המסכה שהולכת לפתור את הבעיה של כל מי שקשה לו לנשום במסכות, ולספק אקסטרה הגנה.

970
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

אחד הדברים שוירוס הקורונה פוגע בהם, הוא הריאות. מחקרים שנעשו על ה-Covid2 שהתפרץ בשנת 2003, הראו שמעל 80% מהחולים המשיכו לסבול מבעיות בריאות גם לאחר 10 שנים.

דוקטור אמיר און, מומחה ריאות וחוקר בעל שם עולמי, הוא אחד הרופאים שנאבקים בחזית מול הקורונה בישראל ובעולם, ויש לו מסר חשוב עבור כולנו.

ד"ר אמיר און

אחד הסמלים הבולטים של המגפה ואחת הבעיות הגדולות של כולנו, הן המסכות. יעילותן של המסכות הקיימות בלהגן עלינו מפני הדבקה, מוטלת בספק רב. כל זאת בנוסף לעובדה שאנחנו מזיעים בהן ובכך מייצרים קרקע פוריה להצטברות בקטריות על הפנים שלנו. אנחנו נוגעים במסכה כדי לסדר אותה, מנגבים את הזיעה ספוגת הבקטריות מהפנים ואז עם אותן האצבעות אנחנו מגרדים את הפנים, העיניים והאוזניים.

המסכות לא באמת הרמטיות ואם חולה התעטש לידינו, אנחנו סומכים בעיקר על מזל.

בעיה נוספת היא הקושי לנשום במסכות לאורך זמן. המאמץ שאנחנו משקיעים כדי לנשום דרך מסכה, מאמץ את הריאות ובסופו של דבר מזיק למערכת החיסונית שלנו. 

דוקטור אמיר און השתתף בעבר גם במחקרים על חולי אסטמה ואנשים עם קשיי נשימה מסוגים שונים, אומר שמאוד קשה לשקם ריאות לאחר החלמה מאחד מנגיפי ה- Covid, ולהשתקם מקשיי נשימה בכללי. 

לאנשים עם קשיי נשימה אין יכולת לשהות עם המסכה לאורך זמן, וארגוני הבריאות בעולם כבר הוציאו המלצות עבורם שלא ללבוש מסכות ואפילו להימנע מלצאת מהבית ככל האפשר.

מצד שני, מדינות רבות כולל ישראל מחייבות לשים מסכה על פי חוק באוטובוסים, ברכבות או בטיסות. 

גם עבור אנשים ללא קשיי נשימה מדובר בחוויה לא נעימה בכלל. 

על מנת להילחם בתופעה ולעזור לאנשים המתקשים לנשום במסכות לאורך זמן, פיתחו צוות מומחים ישראלים בראשותו של דוקטור אמיר און, את המסכה שנקראת EZ.Breathy.

מסכה שעושה את מה שמבטיח השם שלה: קל לנשום בה.

המסכה השקופה מתלבשת על הפנים כאשר היא מחוברת לפילטר עם מפוח חיצוני קטן המתיישב על הבגדים, על היד או החגורה. התהליך פשוט מאוד, והמסכה אכן מספקת את מה שהיא מבטיחה. אפשר אפילו לרוץ בה, ולא יחסר אוויר לנשימה.

במצב כבוי המסכה היא פשוט מסכה רגילה, אך ברגע שמפעילים את המפוח, זרם אוויר נכנס לתוך המסכה ומאפשר לנו לנשום בקלות ללא שום התנגדות של הפילטר.

לאחר מכן האוויר יוצא מהצדדים של המסכה ובכך מונע מוירוסים להיכנס מהצד.

לחץ האוויר הוא לא גדול, ומותאם בדיוק כך שאם אנחנו לא זקוקים ליותר אוויר, הוא פשוט ייצא מהצדדים של המסכה. לכן ניתן לשים אותה גם על ילדים מעל גיל 3 ללא חשש. 

בצורה כזו, כל האוויר שאנחנו נושמים עובר סינון יעיל של מסכה מקצועית. העובדה שהפילטר הוא חיצוני ולא מכביד על הפנים, איפשרה לצוות של EZ.Breathy לשכלל את הפילטר ולהפוך אותו להרבה יותר יעיל נגד וירוסים. 

חשוב לציין שהמסכות המקצועיות שמבצעות את הפעולה הזו בדיוק, עולות בין 800-2,000 דולר!

ה- EZ.Breathy נמכרת כעת בקמפיין מימון המונים במחיר של 59$ ומגיעה יחד עם חבילה של 4 פילטרים, שאמורים להחזיק מעל חצי שנה.

לאחר תום ההשקה, המסכה החצי מקצועית הזו תעלה בסביבות  120$ בשוק, ולהימכר בעיקר בשדות תעופה, בתי חולים, קליניקות ותחנות רכבת מרכזיות.

המסכה כמובן יכולה לשמש אותנו גם לאחר המגפה. תמיד טוב כשיש לך מסכה שקל לנשום בה, למקרה כזה או אחר. אפילו כאשר יש חשש לזיהום אוויר כבד.

"ישנם ספורטאים מפורסמים רבים שנדבקו בקורונה. אמנם הם אנשים בריאים ולכאורה נראה שהם יעברו את זה בשלום, אבל אני מתקשה להאמין שהם יוכלו לחזור למגרשים ולהראות את אותם הביצועים כמו לפני המחלה. אין ספק שהריאות שלהם הולכות להיפגע, ואני לא יודע כיצד יתפקדו בהמשך. לכן חשוב להבין שגם אם אתם אנשים מאוד בריאים, אתם לא רוצים להידבק" אומר אחד המומחים שעובד על הפרוייקט. 

הצוות מאמין שהם יוכלו לעזור ללא מעט אנשים להימנע מהידבקות ולעבור את המגפה בשלום.

כל שנותר הוא לאחל המון בהצלחה לקבוצה הישראלית שפיתחה את המסכה.

לרכישה מוקדמת דרך אינדיגוגו, יש ללחוץ על הקישור הזה.

אתר המערבולת מביא את התוכן הטוב והאיכותי ביותר בכל תחומי החיים. מעת לעת אנו מארחים כתבים אורחים ומאפשרים להם להפנות את תשומת ליבם של הגולשים להצעות של צד שלישי, כולל הפנייה בעזרת קישורים.

גילוי נאות

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!