למה עשרות נשים עוזבות את מקום העבודה שלהן בשביל קריירה חדשה בתור מנחות הורים

19,579
במכללת לריסה גינת להורות

נשים רבות מוצאות עצמן במירוץ בין העבודה המושלמת למשפחה המושלמת ובדרך כלל מפסידות מכאן ומכאן. יצאנו לברר מי הן אותן נשים שהפכו למנחות הורים – המקצוע החדש שגם מספק אותן ברמה האישית, גם מפרנס אותן ברמה הכלכלית וגם משאיר להן זמן איכותי עם הילדים.

מאז שהפכתי לאמא אני מוצאת את עצמי בדילמה הנצחית שבין הבית לעבודה – איך אני מצליחה לעבוד בעבודה מספקת ומתגמלת ועדיין להיות זמינה עבור ילדיי?

לפעמים נדמה שהמירוץ היומיומי הזה פשוט לא נפסק ואת תמיד עומדת בפני בחירה בלתי אפשרית. מצד אחד את רוצה לפתח קריירה, אבל אז המשמעות היא שאת צריכה לעבוד שעות מרובות, מצד שני את רוצה לבלות זמן עם הילדים והמשפחה, ונדמה ששני המסלולים האלה לעולם לא ייפגשו.

במכללת לריסה גינת להורות עם מודעות בנו קהילה תומכת שמציעה לאימהות ונשים רבות את התשובה האולטימטיבית. להתפרנס ממשהו שהן אוהבות ועדיין לנהל חיי משפחה מספקים ונעימים מבלי לוותר על אף אחד מהם.

יצאתי לפגוש את הנשים המדהימות שעשו את השינוי ובחרו ללמוד קורס הנחיית הורים במכללה הצומחת בארץ למקצועות ההורות וגיליתי עולם חדש של אפשרויות פרנסה שלא מפחדות מהשילוב של עשיית טוב עם הכנסה מכובדת.

ההייטקיסטית שרצתה להגשים את עצמה בתור מנחת הורים

אפרת ערמי, אשת הייטק זה 10 שנים, נחשפה לתחום הנחיית ההורים בחופשת הלידה הראשונה שלה, "במהלך חופשת הלידה עם ביתי הבכורה השתתפתי בכל מיני סדנאות והרצאות והתחלתי להרגיש שמה שהן עושות הרבה יותר מתאים לי. אחרי שנים של עבודה מול מחשב חסרה לי התקשורת הבין אישית. הרגשתי שדרך תחום הנחיית ההורים אני יכולה להגשים את עצמי". אפרת התחילה לברר לגבי לימודים בתחום ולא התחברה למגוון הגישות והשיטות עד שפגשה במכללה של לריסה גינת. "ממה שקראתי מנשים אחרות שלמדו אצל לריסה הרגשתי שלשיטה שלה אני הכי מתחברת. שיטה שהיא הוליסטית, ללא בכי, מכילה, רואה את הילד בתוך המערך המשפחתי ומתאימה תוכנית לווי מותאמת אישית לכל משפחה בפני עצמה".

אין ספק ששינוי כה דרמטי מהייטק לתחום ההנחייה והליווי יכול להיות מבלבל. אבל אפרת ידעה שהיא במקום הנכון, מתפרנסת מהשליחות שלה ומגשימה את עצמה בלי לוותר על דבר. "אני מרגישה יותר שלמה שאני עושה את הדבר הנכון עבורי, זה מאד ממלא ומספק אותי".

אחרי שצברה מספיק ניסיון במהלך הסטאז' והליווים הפרטניים, אפרת מגדילה את סל השירותים שלה ופותחת גם סדנאות והרצאות, "אחרי שרכשתי את הביטחון והידע, אני יכולה לפתח עוד מוצרים שיאפשרו לי לגעת ביותר ויותר משפחות ולגדול אישית וכלכלית". 

 

מדריכת החי"ר שהפכה למרצה במכללה להנחיית הורים

מיכל היקרי בת 36, מראש העין, אמא לשלושה ילדים, התחילה את דרכה בהדרכה עוד כשהייתה בצבא. "הייתי מדריכת חי"ר, וכבר בשירות הצבאי הבנתי שאני רוצה להיות מדריכת הורים. מתוך איזשהי חווית ילדות, מתוך ההרגשה שכנראה החיים בתוך המשפחה שלי היו מתפתחים שונה אם ההורים שלי היו מקבלים הדרכה כזאת, מתוך תיקון, מתוך שליחות". לפני 15 שנים לא היו לימודים בתחום, חוץ מלימודים במכון אדלר להדרכת קבוצות שדרשו תואר ראשון. אחרי סיום התואר בחינוך לגיל הרך פנתה מיכל ללימודים של התנהגות יישומית ואז היא הפכה לאמא והכל השתנה.

"הגעתי לאימהות בביטחון מלא, הייתי בטוחה שזה קטן עליי, הייתי גננת ומחנכת ומנחת הורים אבל משהו בהורות הראשונית הרגיש לי כמו תהום, כאוס שאני לא יודעת להתמודד איתו."

אז בן זוגה רשם אותה לסדנה להורות ראשונית בהנחייתה של לריסה גינת, "אני זוכרת שכבר במפגש הראשון הסתכלתי על לריסה כמודל להערצה והבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות! להנחות הורים בהורות הראשונית, ממקום של למנוע ולא ממקום של לתקן בגלל שהשנים הראשונות כל כך חשובות להתפתחות התינוק."

מיכל הוקסמה מהשיטה ומהדרך של לריסה שנראתה כמו פלא גדול, התחברה לשיטה ההוליסטית ולהבנה שעבודה מהשורש יכולה להביא לפריצת דרך מאוד טובה, איכותית ושנמשכת לאורך זמן. 

ביום שלריסה גינת פתחה את המכללה למקצועות ההורות מיכל הייתה מראשונות המצטרפות אליה. "התחלתי לעבוד במשרדים בתור יועצת לימודים, נרשמתי לקורס הדרכת הורים, ופשוט התאהבתי בזה! הרגיש לי נכון בתור אמא ומנחה, לעזור להורים להתחבר לאינטואיציה שלהם, להבין מה התינוק צריך, להיות הקול של התינוקות עבור אותם הורים ולהפריד את רעשי הרקע שמפריעים".

"חוויתי ליוויים מדהימים, מעצימים, עם פריצת דרך מטורפת, עם הודיה וסיפוק עצום בכל פעם שסיימנו תהליך כזה, בליווי או בסדנה או בהרצאה. זה החמצן בשבילי!"

"עצמאיות נהנות יותר" מוסיפה מיכל בחיוך; "תוך שנה הרמתי את העסק, נמצאת רוב היום בבית, נהנית מהצהריים עם הילדים ובלי צהרון, עובדת בממוצע שעתיים ביום ומרוויחה 16,000 ש"ח נטו(!) והכי כיף? שעוסקת במקצוע שאני הכי אוהבת בעולם והכי מספק!"

היום מיכל מדריכה במכללה של לריסה גינת, ובנוסף להכשרתה כמנחת הורים ולקיום סדנאות והרצאות, היא גם התפתחה להכשרת סטודנטיות שכל כך רוצות להעביר את זה הלאה.

"השיטה של לריסה כל כך ייחודית, אין אמת אחת, אני חלק ממכללה שתפקידה להראות שאפשר גם אחרת. יש לי היום את כל הידע המדעי ואני יכולה להראות את הדרך למנחות ההורים הבאות להתחבר למה שהכי נכון להן. זו פריצת דרך מטורפת ואני נרגשת להיות חלק מהשינוי הזה בעולם".

 

גם את רוצה להפוך את האהבה שלך
לילדים לקריירה מבוקשת ומספקת?

השאירי פרטים:

הנטורופתית שהגדילה את סל השירותים שלה

ערין כמאל דקסה עסקה בנטורופתיה כללית שמתאימה לכולם, ועבדה כמנהלת מחלקת צמחי מרפא בחוות דרך התבלינים. למכללה של לריסה גינת הגיעה ימים ספורים אחרי הלידה הראשונה שלה בגלל ששאפה לגדל את בנה לפי דרכה ולא על פי מה שיגידו בסביבה הקרובה או הרחוקה. השילוב של הידע שקיבלה מלריסה, בדיוק בזמן שבו התמחתה בנטורופתיה לילדים, הביאה את ערין לקחת את שני התחומים למקום יותר מקצועי שיוכל לתת להורים מענה כולל, לא רק מבחינה תזונתית.

"עניין אותי מאוד הקשר בין אכילה לבעיות שינה, לקשיי גמילה מחיתולים, התפתחות והעצמה של הילד." מספרת ערין, "איך להטמיע את העניין של האכילה והגישה לחיים ואיך הכל משפיע על הילד מגיל אפס".

מעבר לתרומה האישית לחיי המשפחה שלה הרגישה ערין שתחום הנחיית ההורים יכול להשלים את הידע המקצועי שלה ולאפשר לה לתת מענה רחב יותר למטופליה. 

"הקורס להנחיית הורים במכללה מחדד ספציפית את אופן ההסתכלות על הילד ומתן מענה מתאים ולא על פי משהו כתוב וכללי, להתאים את הפיתרון לאורח החיים של המשפחה, לגישה של האמא ולא להיפך."

היום ערין משלבת את הידע שלה בהנחיית הורים עם הנטורופתיה ומרגישה שהשילוב הזה מאפשר לה את היכולת לתת להורים את המענה המדוייק ביותר, מה שמבדל אותה ממטפלים אחרים ברפואה משלימה ומאפשר לה יתרון תחרותי בתחומה. "היום אני מבינה יותר את ה'למה' ומה אפשר לעשות, מה מתאים לילד באיזה גיל ולהתאים להורים" היא אומרת.

"הקורס להנחיית הורים נתן לי ביטחון אישי והעצמה,יש לי את היכולת לשנות את הגישה לילדים ולשפר את איכות החיים שלהם ושלנו כהורים –  זו שליחות אדירה שיש לי את הכבוד לעסוק בה למחייתי".

קלינאית התקשורת שמצאה את שורש הבעיה בזכות הנחיית הורים

שני חן אברמוביץ, קלינאית תקשורת ומלווה התפתחותית ב-14 השנים האחרונות שעובדת עם ילדים בגיל הרך בעלי עיכוב התפתחותי, הבינה שלהתמודד עם הקושי של הילדים זה לא מספיק. "יש הרבה דברים שקורים בחדר הטיפולים שלאו דווקא קשורים לטיפול, או לילד, אלא קשורים למשהו מעבר". שני הרגישה שהילדים מגיעים אליה מאוחר מידי, התפתחות המוח בכלל והתפתחות השפה והתקשורת בפרט מתחילות כבר ברגע הלידה וגיל שלוש שנים זה כבר קצת מאוחר - זה שלוש שנים של חסך... השילוב של הידע שקיבלה מלריסה, בדיוק בזמן שבו התמחתה בנטורופתיה לילדים, הביאה את ערין לקחת את שני התחומים למקום יותר מקצועי שיוכל לתת להורים מענה כולל, לא רק מבחינה תזונתית.

היא נרשמה ללימודי תואר שני באוניברסיטה להתמחות בגיל הרך ובמקביל נתקלה בפרסום של לריסה גינת והתחברה מיד. "החלטתי שאני לא מחכה עד לסוף התואר בשביל להבין איך אני יכולה להנחות את ההורים ולעזור להם כדי לקדם את הילד שלהם, אני מתחילה מעכשיו!". 

שני מספרת על השילוב הייחודי בין הרקע התיאורטי שנלמד בקורס להנחיית הורים במכללה, וחשיבות ההבנה בלמה דברים קורים בשילוב עם פתרונות מעשיים – מה אפשר לעשות כדי לשנות. 

לימודי ההסמכה להנחיית הורים הקנו לאברמוביץ כלים נוספים שמאפשרים לה להגדיל את טווחי השירותים המקצועיים שהיא יכולה להעניק במסגרת עבודתה. 

מאז שהוסמכה הגדילה את מגוון השירותים שיש לה להציע למטופלים שלה ועכשיו ללוות ולהדריך את הורי הילדים שמגיעים אליה וגם יכולה לעבוד בצורה כוללת ונכונה יותר עם ילדים צעירים יותר. 

"הקורס פתח לי עולם רחב יותר, והעניק לי ידע שמאפשר לי להגדיל את יכולותיי המקצועיות ואת סל השירותים שיש לי להציע. אם פעם היה מגיע אליי מישהו עם קושי מסוים והייתי שומעת על ההורה שקשה לו, הייתי מהנהנת באמפטיה, היום יש לי מגוון פתרונות שיעזרו לו".

גם את רוצה להפוך את האהבה שלך
לילדים לקריירה מבוקשת ומספקת?

השאירי פרטים:

מכללת לריסה גינת להורות עם מודעות הצליחה לעשות בשביל הנשים האלו, ועוד רבות אחרות, את הבלתי יאמן – לעשות קריירה ממה שהן אוהבות וטובות בו, בלי להתפשר. בנוסף להכנסה הנדיבה שנעה בין 300 ל- 500 ש"ח לשעה בממוצע, אמהות רבות מוצאות במקצוע הנחיית ההורים את המקצוע האולטימטיבי שיש בו הכל!  גם סיפוק אישי והרגשת שליחות, גם פרנסה מצויינת וגם חיי משפחה מספקים ואיכותיים. 

אין ספק שזה בדיוק הזמן להירשם ולהתחיל לרכוש לעצמך כלים נוספים שיכולים לפתוח דלתות חדשות בעולם ההורות והעסקים.

במיוחד בתקופה שבה התרגלנו לצרוך שירותים רבים מרחוק, גם תחום הנחיית ההורים התקדם ויותר נשות מקצוע נהנות מביצוע תהליכים גם מרחוק, ללא צורך לצאת מהבית. נראה שהיתרון הגדול של ניהול הזמן באופן עצמאי ו"להיות גברת לעצמך ולזמנך" נותן מענה רחב לאמהות רבות ומקל עליהן את השילוב שבין הקריירה למשפחה. 

אם גם את רוצה להגשים את עצמך, לבלות יותר זמן עם הילדים ועדיין לייצר הכנסה טובה וקבועה, או שאת מעוניינת מעוניינת להגדיל את סל השירותים ללקוחותייך ולהעמיק את ההיכרות שלך עם עולם הנחיית ההורים,

אנחנו מזמינים אותך לבדוק את התאמתך למחזור הקרוב של קורס הנחיית ההורים מבית לריסה גינת.

גם את רוצה להפוך את האהבה שלך
לילדים לקריירה מבוקשת ומספקת?

השאירי פרטים:

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן