"בסדנאות יש לי מטרה ברורה: אני רוצה שכמה שיותר נשים יבינו שהאוכל הוא לא האויב שלהן"

8,672
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עם מאות בוגרות שמעידות שהחיים שלהן השתנו מהקצה לקצה, הסדנה המצליחה בשיטת "חמשת הכוכבים" מחזירה לנשים את השליטה על האכילה, משחררת אותן מהמשקל ומההתעסקות מול האוכל ונותנת להן את האפשרות לבחור ולאכול נכון

אין הרבה נשים שלא חוו את התחושה הזאת. מצד אחד הן מנהלות קריירה מצליחה, חיי זוגיות טובים ותומכים, מגדלות ילדים למופת ולפעמים אפילו מצליחות למצוא זמן לסייע לכל מי שזקוק לעזרתן בסביבתן ובקהילה. אך מצד שני, הן נכשלות שוב ושוב (ושוב) מול האוכל ומול האכילה שלהן.
ביום הן נשות קריירה מוערכות, אימהות מעורבות, בנות זוג מכילות, אבל בלילה הן אוכלות בסתר, ועולות עוד ועוד במשקל. הן מתחילות לחוש אי נוחות מול מחשבות כמו "בא לי לאכול…", ונכנעות לאכילה מיותרת גם כשאין בכלל רעב פיזי. הן חוות רגשות סוערים מול האוכל עד שההתעסקות בו הופכת לאובססיה, הן מתביישות בעצמן ומרגישות כמו הכישלון הכי גדול בעולם.

ונשים כמו נשים, אנחנו נוטות להאשים את עצמנו- "איך יכול להיות שאין לנו כוח רצון?".
וכמה עצוב זה כשסוף סוף מגיע סוף השבוע, במקום לשמוח אנחנו נכנסות ללחץ מכל הפיתוי שכנראה לא נצליח לעמוד בו. או אם מגיעה בשורה טובה על אירוע משמח כמו חתונה או בר מצווה, שוב אנחנו חושבות מה יהיה עם הדיאטה שלנו, שוב אנחנו חושבות איך ניפול מול הגיוון האינסופי של האוכל. אפילו זמן לחופשה משפחתית או נופש זוגי לא ממש משמח אותנו כי הדבר הראשון שעולה לנו לראש הוא- מה נעשה מול האוכל?
הפחד והחרדה יכולים להתחיל שבוע לפני היציאה לחופש או כבר ביום חמישי לפני השבת.
וכך אנחנו מתחילות לפחד מאירועים כאלה, להימנע מהם ולבודד את עצמנו. אנחנו חושבות אולי כדאי להישאר בבית כדי לא לאכול הרבה, או איך אפשר להימנע מאכילה מיותרת. ועדיין, בסוף היום מוצאות את עצמנו מחסלות חטיפים או את השאריות מארוחת הערב.

מכאן הדרך לשנוא אוכל ולפחד ממנו היא קצרה מאוד, ו-"לא מכניסים אויבים הביתה" הוא משפט שאומרות לא מעט נשים. אבל ישנה אישה אחת שלא קיבלה את המצב כמו שהוא, וכמו כמה מהתגליות הכי מפורסמות בעולם, הפתרון עבור ההתעסקות מול האוכל נגלה לה בחלום.

זאת לא אשמתנו- פשוט לא היו לנו את הידע והכלים להתמודד נכון

"אני כ"כ מזדהה עם הנשים שמגיעות אליי לסדנאות, כי אני הייתי כזאת בדיוק. כמוהן בדיוק ניהלתי סוג של חיים כפולים- למראית עין הייתי מצליחה ומאושרת, אבל כשהייתי לבד הרגשתי בפנים כמו כישלון ובושה עמוקים, כי לא הצלחתי להשתלט על האכילה שלי. " כך מספרת אלין פימה, מפתחת ומייסדת שיטת "חמשת הכוכבים".

אלין פימה

אלין פיתחה את השיטה שלה בעקבות מסר ברור שראתה בחלום שחלמה לילה אחד ולא הצליחה להוציא מהראש. "בחלום ראיתי פתאום את כל הידע מסודר ופרוס לפניי. הבנתי שאני נמצאת במעגל הרסני במשך שנים, מעגל שבו אני מרעיבה את עצמי, או לחילופין אוכלת ללא הפסקה. הייתי שעות בחדר כושר ועדיין עולה במשקל, עד לרמה שהגעתי לעודף של 50 קילו. הבנתי שאין לי באמת מושג מה צריך לעשות כדי לפתור את המצב, ולמה זה בכלל קורה לי.

בחלום ראיתי 5 כוכבים שכל אחד מהם ייצג מערכת בגוף שלנו: המערכת האנרגטית, הרוחנית, הנשמתית, הנפשית והפיזית, כאשר כל מערכת תלויה באחרת והאנרגטית נמצאת מעל כולן והיא החשובה ביותר.היא המשפיעה והמטיבה עם שאר הרמות, ובלעדיה לא תושלם ההחלמה מההתמכרות לאכילה. ועם זאת, רק אם כל המערכות משתתפות בתהליך הירידה במשקל, רק אז התהליך כולו יצליח. כל המערכות חייבות לעבוד יחד ולהילקח בחשבון.

החלום בעצם הבהיר לי שהכל תלוי בהכל ושאי אפשר לטפל רק בדבר אחד: למשל אם מתייחסים רק למערכת הגופנית, הפיזית, ומשנים תפריט או אפילו מקבלים זריקות וכדורים לדיכוי התיאבון שום דבר לא יפתר. בסוף נחזור לאכול. ואם למשל מתייחסים רק למערכת הרוחנית שמדריכה אותנו איך לקחת אחריות על הבעיה, או לעשות מדיטציות ולדקלם מנטרות ולדמיין איך אנחנו מצליחים וכבר נראים רזים, זה פשוט לא יעבוד. צריך לשלב את כל המערכות שהאדם קיבל כדי שנוכל להצליח במטרות שלנו ולרדת במשקל."

רוצות להכיר את שיטת "חמשת הכוכבים" מקרוב? השאירו פרטים ורכשו את סדנת ההיכרות בקישור >>

הכוח שעוזר לקבל את ההחלטות

בעקבות החלום אלין הבינה שיש צורך להיעזר במשהו חיצוני, בכוח שנמצא מעלינו, כדי לבנות חוסן פנימי ולהתמודד עם הבעיה. אותה רמה אנרגטית שראתה בחלום שלה, שנמצאת מעל הכל, הייתה בעצם המפתח לפתרון הבעיה שלה.
"הבנתי שיש כאן משהו עוצמתי שחזק ממני ונמצא מעליי במשך כל החיים, כוח עליון. הבנתי איך להיעזר בכוח הזה, רתמתי אותו לטובתי ועכשיו יש לי את הידע והכלים המתאימים להתמודד."

ובאמת, אלין יישמה את התובנה הזאת בחיים שלה וראתה שזה אכן עובד. היא הבינה שלא הייתה לה שליטה על הבעיה שלה וכעת היא יכולה להפסיק להאשים את עצמה, לשפוט את עצמה לחומרה ופשוט להשתחרר. עכשיו היא יודעת מה צריך לעשות.
"חייתי את התובנות האלו וראיתי שזה עובד, והצלחתי לתחזק קריירה ומשפחה ולא ליפול לתהומות האלו מול האוכל. סוף סוף הרגשתי שאני זאת שבוחרת אל מול האוכל ושכל מה שעברתי עד עכשיו לא היה תלוי בי, אלא בגורמים חיצוניים.

אחר כך הבנתי שאני חייבת להפיץ את הבשורה הזאת, כי הכרתי עוד נשים שהיו במצב שלי. הרי לא הגיוני שכולנו נמשיך להאשים את עצמנו כשבעצם לא הייתה לנו שליטה על שום דבר כל הזמן הזה."

אני בטוחה שבין הקוראות יהיו כמה שיביעו סקפטיות. מה בכלל הקשר בין כוח עליון לירידה במשקל?

"כל הזמן מגיעות אליי נשים שמביעות סקפטיות וחוסר אמונה בשיטה, אפילו שאני שומעת בקול שלהן שהן ממש צריכות את העזרה הזאת. אבל אם תחשבי על זה רגע תראי שזה מאוד הגיוני: כשאנשים מגיעים לקצה גבול היכולת שלהם הם מיואשים, הם מתוסכלים, הם מחפשים משהו גדול מהם שיוכל לעזור להם. הפניה לכוח עליון או לאלוהות היא פנייה טבעית ואנושית.

ואגב, זה לא קשור לדת או לחזרה בתשובה או דברים מהסוג הזה. אני לא מחזירה אף אחת בתשובה ולא אומרת לאף אחת במה להאמין. אני פשוט רוצה שנשים יבינו שהן לא הצליחו עד עכשיו כי היה משהו מעליהן שלא היה קשור לניסיונות שלהן להשתלט על האכילה. ברגע שהן מבינות את זה ומקבלות ממני את הכלים שפיתחתי, הן מצליחות גם בתחום האוכל והירידה במשקל קורית מעצמה ובקצב מרשים."

את מתכוונת לזה כמו שאמונה באל, ברעיון או אפילו באידיאולוגיה מחזקת אנשים בפעולות משמעותיות שהם מחליטים לעשות בחיים שלהם?

בדיוק! אנחנו נשים מוצלחות, יש לנו ידע וחוכמה שצברנו במהלך החיים ומשום מה אנחנו לא חופשיות מול האוכל. משהו חייב להיעשות אחרת. בסוף היום, הנשים שמגיעות אליי מחפשות משהו אחר, לא רק אוכל ולא רק מה לאכול ומה לא לאכול. הן צריכות משהו שישחרר אותן מההתעסקות הזאת. והשיטה הזאת נותנת להן את זה."

זאת הפעם האחרונה בחיים שתשמעי את המילה דיאטה

בניגוד לשיטות אחרות לירידה במשקל שלא מחזיקות לאורך זמן, שיטת "חמשת הכוכבים" מתייחסת אל שורש הבעיה ועוצרת את הבעיה לפני שהיא חוזרת לנו לחיים. הרי כל אישה שניסתה דיאטה כלשהי יודעת שהיא מחזיקה לכמה חודשים או שנים ספורות, ואחר כך המשקל חוזר יחד עם ריבית של ק"ג נוספים.

אל מולן נמצאת שיטת "5 הכוכבים" שמלמדת בעצם כיצד לנהל את הדחפים והתאוות לאוכל. להתייחס לכל המערכות באדם, ללמוד לבחור ולעשות את הבחירות הנכונות מול האוכל מתוך מקום שמח ומשוחרר ולא מתוך ויתור על הנאות החיים.

"במהלך הסדנה אני שואלת את המשתתפות אם הן היו מרשות לילדים שלהן לאכול כמו שהן אוכלות, וכמובן שכולן עונות פה אחד-לא! בחיים של הילדים שלהן, הן המבוגר האחראי. תפקידן כאמהות הוא לכוון את הילדים, והן יודעות שהן עושות הכל כדי שהילדים יאכלו כמה שיותר בריא. ואז תוך כדי הסדנה הן מבינות שהן צריכות להיות גם המבוגר האחראי ביחס לחיים שלהן, ולנהל את הדחפים שלהן. רק ככה בהמשך החיים שלהן הן יאכלו ממקום של בחירה, ולא ממקום של הכרח או כפייה."

לא פתרון רגעי אלא שיטה לחיים

אלין מסכמת ואומרת שאחד הדברים הראשונים שהיא רוצה שהמשתתפות בסדנה יבינו הוא שאוכל הוא דומם.

מה זאת אומרת "אוכל הוא דומם"?

"זה תמיד מרים כמה גבות וגורר כמה גיחוכים, אבל אני באמת חושבת כך. אוכל הוא דומם, אין לו תכונות רעות כמו שאנחנו לפעמים נותנות לו. הוא לא אויב ולא רשע. בנוסף, הוא יכול להיות גם אמנותי, משהו מענג, משהו שכיף לחלוק וליהנות ממנו. התיאבון שלנו סה"כ הוא בריא לנו והוא חלק מאיתנו. ככה נבראנו. וברגע שמבינים שאפשר לעשות באוכל שימוש נכון אז כל כך הרבה דברים נפתרים, מעבר לירידה במשקל.

תלמידות שלי ממחזורים קודמים של הסדנה מספרות שהן הגיעו מבוהלות לסדנה והיום הן רגועות כי הן שולטות בתאוות האכילה. ואם בעבר הן נמנעו מאירועים משפחתיים או אפילו מסתם יציאה למסעדה או מאירוח בשבת, היום הן הולכות בכיף ומצליחות ליהנות מבלי לחשוב על מה הן אוכלות וכמה."

אלין מציעה סדנת היכרות של שבוע בה לומדים להכיר את שיטת "חמשת הכוכבים" וכמה מהעקרונות המובילים בה. כבר בסדנת ההיכרות אפשר להתחיל לחוות את העוצמה של השיטה, ליישם חלק מהעקרונות שלה ולהתחיל בתהליך הבחירה הנכונה והירידה במשקל.

רוצות להכיר את שיטת "חמשת הכוכבים" מקרוב? השאירו פרטים ורכשו את סדנת ההיכרות בקישור >>

אתר המערבולת מביא את התוכן הטוב והאיכותי ביותר בכל תחומי החיים. מעת לעת אנו מארחים כתבים אורחים ומאפשרים להם להפנות את תשומת ליבם של הגולשים להצעות של צד שלישי, כולל הפנייה בעזרת קישורים.

גילוי נאות

פנייתך התקבלה!