תוכן פרסומי

האם ניתן לטפל בפיגמנטציה? הכירו את הטכנולוגיות החדשניות שעוזרות לטפל בכתמים המעיקים

37,160
הסוף לפיגמנטציה - תמונה ראשית

היא אמנם נגרמת מסיבות שונות ומופיעה ברמות חומרה שונות, אבל מה שבטוח - פיגמנטציה היא אחת מבעיות העור הנפוצות בעולם, ולכן גם נמצאת בחזית המחקר הטכנולוגי והפארה-רפואי של העשור האחרון. הכירו את הפיתוחים הטכנולוגיים החדשים שמוכיחים שפיגמנטציה היא תופעה שאפשר להתמודד איתה

הופעת כתמי פיגמנטציה על העור, בייחוד עור הפנים, היא תופעה הנגרמת ממגוון גורמים שונים, בראשם חשיפה מוגברת לקרני השמש. חשיפה זו גורמת לייצור יתר של מלנין ובעקבות כך להצטברות עודפת של תאי פיגמנט בשכבות העור העליונות. התאים האלו למעשה נועדו להגן על העור מפני נזקי השמש, אך הם מתבטאים חיצונית ככתמים כהים ולא אסתטיים.

גורמים נוספים לפיגמנטציה יכולים להיות שינויים הורמונליים, מחלות עור דלקתיות, חשיפה לזיהום חיצוני וחומרים הגורמים לגירוי העור, נטילת תרופות מסוימות, וכמובן – הגנטיקה שלנו, שקובעת האם נהיה רגישים יותר לפתח נמשים, כתמי גיל או בעיות עור אחרות.

תאי הפיגמנט הם הדרך של העור להגן על עצמו מפני נזקי השמש
תאי הפיגמנט הם הדרך של העור להגן על עצמו מפני נזקי השמש

איזה טיפול הכי מתאים לעור שלי?

בהתאם למגוון הרב של הסיבות להיווצרותה, גם הטיפול בפיגמנטציה דורש גישה רחבה ומותאמת למטופל או המטופלת עצמם: כדי לקבוע את אסטרטגיית הטיפול והמניעה הנכונה, חשוב קודם כל להתייעץ עם רופא עור שיאבחן את מצבכם הייחודי, והכי חשוב – לא לבחור טיפול טרם אובחן סוג הפיגמנטציה.

החשיבות של אבחון ע"י רופא מומחה היא גבוהה יותר ממה שאנו נוטים לחשוב. היעדר אבחון נכון הוא הסיבה העיקרית לכך שנשים וגברים משקיעים כסף וזמן רבים בניסיון לפתור את הבעיה, אך מספרים כי יעילות הטיפולים הקוסמטיים שעברו הייתה נמוכה מאוד. אחרים מספרים כי איבדו את האמונה שאי פעם יצליחו להיפטר מהפיגמנטציה, ועם הזמן פשוט "למדו לחיות איתה".

"אבחון נכון של סוג הפיגמנטציה הוא 50% מהפתרון, ויכול לחסוך המון זמן, כסף וכאב" מסביר ד"ר מיכאל שוחט, מומחה ותיק בעל שם עולמי ברפואת עור ואסתטיקה רפואית מתקדמת מזה למעלה מ-30 שנה, והיועץ הרפואי של רשת אסתטיקה ד"ר לוינגר, ומוסיף: "בהרבה מקרים, טיפול לא נכון לא רק שאינו יעיל ולא נותן שום אפקט, אלא עלול להחמיר את הפיגמנטציה או לגרום לה להתפשט".

"חצי הדרך לפתרון טמון באבחנה מדויקת של סוג הפיגמנטציה" ד"ר מיכאל שוחט
"חצי הדרך לפתרון טמון באבחנה מדויקת של סוג הפיגמנטציה" ד"ר מיכאל שוחט

מרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר נמצאת עם היד על הדופק בכל הקשור לטיפולים פארה-רפואיים מתקדמים, והאבחון בה מתבצע ע"י רופאי עור מומחים, ביניהם ד"ר שוחט. ההתקדמות הטכנולוגית והסטנדרט הגבוה של המרפאה כבר הוכיחו את עצמם, והמטופלים מדווחים על תוצאות ייחודיות בזכות מגוון הטיפולים המוצעים בה, עליהם נספר לכם מיד.

פיגמנטציה היא לא גזירת גורל - יש איך להתמודד איתה!

מרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר מזמינה אותך
לגלות את השיטות המתקדמות ביותר לטיפול בפיגמנטציה

השאירו פרטים לקביעת פגישת אבחון וייעוץ ללא עלות

#1 סקין רג'וביניישן לחידוש מראה העור

מי שעדיין לא שמע על "סקין רג'וביניישן" – טיפול מהפכני לחידוש מראה העור – לא יודע מה הוא מפספס.

מדובר על מיכשור חדיש אשר בהשוואה לטכניקות IPL אחרות, נמצא כיעיל פי כמה, כיוון שהוא מתאפיין בטווח ספקטרום האור שניתן לראות, מה שמאפשר למלנין ולהמוגלובין (המייצרים את הפיגמנט ממנו אנחנו מנסים להיפטר) לספוג את האור בצורה הטובה ביותר.

הטכנולוגיה מסוגלת להתמקד בפיגמנטים חומים ואדמדמים, וכתוצאה מהפגיעה הסלקטיבית בפיגמנט, מתחיל תהליך קילוף המסלק אותו החוצה.
הטיפול מעניק לעור הפנים מראה אחיד וזוהר יותר, מסייע בטשטוש אדמומיות, חוסר אחידות, נזקי שמש, והעלמת נמשים וכתמים חומים.

איך זה עובד? טכנולוגיית IPL, המכונה גם Selective photothermolysis, מפעילה אנרגיית אור ממוקדת, הנקלטת בפיגמנט המלנין הכהה ובפיגמנט ההמוגלובין האדום. קרני האור מחממות וצורבות את הפיגמנטים וגורמות להם להיספג במערכת הלימפה, ומשם לצאת מהגוף.

יתרונות הטיפול: טיפול מאוד ספציפי הפוגע בצורה מדויקת בכתמים, מבלי לגעת בשאר העור. בזכות מהירות המכשיר ובאמצעות ידית רחבה במיוחד, המכשיר מסוגל "לכסות" שטח גדול יחסית, מה שהופך את משך הטיפול לקצר מאוד (כעשר דקות בממוצע).
מעבר לכך, הטיפול לרוב אינו כואב וברוב המקרים כלל לא נדרש זמן החלמה (חלק מהמטופלים/ות נזקקים לזמן החלמה של 24 שעות או פחות).

חסרונות הטיפול: כמעט תמיד נדרש יותר מטיפול אחד (בדרך כלל מדובר על סדרה בת 3-4 טיפולים עם מרווחים של שבועיים שלושה בין טיפול לטיפול), ומומלץ שלא לבצע אותו בשיא הקיץ.

בנוסף, הטיפול יעיל יותר במקרים של פיגמנטציה שמקורה בנזקי השמש, ופחות כאשר מדובר על פיגמנטציה גנטית או הורמונלית.

סקין רג’וביניישן למראה עור פנים אחיד וזוהר יותר
סקין רג’וביניישן למראה עור פנים אחיד וזוהר יותר. קרדיט: Lumecca InMode. התוצאה עשויה להשתנות מאדם לאדם.

#2 הוליווד ספקטרה לטיפול בכתמי גיל, שמש ונמשים

נעבור לאחד הטיפולים המבוקשים בעולם לעור זוהר וקורן, המתבצע באמצעות מכשיר "הוליווד ספקטרה" – מכשיר הלייזר שקיבל את שמו בזכות הביקוש הרב לו זכה בקרב כוכבי הוליווד, כטיפול הכנה לאירועים נוצצים כמו טקס האוסקר.

בדומה ל-IPL, ל"הוליווד ספקטרה" יכולת לסייע בטיפול בכתמי פיגמנטציה, אבל בצורה יותר אפקטיבית וממוקדת, מה שאומר שבפועל נדרשים פחות טיפולים.

הטיפול מבוסס על טכנולוגיית לייזר בעלת אפקט פוטו-אקוסטי, המשלב שני אורכי גל. אורכי הגל המשתנים מאפשרים טיפול בכתמים שטחיים, לצד טיפול בכתמים עמוקים (בזכות גל האור הארוך במיוחד, החודר אל עומק העור).

בזכות המבנה שלו, למכשיר יש אפשרות "לחלק" את האנרגיה, ולטפל על בסיס מקטעים, תכונה המאפשרת טיפול ״עדין יותר״ תוך צמצום אדמומיות שעשויה להופיע אחרי הטיפול, מה שנועד להוביל לעור נקי יותר מכתמי שמש וגיל.

איך זה עובד? 

המכשיר מייצר פעימות לייזר אולטרה-קצרות, היוצרות אפקט פוטו אקוסטי בשני אורכי גל. הגל הארוך יותר מסוגל לחדור אל עומק העור ולטפל אפילו בכתמים מולדים (כתמי "קפה וחלב"), כתמי גיל ואף פיגמנטציה הורמונלית (פיגמנטציית מלזמה) – כהויות המופיעות בעקבות חוסר איזון הורמונלי או שינוי הורמונלי קיצוני, ומתפרצת בדרך כלל באזור המצח, צידי הלחיים, מעל השפה העליונה ובסנטר.

יתרונות הטיפול: טיפול ללא כאב וללא זמן החלמה, הנותן תוצאה מיידית של עור קורן וזוהר יותר, ואינו משאיר סימנים על הפנים.

בזכות שימוש באורכי גל שונים, הוליווד ספקטרה מאפשר מגוון טיפולים, המתאימים לכל סוגי העור ולכל אזורי הפנים, כולל ארובות העיניים, המצח, הלחיים, הסנטר, קו הלסת והצוואר.

הטיפול מתאים לכל סוגי הפיגמנטציה, לרבות פיגמנטציה הורמונלית/גנטית (מלזמה) וכתמי גיל, וניתן לבצע אותו בכל עונות השנה.

חסרונות הטיפול: הוא אמנם עוצמתי, אך לעתים נדרש יותר מטיפול אחד, בהתאם למצב עור המטופל/ת והמלצת הרופא.

פיגמנטציה היא לא גזירת גורל - יש איך להתמודד איתה!

מרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר מזמינה אותך
להיפטר מתופעת הפיגמנטציה

השאירו פרטים לקביעת פגישת אבחון וייעוץ ללא עלות

#3 פילינג כימי-רפואי לכתמים העקשנים ביותר

הטיפול הבא הוא אולי הטיפול העוצמתי ביותר להתמודדות עם מרבית סוגי הפיגמנטציה, ולכן חובה להתייעץ עם רופא עור מומחה טרם קבלתו.

פילינג רפואי הוא הליך כימי אשר, בהתאם לריכוז החומר הפעיל, מקלף את שכבות העור העליונות על מנת לגרום לצמיחת עור חדש, ללא מנגנוני ההפרעה של תהליך ההזדקנות.

קיימים שלושה סוגי פילינג כימי המביאים לרמות שונות של קילוף העור: שטחיים, בינוניים ועמוקים. קילוף שטחי מסיר בדרך כלל את השכבה החיצונית של העור, האפידרמיס, ובשילוב הקרמים הנכונים לשימוש ביתי, יכול לסייע לטפל ביעילות בפיגמנטציה הורמונלית (מלזמה).

קילוף עור בינוני מסיר את החלק העליון של שכבת העור האמצעית, הדרמיס, וקילוף עמוק מגיע גם לחלק העמוק יותר של הדרמיס – שניהם מיועדים למקרים קשים במיוחד, בהם טיפולי הפיגמנטציה האחרים לא הצליחו לתת תוצאה.

איך זה עובד?

מדובר על חומר כימי שמורחים על העור בריכוזים שונים (פילינג קל, בינוני או עמוק), הגורם לקילוף של כל שכבת העור העליונה ומחדש אותה. ניתן לבצע את הפילינג על אזור מסוים או על כל הפנים, על אזור הצוואר והמחשוף או על גב הידיים.

יתרונות הטיפול: פילינג כימי בינוני הוא טיפול עוצמתי במיוחד, ובטיפול אחד בלבד ניתן לטפל בשכבה העליונה של העור, לצד כתמי שמש ופגמי עור עקשנים. בנוסף, הטיפול מסייע גם עם כתמים פרו-סרטניים או נגעים העשויים להפוך בעתיד לסרטניים.

פילינג כימי עמוק נועד לטיפול בקמטים עמוקים ויצירת אפקט בלתי-כירורגי של מתיחת העור, הנמשך לאורך שנים. הוא יכול לשמש גם כטיפול נקודתי עבור הסובלים מפיגמנטציה גנטית קבועה סביב העיניים, וניתן להשתמש בו רק באזור העפעף התחתון. הטיפול נמצא כיעיל גם בשיפור צלקות לאחר אקנה.

חסרונות הטיפול: כאמור, פילינג כימי בינוני הוא טיפול עוצמתי שאינו מתאים לכל סוג עור, ובהתאם לכך גם דורש זמן החלמה ארוך יותר, וכמובן התייעצות עם רופא מומחה שיאבחן את העור לעומק. החומר הפעיל עלול לצרוב (בהתאם לריכוז), ובמהלך היומיים הראשונים המטופל/ת עלול/ה לסבול מנפיחות. במהלך 4-5 הימים הבאים כל שכבת העור העליונה צפויה להתקלף והעור עשוי להישאר אדמדם גם במשך 3-4 שבועות. שימוש לא נכון בפילינג כימי עשוי לגרום לזיהומים או להחמרת הפיגמנטציה (PIH), ולכן החשיבות של ייעוץ רפואי גבוהה במיוחד במקרה זה.

מטפלים בפיגמנטציה בצורה יעילה

"פיגמנטציה היא תופעה שרבים יסבלו ממנה במהלך החיים, בייחוד מי שחי תחת האקלים המזרח-תיכוני" אומר ד"ר שוחט, "פעמים רבות נטיה לפיגמנטציה נעוצה במרכיב משפחתי-גנטי, ואלו יהיו גם הכתמים הכי קשים לטיפול, כי יש להם נטייה לחזור ולהופיע שוב לאחר תקופה".

"כדי למנוע פיגמנטציה ככל האפשר חשוב לזכור גם שקרם הגנה שומר על העור רק למספר שעות, ולכן כדאי להימרח מספר פעמים ביום. שימו לב שאינכם מקרצפים את העור באגרסיביות או משתמשים בתכשירים קוסמטיים שאינם מותאמים לעורכם. זה עלול לגרום לאדמומיות וגירוי של העור, ורק להחמיר את הפיגמנטציה, בעיקר כשמדובר בגווני עור כהים יותר" מדגיש ד"ר שוחט.

"גם חבלות או פצעים, לרבות אקנה, שאינם מקבלים טיפול נכון, עשויים להפוך בסופו של דבר לכתמי פיגמנטציה" הוא מוסיף.

"הצלחת הטיפול תלויה באבחון מקצועי ומדויק, והחשיבות של מקצועיות המטפל/ת היא גבוהה. יש הרבה גורמים שצריך לקחת בחשבון כמו סוג העור, נקודות חן שעשויות להיות בעלות פוטנציאל סרטני, שימוש נכון ומותאם במכשור ובטכנולוגיות, התמודדות נכונה עם תופעות לוואי שעלולות להופיע ועוד" הוא אומר, ומסכם: "המקצועיות של רופא מומחה באה לידי ביטוי משלב האבחנה ועד להחלמה, תוך מיצוי סוג ועוצמת הטיפול לקבלת מקסימום תוצאה".

פיגמנטציה היא לא גזירת גורל - יש איך להתמודד איתה!

מרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר מזמינה אותך
לגלות את השיטות המתקדמות ביותר לטיפול בפיגמנטציה

השאירו פרטים לקביעת פגישת אבחון וייעוץ ללא עלות

המידע והתכנים בכתבה זו מהווים מידע כללי בלבד, אינם מהווים המלצה ו/או יעוץ רפואי ואינם תחליף להתייעצות עם מומחה. המידע אינו מיועד לביצוע אבחון, טיפול, ריפוי או מניעה של מחלה כלשהי. אין לראות במידע הבטחה לתוצאה כלשהי העשויה להשתנות מאדם לאדם.

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!

דילוג לתוכן