בלעדי: המקצוע הבטוח שיישאר איתכם גם בזמן משבר

15,114
המערבולת | ללמוד מקצוע רווחי

הקורונה תפסה את כולנו בהפתעה, אך העולם שאנו חיים בו לא זר למשברים תכופים. בין אם זו מגפה עולמית ובין אם זה משבר כלכלי, עלינו להכין את עצמנו לאפשרות של מצב חירום – גם מבחינת קריירה לחיים. איך בוחרים מקצוע שישאר איתנו גם בזמנים כאלה? רמז: הוא לא מה שחשבתם.

באפריל 2020 הגיעה האבטלה בישראל לשיא של כל הזמנים, עם מעל למיליון מובטלים, בין אם בשל קיצוצים ופיטורים או חופשה ללא תשלום לפרק זמן לא מוגדר ולא ברור. פתאום נכנס לנו ביטוי חדש לפה, כזה שגרם לנו לתהות לגבי המקצוע שלנו – "עבודה חיונית". רבים בארץ ובעולם, אשר עבדו כדי לחיות וחיו כדי לעבוד, התעוררו יום אחד וגילו שהעבודה שלהם כבר לא כל כך חשובה כמו שהייתה, ותפיסת המקצוע השתנתה מקצה לקצה. וזה לא רק בארץ – גם הכלכלה הגלובלית הראתה סימנים של קריסה איטית לתהומות האבטלה. עם תהליכי הבידוד שנכפו עלינו בבת אחת, הצמצום בהוצאות וסגירת העסקים בכל רחבי העולם, נאלצנו להתאים את עצמנו לסביבה המשתנה וללמוד כיצד להסתדר.

האם אין ברירה אלא לחשב מסלול קריירה מחדש?

לאור הסיטואציה החדשה, אין ספק שלרבים מאיתנו עולות מחשבות וחששות רבים לגבי עתידנו בשוק העבודה. גם אם השלמנו לימודי תואר, אין בכך שום הבטחה למקצוע ולעבודה שתהיה חסינה בפני משבר דומה בעתיד. נראה, על פניו, שאם לא למדנו רפואה, הנדסה או תכנות, יתכן שנמצא את עצמנו חלק מאותו מעגל של בוגרי תואר ראשון שנשארו מחוסרי עבודה, וחיים בפחד מהמשבר העולמי הבא. אז איך יוצאים מהמעגל הזה? ולאן הולכים מכאן? האם לעשות תואר נוסף, ולגרור עוד כמה שנים כדי להיות עם מקצוע משמעותי ביד? התשובה היא – לא בהכרח.

כשחושבים על "מקצועות העתיד", הדמיון עובר אוטומטית לרובוטים, טכנולוגיה ומחשבים. אבל אחד המקצועות הבולטים שהיו קיימים הרבה לפני פריחת הטכנולוגיה ונשארו יציבים גם בזמני משבר, הוא דווקא – חשבות שכר. בעולם של היום, אחד הכלים החזקים שיש לנו הוא ידע, ומקצוע חשבות השכר לוקח את הידע שאנו זקוקים לו והופך אותו לפרקטיקה מכניסה – וגם נותן לך את ההזדמנות להבין מה בדיוק עומד מאחורי המספרים בתלוש המשכורת החודשי.

ביטחון תעסוקתי גם בזמן משבר

"אנחנו רואים בחודשים האחרונים מעבר משמעותי למקצוע חשבות השכר," אומר עו"ד ורו"ח נמרוד רטנר, סמנכ"ל חשבונתון, המותג המוביל בלימודי חשבות שכר והנהלת חשבונות מזה 25 שנים. "אנשים מבינים שמדובר בתפקיד עם יציבות מאוד גדולה ואורך חיים ארוך. מי שיעזוב את התפקיד יעשה את זה, לרוב, רק כי הוא רוצה להתקדם". ומה לגבי משברים? כאן, לדברי נמרוד, היתרון משמעותי אפילו יותר: "בתקופת הקורונה, למשל, אפשר היה לראות שמרבית חשבי השכר היו בין היחידים שלא יצאו לחל"ת, בגלל שהם היו עובדים חיוניים לכל דבר ועניין. בין אם יש משבר או לא, ובמיוחד בתקופה בה נוצרו תנאי שכר ייחודיים, הצורך בגורמים מקצועיים המטפלים מדי חודש בכל נושא השכר בארגונים היה ונשאר תפקיד משמעותי וחיוני כל חודש, כל החודש, לא משנה מה קורה מסביב".

הירשמו עכשיו ועלו על המסלול לרכישת מקצוע מבוקש
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע!

הדרך הקצרה לאפיק תעסוקה חדש

המסלול שמציעים בחשבונתון הוא פשוט, אך לא קל. קורס "חשב שכיר בכיר" של החברה פונה לאנשים רבים ומגוונים – אם יש לך כבר תואר ראשון (אך לא בהכרח) ועדיין לא החלטת לאיזה כיוון תעסוקתי ללכת, או לחילופין – שעדיין לא הצלחת למצוא עבודה בתחום, חשבונתון מציעים קורס קצר, ממוקד ופרקטי, הכולל מסלולים המתאים גם למי שאין ברשותו תואר אקדמאי או לחילופין הספיק לצבור ניסיון בתחום השכר. למעשה כל מסלול ההכשרה נבנה בצורה כזו שהוא מותאם להשכלה והניסיון של התלמידים ומאפשר לרכוש מקצוע חדש ומבוקש בזמן קצר מהרגיל.

"הקורס שלנו נותן למעשה קיצור דרך, שמשמעותי מאוד לתקופה שאנו נמצאים בה עכשיו," ממשיך עו"ד ורו"ח יואל רטנר, מנכ"ל החברה. "יחסית להשקעה בלמידת התפקיד, כשאצלנו מדובר על קורס של 200 שעות, התמורה היא גבוהה והשכר בהתאם. כך, במקום לעשות תואר נוסף ולחכות עוד כמה שנים בשביל להיות עם מקצוע, או לחכות שנים נוספות לדיפלומה, קורס חשבי שכר מציע כבר עכשיו לימודים מקוונים שאפשר לעשות מכל מקום ובכל זמן. אנחנו נמצאים בימים מורכבים עם עתיד מעורפל, ובזמן כזה חשוב שנהיה עם היד על הדופק בכל הקשור לשוק העבודה. תחום משאבי האנוש, למשל, הופך ליתרון אצל מסיימי הקורס שלנו, והיתרון ניכר גם בשכר". ואכן, לפי טבלת השכר של AllJobs, השכר הממוצע לחשבי שכר מתחילים עומד על 10,000 ש"ח.

ארגז כלים דיגיטלי למקצוע דינמי

אבל למה, באמת, המקצוע הזה לא עולה לראש ישר כשחושבים על "מקצוע לחיים"? יואל מסביר את הפריחה המחודשת בתחום: "בעבר, התפקיד היה מאוד סטטי, יכולת להישאר בו כל החיים ולא למצוא אתגר. אבל היום הוא עבר שינוי מקצה לקצה – מדובר בתפקיד דינמי, משמעותי, ששינה את המהות שלו לחלוטין. מידע חדש שזורם, הניסיון שאפשר לצבור, הדרכים בהן ניתן לקשר בין המעסיק לעובדים, כל אלה משתנים תוך כדי התהליך ומאתגרים אותך להשתמש בהם מתוקף האחריות שלך, בין אם בחרת לעבוד כשכיר או כעצמאי".

הדינמיות בשוק התעסוקה משפיעה על לא מעט מהמשרות והמקצועות, מכל קשת התחומים, אך מעל הכל – עלה קרנה של העבודה והלמידה מהבית. ב"חשבונתון" הכינו את עצמם גם למצב הנתון הזה. "העולם הולך לכיוון הדיגיטלי, אין ספק. בדיוק מהסיבה הזו אנו בוחרים לתת את ההזדמנות ללמוד היום בדיגיטל – כך אנחנו מצליחים גם להנגיש את התכנים שלנו ברמה הפרקטית, אבל גם ברמה הכלכלית, לכל מי שרוצה. השיטה הייחודית שלנו, בעזרתה ניתן ללמוד בצורה ממוקדת ומהירה אך גם מעמיקה ורצינית, מועברת על ידי המרצים הטובים ביותר בישראל, שמכינים בעצמם לבחינות וכותבים את הספרים הנלמדים בכל הארץ. כך הקורס זמין ונגיש בכל זמן ובכל שעה, תוך גיבוי מלא מהמרצים המובילים בתחום, שבאמתחתם ניסיון פרקטי ומעשי, ולא רק תאורטי – כמו במרבית המקומות. הרי לא הייתם לומדים שחייה בהתכתבות, נכון?".

בשורה התחתונה, חשבות שכר היא לא מה שחשבתם. חשבי שכר מהווים את הגוף המקשר בין העובד למעסיק, והחיוניות שלהם לעסק, בכך שהם יכולים להגן הן על המעסיק והן על העובדים, הופכת את התפקיד למקצוע מבוקש ובטוח, גם כשהמים של שוק העבודה סוערים וגועשים.

אז מה אתם אומרים, רוצים להתקדם יחד איתנו?
השאירו פרטים עוד היום ונספר לכם את כל מה שצריך לדעת:

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן