עולם ההייטק מחכה לך: כך תתניעו קריירה חדשה ומצליחה

61,950
לעבוד בהיי-טק

אין כמעט אדם שהמשבר התעסוקתי לא השפיע גם עליו - בין אם זה בחודשי אבטלה וחל"ת, במחשבות על שינוי קריירה, או פשוט חשיבה על עתיד מקצועי אחר, רווחי יותר ומספק יותר. אז כיצד ניתן באמת להתחיל את החיים המקצועיים שלנו מחדש, ולשפר את איכות החיים, התנאים והמשכורת שלנו - בכל גיל ובכל מצב? יצאנו לבדוק, וחזרנו עם תשובה חותכת.

רק לפני מספר חודשים נכנס ללקסיקון שלנו המושג "עובד חיוני", ויחד עם המשבר העולמי, הוא שינה את כל המחשבה שלנו על עבודה, תעסוקה וקריירה. אם נודה על האמת, סביר להניח שרובנו היינו בטוחים שהעבודה שלנו היא אכן חיונית, עד שהמשבר טרף את כל הקלפים. יכול להיות שהוציאו אותך לחל"ת, או שפיטרו אותך מהעבודה, ויכול להיות שפשוט קיבלת פרספקטיבה חדשה והתחלת לחשוב על שינוי בקריירה. אבל מה עושים מכאן? מאיפה מתחילים? האם זה אפשרי בכלל? התשובה הקצרה היא – כן, זה לגמרי אפשרי, ואפילו מומלץ להתחיל עכשיו. 

התעשייה היחידה שהמשיכה לגייס בזמן המשבר

בתחילת המשבר, בימי הגל הראשון, היו בארץ כ-1.3 מיליון מובטלים. מספר כמעט בלתי נתפס. לאט לאט עולם המסחר והתעסוקה התחיל להתאושש, אבל גם היום, חודשים אחרי פרוץ המשבר, נמצאים רבים במשבר אישי וכלכלי משל עצמם. אנשים שכבר למדו וחוו את שוק העבודה וכרגע מרגישים שהם תקועים במקום, אנשים שהיו מובטלים או הוצאו לחל"ת, ולפעמים אף כאלה שהמשבר רק העמיק את חוסר הוודאות שלהם לגבי הכיוון התעסוקתי בו בחרו. רבים מהם חושבים על אפשרות לאתחל את החיים המקצועיים שלהם, במהירות וביעילות, בלי שהדבר יגבה מהם מחיר כבד מדי.

"אחת התעשיות הבולטות בשוק התעסוקה בשנים האחרונות היא תעשיית ההייטק והסייבר," אומר לנו גיל עדני, המנכ"ל והבעלים של קבוצת HackerU בישראל, החברה המובילה בישראל להכשרה והשמת עובדים למקצועות ההייטק. האקריו הוקמה לפני מעל 20 שנים וכיום משמשת כקרש קפיצה לתחום ההייטק בארץ ובעולם. "לא רק שמדובר בתעשייה בולטת שנמצאת בעלייה מתמדת, מדובר בתעשייה שהמשיכה לשגשג גם בזמן המשבר. הסיבה היא ברורה – המשבר שינה את כל מה שאנחנו חושבים על דיגיטל, תמיכה ברשת ואבטחת מידע, וקירב אותנו עוד יותר אל עולם הסייבר והטכנולוגיה. התפיסה כלפי הצורך במקצועות הללו השתנתה, כשארגונים מסורתיים רבים וחנויות נוספות הבינו, בסופו של דבר, שמדובר בהכרח".

התמקצעות מהירה ומעבר לקריירה חדשה

ואכן, התעשייה הזו הוכיחה את עצמה – בזמן שכל המקומות הקפיאו גיוסים, פיטרו אנשים והוציאו לחל"ת, תעשיית ההייטק היא התעשייה היחידה שהמשיכה לגייס, כשהיום בשוק יש כמעט 10 אלף משרות פנויות בתחום, עם שכר ממוצע של בין 10-20 אלף ש"ח למתחילים, תלוי בתפקיד. הנתונים האלה הופכים את תעשיית ההייטק לתעשייה הבטוחה ביותר כיום, בייחוד כשלוקחים בחשבון את הזמן הנדרש ללמוד את התחום.

"היתרון המשמעותי של התעשייה הזו על פני תעשיות אחרות, הוא שאפשר להתמקצע בתחום ולהתחיל לעבוד כבר אחרי כשנה של לימודים", ממשיך גיל. "מדובר ביתרון משמעותי בייחוד למי שמחפש לעשות הסבת מקצוע, ולא יכול להרשות לעצמו להתחיל תואר מחדש או לוותר על הכנסה. אצלנו בהאקריו, למשל, הלימודים אורכים בין 6 ל-14 חודשים, בהתאם למסלול, ואנו מאפשרים גם לימודי ערב כדי שיהיה אפשר לשלב בין עבודה ללימודים".

לימודי אונליין

לימודים מותאמים המובילים להשמה בחברות הגדולות במשק

עולם ההייטק הוא רחב ומגוון, וכולל בתוכו מגוון מקצועות שיכולים להתאים למגוון רחב של אנשים. "בהאקריו יש לנו קורס מיון מיוחד שעוזר לנו ולסטודנטים לגלות מה המקצוע שהכי מתאים להם," אומר גיל. "זה מצב שמועיל לשני הצדדים – גם אנחנו יודעים וגם הסטודנט יודע שהוא ילמד במסלול שהכי מתאים לו. זה יכול להיות עיצוב גרפי או שיווק דיגיטלי, אם מדובר באנשים יצירתיים יותר, וזה יכול להיות גם סייבר ובניית אתרים, אם מדובר באנשים שחושבים בצורה יותר טכנית. הלימודים היום מתאימים לכל אחד, בעצם. זה יכול להיות חייל אחרי צבא וזה יכול להיות עורך דין בן 40 שהחליט לעשות שינוי בקריירה ולחזור לשוק העבודה מכיוון אחר. לכל אחד יש את המקום שלו בעולם הזה".

זה הזמן להשאיר פרטים ולקבל בדיקת התאמה ללא עלות
עם יועצי הלימודים של HackerU!

"מה שחשוב לאנשים עכשיו זה לדעת שהעתיד הכלכלי שלהם מובטח," אומר גיל. "אנחנו נמצאים בתקופה לא פשוטה ואנשים רבים מגיעים אלינו בדיוק בגלל הדבר הזה. אנחנו בהאקריו דואגים לסטודנטים שלנו, אשר עומדים בתנאי מסלול ההכשרה, להשמה בחברות ההייטק המובילות ביותר במשק. אנחנו עובדים עם אינטל, עם התעשייה האווירית, IBM, צ'ק פוינט, בנק הפועלים ועוד המון חברות נוספות – כך שנוכל למצוא לכל סטודנט וסטודנטית את העבודה המתאימה להם".

"פוטרתי בתקופת הקורונה, והיום אני עובד באינטל"

מאחורי המילים של גיל עומדים לא מעט סיפורים אישיים ומעוררי הזדהות. "ניהלתי מוקדים במשך שמונה שנים," מספר לנו דביר את הסיפור האישי שלו. "הרווחתי לא רע, אבל השתעממתי מהעבודה ולא הצלחתי לראות אפשרות קידום. פתאום הבנתי שזה מה שיש – או שאני נשאר בשיעמום ובחוסר המיצוי הזה, או שאני עושה שינוי. תמיד אהבתי את התחום הטכנולוגי וידעתי שיש בו פרנסה טובה, אז נרשמתי לקורס בניית אתרים בהאקריו, עם מרצים מדהימים ומנטורים לחיים וליווי מלא עד השתלבות בשוק העבודה. זה היה מהלך לא קל, לעזוב עבודה מסודרת כדי לעבור למשהו אחר, אבל ידעתי שלטווח הרחוק זה ישתלם".

"גם אני פוטרתי בתקופת הקורונה," מספר לנו סרגיי, בן 29 ממרכז הארץ. "זו הייתה מכה לא נעימה, אבל זה גם נתן לי ניעור. גם ככה בעבודה שממנה פוטרתי הייתי כמו רובוט – עשיתי מה שביקשו ממני, בדקו אותי בלי סוף ובעיקר השתעממתי. אז החלטתי לקחת את זה כהזדמנות, לנצל את הזמן ולהשקיע בהתפתחות המקצועית שלי. הלכתי ללמוד בהאקריו לימודי QA, וישר אחרי הקורס התקבלתי לעבוד באינטל כבודק תוכנה, בסביבה חדשנית, מתפתחת ומעניינת. סוף סוף אני נמצא בחברה שמאפשרת לי לבטא את היכולות שלי ללמוד ולהתפתח ורואה אופק של קידום והתפתחות – זה בדיוק מה שחיפשתי ומה שהייתי צריך".

הזדמנות שלא תחזור

נראה שלמרות ההשלכות של המשבר, רבים מאמינים כי מדובר בהזדמנות שלא תחזור. במקום לטוס לחו"ל, למשל, לחפש עבודה אחרת, או לשבת בבית ולחשוב מה הלאה, יש פה הזדמנות ללמוד ולנצל את הזמן הזה כדי להיכנס לשוק העבודה. "חסרים פה אנשים טובים וחכמים עם ידע מעשי ומקצועי שישתלבו בתעשייה," אומר לנו גיל. "אין זמן מתאים יותר מעכשיו".

ניכר, אם כך, ששינוי מסלול בקריירה הוא אפשרי ואפילו מומלץ בתקופת זמן זו. עכשיו זה הזמן המושלם להיכנס לתעשיית ההייטק – מדובר בתחום שהדרישה בו לאנשים טובים ומוכשרים רק הולכת ועולה, והתחום עצמו ממשיך להתפתח ולהשתכלל בכל רגע, עם משכורות גבוהות וזמן הכשרה קצר יחסית. כך שמי שמסוגל ללמוד ולהתקבל ללימודים – זו ההזדמנות.

זה הזמן להשאיר פרטים לבדיקת התאמה ללא עלות
עם יועצי הלימודים של HackerU!

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן