"אדריכלים ומעצבים שרוצים לעבוד עם שמות כמו גוגל ונספרסו חייבים ללמוד את השיטה הזאת"

22,664

מה משותף לאדריכל, חוקר מוח ומהנדס סאונד?
ליאת מרום, מייסדת שיטת העיצוב EXPERIENCE DESIGN, יודעת שהקשר הוא הדוק, ומלמדת אדריכלים ומעצבים איך להשתמש בחמשת החושים שלנו כדי להשפיע ישירות על תת-המודע

כשאנחנו נכנסים לבניין או חדר, אנחנו מגיעים למקום חדש שהוא עולם בפני עצמו. בלי אפילו להיות מודעים, בכל רגע נתון המוח שלנו מעבד כמות אדירה של מידע: צלילים, ריחות, מרקמים – כולם משפיעים על תת המודע שלנו באופן מיידי, גם כשהמוח המודע אינו קולט אותם.
לתת המודע יש כוח עצום והשפעה אדירה על ההחלטות, החוויות ואפילו על ההתנהגות היומיומית שלנו.
על המידע הזה מתבססת שיטת NLP (ניתוב לשוני פיזיולוגי, או Neuro-Linguistic Programming), שיטה שפותחה על-מנת לסייע למטופלים להיות מחוברים יותר לתת-המודע שלהם, כדי שיוכלו להתמודד עם בעיות ולפתור אותן.

אבל איך כל זה מתקשר לעיצוב פנים, ואיך שיטת ה-NLP מתחברת לעולם האדריכלות?
ליאת מרום, מעצבת פנים, הבינה שהקשר הדוק במיוחד כבר ב-2010, כשהקימה את SHIFFT STUDIO & LAB. היא החלה לחקור את עולם ה-NLP ותת-המודע וליישם אלמנטים שלו בפרויקטים עליהם עבדה.
כשהתגובות הנדהמות לא איחרו להגיע, מרום הבינה שהתגלית הזו עומדת לעשות שינוי עצום בתחום.

לתכנן 3 מלונות ברחבי העולם לפני גיל 40? זה אפשרי עם EXPERIENCE DESIGN

מרום החלה את דרכה בעולם העיצוב והאדריכלות בשנת 2005. כבר אז היא הבינה שעיצוב הוא הרבה יותר מאשר לבנות משהו שנראה טוב.
היא הגיעה למסקנה שהכל מתחיל ונגמר בתקשורת, ושכל עוד הפוקוס הוא על ה"מה אני רוצה לראות כאן" ולא על ה"מה אני רוצה להרגיש כאן", חלק מהותי מהעיצוב יהיה חסר. כלומר, נקודת המוצא של כל אדריכל ומעצב צריכה להתמקד יותר בחומר האנושי ובפונקציה שהחלל ממלא עבורו, ולא רק בפן הוויזואלי.
לכן היא החלה לעבוד על כל פרויקט שלה בשיתוף עם פסיכיאטרים, פסיכולוגים וחוקרי מוח, כדי להבין מה בדיוק מסתתר שם, בתוך המוח שלנו, ואילו אלמנטים מפעילים אותנו בחלל בו אנו נמצאים.

בזכות החיבור בין עולם המדע לבין עולם העיצוב, נולדה שיטת עיצוב חדשה, שכבר מגדירה מחדש את כל ענף העיצוב והאדריכלות – EXPERIENCE DESIGN. 

נכון להיום השיטה מוכרת בקנה מידה בינלאומי, באופן שכבר מחליף את הגישות והתיאוריות הישנות. לכן, כדי להעביר את הידע ואת הכלים למעצבים ואדריכלים של היום, SHIFFT ACADEMY מעבירים קורס המלמד אותה מא' ועד ת'.

התובנה פורצת הדרך הזו כבר מחלחלת בהדרגה לתודעה של כל עולם העיצוב והאדריכלות, ורבים מהתחום כבר הגיעו ללמוד את השיטה שמשתמשת בכל חמשת החושים כדי להשפיע על גלי המוח.
בזכות ההוכחה המדעית והעובדה שהשיטה נשענת על חקר המוח, SHIFFT STUDIO & LAB כבר יצרה לעצמה שם בכל העולם: "שמות כמו יוטיוב, גוגל ונספרסו כבר שיתפו איתנו פעולה, ובשנים האחרונות זכינו לתכנן ולעצב בתי מלון ואתרי נופש ברחבי העולם. בקורס אנחנו מלמדים צעד אחר צעד איך סגרנו את העסקאות הכי גדולות שלנו".

מרום בראיון למהדורה המרכזית של חדשות 12

שיטת EXPERIENCE DESIGN הצליחה לבסס את ליאת מרום כאוטוריטה בינלאומית בתחום: בזכות השיטה היא כבר הספיקה לעצב שלושה בתי מלון ברחבי העולם, הישג שאדריכלים אחרים בדרך-כלל לא יכולים לזקוף לזכותם לפני גיל 60.

רוצים לשמוע עוד על הקורס? מלאו את הטופס:

בשביל ליצור מותג שמתמכרים אליו, צריך לעצב דרך כל החושים

 EXPERIENCE DESIGN היא השיטה הראשונה בעולם שמסתכלת על עיצוב פנים ואדריכלות לא רק כחוויה ויזואלית, אלא כחוויה המשלבת את כל חמשת החושים. כל פרויקט אדריכלי או עיצובי מקבל נקודת מבט מדעית, וזה בדיוק מה ש-SHIFFT ACADEMY מעבירים לתלמידים בקורס.

"כאדריכלים ומעצבי פנים יש לנו כח אדיר ויכולת להשתמש בחלל כדי להפוך את מי שנכנס לתוכו להיות כל מה שהוא רוצה" מרום אומרת. "בקורס אנחנו מלמדים איך אפשר לגרום למישהו להרגיש שלווה, להכניס אותו למצב של ריכוז מוחלט, לגרום לו לחוש מוטיבציה או מעל ל-1,500 רגשות אחרים. אנחנו יודעים באילו תדרי סאונד, חומרים, ריחות ואפילו טעמים להשתמש כדי להשפיע על גלי המוח שלו. החווייה שאנחנו מלמדים לייצר היא כל כך עוצמתית, שאפשר באמצעותה אפילו לשפר את הקשב והריכוז בקרב תלמידים בכיתות לימוד המעוצבות לפי השיטה, ואף לסייע בהצלחתן של קליניקות לטיפול.

בכל מוסד אקדמי שמכשיר אדריכלים ומעצבי פנים מדברים על גאומטריה, צבעים, חומרים. אבל לא מדברים, למשל, על איך אפשר להשתמש בחוש הריח בשביל לייצר ריכוז בתוך כיתת לימוד, כדי שילדים יקחו פחות ריטלין ויצליחו יותר במבחנים. לא מלמדים איך להשתמש בתדרים מסוימים כדי לגרום לשינה טובה יותר או איך להשרות תחושת פתיחות ואמון בקליניקה של מטפל" מסבירה מרום, ומוסיפה: "כשאנחנו מעצבים חלל אנחנו יכולים להעביר את מי שנכנס אליו אל תוך עולם אחר, לגרום לו להרגיש מה שנרצה, ממש כמו כפתור שעושה שיפט. משם גם מגיעה משמעות השם של החברה".

מעבר לכך, היא מספרת שבדיוק כמו במדע, קיימות נוסחאות מדויקות ו"מתכונים" של ממש, שכאשר פועלים לפיהם מקבלים את התוצאה הרצויה.
כלומר, כשמשלבים תדר כלשהו בעוצמה מסוימת יחד עם ריכוז מאוד ספציפי של ריח ייחודי, אפשר לעצב בפועל מחשבות, רגשות, תחושות והתנהגויות של אנשים.

HAPPYNESS, ריזורט ספא בפיליפינים

"תלמידים מספרים שהקורס נתן להם כלים עסקיים והחזיר להם את התשוקה למקצוע"

"רבים מהתלמידים שלי שנמצאים כבר שנים בתחום, הרגישו שעולם העיצוב והאדריכלות הפך עבורם עם הזמן למאוד אפור ומקובע, שבאיזשהו מקום הם נכנעו לתכתיבים, ושהקורס עשה להם שינוי מוחלט מהבחינה הזאת" מספרת מרום, ומוסיפה: "אפילו אחד המרצים שלי מהלימודים בשנקר הגיע אליי כדי ללמוד את השיטה, ודיבר על השינוי התפיסתי שהקורס עשה אצלו. מעבר לידע החדש שפתח לו זווית ראייה חדשות, הוא סיפר לי איך הוא פתאום נזכר למה הוא בחר במקצוע הזה מלכתחילה. מבחינתי אין סיפוק גדול מזה."

מעבר לפן המקצועי, הקורס מתייחס גם לאספקט של ניתוח והבנת צורת החשיבה של הלקוח, והכנת הצעות לפרויקטים באופן שסוגר עסקאות: "שיטת NLP מלמדת אותנו שבני אדם פועלים עפ"י 6 צרכים: וודאות, גיוון, חיבור, משמעות, נתינה וצמיחה. ברגע שאנחנו מבינים את זה וניגשים אל הפסיכולוגיה של מי שעומד מולנו, נדע איך לנסח את ההצעה באופן שידבר אליו בשפה שהוא מבין. למשל, למשקיע שמונע על-ידי הצורך בוודאות, נכין הצעה אחרת לגמרי מאשר לזה המונע מתוך הצורך במשמעות" מסבירה מרום.

הקורס עצמו נמשך 3 חודשים (מפגש אחד פעם בשבוע), והחלק הפרקטי אורך בין 3-6 חודשים נוספים, כתלות בפרויקט. בדרך כלל, ההתנסות המעשית בשטח היא פרו-בונו בשיתוף עם עמותות וארגוני צדקה.

ענף האדריכלות ועיצוב הפנים לא יחזור להיות אותו דבר

SHIFFT ACADEMY לא מלמדים עיצוב מתוך התפיסה הישנה שהייתה מקובלת בענף, אלא מתוך תפיסה של "עיצוב חוויות". זה גם מה שהם משרישים בקרב התלמידים והבוגרים של שיטת EXPERIENCE DESIGN, שבעקבות הקורס מקבלים נקודת מבט חדשה על המקצוע שלהם ובנוסף כבר לא צריכים להוריד מחירים, לרדוף אחרי לקוחות או להפסיד פרויקטים נחשקים לטובת המתחרים.

עולם העיצוב והאדריכלות דוהר לכיוון חדש, ואתם מוזמנים להצטרף ולגלות מחדש את המקצוע!

אדריכלים ומעצבים, רוצים לייצר הכנסה ולהחזיר את התשוקה שלכם למקצוע? בואו ללמוד את השיטה הבאה של עולם העיצוב והאדריכלות - EXPERIENCE DESIGN!

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן