"מעל 30 שנות עישון הסתיימו ב-90 דקות"

18,678
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

סטארטאפ ישראלי מגשים את חלום הגמילה עבור המכורים לעישון: בתהליך פורץ דרך נגמלו עד כה כ-3000 מעשנים תוך פחות משנה, עם 90% הצלחה בתהליך. יצאנו לבדוק איך בדיוק זה עובד, ומה גורם לגישה החדשנית להצליח היכן שהשיטות המסורתיות נכשלות.

התגברות על פיתויים ושינוי הרגלים הן מהמשימות הקשות שכל אדם יכול להעמיד בפני עצמו, בטח ובטח כשמדובר בגמילה מעישון. כל מי שאי פעם ניסה להוציא את הסיגריות משגרת חייו, מכיר היטב את המאבק הבלתי אפשרי בצורך, את החשק הזה שמדגדג לסיגריה ואת החשש המתמיד מרגע השבירה.

אבל, מה אם היינו אומרים לכם שכיום ניתן להיגמל – אחת ולתמיד, באופן פשוט יותר ממה שאפשר לדמיין, בתהליך פשוט וחדשני המנטרל את מרבית האתגרים והמכשולים ושלמעשה, התחושה הנפלאה שהצלחתם להתגבר על הצורך בסיגריות נמצאת במרחק 90 דקות מכם?

עבור מי שניסה את השיטות השונות בשוק אמצעי הגמילה, זה ודאי ישמע כמו מדע בדיוני, אך לאחר 7 שנים של מחקר ופיתוח, הצליחו האנשים מאחורי הסטארטאפ המהפכני "מיינדטק" להפוך את החזון הזה בדיוק למציאות שומטת לסתות.

למה בעצם אני לא מצליח להפסיק לעשן?

ניקוטין, כפי שידוע היטב למעשנים ותיקים, הוא חומר ממכר ש"מככב" ברשימת 20 הסמים הממכרים ביותר, לצד הרואין, אלכוהול וקוקאין. זו הסיבה שאמצעי גמילה אשר מכילים ניקוטין (כמו מדבקות, מסטיקים וסיגריה אלקטרונית), מתקשים במרבית המקרים לסייע למעשנים להיגמל מההרגל המזיק.

כך או כך, ההתמכרות הפיזית היא החלק הפשוט יותר במשוואה, כאשר הקושי העיקרי טמון בהתמכרות הרגשית. בעוד שההשפעה הממכרת של הניקוטין חולפת מהגוף בתוך 48 עד 72 שעות ואיתה חולפים תסמיני הפסקת עישון (כגון עצבנות, חוסר מנוחה, קשיי שינה וכאבי ראש), הדחף לעשן נשאר זמן רב, בשל אותה התמכרות רגשית.

השילוב בין ההתמכרות הרגשית לבין ההרגל, הוא המכשול העיקרי לגמילה מעישון, וזה בדיוק המקום בו "מיינדטק" נכנסת לתמונה ומשנה את כל מה שהכרנו. הגישה החדשנית מתמקדת בהתמכרות הרגשית ומנטרלת אותה מהשורש בצורה חוויתית ומפתיעה.

תהליך חדשני לגמילה מעישון מנטרל את המכשולים העיקריים ומציג אחוזי הצלחה מפתיעים.

"כאילו מישהו נכנס למוח וביטל את החשק שלי לעשן"

התהליך מתרחש במשרדי חברת "מיינדטק" בחדר קטן המכונה "קפסולה".
אל הקפסולה צועדים יחפים על רצפה מיוחדת ומתיישבים על ספה, כשמתוך הקירות בוקעים צלילים המעוררים גלי אלפא במוח (אותם גלים חשמליים שמופיעים בשעת הרגיעה שלפני ההרדמות).
מהנקודה הזו צוללים מול מסך בחלל החשוך לחווייה רב חושית בת 90 דקות, המשלבת דמיון מודרך עם תהליכים מעולם ה-NLP והמיינדפולנס, שפועלים על תת המודע שלנו ונוגעים ישירות בבסיס ההתמכרות.

חלק מהמטופלים יוצאים מהקפסולה בדמעות של התרגשות, אחרים מבטאים את החוויה העוצמתית בחיוך גדול ומה שמשותף לכולם היא תחושה אמיתית של תקווה. "שינוי שמתחיל עכשיו" היא מסקנה שחזרה על עצמה בקרב כל מטופל עימו שוחחנו בתום התהליך.

אחת מהמטופלים האלו היא דנה, שתיארה את התהליך במיינדטק כאירוע ששינה את חייה לאחר שעישנה מגיל 13. "לפני שהכרתי את 'מיינדטק' עישנתי נון סטופ. הסיגריה ניהלה אותי ממש והייתי משועבדת לה בכל שעה: לפני העבודה, אחרי העבודה, לפני האוכל, אחרי האוכל… כשאמרו לי שהתהליך כולל NLP, אז זה נשמע לי 'רוחניקי', משהו שאני לא מתחברת אליו, כך שהגעתי סקפטית. אבל מאז התהליך אני לא נוגעת בסיגריות למרות שאפילו אני מסרבת להאמין שבאמת הפסקתי…"

לא מצליחים להיגמל מסיגריות?

הכירו את הדרך שסייעה לאלפי מעשנים להפסיק לעשן ביעילות ובמהירות חסרת תקדים

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אחוזי הצלחה מפתיעים שמדברים עליהם בארץ ובחו"ל 

ההצלחה של "מיינדטק" מראה ש-90% מהמעשנים שעברו את התהליך, כיבו את הסיגריות לתמיד. מה שהופך את הנתון הזה לפנומנאלי אפילו יותר, היא העובדה ששיעור ההצלחה במרבית שיטות וסדנאות הגמילה עומד על בין 50% ל-60% בלבד!

כמות הנגמלים בפרק זמן קצר כל כך, הובילה להתעניינות בינלאומית, כולל בחינה של פתיחת סניפים בארה"ב, התעניינות מצד מדינות אירופה וארה"ב לרכוש זכיינות על המוצר, התרחבות סניפים בישראל, כתבה מפרגנת במגזין "פורבס" ואזכורים במהדורות חדשות מעבר לים.
תכונה נוספת שאינה קשורה לתהליך עצמו אך מהווה "בונוס" משמעותי, קשורה לחשש המפורסם מפני עליה במשקל בסיום כל תהליך גמילה מסיגריות.

בגזרה הזו נספר שרוב הנגמלים ב"מיינדטק" לא רק שומרים על משקל תקין, אלא שחלק מהם מאמצים מעבר לאורח חיים בריא. איך זה בדיוק קורה? בתהליך של מיינדטק מנתקים את הצורך בסיגריה מתת המודע. כאשר מנתקים הרגל מזיק מתת המודע, גם התופעות שבד"כ נלוות להפסקת אותו ההרגל לרוב מתנתקות וכך אין לאדם צורך להחליף את ההתמכרות שממנה נגמל, בהתמכרות אחרת.

רבים מהנגמלים ממשיכים את המומנטום באמצעות מעבר לאורח חיים בריא ואת התוצאה רואים בקילוגרמים שמתנדפים, כפי שמספרת סיגל גפן רפאלי, מטופלת נוספת שמספרת על חייה לפני ואחרי התהליך שעברה במיינדטק: "נורא פחדתי לעלות במשקל כתוצאה מהתהליך, אלא שבפועל ירדתי 5 קילו. במקום לעלות במשקל עוד ירדתי". סיגל ממשיכה ומספרת כי "אחרי 37 שנות עישון, גמילה היא הישג מטורף. הרגשתי שהסיגריה משתלטת לי על החיים. רציתי כבר מזמן להפסיק אבל לא האמנתי שאוכל להצליח. התחלתי לבדוק כל מיני אפשרויות עד שנתקלתי במודעה של 'מיינדטק'. קראתי תגובות חיוביות והעובדה שמדובר בתהליך יחידני ולא קבוצתי תאמה לרצונות שלי. התהליך חידד את הנחישות שלי ואת המחשבה שסיגריה אחת גוררת לשנייה וכך הלאה. היום אני כבר יכולה לספר ש-5 חודשים לא נגעתי בסיגריה. זו הרגשה נפלאה. אני מאושרת!"

מי האמין שאפשר להיגמל מסיגריות בזמן שאורך משחק כדורגל?

אפשר לשים סוף לעישון, ללא מאבק

כמו בכל דבר בחיים, גם בגמילה מעישון מומלץ לבחור בפתרון שהצלחתו מגובה במספרים.
"מיינדטק" מתגאה באלפי סיפורי הצלחה שהולכים ונערמים ככל שהשמועה על פריצת הדרך מתפשטת בארץ ובחו"ל.

רפי סלוני, עוד נגמל מאושר, מספר את הסיפור כולו במשפט: "מעל 40 שנות עישון, הסתיימו ב-90 דקות". בהמשך סיפר לנו רפי על המבחן המשמעותי ביותר מבחינתו: "נסעתי לחו"ל והייתי בטוח ששם לא אצליח לעמוד בפיתוי, רק שבניגוד לפעמים קודמות בהן נאבקתי לא לעשן, הפעם לא הרגשתי אפילו צורך בסיגריה. פשוט לא בא לי!"

אם גם אתם מעשנים כבדים ובעיקר אם אתם בטוחים שכבר ראיתם הכול, נראה כי "מיינדטק" מציעים פתרון שיעזור גם לכם, סוף סוף, לנצח!

לא מצליחים להיגמל מסיגריות?

הכירו את הדרך שסייעה לאלפי מעשנים להפסיק לעשן ביעילות ובמהירות חסרת תקדים

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אתר המערבולת מביא את התוכן הטוב והאיכותי ביותר בכל תחומי החיים. מעת לעת אנו מארחים כתבים אורחים ומאפשרים להם להפנות את תשומת ליבם של הגולשים להצעות של צד שלישי, כולל הפנייה בעזרת קישורים.

גילוי נאות

כמה קטנועים אתה מחזיק בעסק?

מרחק נסיעה חודשי ממוצע:

קטנוע בליץ

קטנוע בנזין

סה”כ לחודש

על פי הנתונים שהכנסת העסק שלך יכול לחסוך ₪ בשנה בזכות הקטנוע החשמלי

לפרטים נוספים ותיאום נסיעת מבחן השאר פרטים עוד היום:

פנייתך התקבלה!