכולל קטעי לימוד קצרים וקלים של גמרא, משנה והלכה.
הרצון לסייע לכל יהודי להתמיד וללמוד בכל יום, הוא שהוליד את הפתרון הייחודי הזה, הנועד במיוחד לניצול דקות ספורות בכל יום לקביעת עיתים לתורה, בעזרתו אלפי ישראלים מכל רחבי הארץ, ביניהם גם כמה מאמני ישראל המוכרים ביותר, כבר לומדים בקביעות.

מקיימים מצוות קביעת עיתים לתורה ומתרגשים בכל יום מחדש!

השאירו פרטים וקבלו עכשיו ספרון התנסות במתנה

5 דקות ביום ויש לך חלק

כל מי שפוקד את בית הכנסת (או נתקל בקמפיין הענק בו השתתפו חלק נכבד מאמני ישראל) ודאי יזהה את הספרון הקטן והכחול – אבל אל תתנו למראה הפשוט שלו להטעות אתכם.
בזכות הספרון הזה, אלפי יהודים כבר לא צריכים להתאמץ ולפנות נתח גדול מזמנם העמוס, וגם העסוקים ביותר מצליחים לקבוע עיתים לתורה מדי יום ביומו.

הספרון החודשי בנוי בצורה המאפשרת לימוד מהיר ונוח: הוא מחולק לפי ימים ונושאים, כל חלק מבואר ומפורש לשפה של ימינו, וכל התכנים מוצגים בצורה מונגשת ורלוונטית לחיים המודרניים של היום – מה שנותן ערך מוסף אדיר ומאפשר לקיים את מצוות קביעת עתים לתורה גם בימים הכי עמוסים שלנו. והחלק הכי טוב – הוא מגיע אליך עד הבית.

"עולם ומלואו בדף אחד"

"מבחינתי ותן חלקנו זה כלי לחיים" משתף יוני סעדון, מנוי ל"ותן חלקנו" כבר 3 שנים. "עבורי אין דבר יותר כיף מלפתוח את הבוקר אחרי הנחת התפילין עם לימוד יומי. הלימוד לא דורש הרבה זמן, וכך ניתן לקיים את מצוות קביעת עתים לתורה גם כאשר סדר היום עמוס מאוד. לפעמים אני אפילו קורא כבר את הלימוד של היום הבא".

הלימוד מתאים גם למי שלא מגיע מעולם הישיבות, ובא לענות על הרצון של כל יהודי באשר הוא ללמוד, בלי ליצור את הרתיעה והבלבול המגיעים לצד טקסטים מסובכים כמו הדף היומי.
מעל 85% אחוז ממנויי "ותן חלקנו" סיפרו כי הספרון יוצר עבורם מסגרת לימוד קבועה ומרחיב את ידיעותיהם בתחומים אותם לא למדו עד היום, וקרוב ל-80% מעידים כי הידע הנלמד רלוונטי לחיי היומיום שלהם.
"אני פשוט לא יכול לדמיין את החיים שלי בלעדיו. זה ממש קביעת עיתים לתורה, לגמרא למשנה ולהלכה" מוסיף יוני.

בנוסף, סקר שנערך בשנים האחרונות בקרב מאות מנויי "ותן חלקנו" מצא כי 93% מהם מסכימים כי הספרון החודשי לא רק מרחיב את ידיעותיהם, אלא גם מספק להם את ההנאה שהייתה כה חסרה להם בלמידה.

ערך מוסף עצום ליומו של כל יהודי

"ותן חלקנו" אינו רק פתרון תכליתי המנגיש לכל אחד את הזכות לקבוע עיתים לתורה, אלא גם מאפשר ומעודד לשתף בו את בת הזוג, להעשיר את הילדים, ומאפשר להפוך את קיום המצווה לזמן איכות עם המשפחה.

"חיפשתי מסגרת יומית קבועה בה אוכל ללמוד משנה יומית, גמרא והלכה, בלי לפנות שעה שלמה מהיום שלי. ברגע שהספרון הראשון הגיע ופתחתי אותו, ידעתי שזה מה שהייתי צריך" מספר יוני.

לאחרונה השיקו ב'ותן חלקנו' שיתוף פעולה ייחודי עם 'התלמוד הישראלי לילדים' במסגרתו בכל יום מתווסף קטע לימוד המתאים גם לילדים.
"לא רק שאני יוצא ידי חובה בלימוד היומי ב-5 דקות ביום, הדבר הזה גם מזכיר לי את ההתרגשות שבלמידה ובמקום לגזול ממני זמן שיכולתי להקדיש למשפחה – זה בעצם מאפשר לי לייצר עוד זמן איכות עם המשפחה שלי" הוא מוסיף.

מקיימים מצוות קביעת עיתים לתורה ומתרגשים בכל יום מחדש!

השאירו פרטים וקבלו עכשיו ספרון התנסות במתנה

צפו בוידאו קליפ בהשתתפות מיטב אמני ישראל

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן