"עשיתי הסבת מקצוע לעולם הפיננסים, ללא ידע קודם – והצלחתי להכפיל את ההכנסה החודשית שלי"

22,101
איתנים

המשבר שעברנו בשנה האחרונה הדגיש שני דברים: הראשון הוא שביטחון תעסוקתי הוא דבר שנדיר מאוד למצוא, ונדיר עוד יותר לשמר. השני הוא שאף פעם לא מאוחר לחשוב על הסבת מקצוע - כזה שיעזור לנו לממש את הפוטנציאל שלנו על הצד הטוב ביותר, וגם, כמובן, ישלם לנו את החשבונות אפילו בזמן משבר. אז איפה מוצאים מקצוע יציב, משתלם ומעניין שכזה? בעקבות ההתפתחויות בבנק ישראל בחודשים האחרונים, התשובה נמצאת דווקא - בעולם הפיננסים.

“לפני שנכנסתי לעולם הפיננסים, עבדתי במכירות רכב," מספר לנו יהודה. "הייתי מגיע ל-10 אלף שקל בחודש, גג 11 אלף שקל, וגם זה אחרי עבודה קשה של 9-10 שעות כל יום. היה הרבה עומס, לחצו עליי לא מעט, והאמת? רוב הזמן גם הרגשתי שאני דוחף לאנשים דברים שאני לא הכי שלם איתם. חיפשתי עבודה אחרת, וידעתי שאני רוצה לעבוד במשהו שאוכל להכניס בו משכורת וגם אוכל לישון בשקט בלילה".

איך נכנסת לעולם הפיננסים?

"עשיתי תהליך עם עצמי, והבנתי שאני רוצה ללמוד מקצוע פשוט יחסית ללמידה, שמאפשר גמישות בשעות העבודה ויכול להביא משכורת טובה הביתה. אז הלכתי ללמוד ייעוץ משכנתאות," מספר יהודה. "וזה לחלוטין שינה לי את החיים. את האופן בו אני עובד, את הדרך בה אני מעביר את היום. עכשיו אני עושה את מה שאני מאמין בו וטוב בו, ומבחינת שכר הכפלתי את המשכורת הגבוהה ביותר שהייתה לי לפני כן – היום אני עושה מעל 20 אלף שקל בחודש. זה תחום שאתה עוזר בו לאנשים, וזה בעצם מצב של Win Win – הלקוח חסך 100-200 אלף שקל במשכנתא ואתה מצליח להתפרנס בכבוד".

"תחום ייעוץ המשכנתאות הוא המקצוע החם של 2021," מספר לנו שמעון שטרית, מנכ"ל משותף ומייסד חברת "איתנים", הרשת הארצית לייעוץ משכנתאות. "ומראש מדובר במקצוע די מבוקש בתחום הפיננסים. קודם כל, מדובר במקצוע שצריך אותו כל הזמן – אנשים תמיד קונים דירות ורוכשים נכסים, ואפילו לא מדובר רק על זה – יש מיחזורי משכנתאות, מירכוזי הלוואות, משכנתאות לעסקים, נכסים מסחריים, משכנתאות לגיל השלישי ועוד. כלומר כל נישה בתחום מונה מאות אלפי לקוחות, מה שאומר שיש פוטנציאל עצום במקצוע. ורק כדי לסבר את האוזן בקשר לפוטנציאל הזה – בארץ יש פחות מ-1,000 יועצי משכנתאות, נכון להיום. כלומר מדובר בהזדמנות להיכנס לתחום שכמעט ואין בו תחרות – רק ביקוש שעולה ועולה.

מעבר לזה, ייעוץ משכנתאות הוא מקצוע שחסין כמעט לגמרי ממשברים שונים. ראינו את זה בכך שדווקא ב-2020, בשיאו של משבר עולמי, ישראלים לקחו יותר משכנתאות מהשנה שלפני כן, ב-2019. למרות שההיגיון אומר שתהיה האטה בתחום, קורה בדיוק ההפך – אנשים מבינים שזה הזמן לקחת ולמחזר משכנתאות, מה שגורם ליותר ביקוש ליועצי משכנתאות טובים ומקצועיים."

מה גורם לביקוש העולה למשכנתאות?

יש מספר גורמים משמעותיים שהופכים את השנה הזו ואת השנים הקרובות לזמן שמשתלם בו לקנות בו דירה. גורם אחד הוא בשורה שיצאה ממש לאחרונה – שר השיכון יעקב ליצמן אישר מענק של 100 אלף ש"ח לרוכשי דירות יד שנייה בפריפריה – מה שמעודד קניית דירה, ובהתאם קבלת משכנתא. ואם זה לא מספיק, אז בנק ישראל ביטל ממש לאחרונה את ההגבלה על לקיחת משכנתא בריבית משתנה צמודת פריים, וכעת ניתן לקחת עד 2\3 מסכום המשכנתא במסלול הזה.

למה ההנחייה הזו כל כך משמעותית?

"ההנחייה החדשה של בנק ישראל הנוגעת לריבית פריים מאפשרת גמישות רבה יותר למי שרוצה לקחת משכנתא, ובהתאם גם מעודד לקיחת משכנתאות," אומר לנו שמעון. "הצעד הזה כל כך משמעותי, כי הוא אומר שבמדינת ישראל, כל בן אדם שיש לו משכנתא כרגע יחפש מישהו שיבדוק לו אותה בתקופה הקרובה כדי להוזיל עלויות בצורה משמעותית. וה"מישהו" הזה, כמובן, הם יועצי משכנתאות. כל השינויים האלה שנעשים מאחורי הקלעים ולבסוף יוצאים לציבור מעידים שיש דחיפה מאוד גדולה של הגופים במדינה לנסות להוריד עלויות דיור ולחסוך לאנשים הרבה מאוד כסף, כך שאם יש תחום שכדאי להיכנס אליו עכשיו – זה תחום ייעוץ המשכנתאות".

מקצוע מבוקש שנמצא בצמיחה עקבית ומתמדת

אבל ביקוש גבוה ועקבי זה לא הכל. למקצוע כמו ייעוץ משכנתאות יש הרבה מה להציע, כפי שמספר לנו שמעון: "מדובר, מעל הכל, במקצוע שמשנה לאנשים את החיים," הוא אומר. "יועץ משכנתא טוב יכול לחסוך למשפחה מאות אלפי שקלים במשכנתא! עד היום אנחנו באיתנים חסכנו ללקוחות שלנו סכום כולל של מעל ל-500 מיליון ש"ח. זה בלתי נתפס. מדובר בסכומים משמעותיים שאפשר להשקיע אותם במקומות אחרים, וזה חיסכון שמבוצע בעזרתו של יועץ המשכנתא. תוסיף לזה את העובדה שמדובר בעבודה שיכולה להיעשות מהבית, עם זמנים נוחים ומשכורת טובה, וקיבלת מקצוע מבוקש שנמצא בצמיחה עקבית ומתמדת".

ולמרות כל ההוכחות, נשארנו קצת סקפטיים. הסבת מקצוע באמצע החיים היא לא דבר של מה בכך. מדובר על למידה של מקצוע חדש לגמרי, לעיתים ללא רקע כלל בתחום. האם זה אפשרי בכל גיל? האם זה כדאי? דיברנו עם מספר מרואיינים נוספים שסיפרו לנו את הסיפור האישי שלהם.

"היום אני מצליחה לעזור לאנשים ומצליחה להשתכר בכבוד"

"במשך כמעט כל חיי עסקתי בהפקות אירועים וקמפיינים של קידום מכירות עבור חברות בינלאומיות," מספרת לנו טל, בת 48 מאזור הצפון. "ואז הגיע המשבר וטרף את כל הקלפים, כשעולם האירועים עצר ברגע. במקום לשבת בבית, החלטתי שזה הזמן לנצל את כל הכישורים שצברתי לאורך השנים, ולהתחדש במקצוע חדש שיתאים ליתרונות שלי, לאיכויות שלי ולדברים שאני אוהבת לעשות. בדיוק באותו הזמן קפצה לי מודעה של קורס ייעוץ המשכנתאות של "איתנים", ואחרי בדיקה מקיפה של התחום הבנתי שיש כאן חיבור מעניין – והחלטתי ללכת על זה. היום אני יועצת משכנתאות עצמאית, נהנית מהמקצוע ומצליחה להתאים את היכולות שלי לתקופה ולקריירה, בדיוק כמו שרציתי".

טל היא ממש לא היחידה שעשתה שינוי משמעותי כזה באמצע החיים. דיברנו עם נירית, בת 34 שעבדה במשך שנים בחברת ייבוא ושיווק – אך הוצאה לחל"ת בעקבות המשבר. "החלטתי לקחת את זה כהזדמנות לחפש כיוון חדש בחיים," מספרת לנו נירית. "חיפשתי תחום שאוכל לעזור בו לאנשים, וכזה שאוכל לממש בו את היכולות שלי ואת הפוטנציאל שלי. הגעתי לקורס ייעוץ משכנתאות של איתנים ומשם הכל היסטוריה. היום אני יועצת משכנתאות עצמאית, בטוחה בעצמי, אוהבת את מה שאני עושה, מצליחה לעזור לאנשים רבים ובעיקר מצליחה להשתכר בכבוד".

קריירה בייעוץ משכנתאות מעניינת אותך?
להגשת מועמדות להכשרת יועצי המשכנתאות של איתנים
נא להשאיר פרטים ונציג מ"איתנים" יחזור אלייך בהקדם:

נירית איתנים
נירית, יועצת משכנתאות עצמאית שעברה את הכשרת ייעוץ המשכנתאות של איתנים

גם מרדכי, עימו שוחחנו, מספר סיפור דומה. "עבדתי כשכיר בתור משגיח כשרות ואני גם בעל עסק לשיווק דיגיטלי. שילוב מעניין, אני יודע," הוא צוחק. "מלכתחילה הלכתי להיות שכיר בגלל החברה האנושית, בגלל שהיה לי חשוב להיות עם אנשים ולעזור להם. הרגשתי שאני לא מספיק עוזר ל"אזרח הקטן", נקרא לזה, ושנאתי לשבת כל היום מול המחשב בלי לפגוש אף אחד. אז החלטתי לעשות שינוי כשנתקלתי במקרה בפרסום של קורס ייעוץ המשכנתאות של איתנים, והחלטתי ללכת על זה. מה אני אגיד לך, כזאת מעטפת ידע, תמיכה ומוטיבציה לא קיבלתי באף מקום, והיום אני נכנס לתחום ייעוץ המשכנתאות בכל הכוח".

"בזכות הקורס הצלחתי לחסוך לקרוב משפחה שלי כמעט 100 אלף ש"ח במשכנתא"

ומה לגבי הלימודים עצמם? על כך שמח לענות לנו לירן, בעל משרד תיווך אשר החליט ללמוד ייעוץ משכנתאות כדי להרחיב את העסק. "אני גם עשיתי את קורס ייעוץ המשכנתאות של איתנים. מדובר בקורס מאוד מקיף, שאפשר ללמוד בזמן שמתאים לך, עם מעטפת של תמיכה מאוד רחבה והסברים מדויקים מא' ועד ת'," הוא אומר, "כלומר שמי שמגיע גם בלי רקע בתחום יכול להבין בדיוק מה קורה. הקורס עצמו גם פתוח לכל החיים ומתעדכן כל הזמן, ככה שאפשר לחזור אליו כל פעם אם צריך. בזכותו הצלחתי לחסוך לקרוב משפחה שלי כמעט 100 אלף ש"ח במשכנתא".

בשלב זה שמעון מ"איתנים" חוזר לשיחה, ומסכם לנו את התהליך. "בסופו של דבר, אנחנו נמצאים היום במצב שבו מאות אלפי אנשים חושבים על הסבת מקצוע. אולי זה החל"ת, או האבטלה, או פשוט השחיקה עם השנים, אבל יותר ויותר אנשים מחפשים מקצוע שיתאים להם, יעזור להם לממש את הפוטנציאל שלהם ויגרום להם להרוויח כסף גם בזמנים חסרי וודאות כמו אלו – וייעוץ משכנתאות הוא בדיוק המקצוע שעונה על כל אלו".

קריירה בייעוץ משכנתאות מעניינת אותך?
להגשת מועמדות להכשרת יועצי המשכנתאות של איתנים
נא להשאיר פרטים ונציג מ"איתנים" יחזור אלייך בהקדם:

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן