גאווה ישראלית: סטארט אפ מתל-אביב פיתח טיפול חד פעמי המשחרר את ההתמכרות לסוכר ופחמימות דרך התת-מודע

1,130,346

המוח הישראלי לא מפסיק להפתיע. ווייז, מובילאיי, טבע – כולן פיתחו המצאות ישראליות ששינו את העולם. ועכשיו מצטרפת אליהן חברת מיינדטק. לחברה יש  בשורה שיכולה לשנות את חייהם של המוני אנשים שניסו להשתחרר מסוכר ופחמימות ולא הצליחו. יצאנו לבדוק איך הטכנולוגיה החדשנית מחוללת "רעידת אדמה" בתחום.

למה הישראלים לא מפסיקים לאכול סוכר ופחמימות

"תראה, היום כבר כולם מבינים שסוכר ופחמימות באמת לא בריאים לנו," אומרת סמדר אשכנזי-רייויט, מנכל"ית מיינדטק, "ולמרות זאת, הרוב המוחלט של הישראלים צורכים כמויות עודפות שלהם – ומרגישים רע בגלל זה."

הנתונים אכן מדאיגים. לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, 48% מהאוכלוסייה בישראל סובלת מעודף משקל. בעיה בריאותית הנובעת בעיקר בגלל צריכה מוגברת של סוכר ופחמימות. על פי דו"ח ה-OECD, בישראל צורכים בממוצע 32 כפיות סוכר ביום! ומהי המלצת משרד הבריאות בנושא? בין 11-9 כפיות סוכר ביום בלבד. פער גדול לכל הדעות.

מבין שלל הבעיות הבריאותיות הנובעות מצריכה עודפת של סוכר, אחת ההשלכות הקשות ביותר של התמכרות לסוכר ופחמימות היא מחלת הסוכרת, הנחשבת על ידי ארגון הבריאות העולמי כמגפה של המאה ה-21. בנוסף לסוכרת, רשימת ההשפעות ההרסניות הנובעות מהתמכרות הזו ארוכה מאוד – עידוד דלקות כרוניות, האצת הזדקנות ושימוש כ"מזון" לתאים סרטניים הם רק חלק קטן מהם.

 

הנזקים הבריאותיים שגורמים סוכר ופחמימות מעלים את השאלה – אם אנחנו יודעים שאכילתם לא בריאה, למה כל כך קשה לנו להימנע מהם?

"זה היה הנושא שהוביל לפיתוח הטיפול החדשני בהתמכרות לסוכר ופחמימות של מיינדטק," מסבירה סמדר. "רוב הפתרונות הקיימים מטפלים רק בסימפטומים של ההתמכרות הנוראית הזו, אבל לא יורדים לשורש הבעיה."

האמת היא שההתמכרות לסוכר ופחמימות מלווה אותנו מאז הילדות. זוכר את ההתרגשות שהייתה מתעוררת בתוכך בתור ילד כשעברת ליד גלידריה? היה לכם בבית מגירת או ארון ממתקים? ביום הולדת הייתם חוגגים עם עוגת שוקולד? משם מתחילה הבעיה. כבר מגיל ילדות אנחנו לומדים לקשר סוכר ופחמימות עם אירועים ורגשות משמחים. זה יוצר לנו התנייה פשוטה במוח שאומרת – סוכר שווה טוב."

"אבל אנחנו צורכים סוכר ופחמימות לא רק במצבים משמחים," אני מנסה לאתגר את סמדר, "יש אנשים שאוכלים מאכלים כאלו גם בעקבות חוויות שליליות."

"נכון מאוד," עונה לי סמדר, "אנשים רבים נוטים לפנות למזון שמכיל כמויות גדולות של סוכר ופחמימות גם כשהם חווים קושי מסוים בחיים.  חשבת למה הם עושים את זה? כי הם רוצים לחוות את אותה חוויה חיובית שהם זוכרים שמרגישים כשאוכלים דברים כאלו.

זה אומר שסוכר ופחמימות מקושרים לכלל קשת הרגשות שאנחנו חווים. זה רק מחזק את הטענה שזו התמכרות שאי אפשר להילחם בה עם כוח הרצון לבדו. זו טעות נפוצה שהרבה אנשים עושים. הם חושבים שאם הם ממש יתאמצו, אז הם יצליחו להפסיק את הצריכה המוגזמת של סוכר ופחמימות, בפועל, מחקרים רבים מראים שכוח הרצון הוא מצויין אבל לא מספיק." 

 

שבירה הדרגתית של כוח הרצון

לכולם זה קורה – מתפרעים עם המתוקים בסוף השבוע ומחליטים שמיום ראשון דיאטה. אז מגיעים לעבודה ומייד מציעים לנו על הבוקר עוגיה ביתית, בבוקר אנחנו עוד קשוחים ואיתנים בדעתנו ואנחנו מסרבים בגאווה. שעתיים אחרי זה אנחנו עוד מצליחים איכשהו לדלג על הבורקסים שהוגשו בישיבה. ולקראת סוף היום, כבר היה לכם קצת יותר קשה להגיד 'לא' לעוגת היום הולדת שהביאו למשרד, אבל עדיין עשיתם את זה.

אבל אחרי יום שלם של "מלחמה", כשאנחנו מגיעים רעבים הביתה אחרי שבילינו את כל היום בלסרב לכל אותם סוכרים ופחמימות מפתים, מה אנחנו רואים? את שאריות הטוסט של הילדים מחכים על הצלחת במטבח. בשלב הזה כוח הרצון שלנו מרוסק ושבור לרסיסים, ואנחנו "שואבים" את הטוסט הזה ברגע ואז שוב הולכים לישון, מוצפים ברגשות אשם והבטחה לעצמנו – מחר יהיה אחרת."

"נשמע כמו יום ראשון טיפוסי," אני מגיב בהזדהות, "חשבתי שזה ככה רק אצלי."

"ממש לא," סמדר מרגיעה אותי, "ככה נראה היום-יום של מיליוני אנשים שמכורים לסוכר ופחמימות וחושבים שכוח הרצון ישחרר אותם. אבל כוח הרצון לבדו הוא לא התשובה.

הסיבה היא פשוטה. אנחנו מפעילים במהלך היום את כוח הרצון וההתנגדות שלנו בעוד שלל אירועים, לא רק עם אוכל. בעבודה, בישיבות, עם לקוחות, בסידורים בדרך הביתה, אפילו בכביש בפקקים. כוח הרצון שלנו עומד במבחן לאורך כל היום והוא נשחק בהדרגה. זו הסיבה האמיתית שאנחנו מסוגלים להיות חזקים במהלך כל היום, אבל לפשוט על המקרר ולרוקן אותו בלילה.

להשתחרר מסוכר ופחמימות בטיפול חד-פעמי!

השאירו כאן פרטים כדי להחזיר את השליטה לחיים שלכם

איך לשחרר את התמכרות לסוכר ופחמימות דרך תת-המודע

"אז כוח הרצון לבדו אינו אפקטיבי בשחרור ההתמכרות מסוכר ופחמימות," אני עושה יישור קו עם סמדר, "מה הטיפול שפיתחתם עושה אחרת?"

"הבנו שסוכר ופחמימות מחוברים חזק אל חוויות שחווינו לאורך כל חיינו, החל מהילדות," סמדר מזכירה, "אז כדאי להשתחרר מהתמכרות אליהם, אנחנו חייבים להתחיל משורש הבעיה שנמצא עמוק בתת-המודע שלנו."

כי אם בתת-המודע שלי נמצאת התניה שאומרת 'עוגה שווה שמחה', מה אעשה ברגע שיציעו לי פרוסת עוגה? נכון מאוד, אני אשלח יד ואקח אותה.

בשביל להשתחרר מההתמכרות הזו, צריך להבין איך לרתום את תת-המודע לטובתנו. וזה בדיוק הטיפול שפיתחנו במיינדטק.

בעזרת טכנולוגיה חדשנית, אנחנו יודעים איך לנתק את הקשר ההרסני שנוצר בתת-מודע בין סוכר ופחמימות לבין הרגשות שגורמים לנו לאבד שליטה ולצרוך אותו ללא הכרה."

"האם זה פותר את כל הבעיה?" אני תוהה, "זה נשמע כמו צעד הכרחי, אבל זה כל מה שצריך בשביל להשתחרר מההתמכרות לסוכר ופחמימות?"

"לצערי לא," מפתיעה סמדר, "להשתחרר מההתמכרות הרגשית והמנטלית לסוכר ופחמימות זה הצעד הראשון והוא חשוב מאוד. אבל מספיק לאכול, אפילו פעם אחת, כמות מופרזת של סוכר ופחמימות כדי שההתמכרות הפיזיולוגית שלנו תיכנס לפעולה."

"התמכרות פיזיולוגית?" אני תוהה. 

"כן, ברגע שהגוף מקבל כמות גדולה סוכר הוא נכנס למצב שאני קוראת לו 'רכבת הרים של אינסולין'" מסבירה סמדר. "אנחנו מתעוררים בבוקר ורמת הסוכר שלנו נמוכה, אז הגוף משדר סימני רעב. אנחנו שותים נס קפה עם כפית סוכר או שתיים, מנשנשים איזה רוגלך או פרוסה עם ריבה או אולי יוגורט עם פרי. 

אבל בגלל שהמאכלים האלו מכילים המון סוכר ופחמימות בהסוואה, זה מקפיץ את רמות הסוכר בגוף הרבה מעל לרמה הממוצעת.

זה גורם לגוף לשחרר כמות אינסולין, שמטרתו להגדיל את כמות קולטני הסוכרים בתאי שריר ובתאי שומן. אבל בגלל הכמות המופרזת של סוכר שאכלנו, בלי לדעת בכלל, גם כמות האינסולין גבוהה מאוד. אז רמת הסוכר לא חוזרת למצב מאוזן, אלא קורסת. זה מצב שמוכר לכולם כעייפות שמופיעה פתאום אחרי ארוחה גדולה או נשנוש של משהו מתוק.

כעת כשרמת הסוכר בגוף נמוכה, הוא משדר שאנחנו זקוקים למשהו מתוק או פחמימה. רק כדי להוביל לקריסה נוספת של רמות הסוכר בגוף, שיוביל לשחרור כמות מוגזמת של אינסולין בגוף וכן הלאה. כך,'רכבת ההרים של האינסולין' גורמת להתמכרות פיזיולוגית, שמתחילה כל בוקר מחדש.

 

הסוכר הסמוי שמאיים על בריאותינו

האתגר המרכזי בכל נושא ההתמכרות הזו הוא שמעבר לחשודים הברורים כגון מאפים, קינוחים וממתקים, גם במאכלים "תמימים" לכאורה שנחשבים כבריאים ומזינים יש בפועל כמויות מופרזות של סוכר ופחמימות.

יוגורט ממותק, חלב צמחי, גרנולה, פירות יבשים ואפילו סילאן, שהרבה חושבים שהוא תחליף סוכר טבעי,כולם מכילים כמויות גבוהות של סוכר. תירס, תפוחי אדמה ופסטה מכילים אחוז גדול של פחמימות, שבגוף הופכות לסוכרים. אז קשה מאוד להתחמק מהם.

אז בשביל לא להפעיל את ההתמכרות הפיזיולוגית, צריך תחילה לא להתפתות למאכלים עתירי סוכר ופחמימות ובהמשך ללמוד איך לאכול בצורה שלא מפעילה את 'רכבת ההרים של האינסולין'.

 

הכירו את הטיפול שמשחרר את ההתמכרות לסוכר ופחמימות

"נשמע שזה קל מאוד ליפול לסוכר ופחמימות," אני אומר לסמדר בייאוש "איך מתחילים להשתחרר מההתמכרות הזו?"

"במיינדטק פיתחנו טכנולוגיה חדשנית לשחרור מהתמכרויות. ואחרי תקופת פיילוט מצאנו שאפשר להשתחרר מהתמכרות לסוכר ופחמימות בטיפול חד-פעמי אחד! ככה זה עובד.

המטופל נכנס אל "הקפסולה" ומתיישב על כורסא נוחה ומפנקת. הוא מתבקש לשים על ראשו אוזניות מיוחדת, כאשר מולו נמצא מסך גדול – בעזרתו הוא עובר תהליך של דמיון מודרך.

התהליך, המבוסס על טכניקות טיפול כמו NLP ומיינדפולנס שפותח ע״י אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, מפעיל את כל החושים ועוזר לעקור מהשורש את ההתמכרות לסוכר ופחמימות.

אז מה הסוד הגדול? הטכנולוגיה מצליחה להביא לשחרור מההתמכרות בגלל שהיא פונה אל החלק הלא מודע במוח. במקום שאר השיטות שדורשות ממך להשתמש בכוח הרצון. אנשים שעברו את התהליך טוענים שהם מרגישים כאילו יש משהו שגורם להם להימנע מלאכל מזונות שיש בהם כמות גבוהה של סוכר ופחמימות הם יחשבו 10 פעמים לפני שהם יחליטו לאכול עוגה או קוראסון.

ממש כמו שקרה לתמר גולן, אחת המטופלות שלנו:

"כשאני אוכלת פחמימות אני מתנפחת מאוד ועליתי במשקל ל-92 ק"ג. אין דבר שלא עשיתי כדי להימנע מזה – שרוול, דיאטות חריפות, זריקות, כדורים – הכל! אבל רק בזכות "הקפסולה" הצלחתי להימנע מזה.

הטיפול היה מאוד עוצמתי. הרגשתי שזה חדר לי למוח ועובד לי על תת-המודע. סוף סוף משהו השפיע על ההתמכרות שלי לסוכר ופחמימות. מאז ירדתי 13 קילו.

היום אני אוכלת לפעמים סוכר ופחמימות, אבל בכמויות קטנות. אני אוכלת כל מה שאני רוצה, אבל בעיקר אוכל בריא עם שילוב של מעט פירות ופירות יבשים. וכשאני נתקלת בכמויות גדולות של סוכר ופחמימות אני פשוט מרגישה רע, אז אני נמנעת מזה."

 

במיינדטק עוטפים את תהליך השחרור מכל פינה

"נשמע כמו טיפול פורץ דרך. אבל מה לגבי התמכרות השניה," אני שואל, "ההתמכרות הפיזיולוגית בגלל הסוכר והפחמימות בהסוואה?"

"שאלה מעולה," עונה סמדר בהתלהבות, "זו הסיבה שבנוסף לטיפול בתוך "הקפסולה", מקבל כל מטופל שתי פגישות אישיות עם דיאטנית קלינית מובילה ומומחית בנושא.

המטרה של הפגישות האלו היא להתאים תוכנית תזונה אישית לכל מטופל בהתאם למצב הגופני שלו, למעגל החיים בו הוא נמצא, לצרכים ולאורח החיים שלו. כך הוא יוכל בקלות רבה יותר להתמיד בתזונה הנכונה והוא ימנע מנפילה אל ההתמכרות הפיזיולוגית שמופעלת בגלל רמות אינסולין גבוהות.

כך אנו מבטיחים במיינדטק לעטוף את תהליך השחרור מסוכר ופחמימות מכל פינה."

מעבר לשחרור מההתמכרות מסוכר ופחמימות

 "מה התוצאות שמשיגים אנשים אותם ״הקפסולה״ משחררת מסוכר ופחמימות?" אני שואל את סמדר.

"הרבה מטופלים שעברו את התהליך בתוך ״הקפסולה״ מעידים על שינויים משמעותיים מבחינה פיזית וגם מבחינה נפשית.

ידוע שהפחתה של סוכרים ופחמימות אמורה להוביל לירידה משמעותית במשקל. אבל הרבה אנשים מנסים לחתוך את המאכלים האלו בעצמם ובלי תכנית מסודרת. זה אולי מחזיק כמה ימים, מקסימום שבוע-שבועיים. אבל בסופו של דבר, האנשים האלו מוצאים את עצמם עולים למשקל גבוה יותר משהתחילו.

בעזרת הטיפול החד-פעמי שפיתחנו ותוכנית התזונה האישית, המטופלים שמגיעים אל "הקפסולה" יורדים בצורה הדרגתית במשקל ושומרים על משקל תקין במשך תקופה ארוכה.

מעבר לירידה במשקל, המטופלים שלנו מדווחים חיוניות גבוהה יותר במהלך היום, תחושת שובע ופחות התעסקות באוכל.

רבים מעידים שאורח החיים שלהם כולו הפך לבריא יותר, כמעט באופן אוטומטי. המטופלים החלו לבצע יותר פעילות גופנית (בגלל שגם היו פחות עייפים), החלו להרגיש טוב יותר (כי המחלות הנלוות נעלמו) והקפידו לשמור על דיאטה מאוזנת." חותמת סמדר אשכנזי-רייויט, מנכל"ית מיינדטק.

עם טיפול חד פעמי, מהיר וללא תופעות לוואי, אין ספק שהטכנולוגיה החדשנית של מיינדטק עומדת לחולל "רעידת אדמה" בתחום.

ההבטחה של החברה פשוטה – לא עוד חשקים, לא עוד תחושות כישלון. רק טיפול אחד, שתי פגישות עם דיאטנית, וחיים נקיים מסוכרים ופחמימות.

אז אם ההתמכרות לסוכר ופחמימות גורמת לך להרגיש רע, מונעת ממך לרדת במשקל וההשפעות הבריאותיות מדאיגות אותך, למה לחכות?

להשתחרר מסוכר ופחמימות בטיפול חד-פעמי!

השאירו כאן פרטים כדי להחזיר את השליטה לחיים שלכם

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן