מה אפשר לעשות כדי להצליח במערכת יחסים זוגית

11,672
מיטל פרייברג ודן לוסטיג

על פי דו"ח הגירושין השנתי בשנה האחרונה הייתה עלייה של 4.5% באחוז הגירושין בישראל. מיטל פריברג, "הגורו של הזוגיות" שפיתחה את שיטת פרואקטיב עם דן לוסטיג בעלה, מסבירה למה כל כך הרבה זוגות נפרדים ומה אפשר לעשות כדי להצליח במערכות יחסים זוגיות.

לפי הסטטיסטיקה, 50% מהזוגות שהתחתנו השנה הולכים להיפרד. עבור רובם הפרידה לא תהיה נעימה. מה שכתוב כאן יכול לעזור למערכת היחסים הבאה שלך, או לנוכחית אם נתחיל כבר עכשיו, להיות באחוזון ההצלחה: האחוז הקטן של זוגות שלא רק נשארים יחד אלא גם אוהבים אחד את השני יותר ויותר בכל יום.

רוב מערכות היחסים נכשלות בגלל סיבה אחת

ברוב הבתים שבהם גדלנו לא הייתה לנו דוגמה לזוגיות טובה. ולמרות שזוגיות היא אחד התחומים המרכזיים והבסיסיים ביותר בחיים, לצערי לא מלמדים בבית הספר איך ליצור זוגיות מאושרת. הכי קרוב שלומדים בבית הספר זה חינוך מיני, ועל השאר לא מדברים. רוב מערכות היחסים הזוגיות נכשלות בגלל סיבה אחת: חוסר בידע. 

אז מה הפלא שלרוב האנשים אין בכלל מודל נכון ובריא למערכת יחסים מאושרת, מאוזנת ובריאה?

מספר הרווקים והרווקות בעולם הולך ועולה

מחקרים חדשים מראים שבכל שנה יותר ויותר אנשים פשוט מוותרים על זוגיות ובוחרים לחיות לבד. הבדידות הזו היא אחת התופעות המדאיגות בעולם המודרני, והיא מטרידה רופאים וקובעי מדיניות בעולם המפותח. הבדידות הופכת לשכיחה ונפוצה, והיא פוגעת גם במי שנמצא בזוגיות.

למה זה ככה?

תשובה היא שיותר ויותר אנשים מקשרים זוגיות לחוויה לא נעימה. זה קורה בגלל שרוב מערכות היחסים שראינו הן לא מאושרות, ולרובנו אין בראש מודל למערכת יחסים טובה. הפער הזה יוצר כאבים ותסכולים, וגורם לאנשים לכוון נמוך ולהוריד את הסטנדרטים שלהם לגבי איכות מערכות היחסים בחיים שלהם. זאת הסיבה שמספר הולך וגדל מתייאש ומוותר על מערכת יחסים. בלי מודל בריא אי אפשר להיות מרוצה מהזוגיות בחיים.

המודל לזוגיות בריאה נמצא בגישה הפרואקטיבית

מה שאיפשר לי ולבעלי להיכנס למערכת יחסים בריאה וטובה הוא שכל אחד מאיתנו חקר ולמד את התחום הזה לעומק, ועשה זאת עוד לפני שהכרנו.


מה שמאפשר לנו לפתח ולקיים מערכת יחסים מאושרת, בריאה ומאוזנת הוא מודל מאוד איכותי וברור שמראה איך:

  1. לאהוב את עצמך ולגרום לצד השני לאהוב את עצמו ואותך.
  2. לשלב בין תחומי החיים השונים ועדיין לטפח את המרחב הזוגי.
  3. להתמודד עם משברים, חוסר סיפוק, וכפתורים שנלחצים בזוגיות ויוצרים תסכול וכעסים.
  4. לאהוב את עצמך ואת הצד השני ללא תנאי

 

עיקר העבודה על מודל הזוגיות היא עבודה עצמית. מעבודה עם אלפי אנשים על תחום הזוגיות ראינו בבירור שלמידה ועבודה עצמית על ביטחון ואהבה עצמית יוצרות תוצאות מיידיות בתחום הזוגיות.

על מנת ליצור ולקיים זוגיות מאושרת יש לעבוד בארבעה רבדים, לפי מודל השינוי של שיטת פרואקטיב שפיתחו מיטל ודן.

ארבעת הרבדים של שיטת פרואקטיבי הם המפתח לזוגיות בריאה

ארבעת הרבדים הם המפתח לזוגיות בריאה

תוצאות מתמשכות בחיים הן תוצאה של נגיעה בארבעה רבדים בתוכנו.

  1.  

הפעולות: יש סט של פעולות ודברים שאנחנו יכולים לעשות כדי ליצור ולקיים זוגיות מאושרת. הדגש הוא על האיכות ולא על הכמות, שהרי עשיית יתר יכולה ליצור שחיקה ולפגוע בקשר.

המחשבות (ובעיקר אלו הנסתרות מתחת לפני השטח): יש דברים שאנחנו חושבים, אפילו לגבי עצמנו, אבל מתביישים להודות בהם. כנות ותקשורת אותנטית הם בסיס חשוב לקשר טוב.

הרגשות: הבנת העולם הרגשי שלנו היא הבסיס לזוגיות מאושרת וטובה. זהו האלמנט החסר ברוב ההדרכות והמידע שקיים על מערכות יחסים. כולנו רוצים להרגיש טוב, וכשאנחנו מרגישים טוב, זה משפיע ישירות על ההתנהלות שלנו בקשר.

התת המודע: חלק גדול מהתוכן הרגשי והמחשבתי שלנו אגור במשקעי העבר שנמצאים בתת המודע שלנו. כשיש לנו את המפתח להיכנס לתת המודע ולנהל אותו, אנחנו יכולים להשתחרר ממטעני העבר החוסמים אותנו. כשאנחנו מנהלים את תת המודע במקום שהוא ינהל אותנו, אנחנו יכולים להשפיע על כל התחומים והרבדים שהזכרנו ובכך לראות תוצאות מיידיות בתחום מערכת היחסים וגם בתחומים נוספים.

אז אחרי אלפי סיפורי הצלחה של תלמידי המודל שלנו ראינו באופן חד משמעי שכדי ליצור את התוצאות הרצויות בתחום הזוגיות, יש להתייחס ולגעת בכל אחד מהרבדים האלו לעומק. כך לומדים איך ליצור זוגיות מאושרת.

רוצים לדעת עוד על המודל שמיטל ודן פיתחו לזוגיות מאושרת? לחצו כאן.

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן