קריירה חדשה או הסבת מקצוע – ככה תתחילו לעבוד במקצוע הכי מבוקש בהיי-טק ללא תואר אקדמי תוך פחות מ-10 חודשים

1,107

בלי תואר אקדמאי ועם מסלול לימודים קצר תוכלו להפוך למאבטחי סייבר שהשכר הממוצע בישראל (על פי אתר אולג'ובס) הוא 20,269 ש"ח הכירו את התחום שבו המעסיקים לא רק נלחמים על העובדים אלא גם משלמים להם משכורות עתק.

חושבים לפתח קריירה חדשה או לעשות הסבת מקצוע עד לרגע הפרישה המיוחל? רוצים להשתלב בתחום ההיי-טק בזמן קצר במיוחד ובו זמנית לזכות בתואר גיבורי העל של החברות והארגונים הגדולים בישראל? הכתבה הזאת בשבילכם

בדיוק כמוכם, גם אנחנו היינו סקפטיים וסירבנו להאמין שבתוך מספר חודשים כל אחד ואחת יכולים לקבל תעודה של מומחה בתחום הנחשב לאחד התחומים המבטיחים של העשור בארץ ובעולם, להשתלב בהיי-טק בזמן קצר כל כך, ולהרוויח משכורות עתק. ועוד להתקבל להארווארד בסיום הלימודים? האמת שהרמנו גבה.

לאחר תחקיר מעמיק גילינו מקצוע שגם יאפשר לכם להיות גיבורי העל של העסקים והחברות בארץ ובעולם, גם ליהנות ממשכורת של חמש ספרות מהגבוהות במשק, ואם יש בכם מספיק מוטיבציה להצליח אולי אפילו תתקבלו לאוניברסיטת הארווארד בארה"ב ותעבדו עם החברות המובילות בעולם. אז אם חשבתם לעשות הסבת מקצוע או לרכוש מקצוע חדש לחיים ולהיכנס לעולם ההייטק יחסית "בקלות", הכתבה הזו יכולה להיות קרש הקפיצה שלכם לעתיד וורוד יותר.

בשנתיים האחרונות תחום אבטחת הסייבר (Cyber Security) פורץ את כל הגבולות ומשאיר אבק לכל התחומים האחרים בהיי-טק, ולגמרי אפשר להבין מדוע.

עם זאת מה שבאמת הפתיע אותנו זה שממש לא משנה בני כמה אתם, מאיזה מוצא אתם, מה המקצוע הנוכחי שלכם, או אם יש לכם רקע קודם בנושא. לאחר תקופת הכשרה קצרה במיוחד במסלול מזורז תקבלו תעודה רשמית ותוכלו ולהרוויח משכורות שמנות לפחות כמו של מנכ"ל בהיי-טק או מהנדס תוכנה בכיר בגוגל.

אז איך זה אפשרי ולמה המעסיקים בהיי-טק יעשו הכל כדי להעסיק מאבטחי סייבר?

בשנים האחרונות התקפות הסייבר על חברות ואירגונים בכל רחבי העולם עלו באופן דרסטי. השימוש בטכנולוגיה מתקדמת מאפשר להאקרים המתוחכמים לשים את ידם על מידע אישי רגיש במיוחד של חברות אלו (בדרך כלל מידע על המשתמשים והלקוחות שלהן) ולהשתמש בו לדרישת כופר, שימוש זדוני, פריצה לחשבונות, ומה לא.

אז אם בעבר רק חברות ענק כמו גוגל, מייקרוסופט, פייסבוק, ופייפאל היו זקוקות נואשות להגן על המידע של המשתמשים שלהן, בימים אלו מאות ואלפי חברות בישראל ובעולם מעוניינות לגייס עובדים שיעזרו להן להגן על המידע הרגיש, והן לא יבחלו באמצעים על מנת לגייס כל עובד ועובד לתחום, והן גם מוכנות לשלם כהוגן.

לאור המצב, נוצרה תחרות מטורפת וביקוש כה גבוה לעובדים בהיי-טק שהביאה את החברות הללו להתחרות ביניהן על גיוס עובדים. תחרות שהובילה להשקעות של מאות אלפי דולרים בקמפיינים לגיוס עובדים כגון שלטי חוצות ענקיים באיילון ופרסים של עד $20,000 במבצע גיוס של "חבר מביא חבר".

הפריצה שלכם לעולמות הסייבר מתחילה בקורס הסייבר של מכללת ECOM

מלאו את הטופס ויועץ לימודים ייצור איתכם קשר

אז נכון, ההאקרים תמיד לקחו חלק בפעילות הענפה של פריצה למידע מוצפן ברשת, אך בתקופה הנוכחית שבה מעל 95% מהמידע מועבר ונשמר באופן דיגיטלי בענן, המידע שלנו הפך לרגיש והוא חשוף להאקרים ופורצים הרבה יותר מבעבר.

ואם גם אתם שאלתם את עצמכם מה הסיבה שהם יעשו הכל על מנת לשים את ידם על מידע כה רגיש, אז אתם לא לבד. גם אנחנו לא היינו בטוחים מה יש להם לעשות עם המידע הזה ולכן יצאנו לשטח לרמת החייל בתל אביב לפגוש את בן סיבוני מנכ"ל ומייסד מכללת "איקום" המוכרת על ידי משרד העבודה כמכשירת מומחי הסייבר של העתיד.

היי בן, אז ספר לנו מה יש להאקרים ופורצים לעשות עם המידע הרגיש של החברות והתאגידים הגדולים בעולם.

"מה שהרבה אנשים לא מבינים זה שמה שקורה מאחורי הקלעים בתחום הזה ברוב המקרים לא נחשף לציבור בכלל. הרבה חברות נופלות קורבן לדרישת כופר ואפילו לא מדווחות על כך מהחשש לעתידן. ברגע שהאקר מצליח לשים את ידו על חומר רגיש של חברה מסויימת, הוא יכול לעשות איתו הרבה יותר ממה שאתם יכולים לדמיין."

וואו מעניין, מה למשל אפשר לעשות עם מידע שכזה?

"יש כל כך הרבה דברים שהם יכולים לעשות עם המידע הזה. יש האקרים שיבקשו כופר של מאות מיליוני דולרים כדי להשיב את המידע לפני שהפריצה תצא לתקשורת ותפיל את החברה בבורסה. יש כאלה שינצלו את את המידע בעצמם (לדוגמא בפרטי כרטיס אשראי של לקוחות החברה, פרטים אישיים, וכו'), או אפילו למכור את המידע לחברות מתחרות."

האמת שאף פעם לא שיערתי שזה אפשרי. לא היה לי מושג שזה המצב. ואיפה נכנס התפקיד של לוחם הסייבר בהתקפה שכזו?

"התפקיד של לוחם הסייבר הוא להגן על המידע הזה. מה שאומר שהוא חייב להיות האקר בעצמו ולדעת וגם לחשוב תמיד צעד אחד לפני ההאקרים המתקדמים בעולם. או בקיצור, להבין את הראש ה-"קרימינלי" ולדעת בדיוק את המהלכים שהאקרים יכולים לתכנן בכל רגע נתון."

נשמע כמו מקצוע מאוד מעניין ומאתגר. אבל להיכנס לתחום ההיי-טק לאחר הכשרה קצרה של פחות מ-10 חודשים נשמע קצת הזוי לא?

"נכון שזה נשמע קצת הזוי אבל נכון לעכשיו זה המצב. מי יודע מה יהיו הרגולציות בעתיד אבל נכון לעכשיו כל אחד ואחת שרוצים להשתלב בהיי-טק יכולים להגיע אלינו לקורס אבטחת סייבר, לקבל תעודה מוכרת של משרד העבודה תוך פחות מ-10 חודשים ולהתחיל לעבוד בחברות הגדולות במשק כמומחים לאבטחת סייבר."

הפריצה שלכם לעולמות הסייבר מתחילה בקורס הסייבר של מכללת ECOM

מלאו את הטופס ויועץ לימודים ייצור איתכם קשר

מדהים. ובאמת אפשר להגיע למשכורות כאלה כל כך מהר?


"לגמרי. אבל אתה לא חייב להאמין לי, אני מזמין אותך לפתוח את אתר אולג'ובס (AllJobs) ולבדוק בעצמך. השכר הממוצע של מאבטח סייבר הוא 20,269 ש"ח ויכול להגיע ל-30,000 ש"ח ויותר תוך פחות משנתיים. האמת שאני ממש לא מתפלא. התפקיד של מאבטח סייבר חשוב מאוד ויש לו משמעות גדולה מאוד בכל חברה או ארגון. זו גם הסיבה שגם קל מאוד להתקבל לעבודה בסיום הקורס. זה תפקיד מאתגר ומעניין וכולם בחברה "עושים כבוד למי שנכנס לתפקיד."

נשמע ממש מפתה… אני בעצמי כבר חושב על הסבת מקצוע. ומה לגבי הלימודים בהארוורד? באמת אפשר להגיע לשם?

"אם זה לא היה אפשרי לא היינו מציעים את זה לחלק מהתלמידים שלנו. עבדנו קשה מאוד כדי לפתח קשרים מאוד מעמיקים עם ראשי האוניברסיטאות בארצות הברית, והארוורד היא הטובה ביותר כמובן. כחלק מהפרוייקט המטורף הזה של הכשרת הדור הבא של מאבטחי הסייבר בישראל החלטנו שאנחנו חייבים להביא בשורה חדשה ובאמת לדחוף את התלמידים שלנו קדימה בכל הכוח. אז לא רק שאנחנו מלווים את התלמידים שלנו יד ביד בדרך שלהם להתקבל לחברות הגדולות במשק, המצטיינים שלנו גם יכולים להתקבל להארווארד וללמוד ולעבוד בארה"ב שזה מטורף. אף מכללה אחרת לא מציעה דבר אפילו קרוב לזה."

מהו זמן ההכשרה של הקורס במכללת איקום למשל?

"הקורס הוא כ-365 שעות סה"כ. עכשיו בתקופת המשבר אנחנו עושים אותו 100% מהבית בשידורים חיים עם המרצה (כמובן מי שרוצה לראות אחר כך הקלטה יש אפשרות), אגב אין פה זום וכאלה אלא צילום ברמה של 4K. יש 2 מפגשים בשבוע כל מפגש 5 שעות (כולל מפגשי תרגול אינטרנטיים). כמובן שבימים רגילים אחרי שנחזור לשגרה הקורס יתבצע אצלנו במכללה."

בוגרי קורס אבטחת סייבר לאחר מסלול הכשרה מהיר של מכללת "איקום"

שמע, נשמע מעניין. אז איך בעצם נרשמים לקורס ומתחילים את התהליך?


"קודם כל שמח שאהבת וזיהית את הפוטנציאל, זאת באמת תקופת זמן שבה המעסיקים יצאו מגדרם כדי להעסיק מומחים בתחום, אז אפשר להגיד שכל הקודם ונכנס לתחום עכשיו זוכה. לגבי ההרשמה, מי שרוצה לבדוק אופציה להרשמה ולקבל עוד פרטים או לשאול שאלה, שישאיר פרטים פה בכתבה ונחזור ויועץ לימודים יצור איתו קשר.

הפריצה שלכם לעולמות הסייבר מתחילה בקורס הסייבר של מכללת ECOM

מלאו את הטופס ויועץ לימודים ייצור איתכם קשר

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן