חיים עם משמעות בעידן ההייטק: הכירו את קורס הקבלה הייחודי שמושך המונים מכל רחבי הארץ למפגש שבועי בתל אביב

21,551

בעולמנו המהיר והדינמי, רבים מאיתנו מתמודדים עם שאלות קיומיות קשות המטרידות אותנו ולא נותנות מנוח. בין הדרכים והגישות השונות להתמודדות עם תחושת הריקנות והמחסור של אורח החיים המודרני, נחשפנו ל"מקום" מסקרן במיוחד המציע גישה ייחודית ושונה, ממקור מפתיע.

החברים הוותיקים של דניאל, מפתח תוכנה בן 32 מתל אביב, שמו לב שמשהו אצלו השתנה. ההייטקיסט החילוני העסוק, זה שתמיד היה מתוח כמו קפיץ, טרוד מהעבודה ומג'נגל בין 4 כוסות אספרסו בבוקר לקוקטיילים ומסיבות בערב, פתאום נהיה רגוע יותר. שליו, חייכן, כאילו הוא גילה איזשהו סוד קיומי ששמור לבודדים ושינה את ההסתכלות שלו על החיים.

"האמת שהתחלתי ללכת לשיעורי קבלה לגמרי במקרה" מספר לנו דניאל. "כמו הרבה אחרים בגילי, גם אני התחלתי באיזשהו שלב להרגיש ריקנות מסוימת. יש לי עבודה טובה, מרוויח טוב, מוקף חברים, אבל כל הזמן משהו חסר. מצאתי את עצמי שוכב ער במיטה עם מחשבות שלא עוצרות. האם החיים האלה שאני חי, זה באמת כל מה שיש? מה אני מפספס, מה אני לא יודע?".

דניאל לא לבד. דווקא כיום בעידן שבו הידע נגיש יותר מאי פעם ונראה כי כל האפשרויות פתוחות בפנינו, רבים מאיתנו מרגישים קושי אמיתי וכואב להתמודד עם שאלות הקיום והמשמעות בחיינו. גם כאשר נדמה כאילו החיים שלנו טובים ומלאים, קיימת עמוק בתוכנו תחושה של ריק, חוסר, שקשה למלא. אנחנו מתקשים לתת שם ופנים לתחושות הללו, אשר חוצות גיל ומגדר ופוגשות כל אחד מאיתנו בנקודה כזו או אחרת בחיינו.

"על שיעורי הקבלה של "המקום" שמעתי מחבר לעבודה. בהתחלה גיחכתי. אני? קבלה? מה לי ולזה? בפעם האחרונה שהיה לי איזשהו קשר לדת זה היה בבר-מצווה" הוא מספר. "אבל כשראיתי את הניצוץ בעיניים של החבר, את ההתרגשות שאחזה בו כשסיפר על השיעורים ועל הרב הנדלר, מנחה הקורס, אמרתי לעצמי שאין לי מה להפסיד, אני חייב לבדוק במה מדובר".

ובאמת, בזמן שאנחנו מחפשים את התשובות במקומות רבים ושונים, לפעמים הפתרונות נמצאים ממש מתחת לאף שלנו, דווקא בלב בתל אביב, בין העסקים השוקקים וחיי הלילה המגוונים. "המקום", מרכז לתרבות ורוח יהודית, שהוקם ב-2008 והפך להיות מוקד אליו מגיעים רבים מכל רחבי הארץ למפגשים שבועיים מרחיבי אופקים ופוקחי עיניים, מגוון רחב של סדנאות ותכנים וביניהם, שיעורי קבלה הנערכים אחת לשבוע בפורמט ייחודי.

"אחרי שני שיעורים הסקפטיות התחלפה בהתרגשות" מספר דניאל. "הרגשתי שמצאתי בית. מישהו ללמוד ממנו, מישהו שיודע בדיוק מה אני מרגיש, אבל במקום להמשיך ולחפור בשאלות, יש לו גם תשובות, פתרונות, והכל – מתוך אוצר הידע של חוכמת הקבלה. להפתעתי לא היה פה שום ציביון דתי, רק ידע עצום שהיה מונח לי מתחת לאף כל החיים ולא ידעתי על קיומו".


זה לא טרנד חולף – זו דרך חיים

כולנו נחשפנו יותר ויותר לתחום הקבלה ב-15 השנים האחרונות. מרכזים עממיים כאלו ואחרים נפתחו, סלבריטאים באו והצטלמו והלכו ובעיקר – איזושהי תחושה של "רוחניקיות בשקל" באצטלה של חיבור למקורות. מי שכבר הספיק להיות במפגש ארעי כזה או אחר, לרוב יצא ממנו עוד יותר מבולבל ממה שהגיע. מנגד יש מי שעדיין חושבים שתורת הקבלה היא מיסטיקה ומסתכמת בקמעות, ברכות ודברים כגון זה.

בפועל כבר מזמן לא מדובר בטרנד חולף, אלא בעולם תרבותי שלם המקיף את כל היבטי החיים, ומאפשר לכל אחד מאיתנו, ללא קשר לרקע, גיל או אמונה דתית, לקבל ארגז כלים מדהים בעוצמתו והיקפו המאפשר לנו להבין טוב יותר את העולם שבו אנחנו חיים וכיצד להתמודד עם תרחישים שונים בחיינו בצורה טובה יותר, במטרה אחת – לחיות חיים מאושרים יותר, מלאים יותר בביטחון ובתחושת שלמות.


מקום המפגש של הרוחני והפרקטי

למי שמדמיין בעיני רוחו שיעורים הנערכים בחדרי חדרים עם דמות מיסטית אפופת מסתורין צפויה כאן הפתעה. את שיעורי הקבלה הנערכת ב"המקום" עורך הרב אריה הנדלר, אדם שובה לב, כריזמטי ומעניין בצורה בלתי רגילה, המגלם בתוכו את השילוב הנדיר שבין הרוחני לארצי והגשמי.

הרב הנדלר, יליד תל אביב, למד בישיבות, שירת בחיל השריון ולחם במלחמת שלום הגליל. לצד תפקידו כראש ישיבת הסדר ומומחה בחסידות, בתלמוד, במדרש בקבלה, משדר וכותב ברדיו ובעיתונות. הוא מרצה במדרשה לנשים באוניברסיטת בר-אילן ומדריך מסעות בני נוער לפולין. בעבר שידר פינה שבועית של סיפורי חסידים ברדיו, וכתב מדור באותו נושא בעיתונות הכתובה. פרסם עד היום ארבעה ספרים.

גישתו הייחודית של הרב הנדלר ללימודי הקבלה היא מוקד המשיכה הגורם לאלפי אנשים לעשות כל מאמץ להגיע ולא לפספס אף שיעור מדי שבוע לאורך השנים.

המקום - קורס מבוא לקבלה
שיעור קבלה עם הרב הנדלר ב"המקום"

לגישתו של הרב הנדלר, מטרת לימודי הקבלה היא להרחיב את עולם המושגים והמילים שעומדים לרשותנו וללמוד לקרוא לדברים בשמם, כדי לחיות יותר במודעות ולהבין יותר טוב את עצמך ומה שעובר עליך. לדבריו, להבין את החיים דרך נקודת המבט של הקבלה מקנה לנו תחושת סדר שמתווה את הדרך למקום טוב יותר בחיים.

למידע נוסף על קורס מבוא לקבלה המשנה חיים מבית 'המקום'

מלא.י את הטופס ונתקשר אליך

ללמוד עם אנשים כמוך – בלב תל אביב

שיעורי הקבלה בהנחיית הרב הנדלר נערכים בפורמט ייחודי שגובש על ידו במיוחד על מנת להתאים לקהל רחב ומגוון. הקורס מחולק ל-16 מפגשים, כאשר בכל אחד מהם לומדים מושג מעשר הספירות וכיצד הוא מתחבר לחיי היום יום. בכל מפגש מקפיד הרב הנדלר להשאיר די זמן לשאלות ותשובות, והשיעור כולו מתנהל סביב שולחן רחב ובצורה של שיח ודיון.

כפי שמתארת שי אייזנר, תלמידת "המקום" זו השנה השנייה: 'המקום' זה בית, הרבה שלוות נפש, חיבור למקומות, לגבהים ולעומקים שלא הכרתי לפני, יש פה קסם". התגובה של שי מחוברת לחזון ולמטרה, גם של "המקום" וגם של הרב הנדלר – להפוך את חוכמת הקבלה לכלי מעשי בחיים של כל המשתתפים, לתת להם את השקט, הביטחון והעוצמה לחיות את חייהם בצורה מלאה.

הקבלה מאפשרת לנו להבין את המציאות דרך היסודות של בריאת העולם ובריאת האדם. הבנה זו מסייעת לנו לכוון את "מערכת ההפעלה" שלנו נכון וטוב יותר. ללמוד שאיננו חייבים להיות קורבנות של המציאות שלנו, אלא לברוא אותה בעצמנו, לשלוט על גורלנו, לרפא את מה שכואב ולהעניק לחיינו משמעות ותכלית. מעין "ארגז כלים" לעולם הגדול (האירועים המתרחשים במציאות) ולעולם הקטן (הפרשנות הפנימית של כל אחד מאיתנו לאירועים במציאות).


מה לומדים בפועל בקורס הקבלה

מרענן לגלות, כפי שכבר הזכרנו, שלא מדובר במיסטיקה רוחנית, אלא בארגז כלים מעשי שנועד לעזור לנו להתמודד טוב יותר עם אתגרי החיים המודרניים. בין הנושאים עליהם מדברים בקורס ניתן למצוא נושאים כגון זוגיות ומערכות יחסים, התמודדות עם משברים, חינוך, עבודה וקריירה, זאת לצד נושאים ברומה של הנפש כגון איזון ורווחה רגשיים ופרשנות מקדמת למציאות חיינו.

מסכמת יפה אריאלה גרשוני, תלמידה בקורס הקבלה מזה מספר שנים: "השיעורים של הרב הנדלר פותחים לנו צוהר לעולמות חדשים ומנגישים את אוצר התורה בצורה שאפשר לנגוע בו, בחיי היום יום, אך עדיין נוגע בנפש האדם".

לסיום רק נוסיף עוד כי שמחנו מאוד להכיר את ה"המקום", אשר כשמו כן הוא, עבור רבים מהווה את "ה"מקום להוסיף עומק ורוח לחייהם העסוקים והעמוסים. מאחורי היוזמה החשובה עומד צוות מדהים של אנשים צעירים הנטועים עמוק בהוויה הישראלית ומכירים היטב את "קו התפר" שבין הציבור החילוני והדתי.

קורס הקבלה הייחודי של "המקום" הוא משב רוח מרענן המאפשר לכל מי שחש את עומס משקלם של החיים על כתפיו ומחפש את הידע והכלים להתמודד טוב יותר עם האתגרים הרבים של אורח החיים העכשווי.

למידע נוסף על קורס מבוא לקבלה המשנה חיים מבית 'המקום'

מלא.י את הטופס ונתקשר אליך

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן