[חשיפה ראשונה] הכירו את האישה שמאחורי שיטת הטיפול המהפכנית שכובשת את ישראל בסערה

11,329

ילדותה הקשה והטראומות שעברה בחייה הובילו אותה לפתח שיטה פורצת דרך ויחידה מסוגה לטיפול בטראומה. עכשיו האישה שהצילה אלפי אנשים בזכות הטכניקה הייחודית שפיתחה עם שני מומחים נוספים, מכשירה מטפלים נוספים בשיטה ומסכימה להיחשף לראשונה בראיון מיוחד.

בחודשים האחרונים ניכרת התרגשות רבה בקרב רבים העוסקים בתחומי טיפול שונים: מטפלים רגשיים, מומחים ברפואה משלימה ובאופן כללי כל מי שמבצע טיפולי גוף ונפש. בקרב רבים מהם אנו שומעים שוב ושוב על שיטת טיפול חדשה, מסתורית ומסקרנת ששינתה את חייהם של המטופלים שלהם, וגם את שלהם עצמם.

מפתחת השיטה, אילנה וייס, נשמרה בשנים האחרונות בתור סוד שמור של יודעי דבר בזמן ששיטת הטיפול הייחודית שפיתחה, "שיטת הקוד", הולכת ומתפשטת בקרב קהילות המטפלים בזכות יכולתה המופלאה לטפל במקרי טראומה קשים ומורכבים, ששיטות מקובלות יותר התקשו עד כה לתת להן מענה.

במקביל לקליניקה המשגשגת והמצליחה אותה היא מנהלת, ולאור פניות רבות שקיבלה ממטפלים מכל התחומים בשנים האחרונות, לפני שנתיים פתחה אילנה לראשונה את "מכללת וייס". במסגרתה החלה להכשיר מטפלים על פי "שיטת הקוד" פרי פיתוחה, ומאז ועד היום הסמיכה מאות מטפלים לטפל בשיטה.

נפגשנו עם אילנה לשיחה צפופה על מסלול חייה המרתק והדרך שהובילה לפיתוח שיטת הטיפול הייחודית שלה, בה ניסינו לגלות מה עומד מאחורי גישת הטיפול שמצליחה היכן ששיטות אחרות נכשלות.

מעז יצא מתוק- הקשיים שהצמיחו את שיטת הטיפול החדשנית

מייד כשרואים את אילנה נראה שעומדת בפנינו ההגדרה המילונית של אופטימיות: חיוך גדול, הקרנה של תחושה טובה ומכילה, ושמחת חיים מתפרצת. קשה להאמין שמאחורי החיוך הגדול מסתתר סיפור חיים מורכב וטראומטי, אותו סיפור חיים שבגללו, אולי אפילו יש לומר בזכותו, הגיעה לעולם שיטת הטיפול הייחודית שלה, עליה נרחיב עוד בהמשך.

לא היה קל לקבוע את הפגישה. האישה הנמרצת העומדת בראש "מכללת וייס" מתמרנת בין הכשרת המטפלים האינטנסיבית לבין הקליניקה המצליחה אותה היא מנהלת מזה שנים תוך שהיא מקפידה לקיים את מרבית הטיפולים בעצמה באופן אישי.

"אני מקפידה להמשיך ולקבל מטופלים בעצמי, כחלק מהמסע המתמשך שלי לשיפור ושכלול שיטת הטיפול שלי" היא מסבירה, ומוסיפה "כמובן שאין תחושה טובה יותר מהידיעה שהצלחתי לעזור למטופל ולשחרר אותו מכאבים ומועקות שמעיבים על חייו במשך שנים. זה משהו שאני בהחלט לא מתכוונת לוותר עליו."  

לעולם הטיפול הגיעה אילנה דווקא ממקום מאוד שלילי וקשה בחייה, כך היא מספרת.  "כל הזמן היו לי עניינים בבית ובבית הספר. בתור ילדה אני זוכרת שהיו עלי חרמות כל הזמן, בעיקר מצד אחותי הגדולה, דבר שפשוט אפשר לומר הרס לי את הילדות. גדלתי בשכונה קשה בפריפריה, וגם היינו עולים חדשים ולצערי ספגתי הרבה אלימות. כשהייתי קטנה יותר היה לי ביטחון עצמי טוב, ובעקבות כל מה שעברתי בבית ובביה"ס, פשוט הפכתי לשבר כלי. ההורים חוו קשיים משלהם ואנחנו הילדים גדלנו בבית מוזנח שלפעמים גם לא היה בו מה לאכול. כמובן שבתנאים האלה אף אחד לא ראה אותי ואת המצוקות שלי". 

החיים הפכו טובים יותר כשהגיעה לתיכון, עד שעברה אירוע טראומטי במיוחד.

"בתיכון עשיתי מהפך חיצוני והתחילו לשים לב אליי, והחיים קצת השתפרו, אבל אז, בגיל 16, עברתי אירוע טראומטי קשה, שטלטל אותי לחלוטין. אחרי האירוע ראיתי שאני מתחילה להיות הרבה יותר חולה מבחינה פיזית, וגם עברתי כמה תאונות. זה הרגיש כאילו דברים רעים כל הזמן רודפים אחריי, ולא היה לי רגע שקט. התרופות שקיבלתי עבור הכאבים והבעיות הבריאותיות שסבלתי מהן עשו לי התקפי חרדה קשים. הרופאים אמרו שמדובר בתופעות לוואי שיש להתמודד איתן וזהו, וחלק אמרו לי שאני פשוט מדמיינת והכל בסדר." 

אבל אילנה ידעה שמשהו ממש לא בסדר, והיא לא קיבלה את ההסברים של הרופאים. הכאבים הכרוניים והסבל הרב שהייתה בו דחפו אותה לחפש פתרונות במקומות אחרים, מחוץ לרפואה הקונבנציונאלית. היא רצתה לדעת מה לא בסדר איתה ואיך אפשר לפתור את זה.

"התחלתי ללמוד שיטות אימוניות וטיפוליות, כמו NLP, רייקי, הילינג ועוד.. עם כל דבר חדש שלמדתי נורא שמחתי וחשבתי שמצאתי את התשובה, אבל מבחינה נפשית עדיין הרגשתי שמשהו לא בסדר. עדיין היו לי הרבה מאוד משקעים, עדיין פחדתי מאנשים בעקבות האירוע שעברתי ועדיין השתדלתי להישאר בבית ולהימנע מאנשים באופן כללי. ואז חליתי שוב. פה בעצם נפל לי האסימון, שאני חייבת למצוא שיטה שתיתן מענה להכל- גם לגוף אבל גם (ואולי בעיקר) לנפש".

נקודת המפנה ששינתה את הכל

ואז בגיל 20, כמעט במקרה, אילנה הגיעה לטיפול שנקרא "טיפול באינפורמציה", שיטת טיפול חדשנית ולא מאוד מוכרת בזמנו, "הייתי בהלם! הטיפול הזה העלים לי כאבים של שנים, דברים ששום שיטה טיפולית אחרת לא הצליחה לתת להם מענה, גם מבחינה גופנית ובעיקר מבחינה רגשית. הרגשתי שאני חייבת לדעת עוד על הטיפול הזה שעזר לי ולכן התעמקתי בלימוד שלו אצל תלמידה של מפתח הטיפול באינפורמציה, שפיתחה בעצמה חלקים בטיפול, בעיקר ברובד הרגשי שלו. לאחר מכן נסעתי לחו"ל להתמחות אצל מפתח הטיפול באינפורמציה בעצמו, עד שהוכשרתי להיות מטפלת בטכניקה הייחודית הזאת." 

אילנה מספרת מה בדיוק עומד מאחורי הטיפול הזה ומדוע הוא כ"כ חזק: "הטיפול באינפורמציה עובד על המרכיב הפיזיקלי הבסיסי והראשוני ביותר שקיים ביקום, וזה משהו שנמצא אצל כל אחד מאיתנו, בין אם אנחנו רוצים או לא רוצים. הוא קיים אצלנו ברובד החומרי וגם ברבדים העמוקים יותר. הוא חלק מאיתנו. בשדה האינפורמציה הזה נאגר מידע שקשור לכל מה שאנחנו עוברים בחיים, לטוב ולרע. המידע הזה משפיע עלינו מכל בחינה – פיזית, נפשית, התנהגותית, משפיע על הדפוסים שאיתם אנחנו מנהלים את חיינו ועוד. 

לכן, ע"י גישה לאינפורמציה הזאת, לרובד הזה, אפשר לאבחן את הדברים הכי קטנים שגורמים לנו לחזור ולהיות חולים ולהמשיך לפעול בדפוסים שמזיקים לנו. אחרי האבחון פשוט ניגשים לאינפורמציה הזאת ומוחקים אותה. וזהו. היא מפסיקה להפריע לנו ואנחנו יכולים להשתחרר מכל הדברים שעיכבו אותנו ופגעו בנו".

אילנה מעידה שחוט השדרה העיקרי שעושה הבדל בתוצאות אצל המטופלים הוא הטיפול באינפורמציה. יחד עם זאת אילנה גילתה צורך אצל מטופלים מסוימים באימון משלים שמשולב עם שיטת האינפורמציה: "אחרי שהתמחיתי בטיפול באמצעות אינפורמציה והתחלתי לטפל, הגיעו אליי כמה מטופלים שעברו טראומות שונות. מטרת הטיפול בהם הייתה למחוק מהמטופל את המידע שנרשם בשדה האינפורמציה שלו בעקבות הטראומהובכך לשחרר אותו. למשל, במקרים של פוסט טראומה כתוצאה מפגיעות מיניות, הטראומות גרמו למטופלים לפחדים, לבעיות ביצירת זוגיות, לתחושות חרדה קשות ועוד. 

גם אחרי שמחקתי עבורם את המידע השלילי, ולמרות שסיפרו שהם מרגישים שיפור משמעותי, עדיין לא הצליחו להתמודד בהצלחה עם הצלקות שאותה טראומה השאירה בחייהם. כלומר, הם עדיין לא ידעו איך אמורה להרגיש זוגיות תקינה, איך אפשר לדעת מה הערך העצמי האמיתי שלהם שפעמים רבות נפגע בעקבות הפגיעה וכו'."

לידתה של "שיטת הקוד" ששינתה את הכללים

אילנה מספרת שלאחר שמחקה את האינפורמציה השלילית אצל המטופלים האלו, החלה להשתמש בשיטות אימון שלמדה ופיתחה עם השנים כדי לעזור לאנשים האלו להמשיך ולהתקדם מבחינה טיפולית. "אז הבנתי שצריך להיות מענה מקיף יותר מאשר רק מחיקה של המידע השלילי. במקרים מסוימים המחיקה לבדה לא מספיקה, וצריך אימון נוסף שעוזר למטופלים להתאושש לגמרי מהמצב שנמצאו בו במשך שנים."

מהמקום הזה נולדה "שיטת הקוד", המשלבת את הטיפול באינפורמציה שמוחק את המידע השלילי מהחיים, ואימון משלים שעוזר לאנשים ללמוד מחדש איך להשתקם לחלוטין. 

 

ואיך בעצם התחלת לטפל בשיטה שפיתחת?

"ניסיתי את זה קודם עם המטופלים שהחלימו רגשית מפוסט טראומה, כאשר שום טיפול בעבר, אלטרנטיבי או תרופתי, לא עזר להם, וראיתי שזה עובד. התגובות מהמטופלים היו חיוביות מאד.  למשל, המטופלים שעברו פגיעה מינית דיווחו לאחר הטיפול על ביטחון עצמי גבוה יותר, תחושת מסוגלות גדולה יותר ועל הצלחה במציאת זוגיות בריאה ומאושרת. משם זה פשוט עבר בין כל מטופל ומטופלת מרוצים לחבריהם, מפה לאוזן. עוד ועוד מטופלים ומטופלות התחילו להגיע לקליניקה שלי, מכל מיני סיבות – טראומות מהילדות, אובדן של אדם אהוב שהתקשו להשתחרר ממנו, תחושה של תקיעות בחיים, כאבים פיזיים כרוניים שלא מצאו להם מענה, מחלות כרוניות ועוד ועוד. הרשימה ארוכה מאוד. "

ככה בעצם אילנה הקימה את המכללה בה היא מלמדת את השיטה. "אחרי תקופה הבנתי פתאום שאני חייבת להפיץ את השיטה שלי אל כמה שיותר אנשים, כדי שיותר מטפלים ומאמנים יוכלו לעזור לכל בעיה בכל רמת קושי חשבתי איך עושים את זה והגעתי למסקנה שאני צריכה להכשיר מטפלים כיצד לטפל בשיטה. הבנתי שזו החובה שלי לעזור לשאר המטפלים בארץ להגיע להצלחות זהות בקליניקות שלהם. ולכן החלטתי לפתוח את המכללה.

ההרשמה למחזור הקרוב של הכשרת מטפלים בשיטת "הקוד" במכללת וייס בעיצומה. הירשמו עכשיו והבטיחו את מקומכם

אילו תגובות קיבלת ממטפלים שהחלו לטפל באמצעות השיטה שלך?
איך השיטה שינתה את החיים שלהם?

אילנה מתרגשת בעקבות השאלה הזאת, ומיד מוציאה את הטלפון שלה "בדיוק היום קיבלתי הודעה מתלמידה שלי שהתחילה ללמוד לפני פחות משנה, כלומר  ממש בתחילת הדרך מבחינת השיטה. היא עברה התעללות רגשית בנעוריה ולאחר מכן התחתנה עם גבר מתעלל.  היא הצליחה למחוק לעצמה את האינפורמציה השלילית שנטמעה אצלה בעקבותיו. אחר כך, עם המשך התהליך והאימון שהיא עברה היא הצליחה לשפר את איכות החיים שלה: להתגרש, לרפא את פצעי העבר, לשקם את הערך העצמי שלה ולבנות זוגיות אמיתית עם בן זוג חדש." 

ובאופן כללי, אילנה מספרת שמטפלים רבים שמגיעים ללמוד אצלה מספרים על 'נפילת אסימון טיפולית'.

"מטפלים מכל הגישות שלומדים אצלי אומרים לי כל הזמן שהם מגלים תובנות על החלק הזה בטיפול שפשוט היה חסר להם, אפילו מטפלים ומאמנים שנמצאים במקצוע למעלה מ-30 שנה. פתאום הם מצליחים להביא למטופלים שלהם תוצאות משמעותיות ומדידות כבר מהפגישות הראשונות, ולא חשוב עם איזו בעיה הם הגיעו."

אילנה מסבירה שעובדה זאת מסבירה גם את אחוזי ההצלחה הגבוהים של הטיפול בשיטה. "כך המטפלים מרוויחים כי השימוש בשיטה נותן להם יותר ביטחון ביכולות שלהם, וכמובן גם המטופלים מרוויחים כי הם מרגישים הקלה באופן כמעט מיידי. המטפלים לא חוששים יותר שהטיפול לא יעבוד להם, והם ירגישו מובכים מול המטופל ששילם על הטיפול ולא קיבל פתרון. פתאום השיטה שלנו עוזרת להם להצליח עם כל אחד ואחת, ובעוצמות גדולות. ככה הם יכולים להתרכז בטיפול באמת, להצליח להביא עוד אנשים ולבנות לעצמם קליניקה משגשגת".

ובאופן כללי היא מספרת על תגובות נלהבות מהצד של המטפלים. "ניגשים אליי כל הזמן אחרי השיעורים שאני מעבירה על השיטה ומודים לי.  השיטה עזרה להם לפתור מקרים של מטופלים שהייתה לגביהם אי ודאות גדולה, ופשוט ביטלה את החשש הזה ופתרה את הבעיות במהירות". 

השיטה הזאת ממש נשמעת כמו קסם!

"כן!" אילנה מגיבה בהתלהבות, "המטופלים מתפלאים ולא מבינים איך השיטה עובדת כ"כ מהר. הרי עד לפני רגע הם סבלו מפחדים וטראומות או מכאבים גופניים או גם וגם, ופתאום אחרי טיפול אחד או שניים, השיפור כבר מורגש ונוכח בחיים שלהם." ועם זאת, היא מדגישה שכמובן לא מדובר בקסם, "מדובר בשיטה שמבוססת על עקרונות פיזיקליים ומדעיים, בשילוב עם שיטות אימון מוכרות ומבוססות. זה אולי מרגיש כמו קסם, אבל זה אמיתי לחלוטין".

 

אילו סוגי מטפלים יכולים לעשות שימוש בשיטת הקוד?

 "כל סוגי המטפלים!" אילנה מכריזה. "בין אם מי שקורא את הכתבה הזאת, הוא מטפל בשיאצו או ברפואה סינית, מאמן אישי ועוסק בהתפתחות אישית, מטפלים בדימיון מודרך ואפילו בפסיכואנליזה או בכל שיטת טיפול אחרת, אלטרנטיבית או קונבנציונאלית כאחת, כולם יכולים להרוויח מהשיטה הזאת. גם מטפלים שבעבר היו מוותרים על לקוחות מסוימים בגלל בעיות מורכבות שידעו שיתקשו לתת להן מענה, מקבלים פתרון שדרוג משמעותי לארגז הכלים הטיפולים שלהם שמאפשר להם להציע קשת רחבה יותר של פתרונות ובאמצעות זאת לקבל בעצם יותר לקוחות"

לקראת סוף השיחה שלנו, אילנה חוזרת ומציינת שיתרונה הגדול ביותר של שיטת הקוד הוא שאפשר ליישם אותה על מספר כ"כ גדול של בעיות ועכבות. "אפשר לשנות את החיים! יש הרבה מטפלים שלא מאמינים שיש שיטה אחת שיכולה לעשות את זה. אני רוצה לומר לאותם מטפלים שלא יפחדו ושיבואו לנסות את השיטה שלי. היום אפשר אחרת, הדרך סלולה ובטוחה. עשיתי צעד לקראתכם והקמתי את המכללה היחידה מסוגה בארץ שתתן לכם את הכלים והיכולות האלה – עכשיו כל מה שנשאר לכם זה להושיט את היד. אני בטוחה שגם אתם המטפלים  תרוויחו מזה וגם המטופלים שלכם"

ההרשמה למחזור הקרוב של הכשרת מטפלים בשיטת "הקוד" במכללת וייס בעיצומה. הירשמו עכשיו והבטיחו את מקומכם

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן