מתלבטים מה ללמוד? הגיע הזמן ללימודים עם משמעות: הכירו את המקצוע המבוקש המהווה אלטרנטיבה רצינית לתואר האקדמי ומבטיח לימודים מהנים, פרנסה טובה וסיפוק אדיר

201,380

תואר אקדמי, גם מאוניברסיטה יוקרתית, לא תמיד מבטיח הצלחה בשוק העבודה. במרבית התחומים, כ-40% מבוגרי תארים כלל לא עובדים בתחום שבו למדו. מנגד אחד מהתחומים שלא מפסיק לצמוח הוא תחום הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית, שאחוז גבוה מבוגריו משתלבים במהירות ובהצלחה בשוק העבודה, לפעמים אפילו כבר במהלך הלימודים. האם לימודי רפואה משלימה הם הטוב מכל העולמות? יצאנו לבדוק והופתענו בעצמנו מהתשובה.

בחירת תחום לימודים ומסלול קריירה היא אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שרובנו מקבלים בחיים. אנו יודעים שלימודים מכל סוג דורשים השקעה של זמן וכסף, וגם משפיעים בצורה דרמטית על העתיד שלנו – במה נעבוד, כמה נרוויח, לאן נוכל להתקדם ולהתפתח בעתיד, והכי חשוב – איך ייראו החיים שלנו ושגרת היום שלנו בתחום שבו בחרנו.

לאחר שבמשך שנים הבחירה הטבעית של מרבית האנשים הייתה לפנות לתואר אקדמי באוניברסיטה נחשבת, מתוך מחשבה שזה מה שיבטיח לנו עבודה טובה לאחר הלימודים, המציאות היום קצת שונה. מחקרים וסקרים שנערכו בשנים האחרונות מראים שאחוז גבוה מבוגרי תארים כלל לא עובדים במקצוע אותו למדו, וכי גם לאחר סיום לימודים אקדמיים, הזמן למציאת עבודה יכול לארוך חצי שנה ויותר.

בתחום אחד לעומת זאת, התמונה המשתקפת שונה מאוד. תחום מתפתח שצומח בקצב תדיר משנה לשנה, בו רוב הבוגרים המסיימים לימודים, לא רק שעובדים במקצוע אותו למדו, אלא אף מתחילים לעבוד באופן פעיל כבר במהלך הלימודים או מייד בסיומם.

התחום המדובר הוא טיפול ברפואה משלימה, והוא מציג בפני מחפשי הקריירה והלימודים עולם חדש ומסקרן, עם לימודים ברמה מהגבוהות בעולם, שילוב מדהים בין ידע תיאורטי ליישומי, סיפוק אינסופי ואפילו אפשרויות תעסוקה מקצועיות אמיתיות כבר במהלך הלימודים, בגיבוי ובתמיכת מקום הלימודים.

מקצוע עם שליחות ומשמעות

אין ספק שבכל פעם שאנחנו מדברים עם אלו המחפשים את דרכם בלימודים ובכיוון לעתיד, המילים הללו חוזרות על עצמן שוב ושוב. אנחנו חיים בעידן שבו אנחנו מודעים לעצמנו ולצרכים שלנו יותר מתמיד. לשמחתנו, ב-2022 לדרוש ולצפות לכל הדברים האלה, זה לגמרי הסטנדרט שאפשר וצריך לשאוף אליו. לגיטימי לצפות שהעבודה תהיה יותר מ"עבודה", אלא משהו שאנחנו חוזרים איתו הביתה בתחושה שעשינו משהו טוב היום, ולא רק לחשבון הבנק שלנו.

אם פעם לעבוד ב"עבודה יציבה" מ-8 בבוקר עד 17 אחר הצהריים היה פסגת השאיפות, היום רובנו רוצים משהו מעבר. אנחנו רוצים ליהנות, אנחנו רוצים לדעת שעשינו משהו טוב לעצמנו ולעולם, ואם אפשר שזה יבוא עם הכנסה מגניבה ואפשרויות התפתחות, זה בכלל יהיה מדהים.

את כל אלו ויותר פגשנו בשיחות עם בוגרי מכללת רידמן במגוון מסלולי הלימוד במכללה. המוסד הוותיק שהיה חלוץ תחום הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית בישראל מציע היום לימודים עשירים במגוון מסלולי לימוד שפותחים בפניהם אפשרויות מדהימות ונותנים אלטרנטיבה מרשימה למסלול המסורתי יותר של לימודי תואר.

לעסוק באחד התחומים המתפתחים והמסקרנים בישראל

עד לפני 20 שנה העיסוק ברפואה משלימה היה בשולי התחומים הטיפוליים ונחשב לעולם של "רוחניקים", היום כבר ברור לכל שמדובר בתחום נחוץ, חיוני אפילו, עם כמות הולכת וגדלה של מטופלים. למעשה, מחקרים מראים כי למעלה מ-50% מהישראלים היום צורכים בקביעות טיפולי רפואה משלימה.

עד כדי כך טיפולי הרפואה המשלימה מושרשים כחלק מהמענה הטיפולי לאוכלוסייה הכללית, שהלימודים במכללת רידמן היום מתקיימים בשיתוף פעולה הדוק עם רשת "מכבי טבעי" של קופת החולים מכבי, מתוך הבנה שמדובר בחלק בלתי נפרד מסל השירותים של קופת החולים למטופליה.

הביקוש העצום למטפלים מוכשרים ומקצועיים הוא גם אחד היתרונות הגדולים ביותר של העוסקים בתחום. זה בדיוק מה שנותן מצד אחד את האפשרות למצוא בקלות עבודה כשכירים, ומצד שני פותח גם אופק התפתחות אינסופי כעצמאיים. חלק ניכר מבוגרי מכללת רידמן הקימו את הקליניקות שלהם כבר במהלך הלימודים ומהר מאוד הגיעו לעצמאות כלכלית ועיסוק חופשי.

אין ספק שלתמיכה המקצועית והניסיון הרב של סגל ההוראה, שרובו ככולו מגיע מהשטח, לצד ההתנסות המעשית כבר המהלך הלימודים היה חלק גדול בכך, שכן מכללת רידמן מתחזקת אתר "קריירה" פעיל ועדכני בו מחכות בכל רגע נתון מאות משרות אטרקטיביות ובלעדיות לבוגרי המכללה, שהם גם המבוקשים ביותר בישראל.

הקריירה שלכם בתחומי הטיפול מתחילה ברידמן

לשיחה עם יועץ לימודים ותיאום ביקור בקמפוס הירשמו עכשיו

פרקטיקה מהשטח, כבר מיום הלימודים הראשון

אחת הביקורות הגדולות והמוצדקות ביותר על עולם האקדמיה בשנים האחרונות הוא הניתוק מהפרקטיקה ומהשטח. חלק גדול מבוגרי התארים הראשונים בישראל סובלים מכך שהלימודים שלהם, בהם השקיעו את מירב כספם וזמנם, לא מחוברים לעשייה. זה לא מפתיע כשמבינים שמלכתחילה האקדמיה מתקשה ליישר קו עם הנעשה בשטח בחלק מן התחומים הנלמדים באוניברסיטאות, בעיקר בתחומים לא טכנולוגיים, שכן האוניברסיטה במהותה היא גוף מחקרי ולא גוף יישומי.

במכללת רידמן מספרים לנו שאחד הקווים המנחים בלימודים במכללה הוא החיבור לצד המעשי ולפרקטיקה, כבר מתחילת הלימודים, וזו גם הסיבה שרוב המרצים במכללה הם אנשי מקצוע מומחים ומובילים בתחומם, מטפלים פעילים ובעלי קליניקות מצליחות שיודעים לחבר את החומר התיאורטי למציאות בשטח.

החיבור הזה למרצים שהם אנשי מקצוע פעילים הוא גם זה שמאפשר לסטודנטים להיכנס במהירות לעניינים ואף להקים קליניקות ולמצוא עבודות ראשונות בתחום עוד במהלך הלימודים, שכן כל דבר שנלמד בכיתה מיושם בצורה כמעט מיידית.

מגוון מסלולים ומגוון אפשרויות קריירה

רפואה משלימה ואינטגרטיבית היא כמובן לא תחום אחד, אלא שם כולל לקשת רחבה של פרקטיקות טיפול. בין התחומים הנלמדים ניתן למצוא רפואה סינית כולל טווינא ושיאצו, נטורופתיה וצמחי מרפא, רפלקסולוגיה, אימון הוליסטי, ספורט טיפולי לתינוקות, פסיכותרפיה הוליסטית, עיסוי ועוד מגוון אדיר של גישות ושיטות. המגוון הוא חלק מסוד הקסם שמושך רבים לתחום, כי עם היקף כזה של גישות ושיטות טיפוליות, כל אחד יכול למצוא את עצמו בלימודים האלו, גם בתחומים שלא הכיר או חשב עליהם לפני כן.

היתרון הגדול ביותר בעולם המקצועי הזה, כפי שמסבירים לנו במכללת רידמן, הוא הראייה הרב-תחומית. מרבית המטפלים בוחרים להתמחות בכמה תחומים במקביל, ובכך להרחיב הן את סל היכולות המקצועיות שלהם ובהתאם לכך גם את הזדמנויות התעסוקה שלהם, לצד ההזדמנויות העסקיות.

למעשה, כאשר מסתכלים על מרבית המטפלים ברפואה משלימה ואינטגרטיבית מגלים שרובם אוחזים במספר התמחויות ובהתאם לכך מסוגלים לתת מענה למגוון אדיר של צרכים ובעיות שונות של מטופלים. כפי שמסבירים לנו במכללת רידמן, הלימודים בתחום הם לא "מוצר מדף", שמקבלים כמו שהוא עם תכנית מוכתבת מראש. עוד לפני ההרשמה ללימודים, כל מתעניין ומתעניינת בלימודים יכולים להפגש עם יועץ לימודים שיודע להתאים את התכנית לצרכים, ההעדפות האישיות ונטיות הלב שלהם ובכך לבנות יחד איתם את עתידם המקצועי בשקיפות מלאה.

נסכם ונאמר שלימודי רפואה משלימה הם באמת הטוב מכל העולמות. מדובר באלטרנטיבה ראויה ללימודים אקדמיים, עם אופק מקצועי מרשים, גיוון אדיר בלימודים וחיבור לפרקטיקה שנדיר למצוא. למי שמחפש לימודים עם משמעות ותחושת שליחות שמובילים לקריירה עם סיפוק אדיר ואופק התפתחות, מכללת רידמן מזמינה אתכם לבקר באחד מחמשת הקמפוסים שברחבי הארץ, לדבר עם הבוגרים ולבחון את התחום מקרוב.

אל תתפשרו על עתידכם המקצועי.
הקריירה שלכם ברפואה משלימה מתחילה ברידמן!

לשיחה עם יועץ לימודים ותיאום ביקור בקמפוס הירשמו עכשיו

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן