חוויה אישית עמוקה והכשרה פרקטית: כך תהפכו למטפלים מאסטרים בתהליכי שינוי בגישת NLP

20,226

המטפלים הטובים ביותר הם אלו שעברו בעצמם תהליך משמעותי בשיטה בה הם מטפלים. במכללת NLP Pro שמים את הדגש על ההתנסות האישית והפרקטיקה בכל שלב בלימודים. התוצאה? בוגרי הקורס הם בין המטפלים הטובים בישראל בתחום.

בין שלל גישות ושיטות טיפוליות המסייעות לאנשים בהתפתחות אישית ופריצת חסמים וגבולות בחייהם, בולטת מעל כולן שיטת ה-NLP שהיכתה גלים בישראל בשנים האחרונות. מדובר בשיטה מהפכנית ומתקדמת המאפשרת, באמצעות ליווי על ידי מטפל מוסמך, ליישם שינויים מרחיקי לכת בחיים, לשחרר חסמים ואמונות מגבילות ולהוביל לתהליכי שינוי משמעותיים וחשובים לשיפור איכות החיים במגוון תחומים, כגון קריירה ויזמות, זוגיות ומערכות יחסים ובריאות אישית.

אין זה מפתיע שבמיוחד כיום, לאחר תקופה כה ארוכה של חוסר וודאות ויציבות בה אנשים רבים עברו טלטלות קשות, הביקוש למטפלים מוסמכים ומקצועיים גבוה יותר מאי פעם.

בין מוסדות ההכשרה הרבים למטפלים בשיטת NLP בולטת במיוחד מכללת NLP Pro, הפועלת מזה מספר שנים ומובילה כיום את ההכשרה בתחום, בעיקר בזכות הדגש הבולט על הניסיון המעשי כבר במהלך ההכשרה.

גם תהליך אישי מעמיק וגם מקצוע לחיים

הדרך להיות מטפל מצויין, וכמובן גם מטפל מצליח, היא להכיר באופן אישי את שיטת הטיפול. במילים אחרות, לגישתה של מכללת NLP Pro, בשביל להיות מטפל צריך קודם כל להיות מטופל. כחלק בלתי נפרד מהלימודים במכללה עובר כל אחד מהתלמידים בקורס תהליך התפתחות אישית ומקצועית.

"לא כל מכללה בתחום מאפשרת 'גם וגם', כלומר גם לעבור תהליך מצד המטופל וגם לקבל הכשרה כמטפל מוסמך בשיטה" מסבירה לנו חופית גנדי יצחק, מנכ"לית המכללה ואחת המרצות הבכירות. יצחק, מהנדסת תעשייה וניהול בהשכלתה ומנהלת פרוייקטים בהייטק בעברה, המעידה כי לאחר שעברה תהליך טיפולי בעצמה, עזבה קריירה מצליחה בהייטק לטובת מה שהיא מגדירה בתור ייעוד.

"מכללת NLP Pro היא בין המוסדות היחידים בארץ שמציעים תרגול של השיטה יחד עם ניסיון ותעודה מוכרת שמאפשרת לצאת ולטפל, מבלי לוותר על ההעצמה האישית שהשיטה מביאה איתה." מסבירה חופית. "הגורם המנחה אותנו הוא להוביל אנשים קודם כל להתאהב בעצמם ולחולל את השינוי שהם כל כך רוצים בחייהם, ולצייד אותם בכלים הטובים ביותר הקיימים בשוק על מנת שיוכלו לעשות את זה, גם עבור עצמם וגם עבור אחרים".

"הגעתי בשביל לפתח את זה כמסלול תעסוקה- וגיליתי בית ספר לחיים"

כאשר מדברים עם התלמידים במסלול NLP Therapist במכללת NLP Pro, לא מפתיע לגלות שמעבר למקצוע מבוקש ומניב, כל אחד ואחת מהם יצא עם חוויה מעצבת ומשמעותית בחייו.

"בן הזוג שלי אמר שזאת אחת ההשקעות הכי טובות שעשיתי עבור עצמי, ואני יודעת שלא רק עבורי. נכון, למדתי להקשיב לעצמי, לראות בי את כל החלקים בלי מסכות, חוויתי עד כמה המוח שלנו יכול להיות גמיש והבנתי עד כמה שינוי מחשבתי זה משהו שיכול לקרות מיד בלי תהליך גדול ומסובך.
אבל, כשיוצא לי לדבר עם אנשים מבחוץ על התרפיסט, אני מבינה עד כמה אני יכולה לעזור להם באמצעות הידע הזה ועד כמה הקורס הוא כל קודם כל מתנה עבורם" מספרת בהתרגשות דקלה נדב, בוגרת המסלול.

איתן סעדה, גם הוא בוגר מסלול NLP Therapist, מוסיף: "לא הייתה לי היכרות מוקדמת עם שיטת NLP, ורציתי להיכנס אל התחום ולרכוש הכשרה. אחרי כמה שיעורים במסלול של NLP Therapist במכללה הבנתי שהגעתי לעולם שלם ומטורף. הנה יש כאן שיטה ובית ספר שילמדו אותי איך לחיות בווליום אחר ממה שהייתי רגיל. מאז עברו שיעור ועוד שיעור, ואני מבין יותר ויותר איך פעם חשבתי שהעולם מסובך וכמה טעיתי.

בעזרת הכלים שקיבלתי במהלך הלימודים עשיתי שינוי עצום בהרגשה ובגישה ובכל ההסתכלות שלי על עצמי ועל החיים. אי אפשר לתאר במילים את העוצמה, הכיף והסיפוק שיש לי ביום יום מאז הלימודים, ואיך השינוי הזה השפיע עליי ועל הסובבים אותי לטובה. עכשיו אני יודע שאני גם אדע לטפל טוב יותר באמצעותה."

רוצים להביא שינוי אמיתי לחיים של אנשים?
מעוניינים בקריירה מאתגרת שתשנה את חייכם?
השאירו פרטים ובואו לשמוע עוד על מסלול NLP Therapist!

זה לא רק קואצי'נג. זה טיפול.

הרבה אנשים מבלבלים בין NLP לבין קואצ'ינג, כאשר תהליכי אימון בלבד הם רק חלק מהתמונה, בעוד הסמכת NLP כוללת בתוכה גם את תחום הקואצ'ינג – האימון האישי. "בקואצ'ינג יש תקרת זכוכית ברורה מאוד" מסבירה לנו חופית גנדי יצחק. "תהליכי האימון נוגעים לרוב להתנהגויות עצמן, למה שאנחנו רואים ומודעים אליו. ב-NLP אנחנו נוגעים דווקא במקומות הלא מודעים, בתת המודע. במקום לעסוק רק בהתנהגויות, אנחנו מטפלים דווקא במה שמוביל אליהן ועל ידי כך יוצרים את השינוי המיוחל" היא מסבירה.

"כל בני האדם רוצים לחיות חיים טובים יותר. רוב בני האדם אפילו יודעים מה צריך לקרות כדי שהם יחיו טוב ועדיין לא מצליחים להניע את עצמם לפעולה. מעבר לכך, מרבית האנשים מתקשים להצביע על הבעיות המהותיות באמת בחיים שלהם, בהן היו רוצים לטפל. זה בעצם שורש ההבדל בין קואצ'ינג רגיל ל-NLP, כי התהליך לא נעצר רק בניתוח של מה צריך לעשות וכיצד צריך לשנות, אלא גם ב'למה'. למה אני רוצה את זה? ואף מעניין מזה, מה יקרה אם אשיג את זה? ומה יקרה אם לא?.

כאן פעמים רבות נחשפים מניעים עמוקים שברוב המקרים אין לנו גישה ישירה אליהם, ואיתם ההבנה של, מה עומד מאחורי ההתנהגויות וההחלטות שלנו, אלו שמטיבות איתנו ואלו שפחות. בדרך זו אנו מסוגלים באמת לייצר שינוי מהותי שנשאר! זאת הודות לדיאלוג בין המודע ללא מודע, שכידוע ממחקרים מתקדמים במדעי המוח ובפסיכולוגיה הוא (הלא מודע) שמנהל אותנו בצורה משמעותית."

מהתיאוריה לפרטיקה – כבר במהלך הלימודים

מסלול NLP Therapist הינו מסלול לימודים ייחודי ובלעדי למכללת NLP Pro, בעיקר בזכות הסמכת המטפלים בת ה-54 שעות אקדמיות של פרקטיקום – התנסות מעשית, הנצברות כבר במהלך הלימודים עצמם. בניגוד למכללות אחרות המלמדות גישות ושיטות אימון וטיפול, תלמידי המכללה נהנים מפידבק וליוווי גם בתהליכי ההתמחות כך שבסיום ההכשרה נצבר ניסיון הכולל עשרות שעות טיפול וייעוץ עם מטופלים אמיתיים.

"NLP Therapist זה הקורס הכי טוב שאני מכיר, ויצא לי לעשות כמה קורסים בארץ בכל מיני מקומות" מספר לנו מתן עגמי. "זה קורס שמלמד דרך הידיים, דרך הלב גורם להרגיש באמת מה זה אומר להיות מטפל בשיטה, ומעבר, מה זה אומר לחיות כבן אדם שלא מדחיק את הרגשות שלו ויודע עם כלים פרקטיים איך לנהל את החיים שלו רגשית ומעשית, וכמובן איך לעזור לאנשים אחרים לעשות את זה" הוא מסכם.

מספסל הלימודים לעסק מצליח

"ברור לנו שהתלמידים שלנו צריכים בנוסף לידע המקצועי גם ידע עסקי ושיווקי", אומרת לנו יצחק. "לכן הוספנו סדרה של קורסים, סמינרים והשתלמויות שכולם נועדו להוציא את הבוגרים שלנו לעולם עם כל הכלים להקים קליניקה מצליחה". ואכן, בנוסף לתכנית הלימודים המרכזית, תלמידי מכללת NLP Pro ייהנו מקורס שיווק ייחודי בו ילמדו כיצד לשווק את הקליניקה וגם כיצד למכור בהצלחה את שירותי הטיפול שלהם, לצד סמינר פרונטלי על השפעה שיחתית ושפת גוף, וקורס Master Influnce ייחודי לשיפור מיומנויות התקשורת שלהם.

חופית גנדי יצחק מסכמת: "NLP בסופו של דבר זה חקר המצוינות האנושית. בתהליך הטיפולי מטרתנו היא להביא את עצמנו ואת המטופלים שלנו מהנקודה שבה הם נמצאים לנקודה שבה הם רוצים להגיע בדרך האפקטיבית והמהירה ביותר."

"תכנית הלימודים הייחודית שבנינו במכללה, מעבר להסמכה הבינלאומית והתעודה הרשמית, מלמדת בסופו של דבר כיצד לרפא את העבר, לעצב את העתיד ולחיות באופן מלא את הרגע הזה בהווה – ואת כל זה לומדים דרך התנסות מעשית, בכל שיעור ובכל שלב בלימודים."

רוצים להביא שינוי אמיתי לחיים של אנשים?
מעוניינים בקריירה מאתגרת שתשנה את חייכם?
השאירו פרטים ובואו לשמוע עוד על מסלול NLP Therapist!

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן